Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Να σας πω και εγω τον πονο μου!!!πηγαμε στη βαφτιστηρα μας σημερα για να της δωσουμε τα δωρακια της!!!!ολα καλα περασαμε πολυ ομορφα!φαγαμε και πιτσα....δεν ξερω αν θα ξανα φαω!γυρισαμε σπιτι και μετα απο μια ωρα εκανα εμετο!μεχρι εκεινη την ωρα επινα γαλα γιατι ενιωθα καπως το στομαχι μου και ειχα και καουρες....με βοηθησε καπως αλλα μετα δεν αντεξα μου ηρθε να κανω εμετο.....35η εβδομαδα και ειχα να κανω λιγο λιγοτερο απο 2 βδομαδες!η ωρα ειναι 4 ευτυχως δεν ξυπνησε ο αντρας μου γιατι δουλευει αυριο και εχω ερθει στον καναπε με φρυγανιες και κοκα κολα!ουφ.....3 μικρα κομματια μαργαριτα εφαγα η καημενη!!!!!!!τερμα οι πιτσες!!!!μονο σουβλακια θα τρωω απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 τι τραβάς κ συ! Εγώ μόλις ήρθα καναπε γτ δ μπορώ τ ροχαλητό τ άντρα μου.

@Narcissa θα συμφωνήσω αε όλα με τη  @stasa199 κ θα μείνω αε μια δικη σου φράση. Αν δ ηταβ Πάσχα δ θα τ συζητούσαμε καν για πρόκληση. Από κει κ πέρα ότι κ ν επιλέξεις να είναι δική σ αποφαση. Μην ακούς τ θείο κ κάθε θείο. Ναι οι κλινικές τέτοιες μέρες είναι άδειες γτ βάζουν όλες τις προγραμματισμένες πριν. Όλα καλα θα πάνε! Πάρε την απόφαση σου ψύχραιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! @Narcissa μου η αδερφή μου γέννησε και τα 2 της παιδιά στο Ιασώ (4 κ 1 έτους) ο μικρός της ήταν βιαστικος κ οι συσπάσεις ξεκίνησαν παραμονή Πρωτοχρονιάς...θέλω να σου πω ότι η κλινική λειτουργούσε ρολόι Παρ όλη την αργία της ημέρας...ο γιατρός της είναι στη Λαμία και την ανήψια μου τη γέννησε πολύ γρήγορα για 1ο παιδί (σε 3 ώρες) παρ όλα αυτά μέχρι ν έρθει ήταν από πάνω της 10 γιατροί...στην τελική κορίτσι μου αυτό πληρώνεις...στο νοσοκομείο τέτοιες μέρες αφήνουν τους ειδικευμένους στην κλινική όμως γιατί να δώσεις τόσα χρήματα αν δεν σου παρέχει όλα όσα υποτίθεται ότι ζητάμε? Όσο γρήγορα πάντως και να γεννήσεις νομίζω δεν τίθεται θέμα να μην προλάβεις να φτάσεις έγκαιρα ..ένα δεύτερο πλάνο θα μπορούσε να είναι να φύγεις άμεσα με ταξί και να σε βρει ο σύζυγος στο Ιασώ αν κάνεις άλλος δεν βρίσκεται κοντά διαθέσιμος...αλλά έχω την αίσθηση ότι κι αν αποφασίσεις θα ήταν σωστό να μην επεμβαίνουν άλλοι εκτός από σενα και τον σύζυγό...εγώ πάντως με πρόκληση στις 39.6 εβδομάδες δεν κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικά...για αλλους λόγους φυσικά έγινε η πρόκληση και το μωρό είχε διπλή περιτυληξη αλλά κ πάλι πιστεύω ότι η φύση ξέρει καλύτερα πολλές φορές! Ελπίζω να αποφασίσεις το καλύτερο για σένα χωρίς να σε αγχωνουν οι γύρω σου κ να απολαύσετε την μοναδική αυτη στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ηθελα να παω και για καφε σημερα!!!!με βλεπω να κοιμαμαι ολη μερα!!!! εμεινα στον καναπε μεχρι τις 7 μιση γιατι ξυπνησε ο αντρας μου και με εψαχνε!με πηρε ορθια ο υπνος!!!εμενα δε με ενοχλει το ροχαλητο ευτυχως!(ειναι και σχετικα καλα στο θεμα αυτο ο αντρας μου!μαλλον ειμαι τυχερη!)

