Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

Γεια σας συνοδοιπορισσες!!!

Εγω εχω παρει ελαχιστα 0, τα λεγομενα newborn, με εχουν πεισει εδω αλλες μανουλες οτι δεν θα τα χρειαστω πολυ οποτε εχω παρει 68εκ κ πιο πολλα 74εκ, μεγαλουτσικα δηλαδη τωρα που τα σκεφτομαι, βασικα τα 74 ειναι αρκετα χειμωνιατικα οποτε τα υπολογιζω για Δεκεμβριο Ιανουαριο. Κ φανταζεστε; βγαινει κοντουλης ο μικρος κ πανε χαμενα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Γεια σας συνοδοιπορισσες!!!

Εγω εχω παρει ελαχιστα 0, τα λεγομενα newborn, με εχουν πεισει εδω αλλες μανουλες οτι δεν θα τα χρειαστω πολυ οποτε εχω παρει 68εκ κ πιο πολλα 74εκ, μεγαλουτσικα δηλαδη τωρα που τα σκεφτομαι, βασικα τα 74 ειναι αρκετα χειμωνιατικα οποτε τα υπολογιζω για Δεκεμβριο Ιανουαριο. Κ φανταζεστε; βγαινει κοντουλης ο μικρος κ πανε χαμενα ?

Χαχαχα καλός την! Έλα βρε σιγά το να είναι πιο μεγάλα μια χαρά θα είναι χειμώνας ούτος η άλλος Αντε να είναι μικρά και να βγει κάνα 5000 κιλά να δω μετά τι θα τα κάνουμε!!!? 

Και εγώ αποφάσισα θα πάρω τα 0 σε κοντομανικα και τα πιο μεγάλα σε μακρυμανικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα καλός την! Έλα βρε σιγά το να είναι πιο μεγάλα μια χαρά θα είναι χειμώνας ούτος η άλλος Αντε να είναι μικρά και να βγει κάνα 5000 κιλά να δω μετά τι θα τα κάνουμε!!!? 

Και εγώ αποφάσισα θα πάρω τα 0 σε κοντομανικα και τα πιο μεγάλα σε μακρυμανικα! 

5;;;;;;;

Αυτό τ βλέπεις στον υπέρηχο... χαχα πολύ μεγάλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

5;;;;;;;

Αυτό τ βλέπεις στον υπέρηχο... χαχα πολύ μεγάλο....

Χαχα ξέρω γω μπορεί να βγει κάνα μεγάλο μωρό 4600 χαχα γιατί λίγο είναι! Τι να του χωρέσουν μετά τα 0?

Αποκλειετε!!! Εμάς την τελευταία φορά δεν μας είπε ύψος γιατί τώρα λέει που μεγαλονουν αρχίζουν και κουλουριαζονται οπωτε δεν είναι απόλυτο! Ανυπομονώ να τον ξανά δω άλλες 15 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα! Εγώ το είδα σήμερα το αγόρι μου και είναι 1019 γραμμάρια! Καταλαβαίνω και τις κλωτσιές και όταν γυρνάει και όταν έχει λοξυγκα. Είναι ένα ρυθμικό τικ τικ τικ που σου γαργαλάει την κοιλιά! Εν τω μεταξύ είναι συνέχεια με το κεφάλι πάνω κάτω από το δεξί στήθος και τα πόδια κάτω προς το αριστερό πόδι. Έτσι είναι συνήθως στον υπέρηχο. Γενικά όμως η κοιλιά σκληραίνει ειδικά όταν κοιμάμαι αριστερά και εμφανίζεται ένα ολόκληρο κορμί! 

Για τα φορμακια και τα κορμακια που λέτε, τα ανιψια μου που γεννήθηκαν 4 Οκτωβρίου θυμάμαι ότι τους φορέσαμε μέσα κοντομάνικο και απέξω μακρυμανικο. Και νομίζω ότι γενικά ισχύει να φοράει το μωρό ένα παραπάνω ρούχο από εμάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα ξέρω γω μπορεί να βγει κάνα μεγάλο μωρό 4600 χαχα γιατί λίγο είναι! Τι να του χωρέσουν μετά τα 0?

Αποκλειετε!!! Εμάς την τελευταία φορά δεν μας είπε ύψος γιατί τώρα λέει που μεγαλονουν αρχίζουν και κουλουριαζονται οπωτε δεν είναι απόλυτο! Ανυπομονώ να τον ξανά δω άλλες 15 μέρες 

Έχεις ιστορ7κο με μεγάλα παιδιά αδέρφια γονείς κτλ ;;; 

Ρι ωραία π θα το δεις το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Έχεις ιστορ7κο με μεγάλα παιδιά αδέρφια γονείς κτλ ;;; 

Ρι ωραία π θα το δεις το μωρο

Αχ ναι παραπονιεμαι και εγώ που εσύ δε το βλέπεις! Τι θα κάνεις τελικά θα έρθεις το Σεπτέμβρη!? 

