Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Και που λετε κοριτσια... αλλαγη χρωματος καρδουλας και σε μενα. Σημερα αναμεσα στα μπουτια ειδαμε ξεκαθαρα τσουτσουνι χαχαχα. Ολα καλα! 490 γραμμαρια!!! Μονο επειδη το βλεπει μπαμπατσικο μωρο, μου ειπε να παω συντομα να κανω καμπυλη ζαχαρου γιατι ισως συνδεεται με διαβητη κυησης. Του ειπα οτι ηδη μου την εγραψε ο γιατρος μου και ειπε οτι για να την εγραψε πιο νωρις θεωρησε κι εκεινος οτι πρεπει να ελεγχθει νωρις νωρις. Σας βαζω κι εγω μια φωτο του γιου μου!!! Τελικα ο,τι κι αν ειναι το ερωτευεσαι!!!???

20190118_190752.jpg

Αχ μωρέ ψυχούλα όμορφη!! Με το καλό κορίτσι μου!! Γιατί σε ποια βδομάδα είσαι και το είδε μπαμπατσικο 490 γραμ.?? Κούκλος φτου φτου, όσο πάνε και μειώνονται οι νύφες μου φαίνεται!! ?? Τουλάχιστον εσάς σας έκανε τη χάρη να σας δείξει τη φατσουλα του. Εμάς ήταν ναζιάρα και δεν μας άφησε να τη δούμε, ήταν κολλημένη στο τοίχωμα κι οταν αφαίρεσε τις σκιές είδαμε μόνο κόκαλα και ήταν λίγο ανατριχιαστικό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Και που λετε κοριτσια... αλλαγη χρωματος καρδουλας και σε μενα. Σημερα αναμεσα στα μπουτια ειδαμε ξεκαθαρα τσουτσουνι χαχαχα. Ολα καλα! 490 γραμμαρια!!! Μονο επειδη το βλεπει μπαμπατσικο μωρο, μου ειπε να παω συντομα να κανω καμπυλη ζαχαρου γιατι ισως συνδεεται με διαβητη κυησης. Του ειπα οτι ηδη μου την εγραψε ο γιατρος μου και ειπε οτι για να την εγραψε πιο νωρις θεωρησε κι εκεινος οτι πρεπει να ελεγχθει νωρις νωρις. Σας βαζω κι εγω μια φωτο του γιου μου!!! Τελικα ο,τι κι αν ειναι το ερωτευεσαι!!!???

20190118_190752.jpg

Αααα τι γλυκό μωράκι!!φαίνεται πιο καλοσχηματισμενο  από τη δικιά μου!!γερό να είναι!!!ελπίζω να μην είχες πάρει τίποτα σε ροζ!!είναι παράξενη αλλαγή!αλλά όπως μου έλεγε και μια φίλη ποτέ δεν είσαι σίγουρη!!!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki τέλεια κορίτσι μου! Αγορομαμα κι εσύ! Τι γίνεται με τον Μάιο!!! Ένα κουκλί, πολύ καθαρή φώτο! Με το καλό όλα κι η καμπύλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Αχ μωρέ ψυχούλα όμορφη!! Με το καλό κορίτσι μου!! Γιατί σε ποια βδομάδα είσαι και το είδε μπαμπατσικο 490 γραμ.?? Κούκλος φτου φτου, όσο πάνε και μειώνονται οι νύφες μου φαίνεται!! ?? Τουλάχιστον εσάς σας έκανε τη χάρη να σας δείξει τη φατσουλα του. Εμάς ήταν ναζιάρα και δεν μας άφησε να τη δούμε, ήταν κολλημένη στο τοίχωμα κι οταν αφαίρεσε τις σκιές είδαμε μόνο κόκαλα και ήταν λίγο ανατριχιαστικό ??

