Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Ναι κοπέλα μου έτσι ενδείξε την περασμένη βδομάδα το τεστ 

Τώρα έκανα τη χοριακη θα πάρω τηλέφωνο το απόγευμα μη ξανά κατεβαίνω

Μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου ευχομαι απο καρδιας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Ε.Γ.Α. ξεκίνα φυλλικό, σίγουρα θα στο πει και ο γυναικολόγος, αλλά να μη χάνεις χρόνο.

@egw άντε μπράβο κορίτσι, περιμένουμε αποτελέσματα!

@Χρυσάφω κατ' αρχάς ο σύζυγος είναι δεκτικός στο θέμα της υοθεσίας; Οι άνδρες νομίζουν ότι όλα γίνονται αρκεί να το πεις ή να το σκεφτείς. Δεύτερον, εννοείται ότι είστε πολύ νέοι ακόμη. Όσον αφορά την εξωσωματική, εφόσον τελικα την κάνεις, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο των δανεικών; Επειδή η πρώτη απέτυχε λόγω απουσίας ωαρίων. Για να μη χάνεις χρόνο. Σου εύχομαι κορίτσι μου μέσα στο 2019 να είσαι εγκυούλα!!! Στο λέω με όλη μου την καρδιά.

Ναι μετά τις έξι τα αποτελέσματα πφ η αναμονή μου του τη δίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπράβο κοπέλες μου!!!!Τελειόμηνες και υπέροχες εγκυμοσύνες να έχετε!Μπράβο!

Ευχαριστώ κοπέλα μου νσαιυ καλα

Εύχομαι και σε σένα να ηρεμήσετε και τελικα να έχετε ευτυχή κατάληξη

Πρέπει να βρω μικροβιολογικο ου να μου αρέσει μου φαίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι μετά τις έξι τα αποτελέσματα πφ η αναμονή μου του τη δίνει 

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αργούν τόσο. Υποτίθεται σε μια ώρα έχουν αποτέλεσμα. Τεσπα, κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς.

@Γιάννα 36 έκανες τεστ και ήταν αρνητικό; κρίμα... Εγώ δεν ξανακάνω τεστ πριν την καθυστέρηση, θα το παίξω χαλαρή (ενώ δεν είμαι,χαχαχα!!!).

18η μέρα σήμερα. Λογικά, θα αδιαθετήσω από (το άλλο) Σάββατο έως Τρίτη το πολύ.

Αρκεί να μη δω καφέ υγρά πριν την περίοδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αργούν τόσο. Υποτίθεται σε μια ώρα έχουν αποτέλεσμα. Τεσπα, κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς.

@Γιάννα 36 έκανες τεστ και ήταν αρνητικό; κρίμα... Εγώ δεν ξανακάνω τεστ πριν την καθυστέρηση, θα το παίξω χαλαρή (ενώ δεν είμαι,χαχαχα!!!).

18η μέρα σήμερα. Λογικά, θα αδιαθετήσω από (το άλλο) Σάββατο έως Τρίτη το πολύ.

Αρκεί να μη δω καφέ υγρά πριν την περίοδο!!!

Ναι έκανα, ξεσηκωθηκα από τα νέα της @Ε.Γ.Α.?? Αλλά δεν στεναχωρεθηκα γιατί το περίμενα...

 

Σου εύχομαι να μην δεις ούτε σε μια εβδομάδα ούτε σε 9 μήνες μέσα περίοδο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα!!! Πήρα το αρνητικό μου αποτέλεσμα, που δεν ήταν κι έκπληξη, και περιμένω από Δευτέρα την περίοδο..... 

@egw καλά αποτελέσματα!!! 

Ευχαριστώ κοπέλα μου από τη μια αγχώνομαι και από την άλλη θεωρώ ότι θα ειναι Όλα καλά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου ευχομαι απο καρδιας!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αργούν τόσο. Υποτίθεται σε μια ώρα έχουν αποτέλεσμα. Τεσπα, κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς.

@Γιάννα 36 έκανες τεστ και ήταν αρνητικό; κρίμα... Εγώ δεν ξανακάνω τεστ πριν την καθυστέρηση, θα το παίξω χαλαρή (ενώ δεν είμαι,χαχαχα!!!).

