Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλέ τι ωραία πρωινά νέα είναι αυτά; @Twinkl συγχαρητήρια κούκλα μου!!! Εύχομαι μια τέλεια χοριακή!!!

Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες του τυχερού Δεκέμβρη ?

Μακάριιιιιιι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αν ξέρετε. 

Δεν έχω καταλάβει το εξής:

Από ποια μέρα μετράμε 14 ημέρες πίσω για να βρούμε την ημέρα της ωορρηξίας μας?

Πχ., μου ήρθε περίοδος στις 19/11. Την υπολογίζω αυτή τη μέρα στις 14 ημέρες που πρέπει να μετρήσω για να βρω την ωορρηξία του προηγούμενου κύκλου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ... Δείτε λίγο κ πείτε μου... Βλέπετε δεξιά μια πολυ πολυ αχνη γραμμουλα;;;

image.jpeg

Ναι!!!! Θετικο.... Αχνο αλλά θετικό. Μπράβο @Twinkl. Κάνε μια χοριακη για να σου φύγει το άγχος... ? ? ? Τι Νοέμβρης είναι αυτός;;;;;;; όντως η @paradisebird πολύ γουρλού που έφτιαξε τον τυχερό Νοέμβρη... Να φτιάξει κ για Δεκεμβρη... Κορίτσια εύχομαι όλες μας να έχουμε στις κοιλίτσες μας χριστουγεννιάτικα δωράκια τον επόμενο μήνα. @Twinkl όταν μπορείς πες μας τι προσπάθειες έκανες;; χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξίας;;;; 

Επεξεργάστηκε από Hope!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

35 ημερων

Για ωορηξια είναι νωρίς ακόμα αλλά κάνε εσύ τα τεστακια σου ειδικά άμα έχεις πολλα να είσαι σίγουρη.. είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιεις?? Άντε να είναι κ ο τυχερός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Για ωορηξια είναι νωρίς ακόμα αλλά κάνε εσύ τα τεστακια σου ειδικά άμα έχεις πολλα να είσαι σίγουρη.. είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιεις?? Άντε να είναι κ ο τυχερός

Όχι είναι ο τρίτος μήνας..  Δεν ελπίζω και πολυ να σου πω αλλά ειμαι οκ δεν έχω θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Για ωορηξια είναι νωρίς ακόμα αλλά κάνε εσύ τα τεστακια σου ειδικά άμα έχεις πολλα να είσαι σίγουρη.. είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιεις?? Άντε να είναι κ ο τυχερός

Κι εγω αυτή τη φορά πήρα 20....που να κάνω κάθε μέρα. Να δω αν αυξάνεται κ αν μειώνεται φυσιολογικά... Κ όχι αυτό το χάος των άλλων φορων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κι εγω αυτή τη φορά πήρα 20....που να κάνω κάθε μέρα. Να δω αν αυξάνεται κ αν μειώνεται φυσιολογικά... Κ όχι αυτό το χάος των άλλων φορων. 

Καλημέρα! Εγώ ακόμα δεν είδα την έντονη γραμμή.. Κι είναι 15η ημέρα. Και την 9η που είχα υπέρηχο ήταν μεγαλούτσικο το ωάριο. Μάλλον κοντοζυγωνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Εγώ ακόμα δεν είδα την έντονη γραμμή.. Κι είναι 15η ημέρα. Και την 9η που είχα υπέρηχο ήταν μεγαλούτσικο το ωάριο. Μάλλον κοντοζυγωνει.. 