21η εβδομαδα ειμαι και συνεχως το βρισκουν μια εβδομαδα μεγαλυτερο. Για να δουμε... να παω και για την καμπυλη ζαχαρου λοιπον να μαθω τι παιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Αααα τι γλυκό μωράκι!!φαίνεται πιο καλοσχηματισμενο  από τη δικιά μου!!γερό να είναι!!!ελπίζω να μην είχες πάρει τίποτα σε ροζ!!είναι παράξενη αλλαγή!αλλά όπως μου έλεγε και μια φίλη ποτέ δεν είσαι σίγουρη!!!!!χαχαχαχαχα

Η θεια μου, μου πηρε λευκωμα για κοριτσια. Σημερα ο θειος της ειπε: τωρα να πας να της παρεις κι ενα για αγορι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@vayaki τέλεια κορίτσι μου! Αγορομαμα κι εσύ! Τι γίνεται με τον Μάιο!!! Ένα κουκλί, πολύ καθαρή φώτο! Με το καλό όλα κι η καμπύλη

Να 'σαι καλα κοπελα μου! Μακαρι να βγει και η καμπυλη καλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

21η εβδομαδα ειμαι και συνεχως το βρισκουν μια εβδομαδα μεγαλυτερο. Για να δουμε... να παω και για την καμπυλη ζαχαρου λοιπον να μαθω τι παιζει

Έλα όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Πότε είπαμε η καμπύλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Έλα όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Πότε είπαμε η καμπύλη; 

Αμα ειναι αυριο ανοιχτα θα παω αυριο. Αλλιως Δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Αμα ειναι αυριο ανοιχτα θα παω αυριο. Αλλιως Δευτερα...

Πάντως μου έχουν πει φίλες που έκαναν τη  καμπύλη ότι καλό είναι να είναι κάποιος μαζί μας γιατί μπορεί να ζαλιστεις η να μη νιώθεις καλά...δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ίσως κάποια κοπέλα μου έχει κάνει να ξέρει να μας πει αλλά αν μπορείς να έχεις κάποιον σίγουρα θα είναι καλό!

Καλή θα είναι!!!πιστεύω αν ήταν κάτι θα φαινόταν στο ζάχαρο στις εξετάσεις αίματος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Πάντως μου έχουν πει φίλες που έκαναν τη  καμπύλη ότι καλό είναι να είναι κάποιος μαζί μας γιατί μπορεί να ζαλιστεις η να μη νιώθεις καλά...δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ίσως κάποια κοπέλα μου έχει κάνει να ξέρει να μας πει αλλά αν μπορείς να έχεις κάποιον σίγουρα θα είναι καλό!

Καλή θα είναι!!!πιστεύω αν ήταν κάτι θα φαινόταν στο ζάχαρο στις εξετάσεις αίματος 

Όταν έκανα την καμπύλη μου είπε η κοπέλα στο διαγνωστικό ότι μπορεί το πρώτο μισάωρο να αισθανθώ ζαλάδα ή υπνηλία, αλλά τελικά ήμουν μια χαρά. Μια φίλη μου που έκανε πριν μερικές ημέρες όμως όντως ζαλίστηκε, αλλά απ' ότι μου είπε όλα καλά. Απλά όταν πήγε σπίτι έφαγε κάτι αλμυρό που της είχαν πει για να συνέλθει. Οπότε εάν μπορεί να είναι κάποιος μαζί σας, καλό είναι, για παν ενδεχόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

@vayaki όπως λες ο,τι και να είναι το ερωτεύεσαι!!! Με το καλό λοιπόν ο γιος και καλά αποτελέσματα στην καμπύλη ζαχάρου! Μη σε αγχώνει το βάρος του μωρού. Κι εμένα στη β επιπέδου 21η εβδομάδα ο μπέμπης μου ήταν 482, αλλά τα αποτελέσματα της καμπύλης ήταν πολύ καλά!!!?

Αχ ευχαριστω! Μου δινεις κουραγιο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madi85 είπε:

Όταν έκανα την καμπύλη μου είπε η κοπέλα στο διαγνωστικό ότι μπορεί το πρώτο μισάωρο να αισθανθώ ζαλάδα ή υπνηλία, αλλά τελικά ήμουν μια χαρά. Μια φίλη μου που έκανε πριν μερικές ημέρες όμως όντως ζαλίστηκε, αλλά απ' ότι μου είπε όλα καλά. Απλά όταν πήγε σπίτι έφαγε κάτι αλμυρό που της είχαν πει για να συνέλθει. Οπότε εάν μπορεί να είναι κάποιος μαζί σας, καλό είναι, για παν ενδεχόμενο. 

