Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού δεν κάνει. Όμως διάβασα πως βοηθάει στην σταθεροποίηση του κύκλου και στις γυναικείες ορμόνες. Το ίδιο και η Αχιλλέα. 

Και εγώ αυτό διάβασα.... Και το χα τόσο καιρό στο ντουλάπι. Σημασία δνε του έδινα... Κ τώρα όπου να ναι θα το κατανάλωση κιόλας... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Ωραία οπότε νορμάλ

Βρε κορίτσια ενώ νιώθω υγρή είδα μόνο μια φορά τα υγρά που είναι σαν νερό και τίποτα το γίνεται;την προηγούμενη φορά μπορεί να έκανα 16η μέρα ωορρηξία αλλά είχα υγρά από πριν .λέτε να μη κανω;

Όταν είναι σαν νερό σημαίνει πως γίνεται ή έγινε ωορρηξία; Τα μπερδεύω λίγο. Και όταν σε έναν κύκλο δεν έχεις ή έχεις ελάχιστα υγρά σημαίνει πως δεν γίνεται ωορρηξία; Διαφωτίστε με κορίτσια σας παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ αυτό διάβασα.... Και το χα τόσο καιρό στο ντουλάπι. Σημασία δνε του έδινα... Κ τώρα όπου να ναι θα το κατανάλωση κιόλας... ❤️

Εγώ ξέρεις τι έκανα; Πήρα και από τα δύο βότανα, τα ανάμειξα και τα έβαλα σε υάλινο βάζο. Ήπια κάποιες φορές όχι συστηματικά και φανατικά να πω την μαύρη μου αλήθεια και παρατήρησα πως εκείνο το διάστημα είχα περισσότερα υγρά από άλλες φορές και από κύκλο 54 ημερών έπεσα τον Νοέμβρη στις 19 μέρες. Μου φαίνεται πως πρέπει να αρχίσω πάλι να πίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ ξέρεις τι έκανα; Πήρα και από τα δύο βότανα, τα ανάμειξα και τα έβαλα σε υάλινο βάζο. Ήπια κάποιες φορές όχι συστηματικά και φανατικά να πω την μαύρη μου αλήθεια και παρατήρησα πως εκείνο το διάστημα είχα περισσότερα υγρά από άλλες φορές και από κύκλο 54 ημερών έπεσα τον Νοέμβρη στις 19 μέρες. Μου φαίνεται πως πρέπει να αρχίσω πάλι να πίνω. 

Ναι κ εγώ. Τα περισσότερα υγρά τα παρατήρησα και τον προηγούμενο κύκλο με τις πολυβιταμινες... Που έκανα κ κάποιες ερωτήσεις εδώ γιατί πρώτη φορά είχα τόσα. Κ είχα πάθει σοκ.... Και μένα η μαμά μου μου τα χει βάλει σε βάζο. Χαμομήλι με φασκόμηλο από το χωριό.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι κ εγώ. Τα περισσότερα υγρά τα παρατήρησα και τον προηγούμενο κύκλο με τις πολυβιταμινες... Που έκανα κ κάποιες ερωτήσεις εδώ γιατί πρώτη φορά είχα τόσα. Κ είχα πάθει σοκ.... Και μένα η μαμά μου μου τα χει βάλει σε βάζο. Χαμομήλι με φασκόμηλο από το χωριό.... ??

Σούπερ!!!

Πραγματικά το σκέφτομαι κι εγώ για τις βιταμίνες αλλά φοβάμαι πολύ μη κάνω καμιά αιμορραγία και γίνω και ρεζίλι στο σχολείο. Φοβάμαι και για το γαστρεντερικό σύστημα που έχω μια ευαισθησία. Αχ, τι να κάνω; Πάντως ο άντρας μου δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει!!! Ουφ ουφ ουφ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Σούπερ!!!

Πραγματικά το σκέφτομαι κι εγώ για τις βιταμίνες αλλά φοβάμαι πολύ μη κάνω καμιά αιμορραγία και γίνω και ρεζίλι στο σχολείο. Φοβάμαι και για το γαστρεντερικό σύστημα που έχω μια ευαισθησία. Αχ, τι να κάνω; Πάντως ο άντρας μου δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει!!! Ουφ ουφ ουφ.....

