Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις On 24/5/2019 at 8:28 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 09/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ? γέννησε στις 18/05/19

@Mist 17/05/19 ? γέννησε στις 21/05/19

@Mariamagdalini 19/05/1? γέννησε στις 18/05/19

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ? γέννησε στις 23/05/19

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ? γέννησε στις 17/05/19

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Ααα αγάπη τώρα το είδα στις 10/5 γέννησα!! 

Καλημέρα κι από μένα, @stasa199 να σας ζήσει κορίτσι μου γερή και καλότυχη να είναι!! @vayaki να σας ζήσει κι εσάς κοπέλα μου!! ?? Και σε όλες τις υπόλοιπες κοπέλες να σας ζήσουν κορίτσια μου!! Σε όσες περιμένετε ακομα εύχομαι καλό κουράγιο και υπομονή, τα καλύτερα έρχονται!! Επίσης κοιμηθείτε όσο πιο πολύ μπορείτε!! ???

Κλείσαμε πλέον 18 μέρες αποκλειστικό θηλασμό και δόξα τω Θεω πάμε καλά. Βέβαια είναι αρκετά κουραστικό και θέλει πολλές ώρες αλλά εφόσον έχω βοήθεια τη μαμά μου δεν το παραταω. Είχε αρκετές φορές πονάκια από κολικους η ψυχούλα μου κι είναι πολύ στενάχωρο να μην μπορείς να κάνεις και πολλά. ? Γενικά η δικιά μου είναι πολύ πείναλα και πολύ παραπονιάρα. Με το παραμικρό κλαίει!! ?? Εσείς πως πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 μπραβο κοπελα μου! Αχ σε νιωθω με τα ραμματα. Ειχα κι εγω παρααα πολλααα και τα ενιωθα χειροτερα κι απ τη γεννα. Ολαα θα περασουν!!! Να σου ζησει η μπεμπα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 10/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ? γέννησε στις 18/05/19

@Mist 17/05/19 ? γέννησε στις 21/05/19

@Mariamagdalini 19/05/1? γέννησε στις 18/05/19

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ? γέννησε στις 23/05/19

@stasa199 26/05/19 ? γέννησε στις 27/05/19

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ? γέννησε στις 17/05/19

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 να σας ζήσει η μπεμπουλα! Γερή κι ευτυχισμένη! Καλή ανάρρωση κ σε σένα. Τα ράμματα κι εμένα ακόμα με ενοχλούν.. επιπλέον δημιουργήθηκαν αιμορροΐδες.. πίκρα! Δεν μπορώ να κάτσω να θηλάσω! Συμφωνώ με @Narcissa ζητά την μπέμπα όσο πιο συχνά μπορείς. Κι εμένα μου το είπε η παιδίατρος μου ότι στην αρχή αν στον δίνουν ανά τρίωρο κ πάνω πολλές φορές δεν αρκεί κ σχετίζεται με τον ίκτερο. Θέλουν συνεχώς ενυδάτωση κι επειδή τρώνε λίγο δε φτάνει η συχνότητα των μαιευτηριων. Εμένα δύο μέρες έκαναν κ 5 ώρες να μου τον φέρουν σε κάποια φάση κ τον ζητούσα κ μου έλεγαν σε λίγο, κάνει εξετάσεις, κλπ. Στερνή μου γνώση.. 

Έκλεισα ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού. Έλεγα ότι δε θα επιμείνω πολύ με το θέμα αυτό αλλά πεισματωσα γιατί κ πολύ γάλα έχω κ κάναμε δέκα μέρες μεγάλη προσπάθεια για να πάει στραφη

