Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Angelmammy Καλημέρα κορίτσι μου. Μήπως κουράστηκες αυτές τις μερες;; δ μ έχει τύχει να έχω πόνους περιόδου άλλα δ κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου μήπως πας να αε δει; έτσι για να έχουμε τ κεφάλι μας ήσυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Καλημέρα κορίτσι μου. Μήπως κουράστηκες αυτές τις μερες;; δ μ έχει τύχει να έχω πόνους περιόδου άλλα δ κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου μήπως πας να αε δει; έτσι για να έχουμε τ κεφάλι μας ήσυχο.

Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ! Μάλλον αυτό θα κάνω... Έχω τώρα ραντεβού στο νοσοκομείο με τον ενδοκρινολόγο οπότε λέω να περάσω και απ' το γιατρό μια βόλτα. Είναι και που πρώτη φορά νιώθω όλα αυτά που νιώθω και δεν ξέρω αν κάτι είναι ανησυχητικό ή όχι. Πάντως, το Σάββατο κουράστηκα κάμποσο γιατί έκανα καθαριότητα στο σπίτι σχεδόν μόνη μου. Πααααρα πολύ αργά και προσεκτικά μεν αλλά μου πήρε ώρες να τελειώσω και μετά έπεσα off. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα  κορίτσια ! 

@Angelmammy ανέφερε το στον γιατρό σου για να σε καθησυχάσει ! Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό .

Εγώ εχω πιει την  γλυκόζη μου κα περιμένω!  Μια χαρά ήταν το περίμενα πολύ χειρότερα! !

Κοντεύει ν α περάσει η μια ώρα υπομονή! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Angelmammy έχω νιώσει πόνους περιόδου αλλά όχι τόσο έντονα όσο περιγράφεις, είμαι 27η εβδομάδα. Σίγουρα συμβουλεψου τον γιατρό σου. Περιμένουμε νέα σου. 

Κουράγιο @marakineos και καλά αποτελέσματα!

Εγώ ξύπνησα με πονόλαιμο κ ατονία.. όχι που θα γλίτωνα... Χθες έκανα κ κάποιες  παραπάνω δουλειές και ένιωσα ότι το παρατραβηξα λιγο. Ξεκίνησα τη μέρα μου με τσάι αλλά δε με βλέπω καλά. Επίσης τελευταία στον ύπνο μου ιδρώνω... Ενώ συνήθως είμαι πολύ κρυουλιαρα. Σηκώνομαι, αλλαζω πιτζάμα κ σκέφτομαι, από τώρα εξάψεις εγκυμοσύνης γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα  κορίτσια ! 

@Angelmammy ανέφερε το στον γιατρό σου για να σε καθησυχάσει ! Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό .

Εγώ εχω πιει την  γλυκόζη μου κα περιμένω!  Μια χαρά ήταν το περίμενα πολύ χειρότερα! !

Κοντεύει ν α περάσει η μια ώρα υπομονή! !

Καλά αποτελέσματα!!! Είδες;;; Τελικά δεν είναι τίποτα. Λίγο σου έμεινε και τελειώνεις. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ναι δ έχεις να χάσεις κάτι άμα περάσεις μια βόλτα. Εγώ λογο κούρασης είχα πιο παλια πονακια περιόδου άλλα περνούσαν. Έβαζα κ ένα ουτροτζεσταν κολπικα άλλα δ πονούσα παρά πολυ.

@marakineos καλά αποτελέσματα!

@Mariamagdalini από τώρα λες αλλά κοντεύουμε προς τ τέλος σιγά σιγά. Περαστικά σου κιόλας ελπίζω μα τ περάσεις στο πόδι κ να μην ταλαιπωρηθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Angelmammy έχω νιώσει κι εγώ δύο φορές έντονους πόνους περιόδου. Η τελευταία φορά ήταν την περασμένη Παρασκευή. Πολύ πιθανό είναι να οφείλεται σε κούραση, γιατί κι εμένα τις δύο αυτές φορές είχα κουραστεί αρκετά. Όταν το είχα πει στο γιατρό την πρώτη φορά, μου είπε να μείνω ξαπλωμένη και να πάρω ένα παραπάνω μαγνήσιο. Ωστόσο, καλά θα κάνεις να συμβουλευτείς τον γιατρό σου, γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εύχομαι να περάσει σύντομα!

