Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw καλέ το παιδί θα πάει σχολείο σε λίγο κι εσείς ακόμη το σκέφτεστε για τεστ; Εντάξει, αστειεύομαι, εκτός εάν συνηθίζεις να έχεις απόκλιση λίγω ημερών στον κύκλο σου, οπότε πάω πάσο.

Χαχα θα περιμένω να το κάνω όταν πάει φαντάρος χιχι

Τόσο η αλήθεια δεν έχω ξανά φθάσει κι αν τυχόν έτυχε το ένιωθα ότι θα έρθει

Αλλά σκέφτομαι μήπως αγχώθηκα κι γι'αυτό αργεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η egw είπε:

 

Αλλά σκέφτομαι μήπως αγχώθηκα κι γι'αυτό αργεί

Μπα. Εδώ δεν αργεί σε μένα που είμαι η επιτομή του άγχους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που δεν αδιαθέτησαν ακόμη. 

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για να δούμε αν έπιασε η ευχη σου

Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μπα. Εδώ δεν αργεί σε μένα που είμαι η επιτομή του άγχους!!!

Θα το πάρω απόφαση κάποια στιγμή μόλις βρω την ευκαιρία αλλά θα σας απογοητεύσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw καλέ το παιδί θα πάει σχολείο σε λίγο κι εσείς ακόμη το σκέφτεστε για τεστ; Εντάξει, αστειεύομαι, εκτός εάν συνηθίζεις να έχεις απόκλιση λίγω ημερών στον κύκλο σου, οπότε πάω πάσο.

@Starrr σε ποια ημέρα είσαι τώρα; Μήπως να λάβεις υπόψη τον μεγαλύτερο κύκλο σου και να ξανακάνεις τεστ ύστερα από μερικές ημέρες;

Άμα λάβω το μεγαλύτερο κύκλο. Το παιδί θα πάει φαντάρος. Σήμερα έχω λευκά υγρά. Ναι θα ξανά κάνω τεστακι άμα δνε μου ρθει μέχρι πρωτοχρονιά. Βλέπουμε.... Για την ώρα είμαι άρρωστη κ προσπαθώ λίγο να πάρω δυνάμεις από κει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Άμα λάβω το μεγαλύτερο κύκλο. Το παιδί θα πάει φαντάρος. Σήμερα έχω λευκά υγρά. Ναι θα ξανά κάνω τεστακι άμα δνε μου ρθει μέχρι πρωτοχρονιά. Βλέπουμε.... Για την ώρα είμαι άρρωστη κ προσπαθώ λίγο να πάρω δυνάμεις από κει. 

Στρατό θα μαζέψουμε σε λίγο βρε κορίτσια...χαχααα.. 

Εγώ είμαι στη 10η μέρα λέω να το πάρω χαλαρά  επαφουλες ναι μεν στοχευμενες αλλά όχι με τεστ .. σκέφτομαι κ κάνα πρωινό την πρωτοχρονιά μπας κ αλλάξει η τύχη μας.χαχααα. . 

Και ναι.... Κορίτσι αυτό το μήνα δεν έχω ούτε ένα τεστ τα ξεπατωσα...χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Θα το πάρω απόφαση κάποια στιγμή μόλις βρω την ευκαιρία αλλά θα σας απογοητεύσω

Με 6μερες καθυστέρηση δε νομίζω να μας απογοητεύσεις όλα καλά θα πάνε θα δεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι 4η με 5η βδομαδα εχω κραμπες κ νομιζω λιγο περισσοτερο απο δεξια να ανησυχώ η ειναι κατι φυσιολογικό.ειχε καποια κατι παρομοιο ...εχω ζαλισει κ το γιατρο μου με πολλες ερωτησεις σαν πρωταρα κ ντρεπομαι να το παρω παλι για αυτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Στρατό θα μαζέψουμε σε λίγο βρε κορίτσια...χαχααα.. 

Εγώ είμαι στη 10η μέρα λέω να το πάρω χαλαρά  επαφουλες ναι μεν στοχευμενες αλλά όχι με τεστ .. σκέφτομαι κ κάνα πρωινό την πρωτοχρονιά μπας κ αλλάξει η τύχη μας.χαχααα. . 

