Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

όντως! Ας ειναι καλα τα μωρακια μας και τα κιλα φευγουν, χωρις να ξεφευγουμε βεβαια!

Τα ίδια κι εγω μονο απογευματα μπορω! οταν βγουμε σε αδεια θα ριχνουμε και μια βολτιτσα το πρωι!

Απο τη μια ανυπομονω απο την αλλη λεω θα βαριεμαι στο σπιτι! Βεβαια θα εχουμε βαρυνει κιολας!

να σου πω εγω αυτο λεω μακαρι να μπορουσα το πρωι πας το πρωι την βολτα κανεις και καμια δουλει αλιγο σουπερ εναν λογαριασμο ξερεις κανεις πιο ανετα βολτα και πιο ξεκουραστα απο το μετα την δουλεια που μολις εχεις τελειωσει !!! ναι και θα εχουμε βαρυνει και επισης θα εχουμε και πολλες ετοιμασιες πλυσιματα σιδερωματα το δωματιο ετσι να το τακτοποιησουμε και θα εχει ανοιξει και ο καιρος για βολτες!!! βεβαια ναι αμα εχεις μαθει να δουλευεις μετα σου φαινεται καπως!!! 

καλε ναι τα κιλα πανε ερχονται το θεμα ειναι ειμαστε καλα εμεις και τα μωρακι μας και πιο πολυ υγεια ειναι να εισαι μεσα σε ενα νορμαλ πλαισιο γιατι το θεμα το αισθητικο δε παιζει ρολο ομορφες ειμαστε ολες μας ανεξαιρετος !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια η αλήθεια είναι ότι τώρα με τη δουλειά νομίζω περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός..σε κάνα μήνα που θα σταματήσω νομίζω ότι οι μέρες θα μου φαίνονται αιώνας...!! Για τα κιλάκια επειδή εμένα η καμπύλη βγήκε στο όριο κάνω διατροφή και από τα 6 κιλά που είχα πάρει έχουν ξεκινήσει και κατεβαίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσι μακάρι να το κλείσετε το σπιτακι να τελειώνετε!!

Το περπάτημα όντως βοηθάει!Και εγώ πήγαινα πριν κουτσα στραβά όσο μπορούσα..  τον τελευταίο μήνα Δεν πάω καθόλου σχεδόν το αποφεύγω όσο μπορώ γιατί είναι πολύ χαμηλά η μπέμπα !Αν και ο γιατρός μόνο για επαφές μου είπε να μην έχουμε συχνά αλλά έκοψα και το περπάτημα!!

ναι σωστη η σκεψη σου και εγω θα το σκεφτομουνα και εγω καθε φορα τον ρωταω συνεχιζω περπατημα γιατι οκ τωρα οσο μεγαλωνουν και βαραινουν ποτε δε ξερεις !!! καλα εκανες και προσεχεις μπορεις να το ρωτησεις την επομενη φορα αν επηρεαζει το περπατημα που ειναι χαμηλα !!! εχω ακουσει η ορθαστασια δε κανει αμα ειναι χαμηλα θα μου πεις και οταν περπατας ορθια εισαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κορίτσια η αλήθεια είναι ότι τώρα με τη δουλειά νομίζω περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός..σε κάνα μήνα που θα σταματήσω νομίζω ότι οι μέρες θα μου φαίνονται αιώνας...!! Για τα κιλάκια επειδή εμένα η καμπύλη βγήκε στο όριο κάνω διατροφή και από τα 6 κιλά που είχα πάρει έχουν ξεκινήσει και κατεβαίνουν!

και εγω καμπυλη θα κανω δε εχω κανει ακομα τωρα θ αμου την δωσει που θα παω 26 του μηνα!!! μια χαρα η διατροφουλα βοηθαει σε ολα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

και εγω καμπυλη θα κανω δε εχω κανει ακομα τωρα θ αμου την δωσει που θα παω 26 του μηνα!!! μια χαρα η διατροφουλα βοηθαει σε ολα !!!!

