Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν σας κρύβω όμως πως φοβάμαι μην έχω παρενέργειες σε στομάχι και έντερο λόγω ευαισθησίας μου ή μου κάνει τον κύκλο άνω κάτω λόγω της ηλικίας μου. Μήπως μπαίνω στην εμμηνόπαυση και τρελαθεί τελείως ο οργανισμός μου. Λέω... μήπως. Ή μήπως πάθω καμία ακατάσχετη αιμορραγία. Θεέ μου, τι φαντασία έχω η γυναίκα. Μη με παρεξηγείτε... μετά από κάποια ηλικία παθαίνεις διάφορα κουλά...

Μπορεις να τις ξεκινησεις αμεσα ! δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το στομαχι κ εντερο δεν εχουν συντηρητικα δεν εχουν τεχνιτα χρωματα δεν εχουν γλουτενη ουτε κ λακτοζη, ειναι καλες. Συνηθως ο σιδηρος επηρεαζει εντερο κ στομαχι κ εμενα με ενοχλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Μπορεις να τις ξεκινησεις αμεσα ! δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το στομαχι κ εντερο δεν εχουν συντηρητικα δεν εχουν τεχνιτα χρωματα δεν εχουν γλουτενη ουτε κ λακτοζη, ειναι καλες. Συνηθως ο σιδηρος επηρεαζει εντερο κ στομαχι κ εμενα με ενοχλει.

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Λέω να τα ξεκινήσω τέλος του μήνα. Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;

Καλημερα @Χρυσάφω μου.... Εγω είμαι καλά... Και ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα να πάω για χοριακη, εσύ τι κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Καλημερα @Χρυσάφω μου.... Εγω είμαι καλά... Και ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα να πάω για χοριακη, εσύ τι κάνεις? 

Μια υπέροχη χοριακη σ εύχομαι.Ολα καλα να πάνε!

Ειμαι με φαρυγγίτιδα κ πληρη αφωνια.Ξαπλα με αντιβίωση.Αδιαθετησα χτες και ρα συνδυασα να κανω κουρα χαλαρωσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια υπέροχη χοριακη σ εύχομαι.Ολα καλα να πάνε!

Ειμαι με φαρυγγίτιδα κ πληρη αφωνια.Ξαπλα με αντιβίωση.Αδιαθετησα χτες και ρα συνδυασα να κανω κουρα χαλαρωσης 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Και εσένα περαστικά γρήγορα, να προσέχεις πολυ κυκλοφορεί γρίπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;

Καλημερα κορίτσια... Και εγώ ετοιμάζομαι να πάω στο γυναικολόγο σήμερα... Να δούμε αν υπάρχει κανένα ωαριακι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα κορίτσια... Και εγώ ετοιμάζομαι να πάω στο γυναικολόγο σήμερα... Να δούμε αν υπάρχει κανένα ωαριακι..... 

Μακάρι! Ενημερωσε μας.Στο ευχομαι!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια υπέροχη χοριακη σ εύχομαι.Ολα καλα να πάνε!

Ειμαι με φαρυγγίτιδα κ πληρη αφωνια.Ξαπλα με αντιβίωση.Αδιαθετησα χτες και ρα συνδυασα να κανω κουρα χαλαρωσης 

καλημερα κοριτσι περαστικα σου:) 

αστα εγω σημερα ξυπνησα αγρια κοπηκε το ρευμα λιγο πριν φυγει ο αντρας μου για τη δουλεια ξυπνησε ο μικρος εκλαιγε και ο αλλος φωναζε φερε το φακοοοοοοοοοο (σημειωστε κρατουσε το κινητο με φακο πανω του) του λεω φερε το μικρο σο κρεβατι μου γιατι ειχα ζαλαδες δεν μπορουσα να σηκωθω αμεσως και ο μικρος δεν ηθελε γιατι κατουρηθηκε πανω το το βραδυ(παλι τα ιδια ηρεμησαμε δεκα μερες ξανα παλι) και τελικα μου εφερε ρουχα και το μικρο στο κρεβατι τον αλλαξα και τον εβαλα στο κρεβατι μου αλλα δεν με αφησε να κοιμηθω και ηθελα να ξεκουραστω σημερα που δεν ειχε σχολειο αυτα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@Χρυσάφω περαστικά κορίτσι μου!