Και ναι.... Κορίτσι αυτό το μήνα δεν έχω ούτε ένα τεστ τα ξεπατωσα...χαχααα

Αυτό που είμαστε σίγουροι ότι είναι και αγόρια χιχι

εντωμεταξυ να σας κάνω να γελάσετε όταν έμαθα ότι είχα γιο το πρώτο που είπα και θα πάει φαντάρος;πως θα το αντέξω χιχι

Καλά το κάνεις κορίτσι μου παρτο λίγο χαλαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με 6μερες καθυστέρηση δε νομίζω να μας απογοητεύσεις όλα καλά θα πάνε θα δεις... 

Τέσσερις είναι προςτο παρόν κοπελα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ περίμενα εχτές περίοδο αλλά δεν μου ήρθε! Δεν ενθουσιάζομαι ακομα γιατί μπορεί να καθυστερησε.. θα περιμένω άλλο λιγο για να κάνω τεστ. @Starrr και @egw έχετε σταθερό κύκλο;

Από τον Αύγουστο ναι βλέπω στις 30 με 31 μέρες πιο νωρίς έβλεπα και πιο νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ περίμενα εχτές περίοδο αλλά δεν μου ήρθε! Δεν ενθουσιάζομαι ακομα γιατί μπορεί να καθυστερησε.. θα περιμένω άλλο λιγο για να κάνω τεστ. @Starrr και @egw έχετε σταθερό κύκλο;

Εγώ δνε έχω σταθερό. Αλλά το παρακολουθώ με θερμοδιαγραμμα κ εγώ χθες περίμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η egw είπε:

Τέσσερις είναι προςτο παρόν κοπελα μου

Εντάξει μωρέ, λίγες μέρες έχεις καθυστέρηση, στις 15 κάνε ένα τεστάκι ??? κορίτσι είσαι έγκυος δεν μπορείειει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια αυτό το μήνα ούτε τεστ...ούτε επαφές απ' ό,τι φαίνεται θα έχω ??? δεν βαριέσαι, υγεία και καλή καρδιά, και που σκοτώθηκα στο σεξ τον προηγούμενο μήνα τι κατάλαβα; Ας ακούσω τουλάχιστον από εσάς κανένα καλό νέο, να μπει με το δεξί το 2019!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εντάξει μωρέ, λίγες μέρες έχεις καθυστέρηση, στις 15 κάνε ένα τεστάκι ??? κορίτσι είσαι έγκυος δεν μπορείειει!!!

Χαχα στις δεκαπέντε θα το έχω σιγουρακι και δεν θα αγχώνομαι καλή ιδέα σου ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι εγώ κορίτσια αυτό το μήνα ούτε τεστ...ούτε επαφές απ' ό,τι φαίνεται θα έχω ??? δεν βαριέσαι, υγεία και καλή καρδιά, και που σκοτώθηκα στο σεξ τον προηγούμενο μήνα τι κατάλαβα; Ας ακούσω τουλάχιστον από εσάς κανένα καλό νέο, να μπει με το δεξί το 2019!

Άμα είναι να σου τύχει θα σου τύχει. Αυτό ακριβώς. Στο τέλος θα μείνουμε 30 κιλά από το κάθε μέρα σεξ. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@KONSTANTIA μην απελπίζεσαι κορίτσι μου. Καταλαβαίνω ότι το να βλέπεις αίμα στην εγκυμοσύνη είναι τρομακτικό, αλλά πάρα πολλές εγκυμοσύνες ξεκινούν με αίμα και έχουν θετική έκβαση (και άλλες που δείχνουν ότι πάνε τέλεια καταλήγουν άσχημα...).

Πιστεύεις ότι οι γιατροί βλέπουν κάτι ανησυχητικό και δεν στο λένε; Η χοριακή σου αυξάνεται κανονικά; Έχεις κάνει υπέρηχο, είδατε εμβρυικά στοιχεία; Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Μπορεί να είναι αποκόλληση. Όπως και να'χει, ξάπλωσε, ξεκουράσου και να σκέφτεσαι αισιόδοξα. 