@marakineos καλά αποτελέσματα!!!

@Mariamagdalini μακάρι να μην είναι τίποτα! Σήμερα ξεκούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Angelmammy έχω νιώσει πόνους περιόδου αλλά όχι τόσο έντονα όσο περιγράφεις, είμαι 27η εβδομάδα. Σίγουρα συμβουλεψου τον γιατρό σου. Περιμένουμε νέα σου. 

Κουράγιο @marakineos και καλά αποτελέσματα!

Εγώ ξύπνησα με πονόλαιμο κ ατονία.. όχι που θα γλίτωνα... Χθες έκανα κ κάποιες  παραπάνω δουλειές και ένιωσα ότι το παρατραβηξα λιγο. Ξεκίνησα τη μέρα μου με τσάι αλλά δε με βλέπω καλά. Επίσης τελευταία στον ύπνο μου ιδρώνω... Ενώ συνήθως είμαι πολύ κρυουλιαρα. Σηκώνομαι, αλλαζω πιτζάμα κ σκέφτομαι, από τώρα εξάψεις εγκυμοσύνης γίνεται;

Ωχ!!! Περαστικά σου!!! Προσοχή τώρα μη σε ρίξει στο κρεβάτι. Όσον αφορά της εξάψεις, ναι, είναι λογικό. Έχω ακούσει και από πιο νωρίς να έχουν έτσι θεματάκια. 

Πήγα στον ενδοκρινολόγο και όλα καλά. Απλά μου έκανε παρατήρηση για το βάρος μου... Χαχα! Μου είπε ότι 12 κιλά πάνω είναι πολλά και πρέπει να προσέξω πολύ μη βάλω κι άλλο βάρος. Αφού ενδεικτικά μου έδωσε διατροφή που δίνουν για διαβήτη κύησης. Χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Angelmammy έχω νιώσει κι εγώ δύο φορές έντονους πόνους περιόδου. Η τελευταία φορά ήταν την περασμένη Παρασκευή. Πολύ πιθανό είναι να οφείλεται σε κούραση, γιατί κι εμένα τις δύο αυτές φορές είχα κουραστεί αρκετά. Όταν το είχα πει στο γιατρό την πρώτη φορά, μου είπε να μείνω ξαπλωμένη και να πάρω ένα παραπάνω μαγνήσιο. Ωστόσο, καλά θα κάνεις να συμβουλευτείς τον γιατρό σου, γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εύχομαι να περάσει σύντομα!

@marakineos καλά αποτελέσματα!!!

@Mariamagdalini μακάρι να μην είναι τίποτα! Σήμερα ξεκούραση!!!

Καλημέρα!! Πόσο ωραία νιώθω όταν δεν είναι η μόνη που νιώθω διάφορα... Παίρνω κουράγιο. Χαχαχα!! Εγώ μαγνήσιο δεν παίρνω αλλά τώρα περιμένω μήπως με δει ο γιατρός. Είμαι στο νοσοκομείο γίνεται χαμός από κόσμο!!! Θα σας ενημερώσω εν καιρώ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! Πόσο ωραία νιώθω όταν δεν είναι η μόνη που νιώθω διάφορα... Παίρνω κουράγιο. Χαχαχα!! Εγώ μαγνήσιο δεν παίρνω αλλά τώρα περιμένω μήπως με δει ο γιατρός. Είμαι στο νοσοκομείο γίνεται χαμός από κόσμο!!! Θα σας ενημερώσω εν καιρώ. ?

Είπαμε, εμείς τα περνάμε μαζί... Χαχαχα!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Με το καλό να ξεμπερδευεις κι από τον ενδοκρινολόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! τι κανετε ??? σας διαβασα ολες !!

@Angelmammy ελπιζω να μην ειναι τπτ κοριτσι μου και να ειναι επειδη κουραστηκες περιμενουμε νεα σου!!!!