Με έχει βοηθήσει πολύ και στο κομμάτι του φουσκώματος! Απλά δε μπορώ να φάω ό,τι θέλω!! Απ'την άλλη καλύτερα γιατί είμαι σίγουρη ότι ειδικά τώρα τους τελευταίους μήνες θα έπαιρνα κι άλλα κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σίγουρα μόλις σταματησουμε θα ξεκουραστούμε αλλά όντως ίσως κυλά πιο αργά ο καιρός οπως είπες @Valfrag. Πολυ καλά είσαι κι εσύ απο κιλά! Η διατροφή σου απο τι αποτελείται κυρίως? το φοβάμαι το σάκχαρο οπότε να εχω μια ιδεα!

@stasa199 ναι καλυτερα να ρωτησεις για το περπάτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Με έχει βοηθήσει πολύ και στο κομμάτι του φουσκώματος! Απλά δε μπορώ να φάω ό,τι θέλω!! Απ'την άλλη καλύτερα γιατί είμαι σίγουρη ότι ειδικά τώρα τους τελευταίους μήνες θα έπαιρνα κι άλλα κιλά!

ναι το φουσκωμα και γενικα η τουαλετα ειναι μεγαλο θεμα !!!!!! ενταξει να σου πω εχω ακουσει πολλες κοπελες ομως που λενε οτι 8 και 9 δε πηρανε τπτ επειδη ηταν σκασμενες απο το μωρο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos κυρίως κρέας με σαλάτες...μακαρόνια ολικής..ρύζι καστανό..πατάτα ψητή η βραστή..τοστ... φρούτα..

 

α οκ ενταξει εχει και ζυμαρικα ολικης ευτυχως! εχω τον φοβο επειδη τρωω πολλα ζυμαρικα και οχι συχνα ολικης γιατι δεν τα τρωει ο συζυγος! τα πολλα γλυκά τα έχω κόψει ! θα δούμε τη Δευτερα που θα κάνω την καμπύλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 λογικό μου ακούγεται που να φας αν σου πιέζει το στομάχι..εμένα η γυναικολόγος μου είπε γενικά τους τελευταίους μήνες να προσέχω γιατί ο οργανισμός μπορεί να πάρει ακόμα και 2 κιλά την εβδομάδα! Απ'ότι κατάλαβα απλά τα παίρνεις πιο εύκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια κοντεύω τα 8 κιλά!ούτε κατάλαβα πως τα πήρα!βέβαια δεν μου φαίνεται μόνο στην κοιλίτσα και στο στήθος έχω αλλαγή μέχρι τώρα...Έχω αρχίσει και τρώω πιο πολλά φρούτα γιατί δεν πολύ τρώω σαλάτες με ενοχλούν στο στομάχι...Έχω και εγώ θέμα με τη δυσκοιλιότητα ενώ κάποιες μέρες ήμουν καλά ξανα πάλι!Δεν πειράζει τίποτα δεν έμεινε!σε 10 βδομάδες μπαίνουμε στο μήνα μας σχεδόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

α οκ ενταξει εχει και ζυμαρικα ολικης ευτυχως! εχω τον φοβο επειδη τρωω πολλα ζυμαρικα και οχι συχνα ολικης γιατι δεν τα τρωει ο συζυγος! τα πολλα γλυκά τα έχω κόψει ! θα δούμε τη Δευτερα που θα κάνω την καμπύλη!

μη φανταστείς ότι κάνει ποσότητα από ζυμαρικά...1 φορά τη βδομάδα μέχρι 2 φλυτζάνια μακαρόνια βρασμένα και μέχρι 3 κουταλιές της σούπας ρύζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ κορίτσια κοντεύω τα 8 κιλά!ούτε κατάλαβα πως τα πήρα!βέβαια δεν μου φαίνεται μόνο στην κοιλίτσα και στο στήθος έχω αλλαγή μέχρι τώρα...Έχω αρχίσει και τρώω πιο πολλά φρούτα γιατί δεν πολύ τρώω σαλάτες με ενοχλούν στο στομάχι...Έχω και εγώ θέμα με τη δυσκοιλιότητα ενώ κάποιες μέρες ήμουν καλά ξανα πάλι!Δεν πειράζει τίποτα δεν έμεινε!σε 10 βδομάδες μπαίνουμε στο μήνα μας σχεδόν!

