Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Sofi90 κ μένα μ τ έκανε Η μεγάλη μου αυτό. Τα είχα δει όλα. Το βράδυ κυριως. Μου τ είχε κάνει 3 4 φορές. Κ γω είχα πάρει τ παιδίατρο αλλά τελικά Δ ήταν κάτι. Το πρώτο βράδυ Δ κοιμήθηκα μέχρι τ πρωί μη τυχόν κ τ ξαναπάθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε κορίτσια εσείς π θηλάζετε νιώθετε μερικές φορές σαν να μην έχετε αρκετό γαλα; Εγώ νιώθω εδώ κ 3 4 μέρες ότι τ στήθος κ Δ γεμίζει. Είναι μονίμως μαλακό κ τ νιώθω άδειο. Το μωρό χαζό τρώει μετά από λίγο χτυπιέται κ εκνευρίζεται γτ Δ έχω ροή. Επίσης νιώθω ότι Δ τραβάει καλά ώστε να δώσει σήμα να κατέβει γάλα. Πιο πολύ χαζό πιπιλαει πάρα τρώει. Τα δε βραδιά ξυπνάει κάθε μισή ώρα. Φλερτάρω πολύ έντονα με την ιδέα να της δώσω ένα μπουκάλι εκεί στις 4 μπας κ κοιμηθούμε καμία ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ρε κορίτσια εσείς π θηλάζετε νιώθετε μερικές φορές σαν να μην έχετε αρκετό γαλα; Εγώ νιώθω εδώ κ 3 4 μέρες ότι τ στήθος κ Δ γεμίζει. Είναι μονίμως μαλακό κ τ νιώθω άδειο. Το μωρό χαζό τρώει μετά από λίγο χτυπιέται κ εκνευρίζεται γτ Δ έχω ροή. Επίσης νιώθω ότι Δ τραβάει καλά ώστε να δώσει σήμα να κατέβει γάλα. Πιο πολύ χαζό πιπιλαει πάρα τρώει. Τα δε βραδιά ξυπνάει κάθε μισή ώρα. Φλερτάρω πολύ έντονα με την ιδέα να της δώσω ένα μπουκάλι εκεί στις 4 μπας κ κοιμηθούμε καμία ώρα.

Κ εγώ το πάθαινα στο τρίτο τέταρτο μήνα περίπου  ....  Κ έδινα καμία φορά η ξένο η απ αυτό π είχα μαζέψει όταν είχα πολύ...  πάλεψε το λίγο φάση είναι.   Νομίζω εμένα μ πήρε 3 βδομάδες για να φτίαξει... νεράκι κ κρέας... Κ ξεκούραση για να κατέβει το γάλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει κάτι τέτοιο. Το στήθος μου είναι μαλακό πια αλλά δε με ανησυχεί γιατί νιώθω να κατεβαίνει το γάλα μόλις ξεκινήσει να τρώει. Με τη μεγάλη σου κόρη δεν είχες κάτι παρόμοιο, ε;;; Μπορεί να είναι φάση. Γιατί αφού το παιδί τρώει από σένα, αποκλείεται να μην έχεις γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Όχι Δ είχα θέμα τ αντίθετο μάλιστα. Μέχρι κ που αποθηλασα ήταν πάντα γεμάτο τ στήθος μου. Μα αυτό και γω τ ένιωθα μαλακό και όταν ξεκινούσε να τρώει τ ένιωθα να γεμίζει. Τώρα Δ τ νιώθω.

@Christinapsr νερό πίνω άφθονο όλη μέρα. Ξεκούραση Δ παίζει με 2 μωρά μέσα στο σπίτι. Γι αυτό σκέφτομαι να της ξεκινήσω ξένο εκεί τα ξημερώματα π ξυπνάει συνέχεια μπας κ κοιμηθεί καμία ώρα συνεχόμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Όχι Δ είχα θέμα τ αντίθετο μάλιστα. Μέχρι κ που αποθηλασα ήταν πάντα γεμάτο τ στήθος μου. Μα αυτό και γω τ ένιωθα μαλακό και όταν ξεκινούσε να τρώει τ ένιωθα να γεμίζει. Τώρα Δ τ νιώθω.