@Starrr περιμένουμε τα νέα σου!

@egw κάθε βράδυ είναι ξύπνα - κοιμήσου για μένα. Έρχεται ξημερώματα  η μικρή στο κρεβάτι μας και πάω εγώ στο δικό της γιατί δεν μπορώ το στριμωξίδι. Και μετά από λίγο έρχεται και ο σκύλος για να τον βγάλω έξω στην αυλή... θέλω να ? !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ακόμη τίποτα..... Βρήκαμε 4 τα πιο μεγάλα. Και το μεγαλύτερο ήταν 9... Και θα ξαναπάω Τετάρτη.. Ελπίζω να προλάβω λόγω δουλειάς.. Και μετά ξανά Σάββατο... Υπολογίζει το επόμενο σκ, ότι θα κάνω. Αλλά φοβάται μη πάω Σάββατο κ έχει γίνει πχ Παρασκευή βράδυ... Μην το χάσουμε.... Πάλι μεγάλος κύκλος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια ακόμη τίποτα..... Βρήκαμε 4 τα πιο μεγάλα. Και το μεγαλύτερο ήταν 9... Και θα ξαναπάω Τετάρτη.. Ελπίζω να προλάβω λόγω δουλειάς.. Και μετά ξανά Σάββατο... Υπολογίζει το επόμενο σκ, ότι θα κάνω. Αλλά φοβάται μη πάω Σάββατο κ έχει γίνει πχ Παρασκευή βράδυ... Μην το χάσουμε.... Πάλι μεγάλος κύκλος.... 

Εάν υποθέσουμε ότι το ωάριο μεγαλώνει περίπου 1 χιλιοστό την ημέρα, ωορρηξία θα κάνεις σε 10-14 μέρες θεωρητικά. Σε ποια μέρα θα είσαι το άλλο Σάββατο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια ακόμη τίποτα..... Βρήκαμε 4 τα πιο μεγάλα. Και το μεγαλύτερο ήταν 9... Και θα ξαναπάω Τετάρτη.. Ελπίζω να προλάβω λόγω δουλειάς.. Και μετά ξανά Σάββατο... Υπολογίζει το επόμενο σκ, ότι θα κάνω. Αλλά φοβάται μη πάω Σάββατο κ έχει γίνει πχ Παρασκευή βράδυ... Μην το χάσουμε.... Πάλι μεγάλος κύκλος.... 

@starrr μου μέρα πάρα μερα επαφές και όλα θα γίνουν

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εάν υποθέσουμε ότι το ωάριο μεγαλώνει περίπου 1 χιλιοστό την ημέρα, ωορρηξία θα κάνεις σε 10-14 μέρες θεωρητικά. Σε ποια μέρα θα είσαι το άλλο Σάββατο;

Μου είπε ότι την Τετάρτη το περιμένουμε το 9αρι να χει γίνει 15....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@starrr μου μέρα πάρα μερα επαφές και όλα θα γίνουν

 

Δεν γίνεται να χεις 40 μέρες μέρα παρά μέρα επαφές.... Γι αυτό και η παρακολούθηση.... Από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσουμε μέρα παρά μέρα. Τώρα κάθε 3η ημέρα είχαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εάν υποθέσουμε ότι το ωάριο μεγαλώνει περίπου 1 χιλιοστό την ημέρα, ωορρηξία θα κάνεις σε 10-14 μέρες θεωρητικά. Σε ποια μέρα θα είσαι το άλλο Σάββατο;

Ξέχασα να σου απαντήσω. Σήμερα είμαι 18η ημέρα. Το άλλο Σάββατο 25η ημέρα... Ωορρηξία τον περασμένο μήνα 25η ημέρα είχα... Έχει αρχίσει να παχαίνει κ το ενδομήτριο. Αλλά βρισκόμαστε ακόμη στην αρχή μου είπε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ξέχασα να σου απαντήσω. Σήμερα είμαι 18η ημέρα. Το άλλο Σάββατο 25η ημέρα... Ωορρηξία τον περασμένο μήνα 25η ημέρα είχα... Έχει αρχίσει να παχαίνει κ το ενδομήτριο. Αλλά βρισκόμαστε ακόμη στην αρχή μου είπε.... 