πολύ ωραία μου ακούστηκε το 10 εβδομάδες!!! οι σαλατες δυστυχως κι εμενα με πειραζουν στο εντερο ενω μ αρεσουν πολυ! πολλες φορες εχω φουσκωμα ενω δεν εχω θεμα δυσκοιλιοτητας ακομη ευτυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

μη φανταστείς ότι κάνει ποσότητα από ζυμαρικά...1 φορά τη βδομάδα μέχρι 2 φλυτζάνια μακαρόνια βρασμένα και μέχρι 3 κουταλιές της σούπας ρύζι...

ωχ καταλαβα!! υπομονη οπως λεει και η stasa 10 εβδομαδες εμειναν σχεδον για την τελικη ευθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα μακαρόνια βρε κορίτσια όσο δεν τα έτρωγα πριν τόσο τα θέλω τώρα!!!ήμουν από τους ανθρώπους που μπορεί να έτρωγα μια φορά το μήνα και αν!Και τώρα τα θέλω κάθε βδομάδα και 2 φορές μη σας πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@stasa199 οπως καταλαβες σε ολες μας αρεσε το 10 εβδομαδες!! δεν το ειχα σκεφτει ετσι!

Χαχαχαχα ναι!!!Και εγώ ενθουσιάστηκα όταν το συνειδητοποίησα!!Δεν έχω άλλες καρδούλες να σας κάνω!!!Πότε ήταν που πήγαμε και ακούσαμε καρδούλα και ξεκίνησε το θεματάκι ποτέ θα γεννησουμε δε θα το καταλάβουμε!!Και εγώ έλεγα δεν θα περνάει ο καιρός αλλά τελικά μια χαρά περναει και ας ήταν λίγο πιο ζορικα!και τώρα έχει άλλη μαγεία γιατί φτιάχνουμε το δωμάτιο ψωνίζουμε είναι πολύ όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεκα εβδομαδες?????? τπτ δλδ μια ανασα να κοψεις την κορδελα του τερματισμου!!!! 

επειδη γενικα εχω κανει πολλες διατροφες λογο ενασχολησης πολλων χρονων με την γυμναστικη μεχρι και τωρα που ειμαι εγκυος αν σας αρεσουν τα μακαρονια μπορειτε να τρωτε το μεσημερακι και το βραδακι κατι πιο λαιτ μια σαλατα με βραστο αυγο κατι τετοιο !!! και επισης μην αφηνετε αδειο το στομαχι θελει δλδ τρια κυριος δυο σνακ ετσι δε πεφτει το ζαχαρο και δε πεφτεις στην παγιδα να φας ολο το κοσμο μετα!!! και τα ολικης ειναι πολυ καλο και για το εντερο !!!! βοηθανε γενικα οι φυτικες ινες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Νομίζω ότι εγώ έχω πάρει τα περισσότερα κιλά από όλες. Είμαι +12 και αλήθεια μου φαίνεται!! Αλλά δε με νοιάζει... Είμαι βεβαία ότι θα τα χάσω όλα!

Το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Πρώτη φορά είχα τόσα τραβήγματα και πόνους στην κοιλιά και στο στομάχι. Δεν είχα φάει τίποτα από τις 19:00 και μετά οπότε δεν ήταν ότι βαρυστομάχιασα... Μεγαλώνει η μικρή μου μάλλον και με πιέζει παντού. Και νιώθω και απίστευτη κούραση. Άλλαξε η ΠΗΤ μου βάσει υπερήχου χθες. Μάλλον για τέλη Απριλίου λέμε αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί και να αλλάξει. Να περιμένω, πρώτα ο Θεός, τέλη Απριλίου με αρχές Μαϊου... 