Ειμαι τωρα εδω με τον αντρα μου μαζι. Μπορει να πεις οτι μια μικρη ζαλαδα, μια αναγουλιτσα νιωθω κι εγω τωρα αλλα παλευεται. Το πρωτο μισαωρο περασε... πιστευω θα αρχισω να νιωθω καλυτερα σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ειμαι τωρα εδω με τον αντρα μου μαζι. Μπορει να πεις οτι μια μικρη ζαλαδα, μια αναγουλιτσα νιωθω κι εγω τωρα αλλα παλευεται. Το πρωτο μισαωρο περασε... πιστευω θα αρχισω να νιωθω καλυτερα σιγα σιγα

Μια χαρά! Με το καλό να τελειώσει η εξέταση και καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Ειμαι τωρα εδω με τον αντρα μου μαζι. Μπορει να πεις οτι μια μικρη ζαλαδα, μια αναγουλιτσα νιωθω κι εγω τωρα αλλα παλευεται. Το πρωτο μισαωρο περασε... πιστευω θα αρχισω να νιωθω καλυτερα σιγα σιγα

Με το καλό! Να σε ρωτήσω, η γεύση της γλυκόζης είναι τόσο χάλια όσο λένε;; Και τα αποτελέσματα βγαίνουν σήμερα και αν όχι σε πόσες μέρες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Με το καλό! Να σε ρωτήσω, η γεύση της γλυκόζης είναι τόσο χάλια όσο λένε;; Και τα αποτελέσματα βγαίνουν σήμερα και αν όχι σε πόσες μέρες;

Προσωπικά μου άρεσε. Την ήπια ευχάριστα! Σε εμένα τα αποτελέσματα βγήκαν την επόμενη ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Με το καλό! Να σε ρωτήσω, η γεύση της γλυκόζης είναι τόσο χάλια όσο λένε;; Και τα αποτελέσματα βγαίνουν σήμερα και αν όχι σε πόσες μέρες;;

Η γευση της γλυκοζης παλευεται μια χαρα. Οκ δεν ειναι και το πιο ευχαριστο πραγμα στον κοσμο γιατι ειναι κατι πολυ πολυ γλυκο αλλα κατεβαινει (λες και εφαγα πανω απο 5 σιροπιαστα γλυκα χαχα). Δλδ εκεινη την ωρα που το πινεις πιστευω οτι δεν αηδιαζεις, γιατι δεν ειναι κατι τρομερο.

Μετα ισως προκαλεσει υπνηλια, αναγουλα, ζαλαδα. Εμενα ναι...μετα απο λιγα λεπτα με ανακατεψε αλλα περασε γρηγορα. Το πολυ να περασα 10 λεπτακια δυσκολα που επαιρνα βαθιες ανασες να μην τα βγαλω. Μετα αρχισε να υποχωρει και  στη 1 ωρα ημουν παλι περδικι. Αλλες κοπελες μπορει να μη νιωσουν και τιποτα ασχημο. Διπλα μου ειχα κι αλλη εγκυο για καμπυλη. Αυτη μου ειπε οτι ενιωσε υπνηλια και μικρη ζαλαδα.

Τα αποτελεσματα μου ειπαν την Τριτη γιατι ειχα μεσα και ουρων και γενικη αιματος κτλ.  Αν ειχα σκετη καμπυλη πιστευω τη Δευτερα θα τα επαιρνα, δηλαδη την επομενη εργασιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki  πίνεις τη γλυκόζη κ περιμένεις; Πόση ώρα; Κ σου παίρνουν αίμα αρκετές φορές; Έχω 1η Φλεβάρη κι εγω κ δεν έχω ιδέα. Τουλάχιστον τα αποτελέσματα της καμπύλης να σου έδιναν σήμερα. Πολύ μ'εκνευριζει όταν το κάνουν αυτό! 

