Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Απο το στόμα είναι η σωστή!!Ανεβασμένη πρέπει να είναι άρα μήπως έκανες ωορρηξία!!

Ίσως, αν και όλες τις μέρες ήταν κάπως ανεβασμένη για τα δικά μου δεδομένα. Μια μέρα μόνο ενώ από το στόμα είχα 37 μέτρησα και από τη μασχάλη και είχα 36.5. Αυτό ήταν το πιο χαμηλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ θα σας έλεγα να τους πιέζετε τους γιατρούς για τις εξετάσεις σας κ τίποτα να μην μένει έτσι!!Εγώ έπρεπε να φτάσω σε σπερματέγχυση κ να δούμε εκεί ότι το σπέρμα έχει πρόβλημα στις μορφές!!Γτ στα μικροβιολογικά δν έβγαινε πρόβλημα ενώ τώρα το κάναμε σε κλινική!!Κ είχα τον προηγούμενο γιατρό μου να με κοροιδεύει 1,5 χρόνο  φταίει το άγχος κ το σπερμοδιάγραμμα κάθε μέρα να κάνεις άλλα αποτελέσματα θα δείς!!Εν τω μεταξύ είχα κ μια παλίνδρομη κ ίσως να ευθύνεται κ το σπέρμα!!Απο βδομάδα θα επισκεφτούμε ουρόλογο!!Κακώς άφησα τους μήνες να κυλούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ίσως, αν και όλες τις μέρες ήταν κάπως ανεβασμένη για τα δικά μου δεδομένα. Μια μέρα μόνο ενώ από το στόμα είχα 37 μέτρησα και από τη μασχάλη και είχα 36.5. Αυτό ήταν το πιο χαμηλό μου.

Νομίζω πάντα στη μασχάλη έχουμε χαμηλότερα κ το ηλεκρονικό έχει αποκλίσεις!!Αν εχεις πριν την ωορρηξία φυσιολογική θερμοκρασία 37 μετά την ωορρηξία θα πάει 37,2!!Συνήθως 0,5-2 μονάδες ανεβαίνει μετά την ωορρηξία!!!Πρέπει να ξέρεις την θερμοκρασία σου απ την αρχή του κύκλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marillia είπε:

hello!!!Λογικά αν είναι καλές οι ορμόνες συν(προγεστερόνη 1 εβδομάδα μετα την ωορρηξία) γίνεται σωστά!!Βέβαια όπως λέει ο γιατρός μου 25% πιθανότητα έχουμε κάθε μήνα!!Κ σωστή ωορρηξία να γίνει παίζουν κ άλλα ρόλο!!

Ε ναι βέβαια. Τα γνωρίζουμε αυτά... ? Αλλά ας δούμε κ τις ορμόνες που έχω να κάνω πολύ διάστημα. Για να κάνω προγεστερόνη πρέπει να με δει κ σε υπέρηχο γιατί δνε έχω στάνταρ ωορρηξία. Οπότε δνε μπορείς να κάνεις κ προγεστερόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Και πόσα λεπτά μετράμε από το στόμα και πόσα από τη μασχάλη;

Γιατί δεν δοκιμάζεις κ τα τεστακια ωορηξιας για να δεις ποτε έχεις ωορηξια?? Με το θερμόμετρο νομίζω το χάνω δε το έχω δοκιμάσει αλλά Μ φαίνεται δύσκολο.. κάνε τεστακια κ τσουπππ επαφουλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι βέβαια. Τα γνωρίζουμε αυτά... ? Αλλά ας δούμε κ τις ορμόνες που έχω να κάνω πολύ διάστημα. Για να κάνω προγεστερόνη πρέπει να με δει κ σε υπέρηχο γιατί δνε έχω στάνταρ ωορρηξία. Οπότε δνε μπορείς να κάνεις κ προγεστερόνη. 

Δύσκολα αν έχεις καλές ορμόνες να μην γίνεται σωστά η ωορρηξία!!Εγώ είμαι υπερ του υπερήχου γτ βλέπεις κ ενδομήτριο!!Καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Δύσκολα αν έχεις καλές ορμόνες να μην γίνεται σωστά η ωορρηξία!!Εγώ είμαι υπερ του υπερήχου γτ βλέπεις κ ενδομήτριο!!Καλά αποτελέσματα!!

