Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ναι κορίτσια με το καλό!!! Πλησιάζετε! @marakineos στο nst που έκανα εγω η ένδειξη των συσπάσεων ήταν στη μέση κι όταν είχα συσπάσεις ανέβαινε μέχρι 30 το μέγιστο... Δλδ σε σένα έδειχνε 100;;; Πώς ένιωθες;;

Εμενα δεν ειχε καθολου!!!!δεν  θελει να βγει αυτο το μωρο ????

@irened91 και εγω στα ιδια χαλια ειμαι!αντε και εσυ πλησιαζεις!!!!

@dimitra2222 με το καλο και εσενα η μικρη σου!!!

αντε να ερχονται τα μωρακια!!!!!!!!να αρχισει να φτιαχνει και π καιρος να κανουμε βολτες με τα καροτσια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

@Katya81 να σου ζήσει Κοριτσι μου...γερό να είναι το παιδάκι σας κι εσείς επισης να το μεγαλώσετε! Κι εγώ έκανα καρδιοτοκογραφο το πρωί...ως το Σάββατο γεννάω κι εγώ...περιμένω τις εξετάσεις μου να ολοκληρωθούν την Τετάρτη ...θα μιλήσει κ ο γυναικολόγος μου με τον παιδίατρο της κλινικής ν δούνε αν θ χρειαστεί ν κάνουμε ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες κ μετά κλείνουμε ραντεβού...ανυπομονώ τόσο ν την πάρω αγκαλιά!

@dimitra2222 σ'ευχαριστω πολύ κι εσύ με το καλό να πάνε όλα καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει γερός κ καλότυχος! ?❤️?

Καλή ανάρρωση! Αυτά τα υγρά που είδες ήταν τα νερά που λέμε; Κ μήπως ξέρεις ποιες ψευτοθηλες είναι; Γιατί σκέφτομαι ν'αγορασω

@Mariamagdalini ναι τα νερά έσπασαν.της medela είναι οι ψευτοθηλες  .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Katya81 να σας ζησει το μωρακι σας!!! Τα καλυτερα ευχομαι!!!! ?

@vayaki σ'ευχαριστω!! Άντε με το.καλο.και το δικό σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με το καλό βλέπω αρκετές για αυτή την εβδομάδα. 

@Mariamagdalini οταν αρχίζει η σύσπαση νιώθω την κοιλιά να σφίγγει, δυσφορία και πολύ πολύ ελαφριά πίεση χαμηλά! 

Αφήστε και εμείς και ο γιατρός γουρλωσαμε τα μάτια με το 100. 4 100αρια σε 20 λεπτά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου με το καλό βλέπω αρκετές για αυτή την εβδομάδα. 

@Mariamagdalini οταν αρχίζει η σύσπαση νιώθω την κοιλιά να σφίγγει, δυσφορία και πολύ πολύ ελαφριά πίεση χαμηλά! 

Αφήστε και εμείς και ο γιατρός γουρλωσαμε τα μάτια με το 100. 4 100αρια σε 20 λεπτά ! 

???? και χωρις να πονας εσυ με αυτο το 100αρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου με το καλό βλέπω αρκετές για αυτή την εβδομάδα. 

@Mariamagdalini οταν αρχίζει η σύσπαση νιώθω την κοιλιά να σφίγγει, δυσφορία και πολύ πολύ ελαφριά πίεση χαμηλά! 

Αφήστε και εμείς και ο γιατρός γουρλωσαμε τα μάτια με το 100. 4 100αρια σε 20 λεπτά ! 

Μακαρι να σημαινει και ευκολη γεννα!!!!αχ αντε να μας πεις και εσυ την εμπειρια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki χωρίς πόνο πραγματικά κι εγώ περίμενα αυτές οι συσπάσεις που έχω αφού δεν έχουν πόνο να είναι μέχρι 30-40, δεν τα ξέρω κιόλας βέβαια! 