Κορίτσια μου ο σύζυγος είναι άρρωστος με γαστρεντερίτιδα... Δεύτερη μέρα τώρα.. έχω αγχθωθει μην κολλησω. Κοιμόμαστε χωριά. Είναι κι εμπυρετη... Ουφ μ'αυτες τις ιώσεις. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία με γαστρεντερίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@vayaki  πίνεις τη γλυκόζη κ περιμένεις; Πόση ώρα; Κ σου παίρνουν αίμα αρκετές φορές; Έχω 1η Φλεβάρη κι εγω κ δεν έχω ιδέα. Τουλάχιστον τα αποτελέσματα της καμπύλης να σου έδιναν σήμερα. Πολύ μ'εκνευριζει όταν το κάνουν αυτό! 

Κορίτσια μου ο σύζυγος είναι άρρωστος με γαστρεντερίτιδα... Δεύτερη μέρα τώρα.. έχω αγχθωθει μην κολλησω. Κοιμόμαστε χωριά. Είναι κι εμπυρετη... Ουφ μ'αυτες τις ιώσεις. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία με γαστρεντερίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

πηγαινεις στο μικροβιολογικο (νηστικη). Σου παιρνουν αιμα μια φορα και αμεσως σου δινουν να πιεις τη γλυκοζη. Πρεπει να την πιεις σχετικα γρηγορα. Μεσα σε ενα 5λεπτο περιπου. Μετα περιμενεις 1 ωρα και σε τρυπανε για 2η φορα. Τελος περιμενεις για ακομη μια ωρα και σε τρυπανε 3η φορα και τελος. Συνολο αναμονης 2 ωρες.

Μην αγχωνεσαι για την γαστρεντεριτιδα. Δεν εχεις κολλησει ακομη. Προσεξτε λιγο μεταξυ σας και ολα καλα. Μπορει να μην εχω εμπειρια απο γαστρεντεριτιδα σε εγκυμοσυνη αλλα εχω φιλες που το περασαν. Η μια μαλιστα μου ειπε οτι καθοταν και παιδευοταν μονη της μεχρι να περασει. Μετα δεν αντεξε, πηγε σε γιατρο, της εδωσε μια αγωγη που επιτρεπεται για εγκυμοσυνη και εγινε αμεσως καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@vayaki  πίνεις τη γλυκόζη κ περιμένεις; Πόση ώρα; Κ σου παίρνουν αίμα αρκετές φορές; Έχω 1η Φλεβάρη κι εγω κ δεν έχω ιδέα. Τουλάχιστον τα αποτελέσματα της καμπύλης να σου έδιναν σήμερα. Πολύ μ'εκνευριζει όταν το κάνουν αυτό! 

Κορίτσια μου ο σύζυγος είναι άρρωστος με γαστρεντερίτιδα... Δεύτερη μέρα τώρα.. έχω αγχθωθει μην κολλησω. Κοιμόμαστε χωριά. Είναι κι εμπυρετη... Ουφ μ'αυτες τις ιώσεις. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία με γαστρεντερίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

Παναγιά μου!!! Να προσέχεις, πωπω όσο σκέφτομαι ότι με τους εμετούς που είχα υπάρχει κι η γαστρεντερίτιδα νομίζω δεν ξερω πως θα τα έβγαζα πέρα... Και δυστυχώς αυτός που έχει δεν μπορεί να πάρει και κανένα χάπι τύπου cold and flu όπως σ ένα απλό κρύωμα. Να χρησιμοποιείτε αντισηπτικο οπωσδήποτε και χλωρίνη στην τουαλέτα, βέβαια αυτονόητα θα μου πεις αλλά τα λέω ?‍♀ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ευχαριστω πολύ για πληροφορίες. Αυτές τις τρεις φορές φοβομουνα! Γιατί έχω κ μια φοβία με τις βελόνες... Θα μου πεις πως θα γεννήσεις.. έλα μου ντε! Για τη γαστρεντερίτιδα αν κολλήσω με τη μία θα πάω γιατρό από την τρομάρα μου...