Όταν λες αίμα, εννοείς σαν αιμορραγία περιόδου, με ροή περιόδου, ή σταγόνες αίματος;

Δεν πιστέυω ότι βλέπουν κάτι και δεν το λένε, αλίμονο! Δεν έχω κάνει άλλη χοριακή εφόσον την Παραμονή των Χριστουγέννων πήγα νοσομοκείο και έκανα υπέρηχο και είδαμε καρδιά! Αποκόλληση σε υφίσταται σε τόσο αρχόμενη κύηση. Όπως έγραψα και παραπάνω, είτε ξεκουραστώ είτε συνεχίσω την καθημερινότητά μου δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης. Όταν λέω αίμα εννοώ κόκκινο όχι με ροή περιόδου αλλά περισσότερο από σταγόνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Άμα είναι να σου τύχει θα σου τύχει. Αυτό ακριβώς. Στο τέλος θα μείνουμε 30 κιλά από το κάθε μέρα σεξ. ???

Έλα ντε ?! Δεν πειράζει, τουλάχιστον αυτό το μήνα δεν θα έχω την αγωνία, είμαι δεν είμαι; Θα είμαι ζεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν πιστέυω ότι βλέπουν κάτι και δεν το λένε, αλίμονο! Δεν έχω κάνει άλλη χοριακή εφόσον την Παραμονή των Χριστουγέννων πήγα νοσομοκείο και έκανα υπέρηχο και είδαμε καρδιά! Αποκόλληση σε υφίσταται σε τόσο αρχόμενη κύηση. Όπως έγραψα και παραπάνω, είτε ξεκουραστώ είτε συνεχίσω την καθημερινότητά μου δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης. Όταν λέω αίμα εννοώ κόκκινο όχι με ροή περιόδου αλλά περισσότερο από σταγόνες

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!Πόσων εβδομάδων είσαι?Μια φίλη μου στην 7 εβδομάδα με προγεστερόνη κ ξεκούραση πέρασε το αίμα(το οποίο ήταν στον χαρτί το αίμα)!!Είχε αποκόλληση στην αρχή της κύησης κ φάνηκε στον υπέρηχο!!Και πάλι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έλα ντε ?! Δεν πειράζει, τουλάχιστον αυτό το μήνα δεν θα έχω την αγωνία, είμαι δεν είμαι; Θα είμαι ζεν!

Χρειάζεται κι αυτό που και που. Καλό θα σας κάνει..... Και εγώ έλεγα ωραίο θερμοδιαγραμμα σε αυτό το κύκλο. Τον καμαρωνα...

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν πιστέυω ότι βλέπουν κάτι και δεν το λένε, αλίμονο! Δεν έχω κάνει άλλη χοριακή εφόσον την Παραμονή των Χριστουγέννων πήγα νοσομοκείο και έκανα υπέρηχο και είδαμε καρδιά! Αποκόλληση σε υφίσταται σε τόσο αρχόμενη κύηση. Όπως έγραψα και παραπάνω, είτε ξεκουραστώ είτε συνεχίσω την καθημερινότητά μου δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης. Όταν λέω αίμα εννοώ κόκκινο όχι με ροή περιόδου αλλά περισσότερο από σταγόνες

Η φίλη μου που γέννησε τη προηγούμενη βδομάδα είχε αίμα για αρκετές μέρες έτσι κόκκινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χρειάζεται κι αυτό που και που. Καλό θα σας κάνει..... Και εγώ έλεγα ωραίο θερμοδιαγραμμα σε αυτό το κύκλο. Τον καμαρωνα...

???

Τι να σου πω, εγώ με τα θερμοδιαγράμματα δεν έβγαζα άκρη... όλα ωραία μου φαινόντουσαν, χαχα! 

@marillia τι κάνεις κορίτσι μου; 

@KONSTANTIA έτσι όπως τα λένε τα κορίτσια. Το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό. Ούτε το αντίθετο, το να μην έχεις αίμα, είναι πάντα καλός οιωνός.

Θα σου πω κάτι. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο, σχεδόν ταυτόχρονα με γνωστή. Η δική μου εγκυμοσύνη ονειρεμένη, πήγαινα παντού. Ούτε στάλα αίμα. Η δική της αιμορραγία μέχρι τον τρίτο μήνα αν θυμάμαι καλά, κλινήρης, μόνο τουαλέτα.

Μάντεψε ποια γέννησε υγιές μωρό στο τέλος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...