@stasa199 μακάρι! Από Τετάρτη μου είπε κόβω κ το μαγνήσιο κ να κάνω κ καμία βολτιτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy και @Katya81 να σας ζήσουν!!!! Γερά και καλότυχα να ναι πάντα!!!! 

Εγώ κορίτσια μου πήγα στον γιατρό και είναι 2800 ο μικρός 36 βδ. και 2 μέρες.. συνεχίζω να έχω συσπάσεις και πόνους περιόδου και σουβλιες, μου έκοψε την αντιβίωση που έπαιρνα μια βδομάδα μου πήρε για καλλιέργεια και όλα καλά.. έκανα και ένεση κορτιζόνης και θα κάνω και μια αυριο.. σε καμία δεκαριά μέρες και λιγότερο μου είπε θα μπω για καισαρική.. 

Από τη μια ανυπομονώ από την άλλη λέω δεν ευχαριστήθηκα πολύ την εγκυμοσύνη όπως την είχα στο μυαλό μου αλλά δεν πειράζει.. δόξα το Θεό να λέμε!!! 

Κορίτσια μου 2 φορές τις τελευταίες ημέρες από τα γέλια μου φευγαν τα ούρα και δεν ήξερα αν σπάσαν τα νερά.. δεν μπορώ να τα κρατήσω καλέ όταν γελάω πολύ.. κάθε τρεις και λίγο πλένουμε εσώρουχα και πυτζάμες χαχαχαχα.. ρεζίλι έγινα τώρα που σας τα γράφω αλλά τι να κάνω.. είναι φυσιολογικός κι αυτό..

ααααααα και ξημερώνουν τε γενέθλιά μου (7) για να δω με ποιο μωρό θα χω ίδια μέρα;

Σας φιλώ με το καλό εμείς οι υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lila80 είπε:

@Angelmammy και @Katya81 να σας ζήσουν!!!! Γερά και καλότυχα να ναι πάντα!!!! 

Εγώ κορίτσια μου πήγα στον γιατρό και είναι 2800 ο μικρός 36 βδ. και 2 μέρες.. συνεχίζω να έχω συσπάσεις και πόνους περιόδου και σουβλιες, μου έκοψε την αντιβίωση που έπαιρνα μια βδομάδα μου πήρε για καλλιέργεια και όλα καλά.. έκανα και ένεση κορτιζόνης και θα κάνω και μια αυριο.. σε καμία δεκαριά μέρες και λιγότερο μου είπε θα μπω για καισαρική.. 

Από τη μια ανυπομονώ από την άλλη λέω δεν ευχαριστήθηκα πολύ την εγκυμοσύνη όπως την είχα στο μυαλό μου αλλά δεν πειράζει.. δόξα το Θεό να λέμε!!! 

Κορίτσια μου 2 φορές τις τελευταίες ημέρες από τα γέλια μου φευγαν τα ούρα και δεν ήξερα αν σπάσαν τα νερά.. δεν μπορώ να τα κρατήσω καλέ όταν γελάω πολύ.. κάθε τρεις και λίγο πλένουμε εσώρουχα και πυτζάμες χαχαχαχα.. ρεζίλι έγινα τώρα που σας τα γράφω αλλά τι να κάνω.. είναι φυσιολογικός κι αυτό..

ααααααα και ξημερώνουν τε γενέθλιά μου (7) για να δω με ποιο μωρό θα χω ίδια μέρα;

Σας φιλώ με το καλό εμείς οι υπόλοιπες!!!

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου πάντα με υγεία, αγάπη κι ευτυχία στη ζωή σου!! Το καλύτερο δώρο σου έρχεται, εύχομαι να είσαι γερή να το χαρείς το μωράκι σου!! Όσο γι αυτά που σου ξεφεύγουν εμένα καμιά φορά απ το ζόρι όταν έκανα εμετό μου έφευγαν λίγα και με το γέλιο σπάνια. Τι να κάνουμε είναι τα κουφά της εγκυμοσύνης, όλα μες το πρόγραμμα είναι!! ?? Νωρίς θα γεννήσεις κι εσύ πάντως ε; Με το καλό εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

@Angelmammy και @Katya81 να σας ζήσουν!!!! Γερά και καλότυχα να ναι πάντα!!!! 