@Christinapsr νερό πίνω άφθονο όλη μέρα. Ξεκούραση Δ παίζει με 2 μωρά μέσα στο σπίτι. Γι αυτό σκέφτομαι να της ξεκινήσω ξένο εκεί τα ξημερώματα π ξυπνάει συνέχεια μπας κ κοιμηθεί καμία ώρα συνεχόμενα.

Μπορείς να δοκιμάσεις να δίνεις το βραδινό τύπου 11-12 ... Μήπως δε ξυπνάει... Γ να προλαβαίνεις να αναπληρώνεις μέχρι την επόμενη.. Γτ φαντάζομαι είναι πιο  κουραστικό να σηκωθείς να φτιάξεις γάλα στις 4 αντί στις 12 ... 

Εγώ κ όταν αποθηλαζα .. Τελευταίο έκοψα αυτό το 4-5 που ξυπνούσε  γτ μέσα στη νύστα μ βαριόμουν να πάω να φτιάξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr Ναι αλλά εκεί στις 4 κ μετά ξυπνάει συνέχεια. Γτ από τις 10 10.30 π θηλάζει πόσο να τ πάει με τ ξενο; μέχρι τ πρωί αποκλείεται. Εκεί τ πρωί ξυπνάει 200 φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Το ότι δε γεμίζει μου ακούγεται απόλυτα νορμαλ. Εγώ έχω να το νιώσω γεμάτο από 40 ημερών. Όταν τρώει ο μπέμπης νιώθω αυτό το μούδιασμα και καταλαβαίνω ότι κατεβαίνει το γάλα, αλλά και πάλι δεν το νιώθω γεμάτο! Πιστεύω είναι η φάση που μεγαλώνουν οι ανάγκες του μωρού σε γάλα και είναι συνέχεια στο στήθος για να σου αυξήσει την παραγωγή. Κι εμείς στα ίδια είμαστε. Από τις 12 που κοιμάται ξυπνάει στις 3, στις 4:30-5:00 και μετά μπορεί και ανα μισή ώρα και τρώει. Και μέσα στη μέρα πάλι δεν περνάνε 1,5-2 ώρες χωρίς να φάει. Φάση είναι λογικά και θέλει υπομονή. Αν αντικαταστήσεις γεύμα ή γεύματα με ξένο, ίσως δυσκολέψεις την κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaκ γω έτσι τ ένιωθα να γεμίζει αλλά Τώρα ούτε αυτό. Δ ξέρω έχω κουραστεί. Έχω ήδη 2 χρόνια αυπνη οπότε Δ έχω σκοπό να ξανά περάσω τα ίδια. Δ γίνεται έχω 2 παιδιά να κοιτάξω. Με τι κουράγιο κ υπομονη άμα Δ κοιμάμαι όλο τ βράδυ; Δεν έχω καν την πολυτέλεια να κάτσω έστω τ πρωί όταν κοιμαται τ μωρό όταν έχω κ ένα δίχρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Christinapsr Ναι αλλά εκεί στις 4 κ μετά ξυπνάει συνέχεια. Γτ από τις 10 10.30 π θηλάζει πόσο να τ πάει με τ ξενο; μέχρι τ πρωί αποκλείεται. Εκεί τ πρωί ξυπνάει 200 φορές.

Ναι καταλαβα τι λες ..   ε δοκιμασε το ετσι τοτε .... Πω πω .. έχω αρχίσει κ σκέφτομαι  με τις περιγραφες σας το ξενύχτι  π θα χω σ ένα μήνα  ... Μόλις που είχαμε ηρεμήσει με τον ύπνο του μεγάλου ... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μήπως δεν πιάνει καλά τότε; Σε καταλαβαίνω παντως, εδώ εγώ με ένα και σχετικά ήσυχο και έχω φτάσει πόσες φορές στα όρια μου. Μπορείς να δοκιμάσεις και το άλλο. Τη νύχτα, όσο την ταΐζεις από το ένα, να αντλείς με θηλαστρο από το άλλο. Κι αν τη δεις ανήσυχη, της το δίνεις για συμπλήρωμα! Αν όχι, το κρατάς για την επόμενη φορά. Έτσι και το μωρό θα χορταίνει σίγουρα και δε θα μειωθεί η παραγωγή σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει το ξένο κάντο.. μήπως ομως επειδη ηταν αρρωστουλα σε έχει ανάγκη περισσότερο?αν την βάλεις να θηλάσει και από τα δύο?έχεις δίκιο πάντως γιατί έχεις και τη μεγάλη...δοκίμασε ότι θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει!