Μα είναι βιταμίνες δεν σου κάνουν κάτι... ? Ίσα ίσα αυτό το μήνα ούτε που λερβθηκα. Πολύ φυσιολογικά πράγματα.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μα είναι βιταμίνες δεν σου κάνουν κάτι... ? Ίσα ίσα αυτό το μήνα ούτε που λερβθηκα. Πολύ φυσιολογικά πράγματα.... ??

Αχ ωραία!!! Πόσο καιρό τα παίρνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αχ ωραία!!! Πόσο καιρό τα παίρνεις; 

Είναι το 3ο κουτί νομίζω που παίρνω... Τώρα το ξεκίνησα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τζίφος και σήμερα τέρμα αρνητικό...... Όλο και πιο αρνητικό..... Δεν πιστεύω να έγινε όμως κ να μην το πήρα χαμπάρι....... Λετε? Αποκλείεται.... 

Μπα δεν νομίζω να την έχασες μαζί θα την κάνουμε και την ωορρηξία και την αναμονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw κι εμενα μου συμβαινει αυτο. Ειναι φυσιολογικο. Εννοειται οτι κανεις ωορρηξια, μην ακουω βλακειες ?

@Starrr ψυχραιμία! Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ αυτόν το μήνα. 8η μερα πολυ αχνο, 10η και 11η πιο ασπρο δε γίνεται!! Θα σκουρύνει, έχε υπομονή και μην αγχώνεσαι, γιατί επηρεάζεται η ωορρηξία! Ότι θα σκουρύνει, είναι βέβαιο.

Για να δούμε πάντως θα προσπαθήσω τις επαφές μου κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Όταν είναι σαν νερό σημαίνει πως γίνεται ή έγινε ωορρηξία; Τα μπερδεύω λίγο. Και όταν σε έναν κύκλο δεν έχεις ή έχεις ελάχιστα υγρά σημαίνει πως δεν γίνεται ωορρηξία; Διαφωτίστε με κορίτσια σας παρακαλώ...

Όταν είναι νερό έρχεται όταν δεν έχεις δε σημαίνει ότι δεν θα γίνει απλά επειδή εγώ συνήθως έχω μου φαίνεται περίεργο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια το φασκόμηλο και το χαμομήλι βοηθούν στην παραγωγή υγρών;

Παλιότερα, νομϊζω ότι είχα περισσότερα υγρά, γιατί έσταζαν και στη λεκάνη της τουαλέτας (συγγνώμη για τη γλαφυρή περιγραφή!). Σε αυτόν τον κύκλο είδα περισσότερα υγρά από άλλες φορές.

Νομίζω ότι τα υγρά πριν την ωορρηξία είναι πιο νερουλά, στις γόνιμες είναι σαν ωμό ασπράδι αυγού, μετά γίνονται λευκά πηχτά και πριν την περίοδο σαν στικ κόλλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η egw είπε:

Για να δούμε πάντως θα προσπαθήσω τις επαφές μου κανονικά 

Κοριτσάκια μου καλημέρα..  πιστεύω ότι μας καταβάλει το άγχος γι αυτό δεν πιάνουμε παιδάκι και μιλάω από προσωπική άποψη ξεχνάμε όλες ότι δεν είναι μόνο στο χέρι μας αλλά και στο χέρι του θεού..  Προσωπικά εγώ έχασα την ουσία όλης της κατάστασης και ερχομουν σε επαφη μόνο μηχανικά και μονο επειδη ειχα και καλα οωρηξια λαθος μου γιατί αυτό έχει αρνητικά αποτελέσματα η ουσία είναι να ήμαστε αγαπημένοι και μετά θα έρθει και το παιδί εμείς αγχωνομαατε και όλο αυτό γίνετε εξαναγκάστηκε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα..  πιστεύω ότι μας καταβάλει το άγχος γι αυτό δεν πιάνουμε παιδάκι και μιλάω από προσωπική άποψη ξεχνάμε όλες ότι δεν είναι μόνο στο χέρι μας αλλά και στο χέρι του θεού..  Προσωπικά εγώ έχασα την ουσία όλης της κατάστασης και ερχομουν σε επαφη μόνο μηχανικά και μονο επειδη ειχα και καλα οωρηξια λαθος μου γιατί αυτό έχει αρνητικά αποτελέσματα η ουσία είναι να ήμαστε αγαπημένοι και μετά θα έρθει και το παιδί εμείς αγχωνομαατε και όλο αυτό γίνετε εξαναγκάστηκε.. 