Καλά κ γω θελω υπέρηχο. Αν είναι θα το προτείνω στο γυναικολόγο κ βλέπουμε!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η egw είπε:

Ναι μετά τις έξι τα αποτελέσματα πφ η αναμονή μου του τη δίνει 

Άντε κοντεύει η ώρα κ η χοριακη θα είναι στα ύψηηηηη ... Τραγικοί κ αυτοί στη μία ώρα έπρεπε να σε πάρουν τηλέφωνο..6 θα ανοίξουν ε κατά τις 6:30-7 θα σε πάρουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλά κ γω θελω υπέρηχο. Αν είναι θα το προτείνω στο γυναικολόγο κ βλέπουμε!!!. ?

Εεεε ναι κάποια στιγμή κ τεστάκια κουράζουν ειδικά όταν δν βλέπουμε αποτέλεσμα!!Οι ορμόνες είναι ο καθρέφτης των ωοθηκών μας!!Οπως κ το σπερμοδιάγραμμα για την γονιμότητα των ανδρων!!Εκεί πατούν οι γιατροί κ ίσως ζητούν παραπάνω εξετάσεις!!Εγώ είχα σακχαρό 110 κ λόγω πολυκυστικών με έβαλε ο γιατρός να κάνω καμπύλες σακχάρου!!Τελικά βγήκανε καλές!!Αλλά πραγματικά είχε τρομάξει με το 110 νηστείας!!Οσο πάνε κ γίνονται αυστηρότερα τα κριτήρια!!Κ η παθολόγος μου είπε να το πάω κάτω απο 100!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε?? Άπο ποιες περιμένουμε νέα ??πάντως έγινε καλο ποδαρικο από τα κορίτσια μας..έτσι θα συνεχίσουμε όλες.. εγώ είμαι στην 18η ημέρα..δεν περιμένω στις 16 Γενάρη.. έχω ακόμα..εγώ δεν προλαβαίνω να φθάσω στην φάση του τεστ 5 μερες πριν Μ στέλνει σημάδια με καφέ εκκρίσεις.. Μ κάνει κ οικονομία..χαχα.. για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εεεε ναι κάποια στιγμή κ τεστάκια κουράζουν ειδικά όταν δν βλέπουμε αποτέλεσμα!!Οι ορμόνες είναι ο καθρέφτης των ωοθηκών μας!!Οπως κ το σπερμοδιάγραμμα για την γονιμότητα των ανδρων!!Εκεί πατούν οι γιατροί κ ίσως ζητούν παραπάνω εξετάσεις!!Εγώ είχα σακχαρό 110 κ λόγω πολυκυστικών με έβαλε ο γιατρός να κάνω καμπύλες σακχάρου!!Τελικά βγήκανε καλές!!Αλλά πραγματικά είχε τρομάξει με το 110 νηστείας!!Οσο πάνε κ γίνονται αυστηρότερα τα κριτήρια!!Κ η παθολόγος μου είπε να το πάω κάτω απο 100!!

Ε ναι βέβαια να το πας.. Εγώ τα χω κάνει όλα αυτά από 18 χρόνων το ψάχνω γενικά... Τώρα με τις ελεύθερες επαφές έχουν φτιάξει θεωρώ. Και η περιοδος. Και με τις πολυβιταμινες. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Άπο ποιες περιμένουμε νέα ??πάντως έγινε καλο ποδαρικο από τα κορίτσια μας..έτσι θα συνεχίσουμε όλες.. εγώ είμαι στην 18η ημέρα..δεν περιμένω στις 16 Γενάρη.. έχω ακόμα..εγώ δεν προλαβαίνω να φθάσω στην φάση του τεστ 5 μερες πριν Μ στέλνει σημάδια με καφέ εκκρίσεις.. Μ κάνει κ οικονομία..χαχα.. για να δούμε..

Εγώ περίμενω 10/1!!Μια ελπίδα την έχω μήπως κ γλιτώσω την επιτροπή!!Μακάρι να δεις θετικό τεστάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι βέβαια να το πας.. Εγώ τα χω κάνει όλα αυτά από 18 χρόνων το ψάχνω γενικά... Τώρα με τις ελεύθερες επαφές έχουν φτιάξει θεωρώ. Και η περιοδος. Και με τις πολυβιταμινες. ?