@dimitra2222 σωστο και αυτο με το ταξι!αχ μακαρι να εισαι καλυτερα βρε @Narcissa και να αποφασισεις το καλυτερο και για τους δυο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

@stasa199 κλαίω που έγραψες ότι δε θα ξαναφας πίτσα αλλά μόνο σουβλάκια!!! Χαχαχαχα!!! Είσαι φοβερή! Πέρα από την πλάκα, τι τραβάς κι εσύ;;; Πάντως, έχω παρατηρήσει ότι έτσι και κάτι με πειράξει, τώρα στην εγκυμοσύνη, ο, τι μα ο, τι και να κάνω ή να πιω θα κάνω εμετό. Οπότε δεν τη γλυτωνουμε. 

@Narcissa δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα κορίτσια. Κανένα νοσοκομείο δεν υπολειτουργεί γιατί απλά είναι νοσοκομείο. Επειδή διάβασα το μνμ σου, θυμήθηκα ότι μια φίλη μου πριν 3 χρόνια γέννησε τη μικρή της τη μέρα του Πάσχα!! Και μόλις κλείσαμε το τηλ. Στο Ιασώ γέννησε και μου είπε να σου πω να μην ακούς κανέναν. Δεν υπήρξε κανένα απολύτως προβλήμα! Μια χαρά προσωπικό είχε και μάλιστα μου είπε ότι επειδή ήταν γιορτινές μέρες και είχαν σχεδόν όλες γεννήσει με καισαρική (για να κάνουν διακοπές και οι γιατροί), την πρόσεξαν και παραπάνω απ'ότι στο πρώτο της παιδάκι που γινόταν χαμός από κόσμο στο μαιευτήριο. 

Να σου πω επίσης, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, ότι η πρόκληση μπορεί να προκαλέσει το ΦΤ αλλά μπορεί και όχι και να σε βάλουν μέσα για καισαρική. Εσένα το μωράκι σου είναι μια χαρά και χαμηλά. Είναι σχεδόν έτοιμο. Η γιατρός σου δε σε πιέζει. Γιατί να βάλεις τον εαυτό σου σε πόνους τεχνητους (οι οποίοι είναι ξαφνικοί κι όχι σιγά σιγά όπως γίνεται όταν ξεκινούν οι συσπάσεις της μήτρας με φυσιολογικό τρόπο);; 

Σκέψου το και συζήτησέ το με τον άντρα σου και μόνο. Χαλάρωσε και έχε εμπιστοσύνη στο Θεό!! Θα πάνε όλα καλά. Μπορεί και σήμερα να γεννήσεις και να μην αντιμετωπίσεις τίποτα απ'όσα λέμε. 

Με το καλό κορίτσι μου και με ένα πόνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την ομάδα!!!

@stasa199 τι τραβάς κι εσύ βρε κορίτσι μου;;; Σήμερα ύπνο όλη μέρα να αναπληρώσει τον βραδινό...!!! Κι εγώ είχα καούρες εχθές (από σουβλάκια όμως... Χαχαχα). Επίσης, ο μικρός οοολη μέρα και τη νύχτα κουνιόταν συνέχεια και δεν μπορούσα να κοιμηθώ εύκολα! Ευτυχώς με πήρε ο ύπνος κατά τις 3!