18η μέρα σήμερα. Λογικά, θα αδιαθετήσω από (το άλλο) Σάββατο έως Τρίτη το πολύ.

Αρκεί να μη δω καφέ υγρά πριν την περίοδο!!!

Στο γιο μου πήγα σε ένα παρακμιακό και σε μία ώρα νομίζω τα έβγαλε αυτοί τώρα σε μία ώρα θα κλείσουν και θα ανοίξουν έξι .

Το μετάνιωσα που πήγα εκεί αλλά τελείωσε τώρα 

Το άλλο όμως δεν μου άρεσε σε άλλα θέματα με το γιο μου οπότε πρέπει να βρω άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε βιταμίνες για γυναίκες πάνω από 35 ώστε να βοηθούν στην ποιότητα ωαρίων? 

Νομίζω υπάρχουν της pregnacare. Πήγαινε σε κάποιο φαρμακείο να ρωτήσεις... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι έκανα, ξεσηκωθηκα από τα νέα της @Ε.Γ.Α.?? Αλλά δεν στεναχωρεθηκα γιατί το περίμενα...

 

Σου εύχομαι να μην δεις ούτε σε μια εβδομάδα ούτε σε 9 μήνες μέσα περίοδο! ?

Αν δεν τα είχα κι εγώ αγοράσει με το κιλό δεν θα το ήξερα ακόμα!πάντως έχω αρκετά τραβήγματα χαμηλά αριστερά.ελπιζω για καλό να είναι!πω πω...σαν πρωτάρα κάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αν δεν τα είχα κι εγώ αγοράσει με το κιλό δεν θα το ήξερα ακόμα!πάντως έχω αρκετά τραβήγματα χαμηλά αριστερά.ελπιζω για καλό να είναι!πω πω...σαν πρωτάρα κάνω!!!

Η κάθε φορά πιστεύω είναι σαν την 1η φορά... Κάθε φορά που επιτυγχάνεται μια εγκυμοσύνη είσαι υπεύθυνη για μια νέα ζωή και ας είναι το 2ο το 5ο ή το 6ο παιδί.... Αρα δεν κάνεις σαν πρώταρα @Ε.Γ.Α.  Απλά έχεις την αίσθηση του όλα να πάνε καλά. Στο εύχομαι ολόψυχα!!!!!!

@Χρυσάφω διαβάζω από χτες την δυσάρεστη κατάσταση που βιώνεις κ πραγματικά δεν ήξερα τι ακριβώς να σου γράψω.... Είναι στενάχωρο να μη σε νιώθει ο ίδιος σου ο σύντροφος.... Αλλά αν εσύ έχεις ανάγκη να γίνεις μάνα αν νιώθεις ότι θα ολοκληρωθείς κ θα νιώσεις πληρότητα διεκδίκησε το κοπέλα μου. Δεν είσαι μεγάλη, πολύ φτηνή δικαιολογία. Στην εποχή μας οι άνθρωποι της ηλικίας των 40 ξεκινούν τις οικογένειές τους.

Πολύ κοντινό μου προσωπο έφτασε 51 κ δεν έκανε παιδιά γιατί στον πρώτο της γάμο που κράτησε 13 χρόνια ο σύζυγος δεν ήθελε... Χώρισαν όταν ήταν 33...παντρευτηκε ξανά στα 38... Προσπαθούσε αλλά δεν.. Έκανε εξωσωματική στα 42 της δεν πέτυχε κ μετά ο άντρας της δεν ήθελε να προσπαθήσουν γιατί αυτός είχε κ 1 παιδί από προηγούμενο γάμο. Τώρα κ να ήθελε δεν μπορεί... Λόγω υγείας. Επιλογές είναι η ζωή.... Άδραξε τες κορίτσι μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Η κάθε φορά πιστεύω είναι σαν την 1η φορά... Κάθε φορά που επιτυγχάνεται μια εγκυμοσύνη είσαι υπεύθυνη για μια νέα ζωή και ας είναι το 2ο το 5ο ή το 6ο παιδί.... Αρα δεν κάνεις σαν πρώταρα @Ε.Γ.Α.  Απλά έχεις την αίσθηση του όλα να πάνε καλά. Στο εύχομαι ολόψυχα!!!!!!

