Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Berry υπομονή με τα πρηξιματα. Όλες έχουμε νομίζω στη φάση που είμαστε. Είναι και η ζέστη πλέον. Εγώ όλο ζεσταίνομαι, το βράδυ πετάω κουβέρτα και μένω μόνο με το σεντόνι και πάλι σκάω!! Στα κιλά είναι μια χαρά το μωρό σου. 

Πλακούντας grade 1, ε;; Εμένα είναι 2-3 αλλά είμαι και μια μέρα πριν την ΠΗΤ μου. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι λογικό να γερνάει τώρα. Εσένα όμως ακόμα καλά κρατεί! Χαχα!! 

Με το καλό σε όλες μας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@Berry υπομονή με τα πρηξιματα. Όλες έχουμε νομίζω στη φάση που είμαστε. Είναι και η ζέστη πλέον. Εγώ όλο ζεσταίνομαι, το βράδυ πετάω κουβέρτα και μένω μόνο με το σεντόνι και πάλι σκάω!! Στα κιλά είναι μια χαρά το μωρό σου. 

Πλακούντας grade 1, ε;; Εμένα είναι 2-3 αλλά είμαι και μια μέρα πριν την ΠΗΤ μου. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι λογικό να γερνάει τώρα. Εσένα όμως ακόμα καλά κρατεί! Χαχα!! 

Με το καλό σε όλες μας! 

 

Εισαι πιο κοντα στη γεννα όποτε ειναι λογικό! Ίσως και εμένα να εχει αλλάξει πλέον grade γιατί πέρασε και μια βδομάδα...

εγω τα βραδυα κοιμάμαι με κοντομάνικο και ξεσκεπαστη εντελως, δεν αντέχω καθόλου τη ζέστη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευτυχως ειχα ερθει απο κυριακη κ πεμπτη ειχα καρδιοτοκογραφο.Αλλα με προλαβε ο μπεμπης.Κοιμιζα την μικρη στο κρεβατι κ απλα εριξε μια σπρωξια ο μικρος κ εσπασαν τα νερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ΣΟΣ!! Είδα μόλις τώρα βλέννα καφέ. Τι κάνω; Πάω νοσοκομείο;; Δεν έχω κάποιον πόνο ή κάτι. Μάλλον θα πάω. Το αποφάσισα. Καλύτερα να ξέρω πάρα να μην ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!! Είδα μόλις τώρα βλέννα καφέ. Τι κάνω; Πάω νοσοκομείο;; Δεν έχω κάποιον πόνο ή κάτι. Μάλλον θα πάω. Το αποφάσισα. Καλύτερα να ξέρω πάρα να μην ξέρω. 

Μαλλον ειναι σημαδι οτι ερχεται η ωρα! Να πας για να σου πουν στα σιγουρα σε τι φαση εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!! Είδα μόλις τώρα βλέννα καφέ. Τι κάνω; Πάω νοσοκομείο;; Δεν έχω κάποιον πόνο ή κάτι. Μάλλον θα πάω. Το αποφάσισα. Καλύτερα να ξέρω πάρα να μην ξέρω. 

Πήγαινε να σε δουν, να σου φυγει και οποιοδήποτε άγχος! Πλησιάζει η ώρα της μπέμπας !!! Με το καλο ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

@RaniaMln να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερός και τυχερός να είναι πάντα!!?

@Angelmammy υποθέτω πως θα πηγές στο νοσοκομείο. Περιμένουμε νέα σου... Ηρθε η ώρα απ'ότι φαίνεται!!! Τίποτα δεν έμεινε μέχρι να κρατήσεις αγκαλιά την πριγκίπισσα σου!!! Ολα να πάνε καλά και να έχεις μια εύκολη γέννα!!!