@Narcissa μου συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν από τα κορίτσια. Σίγουρα εάν δεν ήταν Πάσχα δεν θα το συζητούσες αυτό τώρα. Αφού όμως η γιατρός σου είπε πως θα σε περιμένει, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα! Η κλινική σίγουρα θα έχει το προσωπικό που χρειάζεται! Στο επιβεβαίωσαν και κοπέλες που είχαν γυναίκες με αντίστοιχη εμπειρία!  Άρα δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Επίσης και το ταξί είναι μια λύση εάν τύχει και ο άντρας σου είναι στη δουλειά εκείνη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Κι εγω θα σου πω να μην αγχωνεσαι.Συζητησε το με τον αντρα σου κ αποφασιστε.Το μαιευτηριο ποτε δεν υπολειτουργει οποια αργια και να υπαρχει ειτε ιδιωτικο ειτε δημοσιο.Οσον αφορα την προκληση θα σου πω δικιες μου εμπειριες.Δεν ξερεις πως θα κυλησει.Εγω ημουν ετοιμη με διαστολή 2 κ το παιδι πολύ χαμηλα και ο γιατρος μ ηταν σιγουρος ότι θα γεννησω σε μια ωρα.Σπασανε τα νερα 38 κ κατι οντως μεχρι να φτασω στο δωματιο τοκετου ειχα φτασει 5 εκ διαστοληκ σε μια ωρα 8.Ελα μ όμως που σταματησαν οι πονοι,στραβωσε η μικρη κ αναγκαστικα καναμε τεχνητούς δηλαδή σαν προκληση κ μετα από 12 ωρες πονων ηρθε η μικρη ευτυχως φυσιολογικα.Κανενας δεν μπορει να σου εγγυηθεί πως θα εξελιχθεί ο τοκετος κ ποσες ωρες θα κανεις.Παντως μια γνωστη μου που εκανε προσφατα προκληση γεννησε οντως φυσιολογικα κ ηταν το δευτερο μωρο.Κ στο πρωτο παλι με προκληση φυσιολογικα γεννησε.Τωρα είναι δικη σου η αποφαση το τι θα κανεις.Μην αγχωνεσαι παντως.Ολα καλα θα πανε και με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

πρωτη μερα στο σπιτι χθες και ενας πανικος!!!χαχα η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολυ ησυχος τρωει κοιμαται κ κλαιει μονο οταν ειναι να τον αλλαξουμε...με το θηλασμο τα ιδια..τωρα βγαζω σε θηλαστρο..αλλα δεν το πινει ολο οποτε δινω και ξενο..ειναι πολυ μικρουλης για να τον αφησω ετσι..!!κατα τ αλλα προσπαθουμε να ενταχθουμε στις νεες συνθηκες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Να σας πω και εγω τον πονο μου!!!πηγαμε στη βαφτιστηρα μας σημερα για να της δωσουμε τα δωρακια της!!!!ολα καλα περασαμε πολυ ομορφα!φαγαμε και πιτσα....δεν ξερω αν θα ξανα φαω!γυρισαμε σπιτι και μετα απο μια ωρα εκανα εμετο!μεχρι εκεινη την ωρα επινα γαλα γιατι ενιωθα καπως το στομαχι μου και ειχα και καουρες....με βοηθησε καπως αλλα μετα δεν αντεξα μου ηρθε να κανω εμετο.....35η εβδομαδα και ειχα να κανω λιγο λιγοτερο απο 2 βδομαδες!η ωρα ειναι 4 ευτυχως δεν ξυπνησε ο αντρας μου γιατι δουλευει αυριο και εχω ερθει στον καναπε με φρυγανιες και κοκα κολα!ουφ.....3 μικρα κομματια μαργαριτα εφαγα η καημενη!!!!!!!τερμα οι πιτσες!!!!μονο σουβλακια θα τρωω απο εδω και περα!

Χαχαχαχαχα.Να χεις υπ οψιν σου ότι το σουβλακι από τον επομενο μηνα θα εχει 3 ευρω.Θα ξεφραγκιαστουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

πρωτη μερα στο σπιτι χθες και ενας πανικος!!!χαχα η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολυ ησυχος τρωει κοιμαται κ κλαιει μονο οταν ειναι να τον αλλαξουμε...με το θηλασμο τα ιδια..τωρα βγαζω σε θηλαστρο..αλλα δεν το πινει ολο οποτε δινω και ξενο..ειναι πολυ μικρουλης για να τον αφησω ετσι..!!κατα τ αλλα προσπαθουμε να ενταχθουμε στις νεες συνθηκες!!