Καλημερα!Καλα τα λες ,αλλα αντε τωρα να το βγαλει κανεις απο το μυαλο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα..  πιστεύω ότι μας καταβάλει το άγχος γι αυτό δεν πιάνουμε παιδάκι και μιλάω από προσωπική άποψη ξεχνάμε όλες ότι δεν είναι μόνο στο χέρι μας αλλά και στο χέρι του θεού..  Προσωπικά εγώ έχασα την ουσία όλης της κατάστασης και ερχομουν σε επαφη μόνο μηχανικά και μονο επειδη ειχα και καλα οωρηξια λαθος μου γιατί αυτό έχει αρνητικά αποτελέσματα η ουσία είναι να ήμαστε αγαπημένοι και μετά θα έρθει και το παιδί εμείς αγχωνομαατε και όλο αυτό γίνετε εξαναγκάστηκε.. 

Καλημέρα όμορφη . Εχεις δίκιο.. πρέπει να γίνεται επειδή το θέλουμε κ όχι επειδή πρέπει.. από την άλλη όμως σκέφτομαι πως με τους ρυθμούς της καθημερινότητας δε θα πετύχουμε γόνιμη αν το αφήσουμε τελείως στην τύχη. Αλλά όπως είπες είναι στο θέλημα του Θεού κ είμαι σίγουρη πως θα μας το στείλει γιατί θα το θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια τι θα κανετε σημερα που ειναι Σαββατο;;;Καμμια βολτουλα η δουλειες σπιτιου;;

Καλημέρα εγώ μόλις ξύπνησα και θα ετοιμαστώ να πάω για shopping therapy.. Λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά τα δώρα των Χριστουγέννων. Μικρό δωράκια.. Που να τα έχω σπίτι. Έχω και 2 βαφτιστήρια. ? Κλείσαμε και ταξιδάκι για 26 με 30 Δεκεμβρίου ?❤️??❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα εγώ μόλις ξύπνησα και θα ετοιμαστώ να πάω για shopping therapy.. Λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά τα δώρα των Χριστουγέννων. Μικρό δωράκια.. Που να τα έχω σπίτι. Έχω και 2 βαφτιστήρια. ? Κλείσαμε και ταξιδάκι για 26 με 30 Δεκεμβρίου ?❤️??❤️

Καλημέρα κορίτσια!!!! Μόλις ξύπνησα άναψα τζάκι κ πίνω καφέ!!! Εγώ σήμερα λέω να στολίσω το σπίτι!!! Περιμένω κ τα ανηψακια μου να με βοηθήσουν!!! Εύχομαι του χρόνου να το στολιζουμε 3 κι από την δικιά μας οικογένεια!!!!?☃️❄️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα εγώ μόλις ξύπνησα και θα ετοιμαστώ να πάω για shopping therapy.. Λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά τα δώρα των Χριστουγέννων. Μικρό δωράκια.. Που να τα έχω σπίτι. Έχω και 2 βαφτιστήρια. ? Κλείσαμε και ταξιδάκι για 26 με 30 Δεκεμβρίου ?❤️??❤️

τελεια!Μια χαρα σας βρισκω!Εμεις θα παραμείνουμε στη βαση μας!Θα ηθελα τοσο πολυ ενα ταξιδακι!Ο αντρας μου ομως δουλευει...

Καλα ψωνια και να μην ξεχασεις τα κοκκινα εσωρουχα!Κυκλοφορησαν ηδη!Θα τα ψωνισω απο Δευτερα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Μόλις ξύπνησα άναψα τζάκι κ πίνω καφέ!!! Εγώ σήμερα λέω να στολίσω το σπίτι!!! Περιμένω κ τα ανηψακια μου να με βοηθήσουν!!! Εύχομαι του χρόνου να το στολιζουμε 3 κι από την δικιά μας οικογένεια!!!!?☃️❄️?