Εγώ κορίτσια μου πήγα στον γιατρό και είναι 2800 ο μικρός 36 βδ. και 2 μέρες.. συνεχίζω να έχω συσπάσεις και πόνους περιόδου και σουβλιες, μου έκοψε την αντιβίωση που έπαιρνα μια βδομάδα μου πήρε για καλλιέργεια και όλα καλά.. έκανα και ένεση κορτιζόνης και θα κάνω και μια αυριο.. σε καμία δεκαριά μέρες και λιγότερο μου είπε θα μπω για καισαρική.. 

Από τη μια ανυπομονώ από την άλλη λέω δεν ευχαριστήθηκα πολύ την εγκυμοσύνη όπως την είχα στο μυαλό μου αλλά δεν πειράζει.. δόξα το Θεό να λέμε!!! 

Κορίτσια μου 2 φορές τις τελευταίες ημέρες από τα γέλια μου φευγαν τα ούρα και δεν ήξερα αν σπάσαν τα νερά.. δεν μπορώ να τα κρατήσω καλέ όταν γελάω πολύ.. κάθε τρεις και λίγο πλένουμε εσώρουχα και πυτζάμες χαχαχαχα.. ρεζίλι έγινα τώρα που σας τα γράφω αλλά τι να κάνω.. είναι φυσιολογικός κι αυτό..

ααααααα και ξημερώνουν τε γενέθλιά μου (7) για να δω με ποιο μωρό θα χω ίδια μέρα;

Σας φιλώ με το καλό εμείς οι υπόλοιπες!!!

Χρονια σου πολλα!!!!!οτι επιθυμεις με υγεια!!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!

 

Γιατι θα μπεις με καισαρικη???

Μια χαρα ο μπεμπακος σου εμενα μια βδομαδα μεγαλυτερη και ειναι στα ιδια με εσενα!!!

Και εγω αλλιως την περιμενα την εγκυμοσυνη αλλα δεν πειραζει οπως ειπες ολα καλα γερα να ειναι τα μωρακια μας και χαλαλι!!!

Οσο για τα τσισα εμενα μου εχει σταματησει ευτυχως!ουτε να βηξω ουτε να φτερνιστω δεν μπορουσα ενα διαστημα!!!οχι να γελασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irened91 είπε:

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου πάντα με υγεία, αγάπη κι ευτυχία στη ζωή σου!! Το καλύτερο δώρο σου έρχεται, εύχομαι να είσαι γερή να το χαρείς το μωράκι σου!! Όσο γι αυτά που σου ξεφεύγουν εμένα καμιά φορά απ το ζόρι όταν έκανα εμετό μου έφευγαν λίγα και με το γέλιο σπάνια. Τι να κάνουμε είναι τα κουφά της εγκυμοσύνης, όλα μες το πρόγραμμα είναι!! ?? Νωρίς θα γεννήσεις κι εσύ πάντως ε; Με το καλό εύχομαι!

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ κορίτσι μου χρόνια σου πολλά κι εσένα για τη γιορτή σου και να χαρούμε όλες μας τα καλύτερα δώρα της ζωής μας!!!!!! 

Καλέ τι λίγα;; Άσε.. αααχχχ ? 

Την Τετάρτη μεθαύριο θα μου πει ημερομηνία για την καισαρική.. ναι νωρίς λόγω καισαρικής και λόγω ότι βάση υπερήχου έχω Πητ 25 και όχι 31 που έχω Πητ ημερολογιακά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Χρονια σου πολλα!!!!!οτι επιθυμεις με υγεια!!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!

 

Γιατι θα μπεις με καισαρικη???