Καλημέρα κοριτσι και να σου ζησει ο μπεμπης.Αχ μωρε σ αυτή την ηλικια είναι τρυφερουδια.Θα βρειτε τους ρυθμους σας σιγα σιγα και θα ναι παιχνιδακι σε λιγο καιρο!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

πρωτη μερα στο σπιτι χθες και ενας πανικος!!!χαχα η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολυ ησυχος τρωει κοιμαται κ κλαιει μονο οταν ειναι να τον αλλαξουμε...με το θηλασμο τα ιδια..τωρα βγαζω σε θηλαστρο..αλλα δεν το πινει ολο οποτε δινω και ξενο..ειναι πολυ μικρουλης για να τον αφησω ετσι..!!κατα τ αλλα προσπαθουμε να ενταχθουμε στις νεες συνθηκες!!

Μια χαρά!!! Μπράβο σας!!! Και ήσυχο μωράκι μέχρι στιγμής, ε?? Πόσα κιλά είναι τώρα? Έβαλε λογικά λίγο βάρος... Να τον χαίρεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 πολυ θα το θελα αλλα δεν με βλεπω να κοιμαμαι!!!!ασχετα απο το οτι ςχω ξυπνησει δεν ξερω και εγω ποσες φορες θελει να ερθει η πεθερα μου απο εδω να δει το δωματιο της μπεμπας που ειχαμε βαψει!λες και θα φυγει!!!!!!!!!!δεν μπορει να ερθει αλλη μερα η την κυριακη του πασχα που θα ειναι εδω!και πρεπει να μαζεψω και λιγακι σαλονι και κουζινα γιατι καταλαβαινετε οτι γινεται χαμος κουβερτες φρυγανιες....!!!εκνευριστηκα γιατι πηρε τηλεφωνο 10 η ωρα τον αντρα μου που πηγαινε για δουλεια να του το πει και αυτος δεν της ειπε οτι δεν ειναι καλα αστο μην την ενοχλησεις!!

Στα σουβλακια τωρα συνηθως δεν με ενοχλουν!!!!!βεβαια τα τρωω σκετα μονο πατατες βαζω και πιτουλα χωρις λαδι!

@RaniaMln ναι βρηκαν και αυτοι περιοδο να το αυξησουν!χαχαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag τι ομορφα που ειστε σπιτι σας!!!!!!το γαλα αν δεν το πινει ολο δεν μπορεις να το αποθηκευσης και να του το δωσεις μετα???εσυ πως εισαι??πονας??θα μαθετε τον μπεμπη σε λιγες μερες και αυτος εσας και ολα θα ειναι πολυ καλυτερα!οι πρωτες μερες ειναι καπως αλλα ειναι ομορφες και αυτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εφόσον η γιατρός σου δε σ' αφήνει καλύτερα να μη βιαστεις. Κι εγώ ξέρω από φίλη μου ότι πάντα έχουν προσωπικό τα μαιευτήρια. Τώρα είναι λογικό που αγχώνεσαι, έχεις να επεξεργαστείς ένα σωρό παραμέτρους, με λίγη ψυχραιμία θα βρεθεί λύση. Το ταξί το θεωρώ κι εγώ τη σίγουρη εναλλακτική. Αποφασίστε με τον σύζυγο κ τη γιατρό σας. Μην ακούς όλους τους άλλους γιατί θα πελαγωσετε.