Εγώ ακόμα δεν έχω βοήθεια.. κάτι έτυχε στην πεθερά μου κ θ αργήσει καμια εβδομάδα. Ο σύζυγος επέστρεψε στη δουλειά. Κι έχω λίγο έως πολύ πελαγωσει. Νιώθω κ μια εξάντληση. Βιταμίνες παίρνετε; Εμένα μου είπε σίδηρο κι ασβέστιο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 να σας ζήσει η μπεμπουλα! Γερή κι ευτυχισμένη! Καλή ανάρρωση κ σε σένα. Τα ράμματα κι εμένα ακόμα με ενοχλούν.. επιπλέον δημιουργήθηκαν αιμορροΐδες.. πίκρα! Δεν μπορώ να κάτσω να θηλάσω! Συμφωνώ με @Narcissa ζητά την μπέμπα όσο πιο συχνά μπορείς. Κι εμένα μου το είπε η παιδίατρος μου ότι στην αρχή αν στον δίνουν ανά τρίωρο κ πάνω πολλές φορές δεν αρκεί κ σχετίζεται με τον ίκτερο. Θέλουν συνεχώς ενυδάτωση κι επειδή τρώνε λίγο δε φτάνει η συχνότητα των μαιευτηριων. Εμένα δύο μέρες έκαναν κ 5 ώρες να μου τον φέρουν σε κάποια φάση κ τον ζητούσα κ μου έλεγαν σε λίγο, κάνει εξετάσεις, κλπ. Στερνή μου γνώση.. 

Έκλεισα ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού. Έλεγα ότι δε θα επιμείνω πολύ με το θέμα αυτό αλλά πεισματωσα γιατί κ πολύ γάλα έχω κ κάναμε δέκα μέρες μεγάλη προσπάθεια για να πάει στραφη

Εγώ ακόμα δεν έχω βοήθεια.. κάτι έτυχε στην πεθερά μου κ θ αργήσει καμια εβδομάδα. Ο σύζυγος επέστρεψε στη δουλειά. Κι έχω λίγο έως πολύ πελαγωσει. Νιώθω κ μια εξάντληση. Βιταμίνες παίρνετε; Εμένα μου είπε σίδηρο κι ασβέστιο 

 

Ηρωιδα  που τα καταφερνεις χωρις βοηθεια. Πολλα μπραβο για τις αντοχες σου!  Εχω τη βοηθεια της μαμας κ του αντρα και παλι καποιες φορες θελω να κλαιω απο αγχος και κουραση. Ημουν και καλομαθημενη υπναρου καποτε και μου στοιχιζει που δεν κοιμαμαι. 

Παιρνω σιδηρο γιατι κατεβηκε στο 31 ο αιματοκριτης με τη γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Mariamagdalini σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ από την αρχή δεν έχω βοήθεια! Στην αρχή ήταν δύσκολα πολύ, αλλά σιγά σιγά βρίσκω τους ρυθμούς μου. Σίγουρα κάποιες φορές από την κούραση νομίζω ότι θα πέσω κάτω, αλλά τελικά κρύβουμε μεγάλες αντοχές που δεν τις φανταζόμασταν πριν... Εμένα μου έχει δώσει κάτι πολυβιταμινες ο γιατρός μου που είναι για θηλασμό και η παιδίατρος μου είπε να παίρνω σίδηρο λόγω αναιμίας. 

@stasa199 υπομονή κορίτσι μου και όλα θα περάσουν...!!! Και τα ράμματα και το πρήξιμο στα πόδια! 

Στα δικά μας τώρα, ο μπέμπης πέρα από το Σάββατο που ήρθαμε στο Παίδων, δεν ξαναέκανε πυρετό. Παίρνει βέβαια και αντιβίωση. Οι γιατροί έχουν εστιάσει περισσότερο σε μια ταχύπνοια που έχει που υποθέτουν πως είναι απλά κατασκευαστικό το θέμα, γιατί και οι πνεύμονες και το οξυγόνο του είναι άριστα. Κάναμε ενδοσκόπηση στη μυτούλα του εχθές και δεν βρήκαν κάτι από εκεί. Περιττό να σας πω ότι την ώρα της εξέτασης είχα γίνει μούσκεμα από τον ιδρώτα εγώ με αυτό που του έκαναν. Αύριο θα κάνει ενδοσκόπηση στο λάρυγγα με ύπνωση... Ειλικρινά το σκέφτομαι από σήμερα... Όσο για το Παίδων, μόνο τα καλύτερα έχω να πω... Έχουν πέσει όλοι πάνω στο παιδί και το έχουν προσέξει πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki εγώ κλαίω κ λιγάκι αλλά το θεωρώ θετικο ξέσπασμα κ προχωράμε ακάθεκτοι! Επίσης φουλ καλομαθημένη με το θέμα ύπνου! Αλλά όπως είπε η @Madi85 ανακαλύπτουμε αντοχές που δεν ξέραμε ότι είχαμε. Περαστικά σας κ γρήγορα στη θαλπωρή σας. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Παίδων. Την ταχύπνοια την είχες εντοπίσει κι εσύ; Γιατί ο μικρός μου κάποιες φορές όταν κοιμάται κάνει ένα διάστημα μισού λεπτού γρήγορες ανασουλες σαν ταυρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Mariamagdalini σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ από την αρχή δεν έχω βοήθεια! Στην αρχή ήταν δύσκολα πολύ, αλλά σιγά σιγά βρίσκω τους ρυθμούς μου. Σίγουρα κάποιες φορές από την κούραση νομίζω ότι θα πέσω κάτω, αλλά τελικά κρύβουμε μεγάλες αντοχές που δεν τις φανταζόμασταν πριν... Εμένα μου έχει δώσει κάτι πολυβιταμινες ο γιατρός μου που είναι για θηλασμό και η παιδίατρος μου είπε να παίρνω σίδηρο λόγω αναιμίας. 