Μια χαρα ο μπεμπακος σου εμενα μια βδομαδα μεγαλυτερη και ειναι στα ιδια με εσενα!!!

Και εγω αλλιως την περιμενα την εγκυμοσυνη αλλα δεν πειραζει οπως ειπες ολα καλα γερα να ειναι τα μωρακια μας και χαλαλι!!!

Οσο για τα τσισα εμενα μου εχει σταματησει ευτυχως!ουτε να βηξω ουτε να φτερνιστω δεν μπορουσα ενα διαστημα!!!οχι να γελασω!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Και σε σένα με το καλό και όλα τέλεια να είναι!!! Λάθος θυμόμουν ότι έχουμε ίδια Πητ; 36 και 4 λέει το ημερολόγιο σήμερα εμένα.. έχω κάνει ένα χειρουργείο και ζήτησα καισαρική για αυτό.. 

Αχ εμένα αυτές τις μέρες έχει παραγίνει το θέμα.. κάθε τρεις και λίγο η τουαλέτα θα μαι ή θα πλενομαι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ κορίτσι μου χρόνια σου πολλά κι εσένα για τη γιορτή σου και να χαρούμε όλες μας τα καλύτερα δώρα της ζωής μας!!!!!! 

Καλέ τι λίγα;; Άσε.. αααχχχ ? 

Την Τετάρτη μεθαύριο θα μου πει ημερομηνία για την καισαρική.. ναι νωρίς λόγω καισαρικής και λόγω ότι βάση υπερήχου έχω Πητ 25 και όχι 31 που έχω Πητ ημερολογιακά..

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Γερές να είμαστε έτσι ακριβώς!! Χαχαχα όχι λίγα ε; Κατάλαβα είναι πολύ ενοχλητικό πάντως. Μου έχει τύχει φρεσκοσιδερωμενο παντελόνι με το που το βάζω μετά από λίγο μου φεύγουν λίγα και αντε πάλι πλύσιμο στο χέρι. Άστα άστα ποιος είπε ότι η μητρότητα είναι εύκολο πράγμα; Ας είναι με το καλό να γεννήσεις να πάνε όλα καλά θα περιμένουμε νέα σου απ το ραντεβού. Εγώ την Τετάρτη θα σας πω αν θα μπω Πέμπτη ή Παρασκευή ?? έχω αρχίσει να έχω λίγο άγχος νομίζω όσο πλησιάζουν οι μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Γερές να είμαστε έτσι ακριβώς!! Χαχαχα όχι λίγα ε; Κατάλαβα είναι πολύ ενοχλητικό πάντως. Μου έχει τύχει φρεσκοσιδερωμενο παντελόνι με το που το βάζω μετά από λίγο μου φεύγουν λίγα και αντε πάλι πλύσιμο στο χέρι. Άστα άστα ποιος είπε ότι η μητρότητα είναι εύκολο πράγμα; Ας είναι με το καλό να γεννήσεις να πάνε όλα καλά θα περιμένουμε νέα σου απ το ραντεβού. Εγώ την Τετάρτη θα σας πω αν θα μπω Πέμπτη ή Παρασκευή ?? έχω αρχίσει να έχω λίγο άγχος νομίζω όσο πλησιάζουν οι μέρες. 

Σήμερα τη γλύτωσα ευτυχώς στο τσακ την πυτζάμα 2 φορές.. ο ανηψιος μου με λέει κατουρ χαχα..

Κι εμείς θα περιμένουμε νέα σου.. λογικό να αγχώνεσαι λίγο.. κλείνει όμως μια περίοδος και ξεκινάει μια πιο όμορφη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Και σε σένα με το καλό και όλα τέλεια να είναι!!! Λάθος θυμόμουν ότι έχουμε ίδια Πητ; 36 και 4 λέει το ημερολόγιο σήμερα εμένα.. έχω κάνει ένα χειρουργείο και ζήτησα καισαρική για αυτό.. 