@Valfrag τι καλά που είναι ήσυχος!!! Έτσι να συνεχίσει! Θα βρείτε τους ρυθμούς σας κ με το γάλα σιγά σιγά. Κλαίει στο αλλαγμα δλδ στον καθαρισμό ή μετά στο ντύσιμο; Πού κοιμάται; Πες μας κι άλλα όταν βρεις χρόνο, λαχταραμε οι χαζομανουλες. Εσύ πως είσαι;

Κορίτσια με τον εμετό κουράγιο... Θέλει προσοχή με τη διατροφή. Εδώ εγώ που δεν είχα θέμα χθες δε χωνευα με τπτ μια τυρόπιτα που έφαγα κ σπιτική κιόλας στις 7. Τελικά το βράδυ το έβγαλα με σόδα κ λεμόνι κ ξενύχτησα μέχρι τις 4 δε μ έπιανε ύπνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

πρωτη μερα στο σπιτι χθες και ενας πανικος!!!χαχα η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολυ ησυχος τρωει κοιμαται κ κλαιει μονο οταν ειναι να τον αλλαξουμε...με το θηλασμο τα ιδια..τωρα βγαζω σε θηλαστρο..αλλα δεν το πινει ολο οποτε δινω και ξενο..ειναι πολυ μικρουλης για να τον αφησω ετσι..!!κατα τ αλλα προσπαθουμε να ενταχθουμε στις νεες συνθηκες!!

Αχ μωρέ τι όμορφα που είναι!! Θα μπείτε σ ένα πρόγραμμα σιγά σιγά κι εσείς!! Να του δώσεις ένα φιλάκι από εμάς μωρέ το γιαβρί. ??

@Narcissa Κορίτσι μου συμφωνώ με ότι είπαν και τα κορίτσια, δεν υπάρχει λόγος βιασύνης όλα καλά θα πάνε. Μη δίνεις σημασία και προσπάθησε να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις όσο έμεινε. Όσο για τον φυσιολογικό τοκετό ή μη πάλι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, ότι να γίνει θα γίνει. Δεν είναι κακό να γίνει καισαρική εφόσον δεν υπάρχει άλλη λύση. Αλλά πιστεύω πως δε θα χρειαστεί. 

@stasa199 αχ άστα με τις καούρες δεν έχω ησυχία καίει ο λαιμός μου όλη μέρα απ' αυτό το πράγμα. Τι κρύο γάλα τι gaviscon τίποτα δε μου κάνει δουλειά. Και χθες όπως λες κι εσύ έκανα πρώτη φορά εμετό μετά από τόσο καιρό. Για κάποιο λόγο όταν με παίρνει ο ύπνος μεσημέρι μετά ξυπνάω κι έχω αναγούλες μέχρι το βράδυ. Δεν ξερω τι να πω... Υπομονή και λίγο έμεινε θα περάσει. Απλά κάθομαι και σκέφτομαι ότι θέλω να φάω και κατσικάκι το Πάσχα πρώτα ο Θεός τρομάρα μου!! ??? Εκτός απροόπτου βέβαια!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 

@Narcissa μου συμφωνώ κ εγώ απόλυτα με τα κορίτσια! Δεν νομίζω πως θα υπάρχει θέμα έλλειψης προσωπικού θα είχα σίγουρα μια χαρά και πιο ήσυχα πιστεύω! Αν νιώθεις ότι πιεζεσαι κάνε αυτό που θες εσύ. Αν δεν νιώθεις καλά και έτοιμη μην το κάνεις ! 

@Valfrag μου τι ωραία που είστε σπίτι με τον μπεμπακο σας! Θα σας έχει τρελάνει φαντάζομαι ! 

 @stasa199 κ εγώ θα το χτυπήσω το σουβλάκι μου σήμερα ! Είχα πάρα πάρα πολύ καιρό να φάω αλλά τσεκαρα και δεν μου ανεβάζει το σάκχαρο πάνω απο το όριο οπότε μια στο τόσο επιβάλλεται. Καούρες ευτυχώς είναι το μόνο που δεν έχω προς το παρόν!

Κορίτσια σήμερα κάναμε το doppler όλα πολύ καλά! Είδαμε κ λίγο τον μπεμπακο κ μου φάνηκε το πιο όμορφο μωρό του κόσμου! Μας είπε ο γιατρός πως είναι και ''προικισμενος'' και ο άντρας μου το λέει σε όλο τον κόσμο! Αχ αυτοί οι μπαμπάδες ! 

