Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια εγώ σήμερα είδα σε ποια μερα βρίσκομαι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου..19η λοιπόν.. συμπτώματα δε παρατηρώ γιατί τρώω τα μούτρα μου κ γενικότερα δε το πολύ σκέφτομαι αυτό το μήνα.. μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες κ να έχουμε σύντομα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μάλιστα γιατί είχα την απορία μηπωε τελικά δεν μένει μέσα σπερμα

Φταίει η βαρύτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερικές φορές δεν βγαίνει τίποτα μέχρι το πρωί. Βγαίνει όταν σηκώνομαι και πάω τουαλέτα. Τις περισσότερες φορές όμως αρχίζει να τρέχει προς τα έξω μετά από λίγα λεπτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Κορίτσια αυτό με το ξαπλωμα δε νομίζω ότι ισχύει... Εγώ 15 μήνες προσπαθούσα. Και όλα τα δοκίμασα. Πάνω στην ωορηξια επαφή και μετά τα πόδια πάνω και ξάπλα μέχρι το επόμενο πρωί και τίποτα δεν γινόταν. Τελικά έμεινα έγκυος μια μέρα που ήρθα σε επαφή και αμέσως μετά σηκώθηκα έκανα μπάνιο και περπάτησα 20 χλμ (ήμουν σε ταξίδι στο εξωτερικό). Γι'αυτό και όταν είδα θετικό τεστ έπαθα σοκ. 

Αν είναι να γίνει, θα γίνει και στο Έβερεστ να πάτε!!

Το βασικό είναι για μένα η επαφή να μην χάσει το νόημα της, δηλαδή να γίνεται για την ευχαρίστηση και όχι καταναγκαστικά και μετά χαλαρά!!

Ίσως δεν το σκεφτόσουν και δεν αγχώθηκες και γι' αυτό έγινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Φταίει η βαρύτητα!!!

Λέτε να πάμε σε άλλο πλανήτη που δεν έχει βαρύτητα;;/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Μερικές φορές δεν βγαίνει τίποτα μέχρι το πρωί. Βγαίνει όταν σηκώνομαι και πάω τουαλέτα. Τις περισσότερες φορές όμως αρχίζει να τρέχει προς τα έξω μετά από λίγα λεπτά!!!

Έτσι κι εμένα αυτές τις φορές λιγότερο όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου αν θυμαμαι καλα απλα βλεπεις καφε και τεστ αρνητικο; μηπως να ρωτουσες το γιατρο σου;

Θα πάω για τεστ παπ μετά τις γιορτές. Κατά τα άλλα σίγουρα ορμονικο είναι το θέμα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αυξάνονται τα καφέ; Δηλαδή μοιάζουν πιο πολύ με τα καφέ της περιόδου; Αν ναι, μάλλον είναι περίοδος. Αύριο θα είσαι δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (που να μην έρθει!), οπότε αν μπορείς και το θέλεις, κάνε ένα τεστάκι με πρωινά ούρα, όμως! Αν είσαι έγκυος, και εφόσον έχεις σταθερό κύκλο και τα τεστ έχουν ευαισθησία 10 mlU/ml, θα δείξει οπωσδήποτε, έστω και αχνά πιστεύω.

Αυξάνονται τα καφέ ναι.εντάξει δεν πειράζει! Συμβαίνουν κι αυτά! Ποια μέρα πιάνεις σαν πρώτη για την περίοδο? Το πρώτο κόκκινο αίμα? 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Βρήκαι και αυτό @Ε.Γ.Α.:

"Αν δε μείνετε έγκυος, το ωάριο αποσυντίθεται και φεύγει από το σώμα σας με τις κολπικές εκκρίσεις, συνήθως πριν αρχίσει η έμμηνος ρύση."

Αυτό θα μπορούσε να δικαιολογήσει τα καφέ υγρά πριν την περίοδο!

Είναι κι αυτό μια απάντηση όντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ίσως δεν το σκεφτόσουν και δεν αγχώθηκες και γι' αυτό έγινε!!!

Η σκέψη ότι θέλω μωράκι με τον άντρα μου δεν έφευγε ποτέ. Απλά σίγουρα ήμουν πιο χαλαρή και πολύ ενθουσιασμένη με το ταξίδι που ήμασταν. Ανυπομονούσα να βγω από το δωμάτιο να ξεκινήσω βόλτες στην πόλη. Ήμουν πολύ χαρούμενη και σίγουρα πιστεύω έπαιξε ρόλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η thalaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες! χωρίς να ξέρω τον κύκλο σου, μπορώ να υποθέσω ότι είσαι περίπου 8-10 μέρες πριν την περίοδο σου! σωστά; πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι θετικό σημάδι.. εμφύτευσης.. κ σου το εύχομαι ολόψυχα! 

Καλησπέρα και από μένα!!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Ναι ναι τώρα είμαι μια εβδομάδα πριν την περιοδο.. αχ τι να πω μακάρι... ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Μερικές φορές δεν βγαίνει τίποτα μέχρι το πρωί. Βγαίνει όταν σηκώνομαι και πάω τουαλέτα. Τις περισσότερες φορές όμως αρχίζει να τρέχει προς τα έξω μετά από λίγα λεπτά!!!

Κι εμενα το ιδιο!

@Ε.Γ.Α. ναι πρωτη μερα οταν δεις κοκκινο αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@Starrr έκανες σήμερα τεστακι ωορηξιας??