Μήπως δεν το πήρες χαμπάρι...??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι είναι ο τρίτος μήνας..  Δεν ελπίζω και πολυ να σου πω αλλά ειμαι οκ δεν έχω θέμα 

Όλα καλά θα πάνε γιατί να μην ελπίζεις... Να είσαι αισιόδοξη..κάνε τα τεστ κ τις επαφουλες σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κ ελπιζω να επιβεβαιωθεί το τεστ. Σε μιση ωρα θα ξερω... Απο τεστ ωορηξιας παρόλο που ειχα παραγγείλει δεν τα εκανα. Επαφές απο την 9 μερα σχεδόν μερα παρα μερα. Αν θυμάμαι καλα 9,11,12,14,16. Μακάρι να ημουν τυχερή κ το ευχομαι κ σε εσας με ολη Μου τη καρδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κ ελπιζω να επιβεβαιωθεί το τεστ. Σε μιση ωρα θα ξερω... Απο τεστ ωορηξιας παρόλο που ειχα παραγγείλει δεν τα εκανα. Επαφές απο την 9 μερα σχεδόν μερα παρα μερα. Αν θυμάμαι καλα 9,11,12,14,16. Μακάρι να ημουν τυχερή κ το ευχομαι κ σε εσας με ολη Μου τη καρδια!

Κορίτσι μου με το καλό!!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!!!Εύχομαι τα καλύτερα!!!Θα είναι τα πιο ωραία Χριστούγεννα!!! Περιμένουμε νέα!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ευχαριστώ για τα μηνύματα συμπαράστασης. Ξέρετε η πρώτη μέρα περιόδου είναι η δύσκολη..Μετά ξανά προς τη δόξα τραβά ?

Με τουτα κ με εκείνα δεν έχω κάνει  μέτρηση θερμοκρασίας ?

@Twinkl Συγχαρητήρια! είσαι ακόμα μια τυχερή του Νοεμβρίου! Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα χοριακης! Μακάρι κ εμείς σε ένα μήνα να περιμένουμε τέτοια αποτελέσματα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ευχαριστώ για τα μηνύματα συμπαράστασης. Ξέρετε η πρώτη μέρα περιόδου είναι η δύσκολη..Μετά ξανά προς τη δόξα τραβά ?

Με τουτα κ με εκείνα δεν έχω κάνει  μέτρηση θερμοκρασίας ?

@Twinkl Συγχαρητήρια! είσαι ακόμα μια τυχερή του Νοεμβρίου! Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα χοριακης! Μακάρι κ εμείς σε ένα μήνα να περιμένουμε τέτοια αποτελέσματα! ?

Ποσο το λαχταραμε και το ευχομαστε ενας Θεος ξερει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κ ελπιζω να επιβεβαιωθεί το τεστ. Σε μιση ωρα θα ξερω... Απο τεστ ωορηξιας παρόλο που ειχα παραγγείλει δεν τα εκανα. Επαφές απο την 9 μερα σχεδόν μερα παρα μερα. Αν θυμάμαι καλα 9,11,12,14,16. Μακάρι να ημουν τυχερή κ το ευχομαι κ σε εσας με ολη Μου τη καρδια!

Στο 11-12 την μοιράζομαι τη δουλειά..χαχα.. ποτέ υπολογίζεις να ήταν η ωορηξια σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια μου 25 η χοριακη στην 26 μέρα κυκλου! Τελικά ναι είμαι έγκυος!!!

Ωραία είναι πολύ λίγο. Τώρα πρέπει κάθε 2 μέρες να την επαναλάβεις που να δεις ότι όλα πάνε καλά.... Αντε μια χαρά θα τα πας. Τέλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ωραία είναι πολύ λίγο. Τώρα πρέπει κάθε 2 μέρες να την επαναλάβεις που να δεις ότι όλα πάνε καλά.... Αντε μια χαρά θα τα πας. Τέλεια... 

Ναι έτσι ξεκίνησα κ στη κόρη μου με 35 την 27 μέρα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ θα επαναλάβω την Τετάρτη! Ευχαριστώ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Brisa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!! 

Μοιράσου μαζί μας κάποιο σύμπτωμα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

συγχαρητηρια κοπελα μου ευχομαι ολα απο εδω και περα θετικα!!!!!! ??

Σε ευχαριστώ πολύ κ ανταποδιδω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ενδογενείς ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...