ο τράχηλος καλός ακόμη 2,8 , συνεχίζω με ξεκούραση γιατί έχω συσπάσεις και βλέπουμε! Σε 10 !μέρες μπαίνω στον 9ο οπότε θα φτάσουμε πιστεύω! Εξακολουθεί βέβαια να είναι πολύ χαμηλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos θα φτάσετε, θα φτάσετε! Έτσι να σκέφτεσαι. Και ας είναι χαμηλά. Εσύ ξέρεις... ξεκούραση και ο, τι σου λέει ο γιατρός σου. 

Τι ωραία που είδατε το μωρό σας, ε;;; Καλά.. οι μπαμπάδες είναι γενικά όλα τα λεφτά. Χαχαχα!! 

@irened91 ονειρεύεσαι κατσικάκι, ε;;;; Χαχαχα!! Εγώ πάλι μια συνταγή με μανιτάρια και ταλιατελες που φτιάχνω και είναι μουρλια, μιας και είμαι χορτοφάγος και το Πάσχα... περνάω καλά με όλα τα κρέατα γύρω μου. Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@marakineos θα φτάσετε, θα φτάσετε! Έτσι να σκέφτεσαι. Και ας είναι χαμηλά. Εσύ ξέρεις... ξεκούραση και ο, τι σου λέει ο γιατρός σου. 

Τι ωραία που είδατε το μωρό σας, ε;;; Καλά.. οι μπαμπάδες είναι γενικά όλα τα λεφτά. Χαχαχα!! 

@irened91 ονειρεύεσαι κατσικάκι, ε;;;; Χαχαχα!! Εγώ πάλι μια συνταγή με μανιτάρια και ταλιατελες που φτιάχνω και είναι μουρλια, μιας και είμαι χορτοφάγος και το Πάσχα... περνάω καλά με όλα τα κρέατα γύρω μου. Χαχα! 

Χαχαχα τι να κάνω η έρμη. Άσε και τον τελευταίο καιρό ότι και να τρώω δεν το ευχαριστιέμαι καθόλου. Αφού άρχισα Ν ανησυχώ άραγε θα μείνει και αφού γεννήσω; ?? 

@marakineos Όλα καλά με το καλό κι εσύ να μπεις στο μήνα σου και μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν!! Χαχαχα αχ αυτοί οι μπαμπάδες μου φαίνεται εκτός από pampers για τα μωρά μας έπρεπε να πάρουμε και για τους μπαμπάδες τους!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@marakineos θα φτάσετε, θα φτάσετε! Έτσι να σκέφτεσαι. Και ας είναι χαμηλά. Εσύ ξέρεις... ξεκούραση και ο, τι σου λέει ο γιατρός σου. 

Τι ωραία που είδατε το μωρό σας, ε;;; Καλά.. οι μπαμπάδες είναι γενικά όλα τα λεφτά. Χαχαχα!! 

@irened91 ονειρεύεσαι κατσικάκι, ε;;;; Χαχαχα!! Εγώ πάλι μια συνταγή με μανιτάρια και ταλιατελες που φτιάχνω και είναι μουρλια, μιας και είμαι χορτοφάγος και το Πάσχα... περνάω καλά με όλα τα κρέατα γύρω μου. Χαχα! 

Χαχα τι να κάνουν κι αυτοί το ζουν μαζί μας !! Κάποιες φορές νομίζω πως αγχώνονται κ πιο πολύ από εμάς. Με το που του λέω ότι κάτι νιώθω αμέσως πάρε τον γιατρό κ ρωταει 100 φορές πως είμαι !!

Η συνταγή σου με δελέασε να μας τη δώσεις ??

