Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θεραπεία PRP


Recommended Posts

στις On 2/2/2021 at 10:50 ΠΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Θα ηθελα να μοιραστω κάτι.Σε οικογενεια φιλης μου που κάποια ειχε κάνει κοριτσακι με δωρεα ωαριου,σε μια στιγμη τσακωμου των συμπεθερικων ειπωθηκε και μαλιστα με ασχημο τροπο.Υπαρχουν καποιοι τελικα σ αυτον τον κοσμο που δεν κολλανε να πουνε τιποτα.Εγω εχοντας κι αλλα παραδειγματα απο τετοιες καταστασεις αποφασισα με τον αντρα μου να το τραβηξουμε μονοι μας το θεμα εξωσωματικη και να μην ανακατεψουμε κανεναν.Προς θεου ομως αλλο η εξωσωματικη κι αλλο η δωρεα(για καποιους στενομυαλους οχι για μας που ξερουμε)Εννοω οτι δεν ειναι αναγκη να το λετε δεξια κ 

στις πριν 3 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

Ναι για αυτό έγραψα ότι υπαρχει κι η εξαίρεση.

Οπως και να χει ειλικρινα μου είναι αδιάφορος ο λίγος. Έχοντας περασει δια πυρός και σιδηρούν ευγβωμονω το Θεό για το παιδί μου. Είναι από δικό μου ωαριο so what? Διαιωνησα ένα υπεροχο είδος; Όταν την πήρα στα χέρια μου πρώτη φορα δεν με ενδιεφερε το υλικο ..ουτε τοτε ουτε τωρα..νομίζω οσες ζήσαμε τόσον αγωνα δεν εχουμε τετοια θέματά..Αυτα οπως και πολλα αλλά τυπου " αχ θελω αγορι μονοή λυπήθηκα που είναι παλι κοριτσι" τα ζούν οσες πήραν ακούραστα θετικο στα χέρια τους. Μακαρι να είμαστε ολες έτσι.Ευλογία η αγνοία. Ωστοσο μεγαλο σχολειό και η υπογονιμοτγτα. Θεωρω ότι ειδικα για τα κοριτσια με δωρεα ωραρίου είναι το χαρακτηριστικό παράδειγμα του ξεπερνάω τον εγωισμο μου. Αυτό δηλαδη πουνπετυχαινουμε ολες με τη μητρότητα και βαζουμε καποιον πάνω από εμάς εκείνες το πετυχαίνουν πολυ πριν κάν την Κυηση @Endomitriosi μου σε διαβαζω... Εκει που εισαι ημουν κι εδω που ειμαι θα ερθει..κι ακριβως εδω που ειμαι..γιατί ολοι οι φοβοι οι ανησυχιες κτλ είναι ίδια ειτε με δικό σου υλικο  ειτε οχι..Σου αξίζει η μητρότητα οπως και σε ΚΑΘΕ γυναίκα που το θελει με την καρδιά της.Ευχομαι από τα βαθη της ψυχής μου να ερθει συντομα το μωρο σου

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια αφενως με συγκίνησες και αφετέρου μου δώσες δύναμη να συνεχίσω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Endomitriosi είπε:

 

να εχεις πιστη στον Θεό και εκτιμηση στο σώμα σου που πέρασε τοσα και προσπαθεί...ξεχνάνε συχνα ποσο αγωνα δινει και το σώμα μας.Η υπογονιμοτητα είναι " ασθενεια" . Ελπιζω να καταλαβαινεις πως στονλεω. Οπως σε ΚΑΘΕ ασθένειά θα έψαχνες να βρεις ίαση ετσι κι τωρα..κι είναι υπουλη ασθένειά..τρωει πρώτα την ψυχή και μετά το σώμα..οι άλλοι δυστυχως δεν την αντιλαμβανονται.. είναι ένα μοναχικο ταξίδι...ακομα κι οσες τονπερασαμε δεν είναι ιδιο τον πλαίσιό..το μωρο σου σε περιμένει..είναι εκει ΕΞΩ..ένα μωρο που θα φτιαχτει από αγάπη υπομόνή προσμονη και ονειρα..πως μπορει λοιπόν ολα αυτα να μην είναι δικα σου.Όταν εμεινα έγκυος αντι να γραφω σε ομαδα για εγκυμονούσας εγγραφείτε στης εξωσωματικής...ποτε δεν ειχα μια κανονικη κυηση...ποτε δεν είμαστε σαν τις άλλες...παντα κατι μενει μέσ μας ..μπαινω καινδιαβαζω συχνα και ταυτίζομαι..λεω αχ ετσι ενιωθα...σήμερα εγω βλεπω και ....την άλλη μερα..αυτη που δεν μπορειτε να δειτε ακομα αλλά είναι εκει. Σου στέλνω ολη τη θετικη μου ενέργεια και σε σενα κι σε ολες και μπόλικη νήπιοσκονη πια ξαινοχι μπεμποσκονη! Συντομα μέ γεματη αγκαλια ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