@irened91 ναι κορίτσι μου, ο φόβος φυλάει τα έρμα! Κι ο σύζυγος μ'ενα ντετολ στο χέρι είναι, ψεκάζει ο,τι πιάσει κ την τουαλέτα την έχουμε λιώσει από την απολύμανση. Θέλει προσοχή γενικά αυτόν τον καιρό γιατί όλοι είναι άρρωστοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

@vayaki ευχαριστω πολύ για πληροφορίες. Αυτές τις τρεις φορές φοβομουνα! Γιατί έχω κ μια φοβία με τις βελόνες... Θα μου πεις πως θα γεννήσεις.. έλα μου ντε! Για τη γαστρεντερίτιδα αν κολλήσω με τη μία θα πάω γιατρό από την τρομάρα μου...

@irened91 ναι κορίτσι μου, ο φόβος φυλάει τα έρμα! Κι ο σύζυγος μ'ενα ντετολ στο χέρι είναι, ψεκάζει ο,τι πιάσει κ την τουαλέτα την έχουμε λιώσει από την απολύμανση. Θέλει προσοχή γενικά αυτόν τον καιρό γιατί όλοι είναι άρρωστοι

νομιζω πως με τοσα τρυπηματα που εχουμε φαει απ την αρχη της εγκυμοσυνης... εχουμε σκληραγωγηθει...δεν καταλαβαινουμε τιποτα! Και μετα απ τα τρυπηματα θα επιβραβευσεις και τον εαυτο σου με μια λιχουδια...κατι! Απο παιδι μου εμεινε που μου το εκανε η μαμα μου και το συνεχιζω ακομη. Για αλμυρη λιχουδια πηγα σημερα μετα απο τοσηηη γλυκααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

νομιζω πως με τοσα τρυπηματα που εχουμε φαει απ την αρχη της εγκυμοσυνης... εχουμε σκληραγωγηθει...δεν καταλαβαινουμε τιποτα! Και μετα απ τα τρυπηματα θα επιβραβευσεις και τον εαυτο σου με μια λιχουδια...κατι! Απο παιδι μου εμεινε που μου το εκανε η μαμα μου και το συνεχιζω ακομη. Για αλμυρη λιχουδια πηγα σημερα μετα απο τοσηηη γλυκααα....

Δίκιο έχεις! Κι η δική μου φοβία μετριάστηκε με τόσες αιμοληψιες αλλά ακόμα μια ταχυπαλμια με πιάνει! Μετά τη γλυκόζη εννοείται αλμυρή λιχουδια!!! Λίγα πατατάκια χαχαχαχα από τώρα τα λιμπιστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

Δίκιο έχεις! Κι η δική μου φοβία μετριάστηκε με τόσες αιμοληψιες αλλά ακόμα μια ταχυπαλμια με πιάνει! Μετά τη γλυκόζη εννοείται αλμυρή λιχουδια!!! Λίγα πατατάκια χαχαχαχα από τώρα τα λιμπιστηκα

χαχαχα εγω εχω λιμπιστει τυρογαριδακια αλλα αυτο το δωρο θα μου το κανω αν βγουν καλα και τα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayakiκαλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Εγώ θα πάω τη Δευτέρα. Μια χατα είναι ο μπέμπης σ από γραμμάρια. Η δικιά μ ήταν 540! Ρώτησα ρ γιατρό κ μ είπε πως σ αυτή ρη φάση δ μας απασχολεί τ βαρος άλλα οι μετρήσεις των οργάνων κτλ. Επίσης δ είναι ενδεικτικό για τ πως θα παει. Δηλ μπορεί τώρα να βγαίνει μπαμπατσικο κ μετά να κόψει ρυθμούς, ακόμη κ να μείνει πίσω. Οπότε δ πιστεύω πως έχεις θεμα.

@Mariamagdalini περαστικα στον αντρουλη σου. Εγώ έχω ρη μικεη π αρρωσταίνει συνέχεια. Τώρα πάλι άρρωστη ειναξ κ δ αρρώστησα καθόλου. Τις 2 μάλιστα είχε γαστρεντερίτιδα όπως κ τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...