Σε λιγάκι λέω να κάνω..... Θα σας ενημερώσω. Σήμερα πήγαμε εκδρομή και είμαι πτώμα.... Και το ξέχασα. Και λέω ας το κάνω πιο μετά.. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι εμενα το ιδιο!

@Ε.Γ.Α. ναι πρωτη μερα οταν δεις κοκκινο αιμα

Ωραία οπότε νορμάλ

Βρε κορίτσια ενώ νιώθω υγρή είδα μόνο μια φορά τα υγρά που είναι σαν νερό και τίποτα το γίνεται;την προηγούμενη φορά μπορεί να έκανα 16η μέρα ωορρηξία αλλά είχα υγρά από πριν .λέτε να μη κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! Για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται τα mail με τα μηνύματα ? Εχω χάσει κάτι συνταρακτικό? 

13η ημέρα σήμερα. Είπαμε αύριο 14η ημέρα δηλαδή και 16η να προσπαθήσουμε. Δεν θα πάω ούτε αυτό το μήνα για παρακολούθηση ωορρηξίας στη γιατρό. Αν δεν... και αυτό το μήνα, από Ιανουάριο θα επισκεφτώ τη γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τζίφος και σήμερα τέρμα αρνητικό...... Όλο και πιο αρνητικό..... Δεν πιστεύω να έγινε όμως κ να μην το πήρα χαμπάρι....... Λετε? Αποκλείεται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τζίφος και σήμερα τέρμα αρνητικό...... Όλο και πιο αρνητικό..... Δεν πιστεύω να έγινε όμως κ να μην το πήρα χαμπάρι....... Λετε? Αποκλείεται.... 

αποκλείεται να έγινε! θα το είχες βρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

αποκλείεται να έγινε! θα το είχες βρει! 

Ελπίζω..... Θα δείξει και αύριο που θα ξανά κάνω.... Εννοώ γιατί ήταν πιο σκούρα τις πρώτες μέρες κ τώρα μου φαίνεται πως μειώνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κι εμενα μου συμβαινει αυτο. Ειναι φυσιολογικο. Εννοειται οτι κανεις ωορρηξια, μην ακουω βλακειες ?

@Starrr ψυχραιμία! Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ αυτόν το μήνα. 8η μερα πολυ αχνο, 10η και 11η πιο ασπρο δε γίνεται!! Θα σκουρύνει, έχε υπομονή και μην αγχώνεσαι, γιατί επηρεάζεται η ωορρηξία! Ότι θα σκουρύνει, είναι βέβαιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw κι εμενα μου συμβαινει αυτο. Ειναι φυσιολογικο. Εννοειται οτι κανεις ωορρηξια, μην ακουω βλακειες ?

@Starrr ψυχραιμία! Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ αυτόν το μήνα. 8η μερα πολυ αχνο, 10η και 11η πιο ασπρο δε γίνεται!! Θα σκουρύνει, έχε υπομονή και μην αγχώνεσαι, γιατί επηρεάζεται η ωορρηξία! Ότι θα σκουρύνει, είναι βέβαιο.

Ναι θα κάνω κ αύριο και βλέπουμε.... ??Απλα σας ενημερώνω. Κάποια στιγμή ναι θα σκουρυνει. Τώρα πότε θα δούμε.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι θα κάνω κ αύριο και βλέπουμε.... ??Απλα σας ενημερώνω. Κάποια στιγμή ναι θα σκουρυνει. Τώρα πότε θα δούμε.... ??

Έτσι μπράβο κορίτσι μου, με αισιοδοξία! Στο λέω γιατί νιώθω ότι αγχώνεσαι, και το άγχος επηρεάζει την ωορρηξία. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έτσι μπράβο κορίτσι μου, με αισιοδοξία! Στο λέω γιατί νιώθω ότι αγχώνεσαι, και το άγχος επηρεάζει την ωορρηξία. ???

Με τόσα χαμομήλια και φασκόμηλο πλέον δεν αγχώνομαι. Είμαι σε νηφάλια κατάσταση..... Την έχω καταβρει με αυτά τα ζεστά. Γενικά με έχουν ηρεμήσει.... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με τόσα χαμομήλια και φασκόμηλο πλέον δεν αγχώνομαι. Είμαι σε νηφάλια κατάσταση..... Την έχω καταβρει με αυτά τα ζεστά. Γενικά με έχουν ηρεμήσει.... ❤️

Για το φασκομηλο δεν λένε ότι δεν είναι καλό για εγκυμοσυνη και θηλασμό? Ισχύει αυτό? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Λέτε να πάμε σε άλλο πλανήτη που δεν έχει βαρύτητα;;/

Καλή ιδέα. Δεν θα ήταν άσχημο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Για το φασκομηλο δεν λένε ότι δεν είναι καλό για εγκυμοσυνη και θηλασμό? Ισχύει αυτό? ?

Ναι αυτό έχω διαβάσει όσο ψάχνω.... Γιατί κάνει συσπάσεις. Αλλά τώρα που περιμένω ωορρηξια το χρειαζόμαστε αυτό για να προκαλέσει.... ? Έχω εντριφισει.. 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Για το φασκομηλο δεν λένε ότι δεν είναι καλό για εγκυμοσυνη και θηλασμό? Ισχύει αυτό? ?

Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού δεν κάνει. Όμως διάβασα πως βοηθάει στην σταθεροποίηση του κύκλου και στις γυναικείες ορμόνες. Το ίδιο και η Αχιλλέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...