Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Τον σεπτεβρη κλεινει τα δυο

Μικρούλης κ εσένα...!!! Εμένα τωραωτα έκλεισε... Και μεγάλη αλλαγή.. σαν μεγάλο παιδί... διεκδικεί  θυμώνει χαίρεται.. έχει πλέον δικό του χαρακτήρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 37 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μικρούλης κ εσένα...!!! Εμένα τωραωτα έκλεισε... Και μεγάλη αλλαγή.. σαν μεγάλο παιδί... διεκδικεί  θυμώνει χαίρεται.. έχει πλέον δικό του χαρακτήρα...

Ναιιι!!μιλαει και σενα τοοοοσο πολυ;?ρωταει τα πανταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ναιιι!!μιλαει και σενα τοοοοσο πολυ;?ρωταει τα πανταα

Εμένα επειδή είναι 3γλωσσος.. εψει καθυστεργησ λιγο την ομιλία.. λέμε λέξεις αγγλικά ελληνικά και πουυυυ κ που αλβανικά..  

Αλλά όχι προτάσεις... Μόνο λέξεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εμένα επειδή είναι 3γλωσσος.. εψει καθυστεργησ λιγο την ομιλία.. λέμε λέξεις αγγλικά ελληνικά και πουυυυ κ που αλβανικά..  

Αλλά όχι προτάσεις... Μόνο λέξεις.. 

Καλαα λογικοο!! Θα ξεμπλοκαρει και θα τα πει μια και καληη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλαα λογικοο!! Θα ξεμπλοκαρει και θα τα πει μια και καληη!!

Άυτο περιμένω!!!! Αλλά επειδή τον βλέπω έτσι δραστήριο κ έξυπνο (κουκουβάγια χαχαχ) μ πέρασε τ άγχος..   λέω κάποια στιγμή θα μ μιλήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Άυτο περιμένω!!!! Αλλά επειδή τον βλέπω έτσι δραστήριο κ έξυπνο (κουκουβάγια χαχαχ) μ πέρασε τ άγχος..   λέω κάποια στιγμή θα μ μιλήσει.. 

Αχχαχ!! Ναι καλε, εδω θα κολλαγαμε εμεις σε 3 διαφορετικες γλωσσες φαντασου ενα παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Αχχαχ!! Ναι καλε, εδω θα κολλαγαμε εμεις σε 3 διαφορετικες γλωσσες φαντασου ενα παιδι

Ενα παιδι π περασε πολλα κ αυτο.. αλλαξε πολλες πολεις. Σπίτια  .μετα χώρα... Κ είναι 2χρ μόνο..  Πόσα να αντέξει..  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Ενα παιδι π περασε πολλα κ αυτο.. αλλαξε πολλες πολεις. Σπίτια  .μετα χώρα... Κ είναι 2χρ μόνο..  Πόσα να αντέξει..  ?

Αχ:/ μη σε στεναχωρει , κατα πασα πιθανοτητα αυτο δεν θα το θυμαται μετα απο χρονια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Αχ:/ μη σε στεναχωρει , κατα πασα πιθανοτητα αυτο δεν θα το θυμαται μετα απο χρονια.. 

Τώρα όχι τόσο..  Αλλά στην αρχή παρατάς πολύ στεναχώρια για όλα..  Κ κλάμα... Κ τύψεις για τ μωρό π έκλαιγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Τώρα όχι τόσο..  Αλλά στην αρχή παρατάς πολύ στεναχώρια για όλα..  Κ κλάμα... Κ τύψεις για τ μωρό π έκλαιγα..

Παιζει να ειναι πολυ ασχημο , ποσο μαλλον να φευγεις απο τη χωρα σου ..να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν θα ειχα τα κοτσια να το κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Παιζει να ειναι πολυ ασχημο , ποσο μαλλον να φευγεις απο τη χωρα σου ..να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν θα ειχα τα κοτσια να το κανω..

Είναι ζόρικο..  ειδικά αν δεν έχει κάποιον δικό σου εκεί π.πας...! 

Αλλά αν δεν βγαίνει κ εκεί π ζεις ήδη.. Δε θα φύγεις για καλο του παιδιού σου... 