Εδω σημερα εχει υπεροχο καιρο...Για βολτα με βλέπω στο Χριστουγεννιατικο χωριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγάπες μου!!!σήμερα περίμενα περιοδο κανονικα και άρχισαν τα πρώτα κοκκινα.με ταλαιπωρησε λίγο η κυρία περιοδος αυτή τη φορά και με έκανε να ελπίζω αλλά όλα καλά τώρα! Ξεκινάει καινούριος αισιόδοξος και χριστουγεννιατικος κύκλος! !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα εγώ μόλις ξύπνησα και θα ετοιμαστώ να πάω για shopping therapy.. Λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά τα δώρα των Χριστουγέννων. Μικρό δωράκια.. Που να τα έχω σπίτι. Έχω και 2 βαφτιστήρια. ? Κλείσαμε και ταξιδάκι για 26 με 30 Δεκεμβρίου ?❤️??❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

τελεια!Μια χαρα σας βρισκω!Εμεις θα παραμείνουμε στη βαση μας!Θα ηθελα τοσο πολυ ενα ταξιδακι!Ο αντρας μου ομως δουλευει...

Καλα ψωνια και να μην ξεχασεις τα κοκκινα εσωρουχα!Κυκλοφορησαν ηδη!Θα τα ψωνισω απο Δευτερα!?

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εδω σημερα εχει υπεροχο καιρο...Για βολτα με βλέπω στο Χριστουγεννιατικο χωριο...

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια. Σε καλά κέφια σας βλέπω και χαίρομαι. Κι εγώ είμαι καλά ψυχολογικά. Δόξα τω Θεώ. 

Αντί να τραγουδάμε "βάλε το κόκκινο φουστάνι" θα τραγουδάμε "βάλε το κόκκινο βρακάκι.... να μοιάζεις πυρκαγιά". Καλά και δημιουργικά ψώνια @Starrr μου. @Χρυσάφω  μου καλή βόλτα.... ζηλεύωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από σήμερα θα αρχίσω πάλι να πίνω φασκόμηλο και Αχιλλέα.... Άντε να δούμε τι θα δούμε!!!! I feel good!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Μόλις ξύπνησα άναψα τζάκι κ πίνω καφέ!!! Εγώ σήμερα λέω να στολίσω το σπίτι!!! Περιμένω κ τα ανηψακια μου να με βοηθήσουν!!! Εύχομαι του χρόνου να το στολιζουμε 3 κι από την δικιά μας οικογένεια!!!!?☃️❄️?

Μακάρι, σου το εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα όμορφη . Εχεις δίκιο.. πρέπει να γίνεται επειδή το θέλουμε κ όχι επειδή πρέπει.. από την άλλη όμως σκέφτομαι πως με τους ρυθμούς της καθημερινότητας δε θα πετύχουμε γόνιμη αν το αφήσουμε τελείως στην τύχη. Αλλά όπως είπες είναι στο θέλημα του Θεού κ είμαι σίγουρη πως θα μας το στείλει γιατί θα το θέλει..

Καλημέρα κορίτσια μου θα συμφωνήσω για το άγχος αλλά απ' την άλλη αν δεν εστιάσεις στις γόνιμες τις καθημερινές όντως μπορεις να το χάσεις . σκεφτείτε χθες εμείς ήμασταν 14η μέρα Αρα ουσιαστικά εντελώς κέντρο κύκλου .ο σύζυγος σχόλασε 430 κομμάτια κι εγώ 5 είχα μάθημα και σχολασα 630 μέχρι εκείνη την ώρα από τις εφτά έτρεχα σχολείο σπίτι κτλ και μετά πήγαμε για εξωτερικές δουλειές μπήκαμε 930σπιτι και είχα να συγυρισω ψώνια να ταισω και να κοιμισω το γιο μου πήγε έντεκα να κάτσω πτώμα αν δεν ξέραμε ότι είμαι στις γόνιμες δεν θα ερχομαστσν σε επαφή σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...