@stasa199 υπομονή κορίτσι μου και όλα θα περάσουν...!!! Και τα ράμματα και το πρήξιμο στα πόδια! 

Στα δικά μας τώρα, ο μπέμπης πέρα από το Σάββατο που ήρθαμε στο Παίδων, δεν ξαναέκανε πυρετό. Παίρνει βέβαια και αντιβίωση. Οι γιατροί έχουν εστιάσει περισσότερο σε μια ταχύπνοια που έχει που υποθέτουν πως είναι απλά κατασκευαστικό το θέμα, γιατί και οι πνεύμονες και το οξυγόνο του είναι άριστα. Κάναμε ενδοσκόπηση στη μυτούλα του εχθές και δεν βρήκαν κάτι από εκεί. Περιττό να σας πω ότι την ώρα της εξέτασης είχα γίνει μούσκεμα από τον ιδρώτα εγώ με αυτό που του έκαναν. Αύριο θα κάνει ενδοσκόπηση στο λάρυγγα με ύπνωση... Ειλικρινά το σκέφτομαι από σήμερα... Όσο για το Παίδων, μόνο τα καλύτερα έχω να πω... Έχουν πέσει όλοι πάνω στο παιδί και το έχουν προσέξει πολύ! 

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου περαστικα σας να είναι εύχομαι!! Φαντάζομαι η κάθε μανούλα στη θέση σου το ίδιο θα αισθανόταν, εδώ πολλές φορές κλαίει ασταμάτητα απ τα πονάκια της και στεναχωριέμαι και σκάω πόσο μάλλον στην περίπτωσή σας!! Είναι καλό που το προσέχουν το μωρό πάντως μπράβο. Αυτό με τις ανασουλες το παρατήρησα κι εγώ ότι το κάνει αλλά δεν είναι κάτι αφού την έλεγξαν και στην κλινική όταν γεννήθηκε και την επόμενη μέρα ήρθε ο παιδίατρος σπίτι μας απλά για να την δει και δεν έχει τίποτα απολύτως όλα είναι φυσιολογικά δοξα τω Θεω. 

@vayaki Εγώ έκλαιγα τις πρώτες μέρες μόλις ήρθαμε σπίτι παρόλο που είχα βοήθεια όπως είπα και πριν. Μου ήταν πάρα πολύ δύσκολο για αρχή πονούσαν πολύ οι θηλές μου και την τάιζα και μετά όταν την έπαιρνε ο ύπνος, πάλι ζητούσε να φάει μετά από λίγο κι εγώ πονούσα κι έλεγα δεν μπορώ πως θα τα καταφέρω, πέρασε κι απ το μυαλό μου να της δώσω και ξένο γιατί ζητάει συνέχεια και δεν γίνεται. Σιγά σιγά συνήθισα και περνάει ο πολύς ο πόνος ευτυχώς. Τι να κάνουν κι αυτά τα καημένα η μόνη τους παρηγοριά το πιπίλισμα είναι και ο θηλασμός. Ψυχούλες όμορφες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199  να σου ζήσει η μπέμπα σου! Πολύ αναλυτικά μας το περιέγραψες, ακόμα και τον πόνο από τα ράμματα ένιωσα ?