Εγώ το στήθος όλη μέρα το νιώθω μαλακό και μόνο το πρωί το νιώθω να γεμίζει...το μούδιασμα το νιώθω μόνο στο δεξί στο αριστερό καμία φορά..

Εγώ μια απορία....Η μικρή μου κοιμάται αγκαλιά και θέλει να περπατάω!(Αυτό το αποκτήσαμε από όταν άρχισε να της αρέσει στο αμάξι!!!!)εχω προσπαθησει να την κοιμισω αλλιως αλλα δεν τα καταφερνω....η στηθος η με βολτα κοιμαται..Και της βάζω λευκούς ήχους και τη μέρα απορροφητηρα...μηπως πρέπει σιγά σιγά να κόψω τη συνήθεια του λευκού ήχου??Εγώ προσπαθήσει η αλήθεια είναι και δεν κοιμάται και έχει γκρίνια και μόλις το βάλω και το ακούσει κοιμάται αμέσως....σκέφτομαι μήπως δεν της κάνει καλό ...προς το τέλος Σεπτέμβρη λέγαμε να τη βάλουμε και στο δωμάτιο της...Θα εχει συμπληρώσει τους 4 μήνες καλά δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Diwni αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει το ξένο κάντο.. μήπως ομως επειδη ηταν αρρωστουλα σε έχει ανάγκη περισσότερο?αν την βάλεις να θηλάσει και από τα δύο?έχεις δίκιο πάντως γιατί έχεις και τη μεγάλη...δοκίμασε ότι θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει!

Εγώ το στήθος όλη μέρα το νιώθω μαλακό και μόνο το πρωί το νιώθω να γεμίζει...το μούδιασμα το νιώθω μόνο στο δεξί στο αριστερό καμία φορά..

Εγώ μια απορία....Η μικρή μου κοιμάται αγκαλιά και θέλει να περπατάω!(Αυτό το αποκτήσαμε από όταν άρχισε να της αρέσει στο αμάξι!!!!)εχω προσπαθησει να την κοιμισω αλλιως αλλα δεν τα καταφερνω....η στηθος η με βολτα κοιμαται..Και της βάζω λευκούς ήχους και τη μέρα απορροφητηρα...μηπως πρέπει σιγά σιγά να κόψω τη συνήθεια του λευκού ήχου??Εγώ προσπαθήσει η αλήθεια είναι και δεν κοιμάται και έχει γκρίνια και μόλις το βάλω και το ακούσει κοιμάται αμέσως....σκέφτομαι μήπως δεν της κάνει καλό ...προς το τέλος Σεπτέμβρη λέγαμε να τη βάλουμε και στο δωμάτιο της...Θα εχει συμπληρώσει τους 4 μήνες καλά δεν είναι?

Θα την βάλεις στο κρεβάτι της και θα κοιμάσαι δίπλα της ή είναι σε άλλο δωμάτιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θα την βάλεις στο κρεβάτι της και θα κοιμάσαι δίπλα της ή είναι σε άλλο δωμάτιο;

Στο διπλανό θα ειμαι...