Εμείς κορίτσια τελικά πήραμε σπίτι μας τον μπέμπη χθες!!! Μεγάλος έρωτας!!!! Είναι ησυχουλης! Κλαίει μόνο όταν πεινάει. Το κακό είναι ότι στο μαιευτήριο ξεκίνησε να τρώει με μπιμπερο κ τώρα δυσκολεύομαι πολύ να τον κάνω να θηλάσει μόνο... Τον έχω αρκετές ώρες στο στήθος, καταπίνει λίγο, μετά κοιμάται, προσπαθώ τον ξυπνάω αλλά γενικά δύσκολα. Απ'ότι φαίνεται το χάσαμε το παιχνίδι... ? Οπότε του βγάζω μητρικό γάλα με θηλαστρο και του το δίνω με μπιμπερο.

Με το καλό όλες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η RaniaMln είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.Γεννησαμε κ εμεις την πεμπτη 3 το πρωι εναν κουκλο 3100 37 κ 3 εβ.Ολα πηγαν καλα.Μου εσπασαν απλα τα νερα κ σε 3 ωρες ειχα τον μικρο αγκαλια.Θηλαζουμε κιολας.Μ εναν πονο ευχομαι σε ολες.

@RaniaMln συγχαρητηρια να σου ζησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

@vayaki  κοριτσια Δευτερα πρωι μπαινω για καισαρικη!!  ελπιζω να πανε ολα καλα,θα σας ενημερωσω! [smilie=clock.gif]

Όλα καλά να πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

@vayaki  κοριτσια Δευτερα πρωι μπαινω για καισαρικη!!  ελπιζω να πανε ολα καλα,θα σας ενημερωσω! [smilie=clock.gif]

Ολα τέλεια να πάνε!!! Με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα κ γω! 

Με έπιασαν πόνοι χθες στις 11.30 τ βράδυ πήρα τ γιατρό στη μια μ.λεει πάρε 2 Ντεπόν κ ανάλογα πως θα παει. Τελικά επιδεινώθηκαν οι πονοι φύγαμε στις 2.30 κ 3.30 τ βράδυ είμασταν στην κλινική. Είχα συσπάσεις ανά 3 λεπτά. Μπήκα με ετοίμασαν όλα καλα η μπέμπα είχε κάτεβει, είχε εξαλειφθεί ο τράχηλος λ τελικά αε μια σύσπαση είδα αιμα. Δεύτερη σύσπαση πάλι αίμα σε κομμάτια. Περιμέναμε λίγο αλλά είχα σύσπαση κ αίμα οπότε μπήκαμε επειγόντως για καισαρική. Κ καλά π έγινε έτσι γτ η μικρη είχε κάνει κακα μέσα στην κοιλιά παρά πολλά. Την βγάλανε πράσινη από τα κακα της. Ένα τέταρτο την καθάριζαν. Ευτυχώς την προλάβαμε κ δ πήγαν στο αναπνευστικό ρης. Έπαθα κ μια μικρή αιμορραγία κ έκανα 2 ώρες χειρουργείο. Αυτααα 

Τελικά μια σταλια βγήκε 2440 κ 49 εκατοστά. Όλα καλα γέννησα 5.30 τ πρωί κ σηκώθηκα στις 6 τ απογευμα..το παλεύουμε με τ θηλασμο είναι μικεη Κ δυσκολεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katya81 με το καλο τη δευτερα!ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

@Angelmammyπεριμενουμε  νεα σου! Ευχομαι να πανε ολα καλα!

@Diwni μου να σου ζησει κοριτσι μου!!!!!νομιζω το πρωτο κοριτσακι!!!καλη αναρρωση!με το θηλασμο θα τα κατεφερεις πιστευω εισαι και εμπειρη μανουλα!!

@vayakiθα εχεις πολυ δουλεια σιγα σιγα!ολες θα γενναμε μια μια !!!

Ποσο ομορφο ειναι που μια μια λετε οτι γεννησατε!αντε ολες με το καλο!!!!!!

Εγω κοριτσια χαλια χθες το βραδυ ολο καουρες και ξυπναγα με παλινδρομηση...ηπια γαλα κατα τις 4 το πρωι και σημερα εκανα τις εξετασεις μου γιατι τηδευτερα εχουμε γιατρο!στη γενικη ουρων βρηκαν αυξημενο σακχαρο και με ρωτησαν αν εφαγα πριν παω ελειπε ο γιατρος τους και μου ειπαν να το δω με τον δικο μου...ελπιζω να μην ειναι κατι...βεβαια εχθες το απογευμα εφαγα και και παγωτο...σημερα νιωθω καπως καλυτερα ελπιζω να συνεχισω ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου να σου ζήσει!! Αφού όλα πήγαν καλά εντάξει, θα χαρείς τη μικρούλα σου τώρα!! Καλή κ γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι! 