@Christinapsr  εγώ που γύρισα στην δουλειά γρήγορα στο πρώτο θα σου πω ότι διαπίστωσα αυτό που λες, όσο τον άφηνα με άλλους από ανάγκη τόσο εξοικειωνότανε μαζί τους και δεν είχαμε πρόβλημα ούτε στον ύπνο, ούτε κλάμματα...με το φαγητό είχαμε ένα θέμα, προτιμούσε εμένα αλλά και πάλι λιγόφαγο ήταν πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 κι εμένα η μικρή μου είναι πολύ λαίμαργη και τελευταία κλαίει πολύ. Έχεις κολικούς η καημενούλα και υποφέρει. Στενοχωριέμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Το περίεργο είναι πως ηρεμεί στο στήθος. Χθες όλη μέρα και όλη νύχτα μόνο στο στήθος δεν έκλαιγε. Δε γίνεται όμως να είναι και 24 ώρες στο στήθος. Υπομονή θα κάνουμε και όλα θα στρώσουν. 

@Madi85 σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Αφού στον προσέχουν στο νοσοκομείο και πάνε όλα καλά, καλύτερα να κάνετε όλες τις εξετάσεις να είστε σίγουροι. Και ο μικρός δε θα θυμάται τίποτα μόλις τον πάρεις αγκαλίτσα. 

@Mariamagdalini ούτε εγώ έχω βοήθεια και ούτε θα έχω. Στην αρχή ήταν πολύ πιο δύσκολα. Τώρα έχει ξεκινήσει να στρώνει η κατάσταση κάπως. Απλά τα πρωινά που λείπει ο άντρας μου στη δουλειά, μπορεί να μην προλάβω να φάω και τίποτα. Είναι που το ξεχνάω κιόλας. Κάτι με το φαγητό έχει αλλάξει στη ζωή μου. Αν δεν πιω δεν αντέχω. Κατεβάζω τόνους νερού. 

Έκανες εξαιρετικά που έκλεισες σύμβουλο θηλασμού. Θα σε βοηθήσει πααααρα πολύ. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, νιώθω πολύ πιο σίγουρη και όσο ο πόνος μειώνεται, λέω ναι (!!) σε λίγο καιρό δε θα πονάω καθόλου. 

Κορίτσια, όσες έχετε ράμματα από φυσιολογικό τοκετό, θα υπάρξουν μέρες πιο εύκολες και πιο δύσκολες. Πριν λίγες μέρες πονούσα ξαφνικά πάρα πολύ από κάτω και κάποια στιγμή στην τουαλέτα έπεσαν μερικά ράμματα. Προφανώς τραβούσαν και πονούσα γιατί θεραπευόταν το σημείο. Έχω ακόμα μερικά άλλα πονούν λιγότερο προς το παρόν. Το χειρότερο μου είναι οι 2 αιμορροΐδες που έβγαλα που δεν είχα. Αυτός είναι πόνος!!!! Και απορώ αν θα φύγουν ή αν θα μου μείνουν για πάντα. 

Κοιτώντας το πινακακι, νομίζω ότι όλες οι κοπέλες που γράφουμε τακτικά έχουμε γεννήσει. Σωστά;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  επιβεβαιώνω ότι το νερό είναι πολύ σημαντικό στον θηλασμό, όχι τώρα που ανέβηκε η θερμοκρασία αλλά όλες τις εποχές. Γέννησα Δεκέμβρη με χιόνια, ξεχνούσα να φάω αν δεν με τάιζαν στο στόμα αλλά έπινα 2 λίτρα νερό την ημέρα. Με το που έπιανε ο μικρός το στήθος διψούσα! Δεν έχω ξανανιώσει τόση δίψα στην ζωή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Angelmammy  επιβεβαιώνω ότι το νερό είναι πολύ σημαντικό στον θηλασμό, όχι τώρα που ανέβηκε η θερμοκρασία αλλά όλες τις εποχές. Γέννησα Δεκέμβρη με χιόνια, ξεχνούσα να φάω αν δεν με τάιζαν στο στόμα αλλά έπινα 2 λίτρα νερό την ημέρα. Με το που έπιανε ο μικρός το στήθος διψούσα! Δεν έχω ξανανιώσει τόση δίψα στην ζωή μου. 