@Sofi90 τι Καλά που δε στο ξανά έκανε!μακάρι να μην το ξανά κάνει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αν ο λευκός ήχος δεν είναι σε πολύ υψηλή ένταση και είναι μόνο για να κοιμηθεί, γιατί να της κάνει κακό; Έχεις ακούσει κατι; Κι εγώ του βάζω μερικές φορές που νυστάζει ή πεινάει αλλά έχει γκρίνια και ηρεμεί αμέσως. Τώρα αν δε θες να συνηθίσει να κοιμάται ετσι, είναι άλλο θεμα! Κι εγώ έλεγα να τον πάω στο δωμάτιο του από Σεπτέμβρη, αλλά δε νομίζω να το κάνω τελικά. Γιατί θα πηγαίνω και κανονικά γραφείο και δε θα αντέχω τις μεταμεσονύχτιες βολτίτσες. Γενικά πιστεύω θα κοιμόμαστε και οι δυο καλύτερα στο ίδιο δωμάτιο. Μειώνει και τον κίνδυνο για ΣΑΒΘ η συγκοίμηση κι εγώ έχω μεγάλο φόβο σχετικά γιατί το έχει πάθει φίλος του άντρα μου στο πρώτο του παιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! @Sofi90 εμένα μου το έκανε 2 φορές αυτό...το παιδί ήταν κατακόκκινο σταμάτησε η ανάσα της κ τεντονοταν να μπορέσει να αναπνεύσει είχε βγάλει κ σάλια από το στόμα κ έπαθα σοκ...νόμιζα έπαθε επιληπτικη κρίση...την πήρα κ έφυγα νοσοκομείο...κάναμε 2 εισαγωγές των 7 ημερών κάθε φορά κ καταλήξαμε μετά από άπειρες εξετάσεις (μαγνητικές ηλεκτροεγκεφαλογράφημα τα υπερήχους) ότι το παιδί έχει γοπ...οι γουλιες εμετού της φράζουν το σύστημα κ δεν μπορεί ν αναπνεύσει...επίσης δυσκολεύεται ν ρευτεί...μην αγχώνεσαι...εμείς την κοιμιζουμε σε ανάκλιση (έβαλα κάτω από το στρώμα της ένα μαξιλάρι για να το σηκώσω σε αυτη τη θέση) την κρατάμε αρκετη ώρα όρθια μετά από κάθε γεύμα κ παλεύουμε ν ρευτεί...επίσης δίνουμε κ κάποιο σιρόπι ..πάντως κ τις 2 φορές δεν βοήθησε κάποια κίνηση μου στο ν επανέλθει το μωρό...μόνο του συνήλθε ..απλά την σηκώνω πλέον αν ξανατυχει (που ξαναετυχε σε πιο ήπιο βαθμό 1-2 φορές) πάντως κ να μην κοιμάσαι δεν έχει νόημα...στο λέω εγώ που έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου με αυτή την ιστορία...εύχομαι ν μην ξανασυμβεί... @diwni κι εγω νιώθω κάποιες φορές άδειο το στήθος...αλλά όταν τη βάζω νιώθω αυτό το μουδιασμα που λενε τα κορίτσια κ νιώθω ότι κατεβαίνει... Εάν κάνει ώρες ν φάει (πχ χθες δεν ξύπνησε όλη νύχτα) νιώθω πρήξιμο κ αρχίζει να τρέχει...αλλά γενικά το μωρό είναι τόσο ήσυχο που δεν καταλαβαίνω εάν δεν της φτάνει κάποια στιγμή...το μπιμπερο πάντως το αρνείται πεισματικά...είτε με δικό μου είτε με ξένο...εγώ μετά την εμπειρία μου με τις αντλήσεις στο πρώτο Μ παιδί δεν το ξανακάνω...εξάντλησα τον εαυτό μου ν αντλώ ...κουραζομουν το στήθος δεν προλάβαινε ν γεμίσει μέχρι το επόμενο γεύμα κ τι μωρό εκνευρίζοταν...έτσι από τον 4ο μήνα κι έπειτα τις ώρες που έλειπα έπινε 2 γεύματα ξένο...δεν έπαυε απολύτως τίποτα...δεν αρρώστησε καθόλου (4-5 φορές μικροιωση με πυρετό έως τα 3 έτη) στα 3.5 πήρε πρώτη φορά (και τελευταία ως τώρα) αντιβίωση για ωτίτιδα κ γενικά δεν βρίσκω το λόγο να προσθέσεις κι άλλη κούραση στο πρόγραμμα σου...γιατί κακά τα ψέματα κ οι αντλήσεις είναι κουραστικες...τώρα για να αυξήσεις την παραγωγή σου μπορείς να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα...έχει κάποια βότανα νομίζω κ κάποια χαπια Μάγιας μπύρας .. εάν είσαι από Θεσσαλονίκη ( αν θυμάμαι καλά) στη Σοφούλη υπάρχει ένα κατάστημα με είδη θηλασμού...η κοπέλα που το έχει είναι κ συμβουλος κ με είχε βοηθήσει πολύ στην πρώτη μου κόρη...  @Angelmammy. Σούπερ τα πάτε! Μια χαρά από ανάπτυξη... Βέβαια εμείς 6.100 κ στους ίδιους πόντους ειμασταν πριν 15 μέρες...κ νομίζω έχουν αρκετή διάφορα τα κορίτσια μας σε μέρες γέννησης...θύμησε μου ποτέ γεννήσες (εγώ 14/5) θηριακι η δικιά μου...όσοι μας βλέπουν σοκάρονται όταν λέω πόσο είναι αλλά τι ν κάνω ρε κορίτσια είναι φαγανη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάτε με τη Ζέστη??Εμείς μες το κλιματιστικό είμαστε!Έχει κακομαθει τόσο η μπέμπα που είχαμε πάει βόλτα και επειδή είχε ζέστη δεν μπορούσε να κοιμηθεί και της έκανε ο μπαμπάς της αέρα!Χαχαχαχα!!Έχει αρχίσει και τρώει πάλι καλύτερα και παίρνει και βάρος σιγά σιγά!περίπου 30 γρ τη μέρα!αυτές οι ασκήσεις για τους κολικούς και γενικά για να βοηθάμε το εντερακι την έχουν πειραξει, παθαίνει σαν παλινδρόμηση η καημένη!εννοείται δεν της κάνουμε πλέον αλλά ακόμα την βλέπω καμία φορά άμα ζορίζεται έχει τάση για εμετό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2019 at 11:30 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάτε με τη Ζέστη??Εμείς μες το κλιματιστικό είμαστε!Έχει κακομαθει τόσο η μπέμπα που είχαμε πάει βόλτα και επειδή είχε ζέστη δεν μπορούσε να κοιμηθεί και της έκανε ο μπαμπάς της αέρα!Χαχαχαχα!!Έχει αρχίσει και τρώει πάλι καλύτερα και παίρνει και βάρος σιγά σιγά!περίπου 30 γρ τη μέρα!αυτές οι ασκήσεις για τους κολικούς και γενικά για να βοηθάμε το εντερακι την έχουν πειραξει, παθαίνει σαν παλινδρόμηση η καημένη!εννοείται δεν της κάνουμε πλέον αλλά ακόμα την βλέπω καμία φορά άμα ζορίζεται έχει τάση για εμετό...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Και μεις με το κλιματιστικο ολη μερα..Δεν παλεύεται η ζεστη..Επαθε παλινδρόμηση απ'τις ασκήσεις?Και γω της κανω οταν βλεπω οτι ζοριζεται..Μια χαρα ξεκινησε να σου παίρνει και βαρος!Μπραβο!