και εμεις καναμε πολλα μεσα στην ημερα και με ποναγε η μεση μου μετα και επεσα απο τις εντεκα η ωρα ξερη στον υπνο και το πρωι δε μπορουσα να συκωθω απο το κρεβατι!!! 

και εγω περιμενω πως και πως να ερθει η τριτη που μας ερχεται να παμε στο γιατρο να τον δω ποσο μεγαλωσε!!! 

και να κανω και εγω την καμπυλη μου δε την εχω κανει ακομα!!! 

εγω κοριτσια εχω ενα αλλο μολις φαω λιγο τωρα αμεσως χορταινω μαλλον πιεζετε το στομαχι μου !!! 

εγω φορμακια επειδη ειδα που λεγατε εχω και 0-3 και 3-6 πηρα λιγα απο ολα οπως και μακρυμανικα και κοντομανηκα αν και εχω πητ τελος μαιου 31 αλλα λεω ας παρω ενα βραδακι μπορει και να εχει και λιγο ψυχρα επειδη λεμε να πανε ολα καλα να παμε και εξοχικο το καλοκαιρι και επισης εχω πητ 31 αλλα μπορει να γεννησω και πιο νωρις και ο μαιος μπορει να ειναι και πολυ ζεστος αλλα και πιο ψυχρουλης και λεω ας εχω βεβαια πηρα μακρυμανικα λεπτα ετσι οχι χοντρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Όλα καλά. Δε με είδε ο γιατρός μου αλλά κάποιος άλλος γιατρός στο νοσοκομείο, αλλά δεν έχει σημασία (άλλωστε στην εφημερία, πρώτα ο Θεός, θα γεννήσω με όποιον γιατρό είναι εκεί εκείνη τη μέρα). Μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι είναι πολύ φυσιολογικοί στην εγκυμοσύνη και ειδικά στη φάση που βρίσκομαι. Να ξεκουραστώ πολύ μόνο και να μην κάνω δουλειές αλλά ούτε και περπάτημα για λίγες μέρες. Λογικά θα μου περάσουν σύντομα. Οπότε όλα καλά. Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ (έχω 3 νύχτες άυπνη σχεδόν) και να μην κάνω τίποτα. 

Όσον αφορά τα φορμάκια νομίζω ότι κι εγώ έτσι θα κάνω όπως όλες σας σχεδόν. Θα πάρω μερικά μακρυμάνικα και μερικά καλοκαιρινά για ηλικίες 0-3 και 3-6. Ώστε να έχουμε σίγουρα όσο και να βγει το μωράκι μας. Και μετά θα στείλω κάποιον να μου πάρει, αν δεν μπορώ να πάω εγώ, ανάλογα. Είμαστε και πάνω στην αλλαγή όπως είπε και η @Diwni εμείς του Μαϊου. Τώρα εγώ τέλος Απρίλη-αρχές Μάη... Ποιος ξέρει τι καιρό θα έχουμε;;

@anni7 με το καλό λοιπόν και σε σένα η καμπύλη. Θα δείτε και πόσο μεγάλωσε το μωράκι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Όλα καλά. Δε με είδε ο γιατρός μου αλλά κάποιος άλλος γιατρός στο νοσοκομείο, αλλά δεν έχει σημασία (άλλωστε στην εφημερία, πρώτα ο Θεός, θα γεννήσω με όποιον γιατρό είναι εκεί εκείνη τη μέρα). Μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι είναι πολύ φυσιολογικοί στην εγκυμοσύνη και ειδικά στη φάση που βρίσκομαι. Να ξεκουραστώ πολύ μόνο και να μην κάνω δουλειές αλλά ούτε και περπάτημα για λίγες μέρες. Λογικά θα μου περάσουν σύντομα. Οπότε όλα καλά. Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ (έχω 3 νύχτες άυπνη σχεδόν) και να μην κάνω τίποτα. 