Κι εγώ!!! Πάντα έπινα πολύ νερό (πάνω από 2λιτρα τη μέρα) αλλά τώρα... Έχουμε ξεφύγει. Μιλάμε για πολλή δίψα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κι εγώ!!! Πάντα έπινα πολύ νερό (πάνω από 2λιτρα τη μέρα) αλλά τώρα... Έχουμε ξεφύγει. Μιλάμε για πολλή δίψα!! 

Και να δεις πόσο γρήγορα θα χάσεις και ότι κιλά κράτησες μετά τον τοκετό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini νομίζω πως αυτό που περιγράφεις είναι φυσιολογικό. Γενικά τα μωράκια ανασαινουν λίγο πιο γρήγορα. Βέβαια εμάς πάντα ανεσαινε γρήγορα. Το θέμα είναι να παρατηρήσεις εάν μπαίνει πολύ μέσα η κοιλίτσα του όταν αναπνέει. Ρωτά και τον παιδίατρο σου να σου πει εάν είναι φυσιολογικό ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και να δεις πόσο γρήγορα θα χάσεις και ότι κιλά κράτησες μετά τον τοκετό ?

Αυτό τους έλεγα.. εχασα 25 σε 3μηνες  και έτρωγα  και δεν έκανα καμία γυμναστική  . Θηλασμός και τόσο νερό που θα πίνετε  ειναι αρκετά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  ούτε που θα το καταλάβεις πόσο γρήγορα και εύκολα θα χαθούν! Άκου και την @Christinapsr  που είναι πιο έμπειρη από εμένα στον θηλασμό, εγώ έχασα 12 σε 40 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και να δεις πόσο γρήγορα θα χάσεις και ότι κιλά κράτησες μετά τον τοκετό ?

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Angelmammy  ούτε που θα το καταλάβεις πόσο γρήγορα και εύκολα θα χαθούν! Άκου και την @Christinapsr  που είναι πιο έμπειρη από εμένα στον θηλασμό, εγώ έχασα 12 σε 40 μέρες

2 Μαιου γέννησα 2 Αυγούστου φόραγα τα ρούχα που είχα πριν κ έβγαινα παραλία  .

Κ άμα δείτε πως είχα γίνει στην εγγυμοσυνη .. σα μπάλα ! Μπόμπα!   Δε μ έκανε τπτ. 

 Σας τα λέω να μη πέφτετε απ αυτά.. γτ καταλαβαινω την ψυχολογια .

Πραγματικά το πρώτο καιρό ανεβαίνεις στη ζυγαριά και λες θεέ μου  δε χάνονται ποτέ αυτά τα κιλα ! Κ σκέφτεσαι εδώ πριν δεν μπορούσα να χάσω 2 κιλά κ τώρα θα φύγουν αυτά? 

 Κ ξαφνικά πέφτουν πέφτουν ξεπριζεσαι κ είσαι όπως πριν . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια @KONSTANTIA & @Christinapsr!! Μου δίνεται κουράγιο! Ήδη έχω χάσει τα μισά αλλά σκέφτομαι ότι στα μισά ήταν και το βάρος του μωρού και τα υγρά κλπ. Οπότε το λίπος είναι που μου έχει μείνει... Και αυτή η κοιλιά, πότε θα έρθει εκεί που ήταν; Σκεφτόμουν καμία ζώνη λοχείας αλλά μετά λέω μήπως είναι πεταμένα λεφτά;;; Μήπως αφού γίνει η μικρή 40 ημερών να ξεκινήσω κοιλιακούς;;; Και λίγη γυμναστική γενικότερα που και πριν την εγκυμοσύνη έκανα πολλά χρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια @KONSTANTIA & @Christinapsr!! Μου δίνεται κουράγιο! Ήδη έχω χάσει τα μισά αλλά σκέφτομαι ότι στα μισά ήταν και το βάρος του μωρού και τα υγρά κλπ. Οπότε το λίπος είναι που μου έχει μείνει... Και αυτή η κοιλιά, πότε θα έρθει εκεί που ήταν; Σκεφτόμουν καμία ζώνη λοχείας αλλά μετά λέω μήπως είναι πεταμένα λεφτά;;; Μήπως αφού γίνει η μικρή 40 ημερών να ξεκινήσω κοιλιακούς;;; Και λίγη γυμναστική γενικότερα που και πριν την εγκυμοσύνη έκανα πολλά χρόνια. 