Μπράβο @Starrrαντέ με το καλό να πάνε όλα!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@Χρυσάφω περαστικά κορίτσι μου!

@Starrr περιμένουμε τα νέα σου!

@egw κάθε βράδυ είναι ξύπνα - κοιμήσου για μένα. Έρχεται ξημερώματα  η μικρή στο κρεβάτι μας και πάω εγώ στο δικό της γιατί δεν μπορώ το στριμωξίδι. Και μετά από λίγο έρχεται και ο σκύλος για να τον βγάλω έξω στην αυλή... θέλω να ? !!!

ποσο ειναι η μικρη; για να σου πω το δικο μου δραμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα κορίτσια... Και εγώ ετοιμάζομαι να πάω στο γυναικολόγο σήμερα... Να δούμε αν υπάρχει κανένα ωαριακι..... 

Εμένα τα ωάρια μεγαλώναν 1,5 χιλ κάθε μέρα!!Κ σκάγαν περίπου στα 21-23 χιλιοστά!!Το ξέρω σπαστικό οι μεγάλοι κύκλοι αλλά σημασία έχει να γίνει!!Με το καλό κ εύχομαι τυχερές επαφούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμένα τα ωάρια μεγαλώναν 1,5 χιλ κάθε μέρα!!Κ σκάγαν περίπου στα 21-23 χιλιοστά!!Το ξέρω σπαστικό οι μεγάλοι κύκλοι αλλά σημασία έχει να γίνει!!Με το καλό κ εύχομαι τυχερές επαφούλες!!!

Ε ναι αυτό μου είπε κ ο γιατρός... Εγώ δεν έχω θέμα να πηγαίνω... Ίσα ίσα πλάκα έχει να βλέπεις τη διαδικασία πόσα από που μεγαλώνουν..... Απλά έχω λίγο άγχος να προλάβω με τη δουλειά να πάω στο ιατρείο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν γίνεται να χεις 40 μέρες μέρα παρά μέρα επαφές.... Γι αυτό και η παρακολούθηση.... Από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσουμε μέρα παρά μέρα. Τώρα κάθε 3η ημέρα είχαμε. 

Σε βλέπω μείον πέντε κιλά με μεγάλο κύκλο και τόσες επαφές! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σε βλέπω μείον πέντε κιλά με μεγάλο κύκλο και τόσες επαφές! ?

Ε μα δεν θα αντέξω η γυναίκα. Είμαι που είμαι 50 κιλά...... Ας δούμε τώρα πόσο θα είναι τη Τετάρτη.... Ελπίζω 15 που μου είπε ο γιατρός.... Και μετά ας έχω επαφές κάθε μέρα.... Μάλλον Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο πρέπει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε μα δεν θα αντέξω η γυναίκα. Είμαι που είμαι 50 κιλά...... Ας δούμε τώρα πόσο θα είναι τη Τετάρτη.... Ελπίζω 15 που μου είπε ο γιατρός.... Και μετά ας έχω επαφές κάθε μέρα.... Μάλλον Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο πρέπει. 

Τελικά, επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι, τις δύο τρεις ημέρες (πριν και κατά την ωορρηξία) το καθημερινό είναι το καλύτερο? Δεν είναι αδύναμο το σπέρμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Τεσσάρων.

 

α ενταξει εσυ με ξεπερασες εμεις μεχρι τα δυο ολο το βραδυ απλα κρατουσαμε το στηθος μα ολο ομως ε μετα τα δυομισι οκ κοιμαται απλα μεχρι να κοιμηθει εχουμε το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...