Όταν ήρθα εδώ ο μικρός μ ήταν 16 μηνών..  μωρό δηλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Είναι ζόρικο..  ειδικά αν δεν έχει κάποιον δικό σου εκεί π.πας...! 

Αλλά αν δεν βγαίνει κ εκεί π ζεις ήδη.. Δε θα φύγεις για καλο του παιδιού σου... 

Όταν ήρθα εδώ ο μικρός μ ήταν 16 μηνών..  μωρό δηλ. 

Τουλαχιστον εκει θα εχει καλυτερο μελλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Τουλαχιστον εκει θα εχει καλυτερο μελλον..

Αυτό ευελπιστώ.. Κ γ αυτο γίνονται όλα... Για τα δύο αγόρια μ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπιτσες! Δύσκολο θέμα ανοίξατε!! Δεν είναι εύκολο να φύγεις αλλά για τα παιδιά σου μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις ούτε εγώ θα το έκανα εύκολα θα έπρεπε να είχα φτάσει στο αμήν αλλά αν χρειαζόταν! Εμένα είναι ο αδερφός μου έξω και καμιά φορά λέω στον άντρα μου Αντε πάμε και μου λέει τωρα που θα γίνει το μωρό τι θα τους πούμε φεύγουμε χχαα! Φυσικά και αν παραστεί ανάγκη αυτό δεν είναι δικαιολογία! Καλά να είμαστε να έχουμε υγεία και εμείς και οι οικογένειες μας και όλα τα άλλα θα βρουν το δρόμο τους! Τι φύλο σοφία πρωί πρωί φτου μου χαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Σας διάβασα μονοκοπανιά τις τελευταίες δυο μέρες, και είπα να συστηθώ κι εγω. Είμαι 28+1, με αγόρι, πρώτο παιδί, ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς! Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος αλλα κατόπιν ελέγχων για καμπύλη ζαχάρου και καθημερινών μετρήσεων, αφού αποκλείσαμε τον διαβήτη κύησης, καταλήξαμε οτι φταίει η κληρονομικότητα γιατί έχουμε ιστορικό μεγάλων μωρών. Στον τελευταίο υπέρηχο, πριν καμια βδομάδα ήταν 1263 γρ, η κλωτσιά πάει σύννεφο όλο το 24ωρο, δεν με αφήνει πια να κοιμηθώ σερί πάνω από 2ωρο. Επίσης ο γιατρός μου ειναι Λητω και ΡΕΑ και ακόμα δεν εχω καταλήξει αλλα οι πιθανότητες γέρνουν προς το Λητω όπως το βλέπω. Αυτά από εμάς! Καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μυρτώ87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Σας διάβασα μονοκοπανιά τις τελευταίες δυο μέρες, και είπα να συστηθώ κι εγω. Είμαι 28+1, με αγόρι, πρώτο παιδί, ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς! Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος αλλα κατόπιν ελέγχων για καμπύλη ζαχάρου και καθημερινών μετρήσεων, αφού αποκλείσαμε τον διαβήτη κύησης, καταλήξαμε οτι φταίει η κληρονομικότητα γιατί έχουμε ιστορικό μεγάλων μωρών. Στον τελευταίο υπέρηχο, πριν καμια βδομάδα ήταν 1263 γρ, η κλωτσιά πάει σύννεφο όλο το 24ωρο, δεν με αφήνει πια να κοιμηθώ σερί πάνω από 2ωρο. Επίσης ο γιατρός μου ειναι Λητω και ΡΕΑ και ακόμα δεν εχω καταλήξει αλλα οι πιθανότητες γέρνουν προς το Λητω όπως το βλέπω. Αυτά από εμάς! Καλώς σας βρήκα!

Καλώς μας ήρθες!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!!! 