Δεν ξέρω για ζώνη, δεν έχω χρησιμοποιήσει αλλά νομίζω ότι μέσα στο κατακαλόκαιρο δεν θα την φορούσα και ας μου υποσχόταν ότι θα γίνω 6pack ?

Αν βρεις το κουράγιο να κάνεις γυμναστική μόλις σαραντήσεις κιόλας, ειλικρινά μπράβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια @KONSTANTIA & @Christinapsr!! Μου δίνεται κουράγιο! Ήδη έχω χάσει τα μισά αλλά σκέφτομαι ότι στα μισά ήταν και το βάρος του μωρού και τα υγρά κλπ. Οπότε το λίπος είναι που μου έχει μείνει... Και αυτή η κοιλιά, πότε θα έρθει εκεί που ήταν; Σκεφτόμουν καμία ζώνη λοχείας αλλά μετά λέω μήπως είναι πεταμένα λεφτά;;; Μήπως αφού γίνει η μικρή 40 ημερών να ξεκινήσω κοιλιακούς;;; Και λίγη γυμναστική γενικότερα που και πριν την εγκυμοσύνη έκανα πολλά χρόνια. 

Θα φύγουν όλα και έρθουν μόνα τους στη θέση τους ... Κ η κυτταρίτιδα  από  τη κατακράτηση.. Κ η κοιλιά μόλις κατέβει η μήτρα κ πάνε όλα τα όργανα στη θέση τους θα μαζέψει . Τέλεια είσαι αφου έχασες τα μισά!  Εδώ εγώ παιδί μου ήμουν 60 πηγα να γεννήσω 85 κ γύρισα 82 !! Κ το μωρό ήταν 3300... υγρα δεν είχα καθόλου να χάσω μ είχε τελειώσει το αμνιακό...  απ οτι κατάλαβα λοιπόν δεν είναι λίπος αυτά τα  κιλα αλλα πρήξιμο και κατακράτηση  γ αυτό χάνονται έτσι γρήγορα.  

Αν μπορες να κάνεις γυμναστικη καλο ειναι μετά τις 40 όμως μη πιέζεσαι. 

Συμφωνω με  @KONSTANTIA δεν ειναι καιρος για ζώνη αυτός  ...πιο πολύ στη καισαρικη τήν φοράνε γ να κρατάει κ το σημείο κτλ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιρνω τρομερη δυναμη που διαβαζω οτι ολες πανω κατω ειμαστε στην ιδια φαση με την κουραση... κι ομως βρισκουμε αντοχες και το παλευουμε και μπραβο μας! Ολοι λενε οτι θα ερθουν καλυτερες στιγμες! Δεν το βαζουμε κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια @KONSTANTIA & @Christinapsr!! Μου δίνεται κουράγιο! Ήδη έχω χάσει τα μισά αλλά σκέφτομαι ότι στα μισά ήταν και το βάρος του μωρού και τα υγρά κλπ. Οπότε το λίπος είναι που μου έχει μείνει... Και αυτή η κοιλιά, πότε θα έρθει εκεί που ήταν; Σκεφτόμουν καμία ζώνη λοχείας αλλά μετά λέω μήπως είναι πεταμένα λεφτά;;; Μήπως αφού γίνει η μικρή 40 ημερών να ξεκινήσω κοιλιακούς;;; Και λίγη γυμναστική γενικότερα που και πριν την εγκυμοσύνη έκανα πολλά χρόνια. 

Εμένα με βοήθησε παρά πολύ η ζώνη αλλά εγώ έκανα καισαρική και μου κρατάει την τομή σταθερή. Η αλήθεια είναι κι εγώ την κορόιδευα μέχρι που Μ αγόρασαν και τη δοκίμασα. Ειλικρινά άξιζε τα λεφτά της με το παραπάνω!! Κι αυτό που είπες για τα μικρά μας όντως μόνο στο στήθος ηρεμεί κι η δικιά μου και όπως λες δε γίνεται και 24 ώρες να είναι εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...