Αχ εμένα αυτές τις μέρες έχει παραγίνει το θέμα.. κάθε τρεις και λίγο η τουαλέτα θα μαι ή θα πλενομαι χαχαχαχα

Ειμαστε πολυ κοντα εγω ειμαι 37 και 2!!!με την καισαρικη νομιζω η μανουλα ειναι πιο κουλ!χαχαχαχα με το καλο λοιπον να ερθει το μωρακι σου!

Τις δυσκολες μερες γιατι μπορει να γινοταν και 3 φορες σε μια ωρα αυτο εβαζα σερβιετακι!δεν γινοταν!ειναι πολυ σπαστικο!!!!αχχχ ετσι και με ρωτησει καμια φιλη μου που δεν ξερει εχω πει πως θα της τα οω ολα!!!!!!να ξερει τι αν περιμενει!χαχαχαχα οχι οπως εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Katya81 να σου ζήσει το μωράκι σου!! 

@stasa199 ναι, ο άντρας μου ήταν μέσα καθόλη τη διάρκεια του τοκετού. Αν δεν ήταν μαζί μου δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα. Ειλικρινά! 

Δόξα τω Θεώ, όλα πήγαν καλά. 

Από χθες το μεσημέρι η μικρή μας είναι στο δωμάτιο μαζί μας. Είναι μια χαρά οι εξετάσεις της και όλα! Αύριο θα βγούμε. Πάμε σπίτι μας οι τρεις μας πια. Απίστευτο μου φαίνεται!! Την κοιτάζω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το πλασματάκι βγήκε από μέσα μου. Αφού έχω χαζεψει.... την κοιτάζω και κλαίω. 

Δίνουμε μάχη με το θηλασμό.... Τρώει μόνο από εμένα αλλά δε θέλει όποτε την ξυπνάω να φάει. Στο μητρικό θηλασμό, τα πρώτα 24ωρα μέχρι να 20αρισει πρέπει να ξυπνάμε τα μωράκια κάθε 2 ώρες και μέχρι να γίνουν 40 ημερών κάθε 3! Αλλά εμένα η μικρή μου όταν την ξυπνάω ή κλαίει γοερα και δεν πιάνει από τα νεύρα της ή κοιμάται πάνω στο στήθος. Και μιλάμε για κλάμα, ε;;; Όχι αστεία!! Και δύναμη! Τσαμπουκαλου μας βγήκε η κούκλα μας! Χθες βράδυ έκλαιγε συνεχόμενα 2μιση ώρες. Πότε μου δεν μπορούσα να φανταστώ ότι ένα μωράκι 2 ημερών μπορεί να έχει τέτοιες αντοχές. Χαχα! Και στενοχώρια εγώ... Αλλά μετά αφού έκανε κακά της, ηρέμησε, την έβαλα για ύπνο αφού τα είδα όλα από την προσπάθεια να την ηρεμήσω και να τη θηλάσω και ξύπνησε μόνη της σε 3' και έφαγε σαν να μην υπάρχει αύριο. 50' στο στήθος δε σταμάτησε. 

Έχουν λίγο πληγωθεί οι θηλές μου και προτιμάει το αριστερό στήθος για κάποιο λόγο. Σήμερα που διανύουμε το 3ο 24ωρο, έχω κατεβάσει πολύ γάλα. Τρέχει πάνω στα ρούχα μου. Ελπίζω να τα πάμε κάπως καλύτερα σήμερα... Ουφ!! Σας κούρασα!! 

Σε λίγο καιρό όλες εδώ θα μιλάμε για αυτά τα θέματα. 

Με το καλό όλες κορίτσια μου!! Παίρνετε σειρά μια μια όπως διαβάζω. 