@irened91 εγώ από μικρή δεν τρώω κατσικι αρνί κλπ οπότε το Πάσχα πάντα την έβγαζα με τα συνοδευτικά λες φέτος να γίνει η έκπληξη?? Γιατί και γύρο δεν έτρωγα αλλά παραδόξως τον έχω λιγουρευτει στην εγκυμοσύνη αρκετές φορές ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini εχω αρχισει και το συνηθιζω το ξενυχτι απο τωρα !!!!εχω αρκετες μερες που δεν κοιμαμαι καλα

@irened91 εγω δεν ξεπερναω τις 15 μερες χωρις εμετο δυστυχως!και με τις καουρες μου λεει η πεθερα μου εχει πολλα μαλλια το μωρο για αυτο και της λεω συνεχεια με πλεξουδες θα βγει?δεν μπορω να μου το λενε συνεχεια με εχουν ζαλισει!το πασχα και εγω θελω να φαω αλλα δεν ξερω τι θα φαω!αχ μακαρι να καταφερουμε να φαμε λιγακι!!!!

@marakineosπολυ καλος π τραχηλος σου!σχεδον μαζι μπαινουμε στο μηνα μας!εγω μπαινω την κυριακη του πασχα!καλα οι μπαμπαδες δεν υπαρχουν!τον καταλαβαινω τον αντρα σου παντως νομιζω οποιος και να ηταν στη θεση του το ιδιο θα εκανε!!!!χαχαχαχα οσο για αυτα που ετρωγα και δεν ετρωγα εχουν αλλαξει αρκετα!!!κοιτα μην κανεις την εκπληξη φετος και φας!!χαχαχαχ εγω τρωω τα παντα σχεδον οποτε παντα βολευομαι!

Αααα επισης μεχρι να γεννησω δε θα ξανα φαω μαρουλι!οποτε τρωω με τρωει μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 θα δείξει!! Αυτό που θα μου λείψει σίγουρα είναι το τζατζίκι που πάντα το τιμουσα! Του χρόνου με τα μωράκια μας μαζί πρώτα ο Θεός θα φάμε απ' όλα !  

Αχ αυτό το μαρούλι όντως πολύ πονεμένη ιστορία κ μένα με πειράζει πολύ και στο στομάχι και στο έντερο κι αυτό μόλις γεννήσω θα το ξαναφαω ! 

Πάντως από τότε που κατέβηκε το μωρό είναι η αλήθεια πως είδα μεγάλη βελτίωση στο στομάχι και άνοιξε και η όρεξη μου αλλά κρατιεμαι λόγω σακχάρου. Τώρα με τον ύπνο παρόλο που έχει ελευθερωθεί και η αναπνοή μου πονάω μια στη μέση μια στη λεκάνη κλπ οπότε 2 βραδιές στριφογυρναω μια κοιμάμαι αλλά τι να κάνουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos αχ το τζατζικι και εγω το περιμενω!εννοειται τωρα δεν τρωω αλλα μπορει για το πασχα να δοκιμασω να κρατησω λιγο χωρις σκορδο μηπως μπορεσω να φαω!

Και με το μαρουλι τρωω παντα πολυ λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες με πειραζει....και την τοματα πλεον την ξεφλουδιζω αλλιως δεν μπορω να τη φαω...εγω διαφορα δεν εχω δει μεγαλη...ισως τρωω λιγο παραπανω απλα!κατα τα αλλα ολα ιδια μου φαινονται και μερικες φορες νιωθω να μου κοβεται η αναπνοη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos αχ το τζατζικι και εγω το περιμενω!εννοειται τωρα δεν τρωω αλλα μπορει για το πασχα να δοκιμασω να κρατησω λιγο χωρις σκορδο μηπως μπορεσω να φαω!

Και με το μαρουλι τρωω παντα πολυ λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες με πειραζει....και την τοματα πλεον την ξεφλουδιζω αλλιως δεν μπορω να τη φαω...εγω διαφορα δεν εχω δει μεγαλη...ισως τρωω λιγο παραπανω απλα!κατα τα αλλα ολα ιδια μου φαινονται και μερικες φορες νιωθω να μου κοβεται η αναπνοη!

Είναι μεγάλα τώρα τα μωράκια μας και πιέζουν! Η ανάσα μου κόβεται λίγο όταν για δευτερόλεπτα γυρνώντας ανάσκελα για να αλλάξω πλευρό. Και λαχανιαζω κ λιγάκι σ πράγματα χαχα, πχ όταν λούζομαι αν είναι δυνατόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...