Εγώ έχω λιγότερο από 10 εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου.... Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Νομίζω ότι εγώ έχω πάρει τα περισσότερα κιλά από όλες. Είμαι +12 και αλήθεια μου φαίνεται!! Αλλά δε με νοιάζει... Είμαι βεβαία ότι θα τα χάσω όλα!

Το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Πρώτη φορά είχα τόσα τραβήγματα και πόνους στην κοιλιά και στο στομάχι. Δεν είχα φάει τίποτα από τις 19:00 και μετά οπότε δεν ήταν ότι βαρυστομάχιασα... Μεγαλώνει η μικρή μου μάλλον και με πιέζει παντού. Και νιώθω και απίστευτη κούραση. Άλλαξε η ΠΗΤ μου βάσει υπερήχου χθες. Μάλλον για τέλη Απριλίου λέμε αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί και να αλλάξει. Να περιμένω, πρώτα ο Θεός, τέλη Απριλίου με αρχές Μαϊου... 

Εγώ έχω λιγότερο από 10 εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου.... Χαχα! 

Ουάου!! βλέπω να είσαι η πρώτη που θα μας πεις την εμπειρία σου!

Μην απογοητευεσαι για το βράδυ κι εγω εχω περάσει βραδιές με ενόχληση σε κοιλια - πλευρα - στομάχι κλπ αλλα την επόμενη όλα καλά! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Νομίζω ότι εγώ έχω πάρει τα περισσότερα κιλά από όλες. Είμαι +12 και αλήθεια μου φαίνεται!! Αλλά δε με νοιάζει... Είμαι βεβαία ότι θα τα χάσω όλα!

Το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Πρώτη φορά είχα τόσα τραβήγματα και πόνους στην κοιλιά και στο στομάχι. Δεν είχα φάει τίποτα από τις 19:00 και μετά οπότε δεν ήταν ότι βαρυστομάχιασα... Μεγαλώνει η μικρή μου μάλλον και με πιέζει παντού. Και νιώθω και απίστευτη κούραση. Άλλαξε η ΠΗΤ μου βάσει υπερήχου χθες. Μάλλον για τέλη Απριλίου λέμε αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί και να αλλάξει. Να περιμένω, πρώτα ο Θεός, τέλη Απριλίου με αρχές Μαϊου... 

Εγώ έχω λιγότερο από 10 εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου.... Χαχα! 

Πωπω εγώ δε θέλω να ξέρω πόσα κιλά πήρα απ' την περασμένη φορά που πήγα στο γιατρό. ?? Η αλήθεια είναι έτρωγα και απ' έξω κι απ όλα! Αλλά τι να κάνω τόσους μήνες δεν ευχαριστήθηκα και τίποτα με τους εμετούς. Πωπω λιγότερο από 10 ε; Σάμπως εμείς που έχουμε 2-3 εβδομάδες διαφορά νομίζεις είναι μεγάλη; ?? Κοντεύουμε κορίτσια!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Ουάου!! βλέπω να είσαι η πρώτη που θα μας πεις την εμπειρία σου!

Μην απογοητευεσαι για το βράδυ κι εγω εχω περάσει βραδιές με ενόχληση σε κοιλια - πλευρα - στομάχι κλπ αλλα την επόμενη όλα καλά! Υπομονή!

Αχ μωρέ, γερά να είναι και ας βγουν όποτε θέλουν. 

Τράβηγματα και αϋπνίες έχω πολλές φορές στην εγκυμοσύνη. Ειδικά όσο περνάει ο καιρός... Σα χθες όμως καμία άλλη φορά. Ναι, υπομονή. Εννοείται! Όλα αυτά μας συμβαίνουν για υπέροχο σκοπό. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...