Όσον αφορά τις ενδείξεις του καρδιοτοκογράφου, στη δική μου περίπτωση ήταν ο, τι να'ναι... Δλδ τις ώρες που σφαδαζα από τους πόνους η βλακεία έδειχνε κάτι 9%... Ο γιατρός ζήτησε να φέρουν άλλο γιατί νόμιζε ότι είχε χαλάσει και ο άλλος κάτι κουλα έδειχνε... Και στιγμές που δεν πονούσα αυτός έδειχνε πόνους. Οπότε μη δίνετε και τρελη σημασία στις ενδείξεις του. Την καρδούλα του μωρού σας να ακούτε και όσον αφορά τους πόνους.... Στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammyνα σου ζήσει!!! Τυχερή και καλότυχη :) ο θηλασμός είναι δύσκολος το πρώτο καιρό... Και εμένα η μπεμπα δεν ήθελε να ξυπνήσει να φάει!! Και δεν ξυπνούσε ενώ προσπαθούσα πιστεύω αρκετά!! Άγχος εγώ :) οσο για τις πληγωμένες θηλές υπάρχουν τα λεγόμενα κοχύλια που μπορείς να πάρεις για να τα φοράς κάτω από το ρούχο και να μην έρχεται η θηλή σε επαφή με οτιδήποτε .. και εγώ είχα πληγωμένες θηλές και με βοήθησαν πάρα πολύ! Με το καλό να βγείτε και καλή επιτυχία με τον θηλασμό :)

@Madi85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 εγω θα γεννησω στο γαια!νομιζω μονο η @Sofi90 γενναει εκει!

@Angelmammy ευτυχως τον ειχες διπλα σου!μια χαρα και η μικρουλα σου!αντε με το καλο να πατε σπιτακι σας!για το θηλασμο βαζε απο το γαλα σου στο στηθος βοηθαει!(ετσι εχω διαβασει!!!)οσο για το οτι πρεπει να τα ξυπναμε δεν το ηξερα γξατι ολες οι φιλες μου μπυ ελεγαν οτι ξυπνανε μονα τους!!!χαχαχαχχα!!!μπορει να εκλαιγε επειδη ηθελε να κανει κακακια μωρε η καημενη..

Οσο για τον καρδιοτοκογραφο που τα βλεπατε αυτα τα νουμερα????εγω δεν ειδα τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Angelmammyνα σου ζήσει!!! Τυχερή και καλότυχη :) ο θηλασμός είναι δύσκολος το πρώτο καιρό... Και εμένα η μπεμπα δεν ήθελε να ξυπνήσει να φάει!! Και δεν ξυπνούσε ενώ προσπαθούσα πιστεύω αρκετά!! Άγχος εγώ :) οσο για τις πληγωμένες θηλές υπάρχουν τα λεγόμενα κοχύλια που μπορείς να πάρεις για να τα φοράς κάτω από το ρούχο και να μην έρχεται η θηλή σε επαφή με οτιδήποτε .. και εγώ είχα πληγωμένες θηλές και με βοήθησαν πάρα πολύ! Με το καλό να βγείτε και καλή επιτυχία με τον θηλασμό :)

@Madi85

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σένα να σου ζήσει η κούκλα σου!!!! 

Θα δοκιμάσω τα κοχύλια, μου τα είπαν και από το μαιευτήριο ότι μπορεί να βοηθήσουν. Κι εγώ κάνω ό,τι μπορώ να την ξυπνήσω... Τώρα εσένα σου ξυπνάει;;; Θηλάζει καλύτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Vivi35 εγω θα γεννησω στο γαια!νομιζω μονο η @Sofi90 γενναει εκει!

@Angelmammy ευτυχως τον ειχες διπλα σου!μια χαρα και η μικρουλα σου!αντε με το καλο να πατε σπιτακι σας!για το θηλασμο βαζε απο το γαλα σου στο στηθος βοηθαει!(ετσι εχω διαβασει!!!)οσο για το οτι πρεπει να τα ξυπναμε δεν το ηξερα γξατι ολες οι φιλες μου μπυ ελεγαν οτι ξυπνανε μονα τους!!!χαχαχαχχα!!!μπορει να εκλαιγε επειδη ηθελε να κανει κακακια μωρε η καημενη..