Όσον αφορά τα φορμάκια νομίζω ότι κι εγώ έτσι θα κάνω όπως όλες σας σχεδόν. Θα πάρω μερικά μακρυμάνικα και μερικά καλοκαιρινά για ηλικίες 0-3 και 3-6. Ώστε να έχουμε σίγουρα όσο και να βγει το μωράκι μας. Και μετά θα στείλω κάποιον να μου πάρει, αν δεν μπορώ να πάω εγώ, ανάλογα. Είμαστε και πάνω στην αλλαγή όπως είπε και η @Diwni εμείς του Μαϊου. Τώρα εγώ τέλος Απρίλη-αρχές Μάη... Ποιος ξέρει τι καιρό θα έχουμε;;

@anni7 με το καλό λοιπόν και σε σένα η καμπύλη. Θα δείτε και πόσο μεγάλωσε το μωράκι σας. 

μπραβο κοριτσι μου που ειναι ολα καλα ναι ξεκουραση φουλ τωρα κουρατηκες μεγαλωνει και το μωρ τωρα και κουραζεσε πιο ευκολα βαλε καμια σηρα να σε νανουρισει !!!!!!! 

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να εισια καλα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Angelmammy όλα καλα!! Ξεκουράσου!

@anni7 με το καλό η καμπύλη!

Φυσιολογική η καμπύλη μου ειπαν από το μικροβιολογικό και ο αιματοκρίτης 36,2. Όλα καλα!

Οπότε αυτό το σκάσιμο μάλλον είναι άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εδώ και λίγες μέρες έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου. Με αποκορύφωση σήμερα που δεν μπορώ να κλείσω μάτι!! Ξύπνησα από τους πόνους. Διάβασα για τις συσπάσεις Braxton Hicks αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι κάτι τέτοιο γιατί δε νιώθω την κοιλιά μου να πετρώνει. Είμαι στην 30η εβδομάδα κύησης και ξέρετε... Δεν πιστεύω ότι είναι συσπάσεις τοκετού αλλά δεν ξέρω και πόσο φυσιολογικό είναι να μεγαλώνει ο πόνος κάθε μέρα αντί να με αφήνει. Δηλαδή οι πόνοι είναι ακανόνιστοι αλλά κάθε μέρα πιο έντονοι. Έχει καμιά σας βιώσει κάτι παρόμοιο;;;;

