Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

@Starrr να σε ρωτήσω μιας κ το έχεις φρέσκο με τις εξετασεις. Ο άντρας μου θα κάνει αναλύσεις αίματος αύριο.. εγώ τον άλλο μήνα γιατί κάθε αρχές τα γράφει ο ΕΟΠΥΥ. Εσύ έκανες ορμονολογικες?? Έτσι πας κ το λες κ τις κάνεις ?? Σου τις έγραψε ο γιατρός η όχι?? Επίσης που τις έκανες σε μικροβιολογικό?? Κ αν θυμάμαι καλά έπρεπε συγκεκριμένες μέρες του κύκλου.. 

3η ημέρα του κύκλου πρέπει... Ναι σ Ε μικρόβιο λογικό. Κ μου τις έγραψε ο γυναικολόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

3η ημέρα του κύκλου πρέπει... Ναι σ Ε μικρόβιο λογικό. Κ μου τις έγραψε ο γυναικολόγος. 

Μόνο 3η απαραίτητα έτσι?? Δηλαδή ούτε 2η ούτε 4η?? Δε τα ξέρω γι αυτό ρωτάω. Αύριο αν είναι θα πάρω τηλ να Μ γράψει ο γιατρός.. απλά αυτό που είπα κ πριν δε ξέρω μπορεί οπότε να ναι να στις γράψει τις εξετάσεις?? Για τις αναλύσεις αίματος Μ λένε αρχές του μήνα να πηγαίνω μόνο που ανοίγει η πλατφόρμα του ΕΟΠΥΥ. Αν είναι έτσι δε θα προλάβω αυτό τον κύκλο να τις κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλά κάνεις .. έχεις κ άλλο μωράκι η όχι??

Υπάρχει περίπτωση να μη μπορεί να Μ τα γράψει τώρα ?? Έχω ακούσει ότι γράφουν για παράδειγμα αναλύσεις που ήθελα κάθε αρχές του μήνα.. δηλαδή να Μ πει δε γίνεται κ να πρέπει να περιμένω τον επόμενο κύκλο??

Οχι δεν έχω άλλο. Για το πρώτο προσπαθούμε! 

Όποτε έχω πάει σε γιατρό κανονικά μου γράφουν τις εξετάσεις.. Πήγαινε άμεσα για να μην χάσεις τις ημέρες που γίνονται οι ορμονικές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μόνο 3η απαραίτητα έτσι?? Δηλαδή ούτε 2η ούτε 4η?? Δε τα ξέρω γι αυτό ρωτάω. Αύριο αν είναι θα πάρω τηλ να Μ γράψει ο γιατρός.. απλά αυτό που είπα κ πριν δε ξέρω μπορεί οπότε να ναι να στις γράψει τις εξετάσεις?? Για τις αναλύσεις αίματος Μ λένε αρχές του μήνα να πηγαίνω μόνο που ανοίγει η πλατφόρμα του ΕΟΠΥΥ. Αν είναι έτσι δε θα προλάβω αυτό τον κύκλο να τις κάνω.

2η έως 5η μου είχε πει να τις κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μόνο 3η απαραίτητα έτσι?? Δηλαδή ούτε 2η ούτε 4η?? Δε τα ξέρω γι αυτό ρωτάω. Αύριο αν είναι θα πάρω τηλ να Μ γράψει ο γιατρός.. απλά αυτό που είπα κ πριν δε ξέρω μπορεί οπότε να ναι να στις γράψει τις εξετάσεις?? Για τις αναλύσεις αίματος Μ λένε αρχές του μήνα να πηγαίνω μόνο που ανοίγει η πλατφόρμα του ΕΟΠΥΥ. Αν είναι έτσι δε θα προλάβω αυτό τον κύκλο να τις κάνω.

Αφού θα στις γράψει ο γιατρός που κολλάει ο εοππυ??? 3η ημέρα είναι το σωστό. Τις έγραψα κ πήγα στο μικρόβιο λογικό την 3η ημέρα κ έδωσα αίμα.... Κ πλήρωσα συμμετοχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Αφού θα στις γράψει ο γιατρός που κολλάει ο εοππυ??? 3η ημέρα είναι το σωστό. Τις έγραψα κ πήγα στο μικρόβιο λογικό την 3η ημέρα κ έδωσα αίμα.... Κ πλήρωσα συμμετοχή. 

Δε τα ξέρω μωρέ πως είναι η διαδικασία σόρρυ. Απλά για τις αναλύσεις αίματος Μ λέει αρχές του μήνα θα έρχεσαι δε γίνεται τώρα μέσα του μήνα.. για αυτό το λέω δε ξέρω ακριβώς τι παίζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε τα ξέρω μωρέ πως είναι η διαδικασία σόρρυ. Απλά για τις αναλύσεις αίματος Μ λέει αρχές του μήνα θα έρχεσαι δε γίνεται τώρα μέσα του μήνα.. για αυτό το λέω δε ξέρω ακριβώς τι παίζει..

Δεν ισχύει αυτό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε τα ξέρω μωρέ πως είναι η διαδικασία σόρρυ. Απλά για τις αναλύσεις αίματος Μ λέει αρχές του μήνα θα έρχεσαι δε γίνεται τώρα μέσα του μήνα.. για αυτό το λέω δε ξέρω ακριβώς τι παίζει..

Εγώ ξέρω τα γράφεις κ πας κ δίνεις αίμα.... Δεν κάνεις κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

3η ημέρα του κύκλου πρέπει... Ναι σ Ε μικρόβιο λογικό. Κ μου τις έγραψε ο γυναικολόγος. 