Οσο για τον καρδιοτοκογραφο που τα βλεπατε αυτα τα νουμερα????εγω δεν ειδα τιποτα!

Ναι, το γάλα μας βοηθάει πολύ! Αλλά μετά καλό είναι να είναι ελεύθερο το στήθος και εδώ στο νοσοκομείο είναι κάπως δύσκολο γιατί όλο και κάποιος μπαίνει μέσα στο δωμάτιο. 

Στην αίθουσα τοκετού, το μηχάνημα ήταν σε σημείο που έβλεπα όλες τις ενδείξεις. Όταν έκανες εσύ μάλλον το μηχάνημα ήταν δίπλα σου και δεν είχες δυνατότητα να δεις. Και δεν είναι όλα τα μηχανήματα ίδια. Δεν έχουν ίδιες ενδείξεις όλα. Οι γιατροί ξέρουν τι θέλουν να δουν. Μην ανησυχείς. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δε μας κουράζεις, ευλαβικά διαβάζω όσα γράφεις γιατί όπως είπες σε λίγο καιρό όλες μας μ αυτά θα ασχολούμαστε.

Εγώ κορίτσια ξύπνησα απότομα.. πάω τουαλέτα κ στο σκούπισμα βγάζω πηχτα διάφανα υγρά, σαν ασπράδι αυγού στην αρχή κ μετά ελαφρώς χρωματισμένα μπεζ καφέ... Παίρνω τηλέφωνο γιατρό, του τα λέω, ηρέμησε λέει νόμιζα έσπασαν τα νερά σου έτσι που πανικοβλήθηκε! Είναι από την προχθεσινή εξέταση που είδε τον τράχηλο μου, αρχίζει να υποχωρεί, δε σημαίνει ότι θα γεννήσω άμεσα, αλλά για καλό κ για κακό θα πάω σε έναν δικό του γιατρό εδώ αύριο να με δει... Περιττό να σας πω ότι ακόμα τρεμω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2019 at 10:55 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Vivi35 εγω θα γεννησω στο γαια!νομιζω μονο η @Sofi90 γενναει εκει!

@Angelmammy ευτυχως τον ειχες διπλα σου!μια χαρα και η μικρουλα σου!αντε με το καλο να πατε σπιτακι σας!για το θηλασμο βαζε απο το γαλα σου στο στηθος βοηθαει!(ετσι εχω διαβασει!!!)οσο για το οτι πρεπει να τα ξυπναμε δεν το ηξερα γξατι ολες οι φιλες μου μπυ ελεγαν οτι ξυπνανε μονα τους!!!χαχαχαχχα!!!μπορει να εκλαιγε επειδη ηθελε να κανει κακακια μωρε η καημενη..

Οσο για τον καρδιοτοκογραφο που τα βλεπατε αυτα τα νουμερα????εγω δεν ειδα τιποτα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

@Vivi35 εγω θα γεννησω στο γαια!νομιζω μονο η @Sofi90 γενναει εκει!

@Angelmammy ευτυχως τον ειχες διπλα σου!μια χαρα και η μικρουλα σου!αντε με το καλο να πατε σπιτακι σας!για το θηλασμο βαζε απο το γαλα σου στο στηθος βοηθαει!(ετσι εχω διαβασει!!!)οσο για το οτι πρεπει να τα ξυπναμε δεν το ηξερα γξατι ολες οι φιλες μου μπυ ελεγαν οτι ξυπνανε μονα τους!!!χαχαχαχχα!!!μπορει να εκλαιγε επειδη ηθελε να κανει κακακια μωρε η καημενη..

Οσο για τον καρδιοτοκογραφο που τα βλεπατε αυτα τα νουμερα????εγω δεν ειδα τιποτα!

Εγώ γεννάω στο Ιασώ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...