@Angelmammy για να αργείς ίσως γέννας κι εσύ. Περιμένουμε νέα!! 

@Katya81 με το καλό τη Δευτέρα!!

Πήραν φόρα τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni να σου ζήσει!!! Γερή, τυχερή κι ευτυχισμένη να είναι πάντα!!! Καλή ανάρρωση σε εσένα!!! 

@Katya81 κορίτσι μου με το καλό!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλα!!! 

Τώρα περιμένουμε την @Angelmammy... Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 υπομονή με το στομάχι κορίτσι μου λιγάκι έμεινε!

Σχετικά με το σάκχαρο στα ούρα δεν έχω ιδέα ίσως είναι τυχαία ένδειξη πες μας μόλις μιλήσεις με τον γιατρό σου ! Απ' ότι θυμάμαι δεν είχες θέμα σακχάρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήρε φόρα η ομάδα! @Diwni να σας ζήσει γερή κ καλότυχη! Καλή ανάρρωση κ με τις μέρες να στρώσει κ το θέμα του θηλασμού

@Angelmammy μάλλον γέννας!!!! Όλα με το καλό, ανυπομονούμε να διαβάσουμε νέα σας

@Katya81 με το καλό κ σε σας! Το γκρουπ μας να γεμίσει γερά μωράκια κ τρισευτυχισμενους γονείς

@RaniaMln συγχαρητήρια! Να σας ζήσει γερό κ καλότυχο το μωράκι!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Όλες θα γεννησετε, εγώ ακόμα θα περιμένω. Χαχα!!!

@Diwni να σου ζήσει η μπέμπα σου!! Να τη χαίρεσαι! Αχ τι ευχάριστα νέα όλες σας. 

Εγώ λοιπόν κορίτσια, δε γεννάω ακόμα. Αυτό που έβγαλα είναι τραχηλική βλέννη και δείχνει ότι προχωράει καλά το όλο σύστημα. Μπορεί όμως να μου πάρει και 4-5 μέρες μέχρι να γεννήσω. Ουφ!! Και είχα μια χαρά ότι θα γεννήσω κοντά. Ο τράχηλος μου ακόμα δεν έχει ανοίξει και το μωρό είναι εξαιρετικά εκεί μέσα. 3500γρ και τα αμνιακά και όλα σούπερ. Υπερκινητική κλπ.

Το  NST κατέγραψε και κάποιους πόνους αλλά ακόμα όχι κάτι περιοδικό που να μας δείχνει τοκετό. 

Εγώ πότε θα γίνω μάνα;;;; Χαχα!

Φέρανε και μια κοπέλα στα επείγοντα σε λιπόθυμη κατάσταση και ακουσα ότι της είχαν σπάσει 2 μέρες τα νερά και δεν είχε πάρει χαμπάρι. Μα είναι δυνατόν λέω;;; 

@Katya81 με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/1?

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τρελαθώ!! Πότε προλάβατε; ?? @RaniaMln Να σας ζήσει ο κούκλος σας!! Γερός και καλότυχος να είναι!! Μπράβο πολύ γρήγορα γέννησες πάντως!! 

@Diwni Κορίτσι μου να σας ζήσει κι εσάς η κορίτσαρα σας!! Πάντα γερή να είναι!! Τελικά δε θα σε πετύχω στην κλινική απ' ότι φαίνεται. Ζορίστηκατε πάντως ε; Ευτυχώς είχες τις συσπάσεις πάντως και προλάβατε την μπέμπα που έκανε και τη βρωμοδουλιτσα της!! Δόξα τω Θεώ, η αλήθεια είναι πως είναι ένας απ' τους φόβους μου αυτό. 