Εμενα εχει 2 μερες άυπνη.Εχουν κοκκινησει τα ματακια της απ'την αυπνια..Λιγο υπνο τον εχει κανει πανω μού..Με το χερι στο στομα να παλευει ειναι ολη μερα..Δοκιμασα παλι πιπιλα αλλα δεν την θέλει..Ουτε στηθος δεν θελει πολυ..

Πόσο είναι μπέμπα σου; Σε ποια.εβδοαμαδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Και μεις με το κλιματιστικο ολη μερα..Δεν παλεύεται η ζεστη..Επαθε παλινδρόμηση απ'τις ασκήσεις?Και γω της κανω οταν βλεπω οτι ζοριζεται..Μια χαρα ξεκινησε να σου παίρνει και βαρος!Μπραβο!

Εμενα εχει 2 μερες άυπνη.Εχουν κοκκινησει τα ματακια της απ'την αυπνια..Λιγο υπνο τον εχει κανει πανω μού..Με το χερι στο στομα να παλευει ειναι ολη μερα..Δοκιμασα παλι πιπιλα αλλα δεν την θέλει..Ουτε στηθος δεν θελει πολυ..

Ναι έτσι φαίνεται..ευτυχώς δείχνει να της περνάε κ ευτυχώς παίρνει βάρος για τι θα ανησυχούσα  αν συνέχιζε έτσι!

Είστε στη 12η εβδομάδα σαν εμάς  νομίζω?μάλλον την επηρεάζουν πολύ τα άλματα!μου κάνει εντύπωση που δεν θέλει  στήθος εσένα συνήθως δε σε άφηνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εμεις είμαστε διακοπές από την Κυριακή! Ο μπεμπουλίνος είναι πολύ ήσυχος, ρίχνει κάτι ύπνους...! Του αρέσει παρά πολύ, όλη μέρα είμαστε παραλία και βολτίτσες και είναι μες στην τρελή χαρά το πουλάκι μου! Αύριο σκέφτομαι να του βάλω χεράκια ποδαράκια στη θάλασσα, βλέπω ένα σωρό μωράκια που κολυμπάνε και ζηλεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...