Όχι δεν έχω ιστορικό ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου μόνο Ο ένας μου ο αδερφός που βγήκε 4.500 χαχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Εγώ το είδα σήμερα το αγόρι μου και είναι 1019 γραμμάρια! Καταλαβαίνω και τις κλωτσιές και όταν γυρνάει και όταν έχει λοξυγκα. Είναι ένα ρυθμικό τικ τικ τικ που σου γαργαλάει την κοιλιά! Εν τω μεταξύ είναι συνέχεια με το κεφάλι πάνω κάτω από το δεξί στήθος και τα πόδια κάτω προς το αριστερό πόδι. Έτσι είναι συνήθως στον υπέρηχο. Γενικά όμως η κοιλιά σκληραίνει ειδικά όταν κοιμάμαι αριστερά και εμφανίζεται ένα ολόκληρο κορμί! 

Για τα φορμακια και τα κορμακια που λέτε, τα ανιψια μου που γεννήθηκαν 4 Οκτωβρίου θυμάμαι ότι τους φορέσαμε μέσα κοντομάνικο και απέξω μακρυμανικο. Και νομίζω ότι γενικά ισχύει να φοράει το μωρό ένα παραπάνω ρούχο από εμάς. 

Χαχαχα μπράβο κοριτσάκι μου μεγάλωσε και εσένα το μπεμπακι σού! Εμένα τώρα άρχισε να κλωτσάει δηλλα δηλλα μέχρι να κάνει και κολοτουμπες θα έχω γεννησει θα μου τις κάνει λιβε χαχαχ! Τι να πω για τα ρούχα θα πάρω από 2-3 και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουτζουκακια! Λοιπών τον μπέμπη μου τον μάτιασμα εκεί που ήταν όλο φουρλες ξαφνικά από προχθές το απόγευμα έκανα κάτι απότομο τράνταγμα και δεν έχει σαλεψει ίσα λίγες φορές μέσα στη μέρα νιώθω να με γαργαλάει! Φοβάμαι μπορώ να πω ελπίζω να είναι όλα καλά! 

Μας φέραν και την κούνια σήμερα και νομίζω πως θα κάθομαι στο παιδικό δωμάτιο και θα την χαζεύω χαχαχα! Έχω λαλήσει επίσης έχει πολύ ζέστη! Εσείς που είστε τα νέα σας!????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις, σκεψου οτι εγω πριν ενα μηνα επεσα στη μπανιερα κ ολα καλα!

Εγω μολις τελειωσα καθαριοτητα φουλ κ μυριζω χλωρινες απο πανω μεχρι κατω! Το απογευμα σιδερο κ αυριο Κυριακη γιορτη κ σχολη!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Μην ανησυχεις, σκεψου οτι εγω πριν ενα μηνα επεσα στη μπανιερα κ ολα καλα!

Εγω μολις τελειωσα καθαριοτητα φουλ κ μυριζω χλωρινες απο πανω μεχρι κατω! Το απογευμα σιδερο κ αυριο Κυριακη γιορτη κ σχολη!!!?

Πω πω όντος! Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα! Και εγώ παραπατησα! Σίδερο??????? Και εγώ έχω κάνα 2 πλυντήρια αλλά όλο περνάω μπροστά από τη σιδερώστρα και δεν την πιάνω χαχα! Πολύ ζέστη για σίδερο βρε παιδί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε; Χαθήκαμε, αλλά είναι κ αυτές οι μέρες πολύ περίεργες, βαριές κ ασήκωτες.. Πώς τα πάτε;

Καλημέρα κορίτσι άστα να πανε!! 

Εγώ σήμερα πήγα για εξετάσουμε αίμα ουρά και καμπύλη τα αποτελέσματα αύριο! Εσύ τι κάνεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι άστα να πανε!! 

Εγώ σήμερα πήγα για εξετάσουμε αίμα ουρά και καμπύλη τα αποτελέσματα αύριο! Εσύ τι κάνεις?? 

Εγώ θα πάω για όλα αυτά τη Δευτέρα! αναμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Εγώ θα πάω για όλα αυτά τη Δευτέρα! αναμένουμε!