Εμένα τ βάρος του μου φαίνεται νορμάλ...μέχρι πόσο  σου έχουν πει περίπου μπορεί να φτάσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μας είπε ακόμα απλώς μας ρώτησε αναλυτικά βάρη των μωρών της οικογένειας (το πιο μικρό 3670 και το πιο μεγάλο 4500, οι περισσότεροι γεννήθηκαν κοντά στα 4000). Αν κατάλαβα καλά, το μέλημα του γιατρού και της μαίας αλλα και της γιατρού που έκανε αυχενική και β’ επιπέδου ήταν αν η ανάπτυξη αυτη ειναι σταθερή και κατά πόσον αφορά το σύνολο το μετρήσεων του μωρού (κρανίο,κοιλιακή χώρα, πέλμα κλπ) και όταν είδαν οτι όλες οι μετρήσεις «συμβάδιζαν» χρονικα, ηρέμησαν. Τώρα υποθέτω οτι η επόμενη τόσο αναλυτική μέτρηση θα ειναι στο Doppler.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μυρτώ87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Σας διάβασα μονοκοπανιά τις τελευταίες δυο μέρες, και είπα να συστηθώ κι εγω. Είμαι 28+1, με αγόρι, πρώτο παιδί, ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς! Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος αλλα κατόπιν ελέγχων για καμπύλη ζαχάρου και καθημερινών μετρήσεων, αφού αποκλείσαμε τον διαβήτη κύησης, καταλήξαμε οτι φταίει η κληρονομικότητα γιατί έχουμε ιστορικό μεγάλων μωρών. Στον τελευταίο υπέρηχο, πριν καμια βδομάδα ήταν 1263 γρ, η κλωτσιά πάει σύννεφο όλο το 24ωρο, δεν με αφήνει πια να κοιμηθώ σερί πάνω από 2ωρο. Επίσης ο γιατρός μου ειναι Λητω και ΡΕΑ και ακόμα δεν εχω καταλήξει αλλα οι πιθανότητες γέρνουν προς το Λητω όπως το βλέπω. Αυτά από εμάς! Καλώς σας βρήκα!

Καλως ηρθες, με το καλο το μπουμπουκι σουυ!!απο τιμη ειναι τα ιδια;; το πρωτο μου το γεννησα στο ρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλως ηρθες, με το καλο το μπουμπουκι σουυ!!απο τιμη ειναι τα ιδια;; το πρωτο μου το γεννησα στο ρεα

Είδα το παρακάτω site με πληροφορίες για τιμες :

https://www.genna.gr/pinakes-me-kostos-toketou-se-oles-tis-klinikes/

οποτε φαίνεται να ειναι πολύ κοντά οι τιμες τους, αν ειναι όντως αυτοί οι τιμοκατάλογοι. Θα τα επισκεφτώ και τα δυο τον Σεπτέμβριο ώστε να δω και την «αίσθηση» που μου δίνει το καθένα σαν χώρος. Για το Λητω εχω δυο πολύ κοντινούς συγγενείς που γέννησαν εκεί και σχημάτισα πολύ θετική άποψη, γι’αυτο και το καλοβλεπω λίγο παραπάνω.. Επίσης συλλέγω πληροφορίες από το φόρουμ σχετικά με την υπηρεσία rooming in γιατί μου φαίνεται να έχει αρκετά θετικά, αλλα ακόμα εξετάζω όλα τα ενδεχόμενα! 

Εσυ από το Ρεα είχες μείνει ευχαριστημένη? Υπήρξε κατι που σε προβλημάτισε? 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μυρτώ87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Σας διάβασα μονοκοπανιά τις τελευταίες δυο μέρες, και είπα να συστηθώ κι εγω. Είμαι 28+1, με αγόρι, πρώτο παιδί, ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς! Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος αλλα κατόπιν ελέγχων για καμπύλη ζαχάρου και καθημερινών μετρήσεων, αφού αποκλείσαμε τον διαβήτη κύησης, καταλήξαμε οτι φταίει η κληρονομικότητα γιατί έχουμε ιστορικό μεγάλων μωρών. Στον τελευταίο υπέρηχο, πριν καμια βδομάδα ήταν 1263 γρ, η κλωτσιά πάει σύννεφο όλο το 24ωρο, δεν με αφήνει πια να κοιμηθώ σερί πάνω από 2ωρο. Επίσης ο γιατρός μου ειναι Λητω και ΡΕΑ και ακόμα δεν εχω καταλήξει αλλα οι πιθανότητες γέρνουν προς το Λητω όπως το βλέπω. Αυτά από εμάς! Καλώς σας βρήκα!

