Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Με τη ζέστη πως να τα παμε; Μεσα ειναι καλα, εξω δεν εχει χρειαστει να κυκλοφορησω... 
26 και 2 σημερα, πλησιαζει ο καιρος και δεν το πιστευω!
Μας εφεραν καποια κορμακαι φορμακια κτλ απο κοπελα που ειχε αγορια, αλλα θελω να δω πανω κατω τι βαρος θα εχει για να δω αν θα χρειαστει να πάρω 0-3 ή 3-6.
Κούνια θα μας δωσουν, παρκο το ιδιο, καροτσι μας εδωσαν. Στρωματακια θα παρω καινουρια.
Ε σελτεδακια, σαλιαρες καλτσες κτλ μολις αρχισουν οι εκπτώσεις θα αρχισω να εφοδιαζομαι... 
Λεω να στοκαρω και πανες, αλλα γμτ παλι πρεπει να ξερω τα κιλα του μωρου... 


Όσο για τα κιλά που λέτε, εγώ ξεκίνησα υπέρβαρη, στα 103, έχασα το πρώτο τρίμηνο λόγω αναγουλας και έφτασα 101 και τώρα είμαι πάλι στα 103... Οπότε δεν έχω πολύ περιθώριο για βαρος, όσο θα είναι το παιδί, η μήτρα, το αμνιακό υγρό και το στήθος. Εξάλλου δεν μπορώ να φάω πολύ, το στομάχι είναι πιεσμένο και με τη μισή μερίδα φαγητό φουσκώνω, άσε που μετά δε χωνεύω και εύκολα.

 

Αχ Χ άστα να πάνε εγώ αυτές τις μέρες που όλο έξω είμαι!! Και εμάς θα μας δώσουνε κούνια αλλά δε ξέρω να αγόραζα μόνο στρώμα!!?, δε ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι! Θα μας δώσουν και καθυσματακι αυτοκινήτου!! Αλλά όλα τα υπόλοιπα έχουν έξοδα οπωτε δεν ανησυχώ όσο για το φαΐ και τα κιλά δε με νοιάζει θα κινηγαμε τα μικρά και θα αδυνατησουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!! με τη ζέστη δεν την παλεύω, φουντώνω! ακομα ψώνια δεν έχω κάνει, μου εχουν φερει 2 φορμάκια, ένα ρηλαξ, μια καλαθούνα που από ροζ πρέπει να την κάνω μπλε κ κάτι παιχνίδια βρεφικά! κουνια-καρότσι είμαι σε αναζητηση, έχουν αρχίσει εκπτώσεις σιγά σιγά. Όσο για το δωμάτιο το σπίτι τώρα δεν έχει δεύτερο, οποτε θα είναι σε μας. Όμορφες ετοιμασίες είναι αυτές, οι καλύτερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ λεώ να τον έχω στο δωμάτιο μαζί μας για τουλάχιστον έξι μήνες. Μετά θα διαμορφώσω το δικό μας για δικό του και εμείς θα πάμε στο διπλανό που είναι μεγαλύτερο. Δε νομίζω για την ώρα να βάψω κανενα δωμάτιο, είναι σε σχετικά καλή κατάσταση, είναι μωβ λιλα σαν χρώμα και έχει ήδη αυτοκόλλητο τοίχου ένα δεντρο με πουλάκια. Οπότε θα προσπαθήσω να το κάνω λειτουργικό πρώτα και με κανένα φωτισμό πιο ευχάριστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Γεια σας κοριτσια!! με τη ζέστη δεν την παλεύω, φουντώνω! ακομα ψώνια δεν έχω κάνει, μου εχουν φερει 2 φορμάκια, ένα ρηλαξ, μια καλαθούνα που από ροζ πρέπει να την κάνω μπλε κ κάτι παιχνίδια βρεφικά! κουνια-καρότσι είμαι σε αναζητηση, έχουν αρχίσει εκπτώσεις σιγά σιγά. Όσο για το δωμάτιο το σπίτι τώρα δεν έχει δεύτερο, οποτε θα είναι σε μας. Όμορφες ετοιμασίες είναι αυτές, οι καλύτερες!

Αχ Χ τι ωραία ανυπομονώ να γεμίσει το σπίτι με διαφορά βρεφικά πραγματάκια μπας και το πιστέψω πως έχω ένα μωροοοο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ λεώ να τον έχω στο δωμάτιο μαζί μας για τουλάχιστον έξι μήνες. Μετά θα διαμορφώσω το δικό μας για δικό του και εμείς θα πάμε στο διπλανό που είναι μεγαλύτερο. Δε νομίζω για την ώρα να βάψω κανενα δωμάτιο, είναι σε σχετικά καλή κατάσταση, είναι μωβ λιλα σαν χρώμα και έχει ήδη αυτοκόλλητο τοίχου ένα δεντρο με πουλάκια. Οπότε θα προσπαθήσω να το κάνω λειτουργικό πρώτα και με κανένα φωτισμό πιο ευχάριστο. 