Κ γω θέλω να ξαναπάρω τα ινοφερτ!!Γκλουκο πίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγώ περίμενω 10/1!!Μια ελπίδα την έχω μήπως κ γλιτώσω την επιτροπή!!Μακάρι να δεις θετικό τεστάκι!!

Μακάρι α ευχαριστώ... Κ σε σένα με το καλό να είσαι.. εγώ μια βδομάδουλα μετά από εσενα ελπίζω να μην έρθει. Αλλιώς είπαμε με τον γιατρό μου να το παρακολουθήσουμε πρώτη φορά με υπέρηχο το ωαριακι μου.. δεν προσπαθώ καιρό στις γόνιμες από Σεπτέμβρη.. ελεύθερα γενικά από το καλοκαίρι.. αλλά δε θέλω να αφήσω 1 χρόνο να περάσει κ μεταααα εξετάσεις κτλ ...θα δοκιμάσω κ με υπέρηχο κ μετά εξετασεις..αυτό το περιθώριο έχω δώσει χαχα.. δημοκρατικές διαδικασίες.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Κ γω θέλω να ξαναπάρω τα ινοφερτ!!Γκλουκο πίνεις?

Όχι δεν πίνω γλουκοφειζ γιατί πήρα 3 μήνες και δεν μου πρόσφερε κάτι οπότε δεν ξανά πήρα. Έκανα ένα σωρό εξετάσεις. Τώρα βέβαια έχω κόψει κ τις πολλές σοκολάτες. Γκλουκο έπαιρνα κάπου στα 20 μου.... Τώρα παίρνω τα pregnacare. Κ είμαι γύρω στισ 38 ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

3 χρόνια μαζι,3 μηνες παντρεμένη

Εγώ πιστεύω ότι με αγάπη κ συζήτηση λύνονται όλα!!! Σου εύχομαι το 2019 να γεμίσει την αγκαλιά σου με ένα γερό μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Άντε κοντεύει η ώρα κ η χοριακη θα είναι στα ύψηηηηη ... Τραγικοί κ αυτοί στη μία ώρα έπρεπε να σε πάρουν τηλέφωνο..6 θα ανοίξουν ε κατά τις 6:30-7 θα σε πάρουν??

Μου είπαν να τους πάρω μετά τις έξι εγώ θα τους πάρω έξι και τέταρτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μου είπαν να τους πάρω μετά τις έξι εγώ θα τους πάρω έξι και τέταρτο

Ντα ντα ντα νταν! Για πες μας επιτέλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ντα ντα ντα νταν! Για πες μας επιτέλους! 

Τους πήρα και δεν ήταν έτοιμα θα πάρω σε δέκα λεπτά πάλι τα νευρα μου έχω πεθάνει από το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αααα..

 Θα μας σπάσουν τα νευρα ε πως την έχουν δει.. ξανά παρε

Λοιπόν επιτέλους 7558.60 είναι χοριακη και εκλεισς ραντεβού με το γιατρό στις 14

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Λοιπόν επιτέλους 7558.60 είναι χοριακη και εκλεισς ραντεβού με το γιατρό στις 14

Δλδ πόσον εβδομαδων Είσαι?? Βασικά όσο και να είσαι συγχαρηρηριαααάαας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δλδ πόσον εβδομαδων Είσαι?? Βασικά όσο και να είσαι συγχαρηρηριαααάαας

Ευχαριστώ κοπέλα μου 

Αυτοί δεν μου διευκρίνισαν μου είπαν μόνο ότι είναι πολύ καλή αλλά ίδια περίπου είναι στο γιο μου και είναι έκτη βδομάδα απλά είναι πολύ υψηλή 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου 

Αυτοί δεν μου διευκρίνισαν μου είπαν μόνο ότι είναι πολύ καλή αλλά ίδια περίπου είναι στο γιο μου και είναι έκτη βδομάδα απλά είναι πολύ υψηλή 

 

Συγχαρητήρια!!!! Μπραβοοοοο!!! Πολύ υψηλή αλήθεια!!! Λες να είναι διδυμακια??? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...