Γνωρίζεις αν μπορεί να τις γράψει παθολόγος εκτός από γυναικολόγο η ενδοκρινολόγο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γνωρίζεις αν μπορεί να τις γράψει παθολόγος εκτός από γυναικολόγο η ενδοκρινολόγο??

Δεν ξέρω.... Νομιζω ότι θα μπορεί... Ρώτησε τον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα ?

Καλημέρα κοριτσια μου και καλή εβδομαδα να εχουμε . 26η μέρα σήμερα για μένα και στηθος και μέση  μ έχουν πεθανει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου και καλή εβδομαδα να εχουμε . 26η μέρα σήμερα για μένα και στηθος και μέση  μ έχουν πεθανει.. 

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα..... αναμένουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Πώς είστε κοριτσάκια; Εμένα μου κατέβηκε επιτέλους το αίμα! Κύκλος 27 ημερών, άρα ωορρηξία 13η μέρα, δεν είχαμε επαφή, αλλά την προηγούμενη ναι. Άρα πέσαμε μέσα, χωρίς αποτέλεσμα όμως. Τεσπα, συνεχίζουμε. Πάω για τυχερό Φλεβάρη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ απο μένα, 20η μέρα για μένα κ το πρωι πριν σηκωθω απο το κρεβατι ειχα πολυ έντονους πονους στην κοιλιά μου χαμηλά , σαν περιόδου αλλα αφορητους , τοσο δυνατό πονο στην κοιλιά δεν έχω ξανανιωσει, τι γινεται δεν καταλαβαινω..μαλλον ξεκιναει η διαδικασια της περιοδου, την αλλη τεταρτη περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γνωρίζεις αν μπορεί να τις γράψει παθολόγος εκτός από γυναικολόγο η ενδοκρινολόγο??

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσι!!Φίλη ιδανικά είναι τις ορμονικές να τις κάνεις 2-3 μέρα του κύκλου!!Μπορεί κ παθολόγος να τις γράψει!!!Κ γω όποια ημερομηνία να έχω πάει μου τις γράφει!!Οχι μόνο αρχές του μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!!!! Εγω 24η σημερα!!!! Κανενα συμπτωμα εκτος απο κατι στομαχοανακατοσουρες καουρες.. κατι τετοιο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσι!!Φίλη ιδανικά είναι τις ορμονικές να τις κάνεις 2-3 μέρα του κύκλου!!Μπορεί κ παθολόγος να τις γράψει!!!Κ γω όποια ημερομηνία να έχω πάει μου τις γράφει!!Οχι μόνο αρχές του μηνα!!

Καλημέρα κορίτσια.. μου τις γραψανε. Απλά αυτό που Μ είπανε είναι πως θα κάνω την 3η μέρα αλλά προγεστερόνη την 14η.. εσείς έτσι τα κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. μου τις γραψανε. Απλά αυτό που Μ είπανε είναι πως θα κάνω την 3η μέρα αλλά προγεστερόνη την 14η.. εσείς έτσι τα κάνετε??

Aaaa ωραία!!Ναι έχω κάνει προγεστερόνη!!Γίνεται 1 εβδομαδά μετά την ωορρηξία!!Αν ξέρεις την ωορρηξία να πας τότε αλλιώς περίπου με τους κύκλους σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. μου τις γραψανε. Απλά αυτό που Μ είπανε είναι πως θα κάνω την 3η μέρα αλλά προγεστερόνη την 14η.. εσείς έτσι τα κάνετε??

Καλημέρα lactaki. Εγώ ξέρω ότι την προγεστερόνη την κάνεις την 21η μέρα σε κύκλο 28 ημερών, ή σε διαφορετικό κύκλο όπως λέει η @marillia γιατί τότε βρίσκεται στο peak της, δηλαδή 7 ημέρες μετά την ωορρηξία. 14η μέρα δεν ξέρω καν αν έχει ανέβει η τιμή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. μου τις γραψανε. Απλά αυτό που Μ είπανε είναι πως θα κάνω την 3η μέρα αλλά προγεστερόνη την 14η.. εσείς έτσι τα κάνετε??

7 μέρες μετά την ωορρηξία γίνεται. Όπως σου είπαν κ οι υπόλοιπες. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. μου τις γραψανε. Απλά αυτό που Μ είπανε είναι πως θα κάνω την 3η μέρα αλλά προγεστερόνη την 14η.. εσείς έτσι τα κάνετε??

Νομίζω κι εγώ την 21η ημέρα είναι η προγεστερόνη. Εγώ βέβαια την έκανα μαζί με τις υπόλοιπες δεν νομίζω πως είχε νόημα την 3η ημέρα αλλά οκ... 

@Ε.Γ.Α. μου πώς είσαι? Πήγες στον γιατρό τελικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσι!!Φίλη ιδανικά είναι τις ορμονικές να τις κάνεις 2-3 μέρα του κύκλου!!Μπορεί κ παθολόγος να τις γράψει!!!Κ γω όποια ημερομηνία να έχω πάει μου τις γράφει!!Οχι μόνο αρχές του μηνα!!

Ευχαριστώ πολύ που Μ ενημερώσατε θα μιλήσω κ με τον γυναικολόγο. Επίσης θα ήθελα να Μ πείτε αν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο να κάνω το πρωί πριν πάω .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερα και απο μενα!!!!!! Εγω 24η σημερα!!!! Κανενα συμπτωμα εκτος απο κατι στομαχοανακατοσουρες καουρες.. κατι τετοιο!!! :)

Εσύ κάτι μας ετοιμάζεις... Κάτι καλοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...