Καλημέρα κορίτσι και καλός ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Πολλά αντράκι μαζευτήκαμε χε χε!! Για το λυτο δε ξέρω αλλά το Ρέα είναι σούπερ! Τα μιλά του και εμένα δε μου φενονται πολλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας. Για εμένα ξημέρωσε η πιο τραγική μέρα της ζωής μου. Η καρδιά του μωρού μου σταμάτησε και σήμερα θα μπω να το γεννήσω. Δεν ξέρω το λόγο που γίνονται αυτά, πέρασα τόσα πολλά σε αυτή την πρώτη μου εγκυμοσύνη και πίστευα ότι τώρα που έφτανα στο τέλος θα μπορούσα να χαλαρώσω και να το χαρώ. Δεν τα καταφέραμε όμως. Δεν έχω ευχές να σας δώσω, είναι αυτονόητο πως σας εύχομαι τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Για εμένα ξημέρωσε η πιο τραγική μέρα της ζωής μου. Η καρδιά του μωρού μου σταμάτησε και σήμερα θα μπω να το γεννήσω. Δεν ξέρω το λόγο που γίνονται αυτά, πέρασα τόσα πολλά σε αυτή την πρώτη μου εγκυμοσύνη και πίστευα ότι τώρα που έφτανα στο τέλος θα μπορούσα να χαλαρώσω και να το χαρώ. Δεν τα καταφέραμε όμως. Δεν έχω ευχές να σας δώσω, είναι αυτονόητο πως σας εύχομαι τα καλύτερα. 

Μαναρακι μου καλημέρα! Τι λες τώρα!????? Πως έγινε αυτό!???? Το έφεξε!?? Πως το κατάλαβες!??? Δεν έχω λόγια πραγματικά δεν ξέρω τι να πω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro κορίτσι μου πόσο μα πόσο λυπάμαι.... μπορεί να μη γράφω στο θέμα σας άλλα παρακολουθώ την πορεία σας κ μαθαίνω νέα σου. Ότι κ να πω είναι τόσο μάταιο κ λίγο μπροστά σ αυτό που βιώνεις.... τέτοιες ώρες νομίζω πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς.... Απλά λυπάμαι, παρά παρά παρά πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ. Την Παρασκευή το βράδυ κατάλαβα ότι δεν θυμόμουν να είχα κατάλαβα το μωρό. Επίσης είχα σεισπασεις αλλα μόλις ξαπλωνα περνούσαν. Το Σάββατο το πρωί δοκίμασα τα πάντα,του μιλούσα, έβαλα μουσική, φως, έφαγα κάτι γλυκό, ήπια κόκα κόλα, καμία αντίδραση. Εννοείται πως είχα καταλάβει ότι είχαν τελειώσει όλα. Αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Κάνω ένα μπάνιο. Πάω τουαλέτα και βλέπω ροζ βλενα στο χαρτί. Εκεί πλέον δεν υπήρχε αμφιβολία. Πήρα τον γιατρό μου, πήγα έκανα υπέρηχο και είδα την καρδούλα του να μην αναβοσβήνει πλέον. Τα πιο δύσκολα θα έρθουν από εδώ και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Για εμένα ξημέρωσε η πιο τραγική μέρα της ζωής μου. Η καρδιά του μωρού μου σταμάτησε και σήμερα θα μπω να το γεννήσω. Δεν ξέρω το λόγο που γίνονται αυτά, πέρασα τόσα πολλά σε αυτή την πρώτη μου εγκυμοσύνη και πίστευα ότι τώρα που έφτανα στο τέλος θα μπορούσα να χαλαρώσω και να το χαρώ. Δεν τα καταφέραμε όμως. Δεν έχω ευχές να σας δώσω, είναι αυτονόητο πως σας εύχομαι τα καλύτερα. 

Δεν εχω λογια να σου πω..δεν ξερω αν υπαρχει πιο δυσκολο πραγμα για μια γυναικα ποσο μαλλον σε προχωρημενη κυηση.. Σου ευχομαι καποια στιγμη να απαλυνει ο πονος σου και να ερθουν καλυτερες μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...