Αντε με το καλό! Όλα καλά αυτή η αιδοία η γλυκόζη δεν πίνετε ρε παιδάκι μου! Πάλι καλά που έχω μακαρόνια με κιμά μετά και θα μηνει κάτι καλό από γεύση χε χε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα. 
Και εγώ έχω αίμα ούρα για την επόμενη εβδομάδα και θα κάνω και ντόπλερ στις 3 του μήνα. Με την πίεση και όλα τα υπόλοιπα ανησυχεί ο γιατρός μου και θέλει να γίνει νωρίς, τουλάχιστον να αποκλείσουμε την προεκλαμψία. Κατά τ' άλλα καλά. Η ζέστη ανυπόφορη. Τα πρηξίματα συνεχίζονται. Έχω κ υγρά που και που.
Καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα έχουμε γενικό ρεκτιφιέ ολες μας! εγώ έχω δυο μερες που πονάει στο στομάχι μου, κάτω απ το στήθος εκεί, λέτε να είναι τίποτα καούρες; μιλάμε κάθομαι στο γραφείο τώρα, έχω απλώσει τα πόδια, παλευω να κρατήσω τα ματια μου ανοιχτά κ πονάω εκεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κ από εμένα. 
Και εγώ έχω αίμα ούρα για την επόμενη εβδομάδα και θα κάνω και ντόπλερ στις 3 του μήνα. Με την πίεση και όλα τα υπόλοιπα ανησυχεί ο γιατρός μου και θέλει να γίνει νωρίς, τουλάχιστον να αποκλείσουμε την προεκλαμψία. Κατά τ' άλλα καλά. Η ζέστη ανυπόφορη. Τα πρηξίματα συνεχίζονται. Έχω κ υγρά που και που.
Καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Καλημέρα κορίτσι καλά αποτελέσματα να έχουμε!!! Να ρωτήσω το ντοπλερ μας το κάνει ο γιατρός ή ο εμβριολογος!?  Εμένα ο γιατρός μου ντοπλερ μου κάνει κάθε μήνα Αυτό είναι άλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

αα έχουμε γενικό ρεκτιφιέ ολες μας! εγώ έχω δυο μερες που πονάει στο στομάχι μου, κάτω απ το στήθος εκεί, λέτε να είναι τίποτα καούρες; μιλάμε κάθομαι στο γραφείο τώρα, έχω απλώσει τα πόδια, παλευω να κρατήσω τα ματια μου ανοιχτά κ πονάω εκεί.. 

Δεν έχω ιδέα πως είναι οι καουρες εγώ αν και με πονούσε προχθες το βράδυ και εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ντόπλερ είναι ενας υπέρηχος που εξειδικευεται στο κατα ποσο λειτουργούν σωστα οι μητριαιες αρτηρίες και οι αρτηρίες του ομφάλιου λώρου και αν πηγαίνει αρκετο αιμα στον πλακούντα και στο παιδί. Εμενα που ο γιατρός μ ειναι σε δημόσιο νοσοκομείο δεν εχει το μηχάνημα του αρκετή ευκρίνεια για να το κανω εκει. Όποτε θα παω σε ειδικό κεντρο με ειδικό γιατρο. Αν ο γιατρός σου παρακολουθεί σε κάθε επίσκεψη την ροή του αίματος, είσαι καλυμμένη! @Mamounitsa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Το ντόπλερ είναι ενας υπέρηχος που εξειδικευεται στο κατα ποσο λειτουργούν σωστα οι μητριαιες αρτηρίες και οι αρτηρίες του ομφάλιου λώρου και αν πηγαίνει αρκετο αιμα στον πλακούντα και στο παιδί. Εμενα που ο γιατρός μ ειναι σε δημόσιο νοσοκομείο δεν εχει το μηχάνημα του αρκετή ευκρίνεια για να το κανω εκει. Όποτε θα παω σε ειδικό κεντρο με ειδικό γιατρο. Αν ο γιατρός σου παρακολουθεί σε κάθε επίσκεψη την ροή του αίματος, είσαι καλυμμένη! @Mamounitsa

Με κάλυψε πλήρως η απάντηση σου! Άρα πρέπει να έχει το συγκεκριμένο μηχανικά! Εμένα κοιτάει αυτά που λες κάθε μήνα μου το ειχε πει απλά έλεγα μήπως είναι κάποια ακόμα ποιο ειδικευμένη εξέταση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Soto είπε:

αα έχουμε γενικό ρεκτιφιέ ολες μας! εγώ έχω δυο μερες που πονάει στο στομάχι μου, κάτω απ το στήθος εκεί, λέτε να είναι τίποτα καούρες; μιλάμε κάθομαι στο γραφείο τώρα, έχω απλώσει τα πόδια, παλευω να κρατήσω τα ματια μου ανοιχτά κ πονάω εκεί.. 

Ωχ άρχισαν οι καούρες;; Υπομονή... Εγώ έχω τέτοια νύστα, θέλω να γείρω στο γραφείο και να τον πάρω λιγάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ωχ άρχισαν οι καούρες;; Υπομονή... Εγώ έχω τέτοια νύστα, θέλω να γείρω στο γραφείο και να τον πάρω λιγάκι... 

έλα να σμίξουμε!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσους παλμούς έχετε; Εμένα ειδικά τώρα με το χάπι της πίεσης είναι πολύ χαμηλοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...