@Χρυσάφω διαβάζω από χτες την δυσάρεστη κατάσταση που βιώνεις κ πραγματικά δεν ήξερα τι ακριβώς να σου γράψω.... Είναι στενάχωρο να μη σε νιώθει ο ίδιος σου ο σύντροφος.... Αλλά αν εσύ έχεις ανάγκη να γίνεις μάνα αν νιώθεις ότι θα ολοκληρωθείς κ θα νιώσεις πληρότητα διεκδίκησε το κοπέλα μου. Δεν είσαι μεγάλη, πολύ φτηνή δικαιολογία. Στην εποχή μας οι άνθρωποι της ηλικίας των 40 ξεκινούν τις οικογένειές τους.

Πολύ κοντινό μου προσωπο έφτασε 51 κ δεν έκανε παιδιά γιατί στον πρώτο της γάμο που κράτησε 13 χρόνια ο σύζυγος δεν ήθελε... Χώρισαν όταν ήταν 33...παντρευτηκε ξανά στα 38... Προσπαθούσε αλλά δεν.. Έκανε εξωσωματική στα 42 της δεν πέτυχε κ μετά ο άντρας της δεν ήθελε να προσπαθήσουν γιατί αυτός είχε κ 1 παιδί από προηγούμενο γάμο. Τώρα κ να ήθελε δεν μπορεί... Λόγω υγείας. Επιλογές είναι η ζωή.... Άδραξε τες κορίτσι μου..... 

Επιλογές...Κι εχω ηδη δωσει πολυ χρονο σε αυτη την επιλογη...Ολες οι ισορροπίες μεσα μου εχουν διαταραχθει..Χρειαζομαι λιγη ανασύνταξη δυναμεων..Νιωθω απιστευτα κουρασμενη..Σε ευχαριστω πολυ που μου εγραψες.Ολα τα λογια σας βοηθανε.Πιστευω κ ελπιζω να παρω την σωστη αποφαση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Επιλογές...Κι εχω ηδη δωσει πολυ χρονο σε αυτη την επιλογη...Ολες οι ισορροπίες μεσα μου εχουν διαταραχθει..Χρειαζομαι λιγη ανασύνταξη δυναμεων..Νιωθω απιστευτα κουρασμενη..Σε ευχαριστω πολυ που μου εγραψες.Ολα τα λογια σας βοηθανε.Πιστευω κ ελπιζω να παρω την σωστη αποφαση ...

@Χρυσάφω αν μου επιτρέπεις είσαι πολλά χρόνια παντρεμένη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ από εμένα.. Ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν το γνωρίζετε. Αν οι ορμονικές είναι φυσιολογικές, η ωορρηξία γίνεται κανονικά? Μόνο όταν είναι παθολογικές υπάρχει θέμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@Χρυσάφω αν μου επιτρέπεις είσαι πολλά χρόνια παντρεμένη;; 

3 χρόνια μαζι,3 μηνες παντρεμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κ από εμένα.. Ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν το γνωρίζετε. Αν οι ορμονικές είναι φυσιολογικές, η ωορρηξία γίνεται κανονικά? Μόνο όταν είναι παθολογικές υπάρχει θέμα? 

Γεια σου σταρ μου, νομίζω παίζουν ρόλο αλλά όχι πάντα απαραίτητα. Για παράδειγμα ο γυναικολόγος εδώ στην Ελλάδα, με έβαλε να κάνω ορμονικές και παρολου που ήταν καλές, με είδε και με υπερηχογράφημα για να μετρήσει το ωάριο και αν τελικά είναι σε ικανοποιητικό μέγεθος στην συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου. Αν θέλεις ρωτά το γυναικολόγο σου, σίγουρα θα σε κατατοπισει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω μου, το πόσο στενοχωρήθηκα δεν μπορώ να σου περιγράψω. Σε έχω στο μυαλό και στην καρδιά μου. Δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω. Είναι τόσο λεπτό το θέμα και αποφεύγω να δίνω συμβουλές στο πόδι που λέμε. Και ειδικά όταν έχει να κάνει με ανδρόγυνα είναι ακόμη πιο λεπτό το θέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

