Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές Αυγούστου


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Καλημέρα @giota88 μου. Εσένα πονάει καθόλου το στήθος;

Οχι δεν με ποναει πρησμενο ειναι. Αυριο περιμενουμε και οι δυο. Απο θερμοκρασια καλα τα παμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Μπα δεν νομίζω... Μόνο την ημέρα ωορρηξιας θα θετικοποιηθει.. 

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Αυτο χρησιμοποιω και εγω. Συμφωνα με αυτο εχεις ακομα μερες για την ωορηξια. Λογικο το τεστ να μην δειξει. Απο την Τριτη και μετα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η giota88 είπε:

Οχι δεν με ποναει πρησμενο ειναι. Αυριο περιμενουμε και οι δυο. Απο θερμοκρασια καλα τα παμε...

Για να δουμε βρε @giota88 μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ!!! Πολύ βολικό  και βοηθητικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ την είχα αυτή την εφαρμογή παλιότερα στο κινητό μου.να έχετε επαφές και τις υπόλοιπες μέρες όχι μόνο όταν λέει η εφαρμογή. Εγώ την βιοχημικη την είχα σε μέρες εκτός ωορηξιας του ημερολογίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ!!! Πολύ βολικό  και βοηθητικό!!!

Προς το παρόν όμως αν κ δείχνει γόνιμες τα τεστ βγαίνουν αρνητικά.. ίσως να χάνει κάνα δυο μέρες λες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγώ την είχα αυτή την εφαρμογή παλιότερα στο κινητό μου.να έχετε επαφές και τις υπόλοιπες μέρες όχι μόνο όταν λέει η εφαρμογή. Εγώ την βιοχημικη την είχα σε μέρες εκτός ωορηξιας του ημερολογίου. 

Ναι γενικά αυτό κάνω προσπαθώ να μη μπω σε πρόγραμμα. Στον άντρα μου δε λέω καν ποτέ είναι οι γόνιμες κτλ..δεν το έχουμε προγραμματίσει ακόμα τόσο πολύ άσχετα που εγώ το ψάχνω παραπάνω χαχα . . Τον ξελογιαζω επίτηδες στις γόνιμες..οπότε δεν είναι κ όλες οι πιθανότητες με το μέρος μου .. λέμε ελεύθερα κ οπότε έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγώ την είχα αυτή την εφαρμογή παλιότερα στο κινητό μου.να έχετε επαφές και τις υπόλοιπες μέρες όχι μόνο όταν λέει η εφαρμογή. Εγώ την βιοχημικη την είχα σε μέρες εκτός ωορηξιας του ημερολογίου. 

Εχεις δικιο σε αυτο. Αλλα ο δικος μου δουλευει 12 ωρα χωρις ρεπο εδω και τρεις μηνες. Παλι καλα που ειχαμε επαφες στις γονιμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η giota88 είπε:

Αυτο χρησιμοποιω και εγω. Συμφωνα με αυτο εχεις ακομα μερες για την ωορηξια. Λογικο το τεστ να μην δειξει. Απο την Τριτη και μετα ..

Α ωραία.. πρώτη φορά το κάνω για αυτό δε τα ξέρω. Λέω κ εγώ τι γίνεται τώρα κ δεν έχει γραμμουλα καθόλου.. εγώ θα συνεχισω να τα κάνω κάθε μέρα.. 8 μου έχουν μείνει 10 είχε το πακέτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι γενικά αυτό κάνω προσπαθώ να μη μπω σε πρόγραμμα. Στον άντρα μου δε λέω καν ποτέ είναι οι γόνιμες κτλ..δεν το έχουμε προγραμματίσει ακόμα τόσο πολύ άσχετα που εγώ το ψάχνω παραπάνω χαχα . . Τον ξελογιαζω επίτηδες στις γόνιμες..οπότε δεν είναι κ όλες οι πιθανότητες με το μέρος μου .. λέμε ελεύθερα κ οπότε έρθει.. 

Ναι έτσι καλύτερα! Εγώ την έσβησα λόγω χώρου του κινητού. Και πάμε ελεύθερα κι ότι γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Α ωραία.. πρώτη φορά το κάνω για αυτό δε τα ξέρω. Λέω κ εγώ τι γίνεται τώρα κ δεν έχει γραμμουλα καθόλου.. εγώ θα συνεχισω να τα κάνω κάθε μέρα.. 8 μου έχουν μείνει 10 είχε το πακέτο.

Ποιας εταιρειας πηρες; Νομιζω οτι θελει δυο την ημερα ειδικα οταν ξεκινησει να θετικοποιειται για να πετυχεις την ωορηξια γιατι αν περασουν 24 ωρες και μετα το κανεις μπορεις να μην προλαβεις την εντονη γραμμη. Αν κανω λαθος διορθωστε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Ενταξει εμεις μαζι παμε! Και η δικια μου εφαρμογη ιδιες μερες με σενα μου δειχνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ενταξει εμεις μαζι παμε! Και η δικια μου εφαρμογη ιδιες μερες με σενα μου δειχνει!