Καλημέρα!! Στον γιατρό σου το είπες; Από εδώ και πέρα κορίτσια θα πρέπει να τα λέμε όλα στους γιατρούς μας, έστω και το παραμικρό που εμείς το θεωρούμε χαζό. Εμένα ας πούμε πάρα τη θεραπεία με τα υπόθετα δε μου πέρασε η φαγούρα και νιώθω πολύ ερεθισμένο το σημείο εκεί κάτω εδώ και κάποιες μέρες και τον πήρα τηλέφωνο να δω τι θα γίνει. Εν τέλει μου έδωσε να βάλω μια αλοιφή τοπικά να δούμε πως θα πάει, την Πέμπτη έχουμε ραντεβού ούτως ή άλλως και θα με δει τότε. Αφού ρε κορίτσια το Σάββατο το βράδυ τραβηξα μια τρομάρα μετά απ το μπάνιο πήγα να βάλω το υπόθετο και είδα λίγο αίμα πάνω κι ήταν απ τον ερεθισμό στην περιοχή. Το παρακολούθησα και δεν είχα κανονικά αίμα αλλά πιο πάνω (τώρα θα σας το πω πολύ λεπτομερώς με συγχωρείτε, αλλά στα χείλη του αιδοίου τελοσπάντων.). Χθες αγχωθηκα πάρα πολύ μ' επιασαν τα κλάματα το πρωί, πανικοβλήθηκα μην έπαθε τίποτα και το μωρό και μην είναι κακό σημάδι. Σήμερα όμως που του τα είπα νταξει δεν ανησύχησε απλά μου είπε αφού είδαμε στην καλλιέργεια ότι δεν έχω κάποιο μικρόβιο δεν θα σου δώσω λέει ελαφρά τη καρδία. Γενικά δεν κοιμάμαι πάντως και πολύ άνετα τα βράδια στο πλάι, όχι ότι έχω ενοχλήσεις αλλά νιώθω σα να πέφτει το βάρος από μια πλευρά και δεν είναι ευχάριστο. Κατά τ άλλα το σπίτι που πήγαμε και είδαμε μας άρεσε και θα το κλείσουμε!! ?? Επιτέλους!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα!! Στον γιατρό σου το είπες; Από εδώ και πέρα κορίτσια θα πρέπει να τα λέμε όλα στους γιατρούς μας, έστω και το παραμικρό που εμείς το θεωρούμε χαζό. Εμένα ας πούμε πάρα τη θεραπεία με τα υπόθετα δε μου πέρασε η φαγούρα και νιώθω πολύ ερεθισμένο το σημείο εκεί κάτω εδώ και κάποιες μέρες και τον πήρα τηλέφωνο να δω τι θα γίνει. Εν τέλει μου έδωσε να βάλω μια αλοιφή τοπικά να δούμε πως θα πάει, την Πέμπτη έχουμε ραντεβού ούτως ή άλλως και θα με δει τότε. Αφού ρε κορίτσια το Σάββατο το βράδυ τραβηξα μια τρομάρα μετά απ το μπάνιο πήγα να βάλω το υπόθετο και είδα λίγο αίμα πάνω κι ήταν απ τον ερεθισμό στην περιοχή. Το παρακολούθησα και δεν είχα κανονικά αίμα αλλά πιο πάνω (τώρα θα σας το πω πολύ λεπτομερώς με συγχωρείτε, αλλά στα χείλη του αιδοίου τελοσπάντων.). Χθες αγχωθηκα πάρα πολύ μ' επιασαν τα κλάματα το πρωί, πανικοβλήθηκα μην έπαθε τίποτα και το μωρό και μην είναι κακό σημάδι. Σήμερα όμως που του τα είπα νταξει δεν ανησύχησε απλά μου είπε αφού είδαμε στην καλλιέργεια ότι δεν έχω κάποιο μικρόβιο δεν θα σου δώσω λέει ελαφρά τη καρδία. Γενικά δεν κοιμάμαι πάντως και πολύ άνετα τα βράδια στο πλάι, όχι ότι έχω ενοχλήσεις αλλά νιώθω σα να πέφτει το βάρος από μια πλευρά και δεν είναι ευχάριστο. Κατά τ άλλα το σπίτι που πήγαμε και είδαμε μας άρεσε και θα το κλείσουμε!! ?? Επιτέλους!!!!??

Επιτέλους να τακτοποιηθειτε κι εσείς!!!

Πάντως αυτό με το αίμα είναι μεγάλο σοκ όταν συμβαίνει. Είχε τύχει κι εγώ τέλη Δεκέμβρη να δω λίγο και μου κόπηκαν τα πόδια. Μέχρι να πάω να με δει ο γιατρός, φοβόμουν τα χειρότερα... Ευτυχώς κι εμένα δεν είχε να κάνει με το μωρό, αλλά έμεινα σπίτι 10 μέρες για ξεκούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

Επιτέλους να τακτοποιηθειτε κι εσείς!!!

Πάντως αυτό με το αίμα είναι μεγάλο σοκ όταν συμβαίνει. Είχε τύχει κι εγώ τέλη Δεκέμβρη να δω λίγο και μου κόπηκαν τα πόδια. Μέχρι να πάω να με δει ο γιατρός, φοβόμουν τα χειρότερα... Ευτυχώς κι εμένα δεν είχε να κάνει με το μωρό, αλλά έμεινα σπίτι 10 μέρες για ξεκούραση...

Τι λες σου κόβονται τα πόδια δεν το συζητώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια ναι τρομαρα να το δεις δλδ εγω καθε φορα που τουαλετα παντα κοιταω το χαρτι δλδ ειναι ενα αχγος !!!!!

@marakineos μπραβο ολα καλα με την  καμπυλη σου και ο αιματοκριτης σου!!! 

@irened91 πιστευω με την αλοιφουλα θα ηρεμησει μωρε και φοραμε και το εσωρουχο και τα ρουχα και δε περνει και αερα καλα και για αυτο ισως ετσι ερεθιζετε !! περαστηκα σου οχι το μωρακι θα ειναι μια  χαρα ειναι καλα προστατευμενο εκει που ειναι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Angelmammy τι έγινε τελικά το είπες στο γιατρό σου? Εμένα μου είπε να παίρνω τηλέφωνο στους πόνους πάντα!