3 χρόνια μαζι,3 μηνες παντρεμένη

Κοπέλα μου αν επιτρέπεται, αν θέλεις απαντάς βέβαια. Πόσο χρόνων είσαι? Το λέω αυτό γιατί αν δεν είσαι και πολύ μεγάλη για ποιο λόγο να κάνετε τόσο γρήγορα εξωσωματική. Όλα αυτά σου τα λέω χωρίς παρεξήγηση, και πάλι είναι δικό σας θέμα, απλά το άγχος καμία φορά είναι ανασταλτικός παράγοντας. Τα λέω σε εσένα να τα ακούω και εγώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου σταρ μου, νομίζω παίζουν ρόλο αλλά όχι πάντα απαραίτητα. Για παράδειγμα ο γυναικολόγος εδώ στην Ελλάδα, με έβαλε να κάνω ορμονικές και παρολου που ήταν καλές, με είδε και με υπερηχογράφημα για να μετρήσει το ωάριο και αν τελικά είναι σε ικανοποιητικό μέγεθος στην συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου. Αν θέλεις ρωτά το γυναικολόγο σου, σίγουρα θα σε κατατοπισει καλύτερα.

Ναι ναι. Αρχικά περιμένω την Δευτέρα να βγουν οι εξετάσεις, τα αποτελέσματα δηλαδή.... Κ μετά νομίζω θα μου πει κ εκείνος. Αλλιώς να του ζητήσω εγώ να με δει κ υπέρηχο γραφικά??? Εσύ του το χες ζητήσει? Η αυτός σου το πρότεινε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι. Αρχικά περιμένω την Δευτέρα να βγουν οι εξετάσεις, τα αποτελέσματα δηλαδή.... Κ μετά νομίζω θα μου πει κ εκείνος. Αλλιώς να του ζητήσω εγώ να με δει κ υπέρηχο γραφικά??? Εσύ του το χες ζητήσει? Η αυτός σου το πρότεινε? 

Από μόνος του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Από μόνος του...

Α οκ. Ωραία... Οπότε θα περιμένω να δω τι θα μου πει εκείνος. Ευχαριστώ πολύ. ? Πάντως θα θελα να δούμε κ πόσο είναι.. Να μαι κ πιο σίγουρη. ❤️ Θα νιώθω πιο ωραία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την θερμοκρασία. Έχω το κλασικό θερμόμετρο, το ηλεκτρονικό μου χάλασε. Τις τελευταίες μέρες μετράω από το στόμα και έχω γύρω στα 37 με 37.1. Αν μετρήσω στη μασχάλη την ίδια ώρα είναι στο 36.8 με 36.9. Ποια είναι η πιο σωστή μέτρηση; Βρίσκομαι στην 18η μέρα και δεν βλέπω να έπεσε. Μήπως δεν κάνω καθόλου ωορρηξία, λέω μήπως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κ από εμένα.. Ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν το γνωρίζετε. Αν οι ορμονικές είναι φυσιολογικές, η ωορρηξία γίνεται κανονικά? Μόνο όταν είναι παθολογικές υπάρχει θέμα? 

hello!!!Λογικά αν είναι καλές οι ορμόνες συν(προγεστερόνη 1 εβδομάδα μετα την ωορρηξία) γίνεται σωστά!!Βέβαια όπως λέει ο γιατρός μου 25% πιθανότητα έχουμε κάθε μήνα!!Κ σωστή ωορρηξία να γίνει παίζουν κ άλλα ρόλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την θερμοκρασία. Έχω το κλασικό θερμόμετρο, το ηλεκτρονικό μου χάλασε. Τις τελευταίες μέρες μετράω από το στόμα και έχω γύρω στα 37 με 37.1. Αν μετρήσω στη μασχάλη την ίδια ώρα είναι στο 36.8 με 36.9. Ποια είναι η πιο σωστή μέτρηση; Βρίσκομαι στην 18η μέρα και δεν βλέπω να έπεσε. Μήπως δεν κάνω καθόλου ωορρηξία, λέω μήπως!!!

Απο το στόμα είναι η σωστή!!Ανεβασμένη πρέπει να είναι άρα μήπως έκανες ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...