να εχεις πιστη στον Θεό και εκτιμηση στο σώμα σου που πέρασε τοσα και προσπαθεί...ξεχνάνε συχνα ποσο αγωνα δινει και το σώμα μας.Η υπογονιμοτητα είναι " ασθενεια" . Ελπιζω να καταλαβαινεις πως στονλεω. Οπως σε ΚΑΘΕ ασθένειά θα έψαχνες να βρεις ίαση ετσι κι τωρα..κι είναι υπουλη ασθένειά..τρωει πρώτα την ψυχή και μετά το σώμα..οι άλλοι δυστυχως δεν την αντιλαμβανονται.. είναι ένα μοναχικο ταξίδι...ακομα κι οσες τονπερασαμε δεν είναι ιδιο τον πλαίσιό..το μωρο σου σε περιμένει..είναι εκει ΕΞΩ..ένα μωρο που θα φτιαχτει από αγάπη υπομόνή προσμονη και ονειρα..πως μπορει λοιπόν ολα αυτα να μην είναι δικα σου.Όταν εμεινα έγκυος αντι να γραφω σε ομαδα για εγκυμονούσας εγγραφείτε στης εξωσωματικής...ποτε δεν ειχα μια κανονικη κυηση...ποτε δεν είμαστε σαν τις άλλες...παντα κατι μενει μέσ μας ..μπαινω καινδιαβαζω συχνα και ταυτίζομαι..λεω αχ ετσι ενιωθα...σήμερα εγω βλεπω και ....την άλλη μερα..αυτη που δεν μπορειτε να δειτε ακομα αλλά είναι εκει. Σου στέλνω ολη τη θετικη μου ενέργεια και σε σενα κι σε ολες και μπόλικη νήπιοσκονη πια ξαινοχι μπεμποσκονη! Συντομα μέ γεματη αγκαλια ευχομαι

Αχ να ξερες πόσο πολύ πίστευα και ήλπιζα όλο αυτό το διάστημα αλλά δυστυχώς έφαγα ένα πολύ δυνατό χαστουκι που προσγειωθηκα στην πραγματικότητα! !!!Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως ακόμα μουφαίνεται αδιανόητο.......και πολλές φορές έχω αναρωτηθεί και ταυτόχρονα έχω μιλήσει με θεό ρωτώντας τον τι αμαρτία έκανα και τιμωρούμαι έτσι.....ξέρω δεν πρεπει να το λέω αλλά όλες φτάνουμε σε κάποιο σημείο που δεν αντέχουμε άλλο! 

Όσο για το σώμα μας να ξερες πόσες φορές με χω πιάσει μα μιλάω με τις ωοθήκες μου!!!ακούγεται γελοίο αλλά το χω κάνει και αυτό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου και ας μη σε ξέρω καθόλου.

Είναι πολύ ενθαρρυντικά όπως τα λες☺και φυσικά εκφράζεις αισθήματα και σκέψεις που έχουν περάσει και από το δικό μου μυαλό! Σε ευχαριστούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2021 at 7:36 ΜΜ, ο/η malntalia είπε:

Τρίτο κουτί είναι.. Θα μιλάμε προοδευτικα γτ με παρακολουθεί κάθε εβδομάδα... Να σου πω είδα μειωση-βελτιωση στην fsh και άλλες που παίρνανε λέγανε στο τρίμηνο τετράμηνο είδαν διαφορά... 

Πόσο δηλ. ήταν η FSH σου και πόσο πήγε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η malntalia είπε:

16 και 21 τώρα 12

Έπεσε αρκετά...μπράβο! Μήπως τελικά πρέπει να την δοκιμάσω και εγώ; 🤔 Ποιό σκεύασμα παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...