Αυτό με το φόβο για το αίμα πάντως κορίτσια και εγώ το έχω..Επειδή είχα στο πρώτο τρίμηνο μία μικρή αποκόλληση από τότε πάντα κοιτάω το χαρτί στη τουαλέτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 & @Valfrag ναι, πήγα και όλα καλά. Διαβάστε το post μου λίγο πιο πάνω. 

Με γειά το σπίτι @irened91. Επιτέλους βρε κορίτσι μου, να ηρεμήσεις. Κι εμένα με τραβάει η κοιλιά μου... Νομίζω οτι όσο μεγαλώνουν τα μικρά μας έτσι θα νιώθουμε. Μεχρι τον τοκετό. Έχεις πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης;; Εμένα με βοηθάει πολλές φορές στη στάση και γενικώς στα τραβήγματα τη νύχτα. Με ανακουφίζει...

@marakineos αμέσως σου είπαν τα αποτελέσματα. Τέλεια!! 

Κορίτσια, εμένα δε μου έχει συμβεί να δω αίμα αλλά πάντα κοιτάω το χαρτί και έχω το νου μου. Φαντάζομαι την ανησυχία σας και τον πανικό σας όσες έχετε δει κατα καιρούς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy αρα ξεκούραση κ όλα καλα. Ραντεβού στο γιατρό π σε παρακολουθεί εξω ποτέ έχεις; ρωτα τον μήπως πάρεις μαγνησιο.

@marakineosσούπερ ο αιματοκρίτης Σου! 

@irened91 άντε άντε αφού βρήκατε σπιτάκι θα μπείτε σε σειρά μέχρι να έρθει τ μωράκι σας!

Αυτό με τ αίμα μ έχει μείνει ψυχολογικό από την πρώτη μ εγκυμοσύνη π είχα αίμα στις αρχές.

Καλησπέρα κ στα υπόλοιπα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! 

@Angelmammy και εγώ έχω κατά καιρούς πονάκια περιόδου όχι πολύ έντονα και με το μαγνήσιο μου περνάνε!Επίσης πλέον τις δουλειές τις κάνω με δόσεις!!!Κάθε μέρα και από λίγο δεν τις κάνω όλες μαζί σε μια μερα με τιποτα!!!! 

Το άγχος με το αίμα και εγώ το έχω κορίτσια!!Στον ύπνο εμένα έχει αρχισει η μπουμπού και από την πλευρά που ξαπλώνω στο πλάι όλο και κλωτσάει σαν να την ενοχλώ!!

Εγώ χθες δεν ήμουν πολύ καλά....είχα λίγο τα νεύρα μου λίγο έβαλα τα κλάματα αλλά ευτυχώς σήμερα καλύτερα!!

 

@marakineos  καλά αποτελέσματα!!!! @irened91 άντε ωραία με το σπιτάκι να ηρεμήσεις και να μπεις σε σειρά!!!!

@Mariamagdaliniπεραστικά σου ελπίζω να σου περάσει γρήγορα!

@anni7 με το καλό και εσυ να κάνεις την καμπύλη τίποτα δεν είναι!!!

Πάντως κορίτσια πέρασε και η καμπύλη και δόξα το Θεό όλες μας μια χαρά είμαστε!!!μπράβο μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αχ αυτές οι ορμονες. Κ μένα με έπιασε μια στεναχώρια το Σάββατο τ βράδυ. Χωρίς λόγο. Τελικά όπως λες κ συ δάκρυσα λίγο κ όλα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2019 at 4:23 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 αχ αυτές οι ορμονες. Κ μένα με έπιασε μια στεναχώρια το Σάββατο τ βράδυ. Χωρίς λόγο. Τελικά όπως λες κ συ δάκρυσα λίγο κ όλα καλα.

Εμένα με έπιασε ένα παράπονο λίγο που εκνευρίστηκα !ευτυχώς ήταν για λίγο ούτε 5 λεπτά..βέβαια δεν ήμουν καλά καλά μετά αλλά δεν έκλαιγα τουλάχιστον να στεναχωρώ και τη μπέμπα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...