Ωραιόταταααααα χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Στις 6 του μήνα θα δεις θετικό.... Άμα κάνεις βέβαια αυτό το μήνα ωορρηξια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!  Εγώ σήμερα τελείωσα με περίοδο και από αύριο ξεκινώ!  Αρχικά μέρα παρά μέρα σκέφτομαι να  γίνει όλον το μήνα και όχι μόνο στις γόνιμες η και κάθε μέρα αν μας έρθει κάποια φορά! μόλις περάσουν οι γόνιμες σκέφτομαι να μην ξανακοιτάξω την εφαρμογή ( έχω την ίδια Με σένα lactaki)  να μην μετράω τις μέρες Γι την περίοδο,  δύσκολο βέβαια!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Προς το παρόν όμως αν κ δείχνει γόνιμες τα τεστ βγαίνουν αρνητικά.. ίσως να χάνει κάνα δυο μέρες λες?? 

Τι να πω δε ξέρω. Εμένα τα τεστακια με μπερδεύουν περισσότερο. Μπορει το τεστ να θετικοποιηθει οταν πλησιαζει η μερα περισσοτερο. Εμενα η εφαρμογή τους περισσοτερους μηνες πεφτει ακριβως μεσα αφου ξ περιοδος μου ερχεται ακριβως τη μερα που λεει. Σπανια εχω απόκλιση  1-2 μερες οποτε κανουμε ελευθερα γενικως ολες εκεινες τις ημερες πριν κατα τη διαρκεια και μετά την ωορρηξια που λεει ετσι ωστε να πεσουμε μεσα. Μετα απο αυτο οποτε προκυψει.

Εχει υπαρξει και μηνας που εκανα ωορρηξια 22 μερα του κυκλου οπως και μήνας που έκανα  32 μερα του κύκλου. Το μικρο μου τον επιασα οταν στην ουσια περιμενα περίοδο.

Παντως τα τελευταια χρονια ερχεται οπως ακριβως μου το λεει η εφαρμογη. Εκτος απο 2-3 μηνες που μπορεί να εχω απόκλιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α λες να μη φανεί κάτι? Μα έστω μια γραμμουλα βρε παιδί μου άχνη.. σου επισυνάπτω τη φωτο από το ήμερολογιο μου να δείτε..

Screenshot_2018-09-02-11-36-04-989_com.popularapp.periodcalendar.png

Και κάνε το τεστ μεσημέρια... Και να μην έχεις πάει τουαλέτα 2 ώρες πριν έτσι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επίσης όταν θετικοποιηθει το τεστ βάλε το στην εφαρμογή σου που να σου δείξει πότε περιμένεις περίοδο. Γιατί μπορεί να αλλάξει τώρα που είναι καλοκαίρι... Δηλ εγω είχα θετικό τεστ 17η ημέρα..... Και το έβαλα στην εφαρμογή κ μου έβγαλε πότε περιμένω περίοδο. Παντως μέχρι τώρα άφαντη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παρατήρησα τον προηγούμενο μήνα στην εφαρμογή Μ έλεγε ότι θα Μ έρθει 17 του μήνα κ ήρθε 20.. είχε μια απόκλιση δλδ 3 μέρες.. τώρα Μ λέει 20 του μήνα που πιστεύω έτσι θα γίνει αν έρθειμ αν κ σταθερή τώρα το καλοκαίρι τα έχει παίξει λίγο ο κύκλος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και κάνε το τεστ μεσημέρια... Και να μην έχεις πάει τουαλέτα 2 ώρες πριν έτσι??? 

Ναι αυτό κάνω μέσημερια το κάνω .

 Σήμερα θα φάω κ θα αφήσω να περάσει κάνα δυωρακι κ θα το κάνω..πάντως μαθαίνω πολλά από εσάς. Μέχρι τον προηγούμενο μήνα που δε τα έψαχνα ιδέα δεν είχα ότι υπήρχανε χαχα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Εγώ παρατήρησα τον προηγούμενο μήνα στην εφαρμογή Μ έλεγε ότι θα Μ έρθει 17 του μήνα κ ήρθε 20.. είχε μια απόκλιση δλδ 3 μέρες.. τώρα Μ λέει 20 του μήνα που πιστεύω έτσι θα γίνει αν έρθειμ αν κ σταθερή τώρα το καλοκαίρι τα έχει παίξει λίγο ο κύκλος..

 

Ναι απλά οτανυπάρχει ωορρηξια ξέρεις ότι σε 15 ημέρες θα ρθει η περίοδος... Και το καλοκαίρι καθυστερείς να κάνεις ωορρηξια λόγω θάλασσας και ζέστης οπότε γι αυτό κ οι αποκλίσεις.... Βέβαια εγώ είτε καλοκαίρι είτε χειμώνα έρχεται οπότε θέλει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι αυτό κάνω μέσημερια το κάνω .

 Σήμερα θα φάω κ θα αφήσω να περάσει κάνα δυωρακι κ θα το κάνω..πάντως μαθαίνω πολλά από εσάς. Μέχρι τον προηγούμενο μήνα που δε τα έψαχνα ιδέα δεν είχα ότι υπήρχανε χαχα.. 

 

Και εγώ τα ίδια... Δνε ήξερα τίποτα.... Εδώ τα έμαθα.... Βέβαια δεν είχα ρωτήσει ποτέ τον γυναικολόγο.... Για τέτοια θέματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έβαλα θερμόμετρο αλλα μου έδειξε 36,3. Βέβαια ήμουν ιδρωμενη..... Θα ξανά μέσω κ το πιο μετά.. Αλλά νιώθω ότι πέφτει σιγά σιγά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...