@Katya81 Με το καλό κι εσύ τη Δευτέρα κοπέλα μου!!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι να έχεις τον μπέμπη σου αγκαλίτσα!! 

@Angelmammy Τελικά είναι ζορικες γκόμενες τα κορίτσια μας!! ??? Ας είναι τουλάχιστον είσαι σε καλό δρόμο κι έχεις τις σωστές ενδείξεις!! Γι αυτό που λέγαμε προχθές που δε δίνει κάποιο περιθώριο ο γιατρός είναι γιατί δεν υπάρχει λόγος. Το μωρό θα είναι συμπληρωμενο τελειομηνο και δεν υπάρχει λόγος να μας ταλαιπωρεί με μια βδομάδα ή λίγες μέρες παραπάνω. Είναι τζάμπα ταλαιπωρία μετά τις 40 εβδομάδες γιατί πάλι μπορεί να μην γίνει τίποτα και πάλι θα μπούμε με πρόκληση. Δεν έχει καμία διαφορά. Πάντως πιστεύω πως θα γεννήσεις πιο μπροστά από μένα, δε μπορεί!! 

@Madi85 Τι όμορφα μια χαρά τα πάτε κι εσείς μπράβο!! Θα συνηθίσει σιγά σιγά που θα πάει!  Θα μπείτε σ ένα πρόγραμμα ??

@Berry Ναι τα είδα κι εγώ τα πρηξιματα, τούμπανο τα πόδια!!! Και λίγο ίσως τα χέρια μου. Εγώ την βέρα μου την έβγαλα αρκετά νωρίς γιατί φοβήθηκα μην πρηστώ και χρειαστεί κόψιμο η βέρα μετά, οπότε λέω άστο καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια γέννησα κ γω! 

Με έπιασαν πόνοι χθες στις 11.30 τ βράδυ πήρα τ γιατρό στη μια μ.λεει πάρε 2 Ντεπόν κ ανάλογα πως θα παει. Τελικά επιδεινώθηκαν οι πονοι φύγαμε στις 2.30 κ 3.30 τ βράδυ είμασταν στην κλινική. Είχα συσπάσεις ανά 3 λεπτά. Μπήκα με ετοίμασαν όλα καλα η μπέμπα είχε κάτεβει, είχε εξαλειφθεί ο τράχηλος λ τελικά αε μια σύσπαση είδα αιμα. Δεύτερη σύσπαση πάλι αίμα σε κομμάτια. Περιμέναμε λίγο αλλά είχα σύσπαση κ αίμα οπότε μπήκαμε επειγόντως για καισαρική. Κ καλά π έγινε έτσι γτ η μικρη είχε κάνει κακα μέσα στην κοιλιά παρά πολλά. Την βγάλανε πράσινη από τα κακα της. Ένα τέταρτο την καθάριζαν. Ευτυχώς την προλάβαμε κ δ πήγαν στο αναπνευστικό ρης. Έπαθα κ μια μικρή αιμορραγία κ έκανα 2 ώρες χειρουργείο. Αυτααα 

Τελικά μια σταλια βγήκε 2440 κ 49 εκατοστά. Όλα καλα γέννησα 5.30 τ πρωί κ σηκώθηκα στις 6 τ απογευμα..το παλεύουμε με τ θηλασμο είναι μικεη Κ δυσκολεύεται.

@Diwni να σου ζήσει!! Έχε υπομονή και θα τα καταφέρεις με το θηλασμό ,είναι πολύ νωρίς ακόμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές Σας!

Ναι με τ θηλασμο οπότε θελει να πιάσει πιάνει. Είναι κ μικρούλα. Υπομονή χρειάζεται!

@irened91ασε άμα μ δ είχα πάει στην κλινική κ έβλεπα τόσο αίμα στο σπίτι θα είχα φρικάρει..στα.μαθηματα ανωδυνου π είχα κάνει μας είχαν πει είδατε αίμα φύγατε για τ πλησιέστερο νοσοκομείο. Πόσο μάλλον π είχα σύσπαση κ αίμα.

Με ρ Καλό κ τα υπόλοιπα Κορίτσια! Άντε να δούμε ποια θα είναι η επόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...