Αχ μπράβο ωραία!, και εγώ μαζί μου θα τον έχω για κάνα 6μηνο αλλά μετά θα είναι το μωρό και δεν θέλω να βάφω και να ισπνεει!! Όχι τίποτα άλλο το δωμάτιο του είναι ροζ χε χε πήρα πράσινο λαχανι να το βάψω και θα βάλω αυτοκόλλητα με ζωάκια!! Βρήκα ρε γαμωτο και ένα φωτιστικό μπάλα ποδοσφαίρου αλλά  αν κάνω και κορίτσι!??, χαχα! Βέβαια δεν είναι ακριβό αλλά δεν θέλω να το κάνω αγορίστικη το δωματιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ μπράβο ωραία!, και εγώ μαζί μου θα τον έχω για κάνα 6μηνο αλλά μετά θα είναι το μωρό και δεν θέλω να βάφω και να ισπνεει!! Όχι τίποτα άλλο το δωμάτιο του είναι ροζ χε χε πήρα πράσινο λαχανι να το βάψω και θα βάλω αυτοκόλλητα με ζωάκια!! Βρήκα ρε γαμωτο και ένα φωτιστικό μπάλα ποδοσφαίρου αλλά  αν κάνω και κορίτσι!??, χαχα! Βέβαια δεν είναι ακριβό αλλά δεν θέλω να το κάνω αγορίστικη το δωματιο

Όταν με το καλό κάνεις κοριτσάκι μπορείς κάπως να το χωρίσεις, να έχει κ αγορίστικη και κοριτσίστικη πλευρά. Ευχαριστήσου το τώρα για το γιο και μετα βλέπεις! Πάντως καλή επιλογή το λαχανί για αγόρι, εγώ θα προσπαθηω να μην τα παρω ολα μπλε! Υπάρχουν τοσα ωραια χρωματα που ταιριαζουν στα αγορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

 

Όταν με το καλό κάνεις κοριτσάκι μπορείς κάπως να το χωρίσεις, να έχει κ αγορίστικη και κοριτσίστικη πλευρά. Ευχαριστήσου το τώρα για το γιο και μετα βλέπεις! Πάντως καλή επιλογή το λαχανί για αγόρι, εγώ θα προσπαθηω να μην τα παρω ολα μπλε! Υπάρχουν τοσα ωραια χρωματα που ταιριαζουν στα αγορια!

Ναι έχεις δίκιο! Ναι σκεφτικα το λαχανι γιατί το μπλε είναι πολύ στάνταρ αγόρι γαλάζιο κορίτσι ροζ οχιιιι!! Χάχα και αν είχα κοριτσάκι θα το έκανα λιλά είναι το αγαπημένο μου! Τώρα ρουχαλάκια δε ξέρω σίγουρα και κάποια μπλε αλλά όχι ολλααα!!, έλεγα αυτά να τα πάρω από τα jumbo και το μπανακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ζουμερά μπεμπακια νταξη νταξη κάθε μέρα μπάνιο στη θάλασσα εννοώ χαχαχα!, ρε κορίτσια οποία ξέρει ας κατατοπίσει και εμένα σίγουρα ξέρετε οι δεύτερο μανούλες! Σε ποια εβδομάδα μπορεί να ξεκινήσει το μωρό να περνάει θέση με κεφάλι πως τα κάτω και αν γυρησει από νωρίς υπάρχει περίπτωση να αλλάξει τελευταία στιγμή!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ σήμερα έχω κάνει τόσα λαθη στη δουλειά που δεν έχω διάθεση. Έβαλα άλλες ημερομηνίες σε κάτι χαρτιά, δεν κράτησα τα σωστά χρήματα από έναν κύριο, τρέχα γύρευε.... Αλλά δε το κάνω επίτηδες, ξεχνάω πράγματα κ δε μπορώ να συγκεντρωθώ εύκολα, σχεδόν απ την αρχή της εγκυμοσύνης. 

@Mamounitsa εσύ συνεχίζεις ακόμα στη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Soto είπε:

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ σήμερα έχω κάνει τόσα λαθη στη δουλειά που δεν έχω διάθεση. Έβαλα άλλες ημερομηνίες σε κάτι χαρτιά, δεν κράτησα τα σωστά χρήματα από έναν κύριο, τρέχα γύρευε.... Αλλά δε το κάνω επίτηδες, ξεχνάω πράγματα κ δε μπορώ να συγκεντρωθώ εύκολα, σχεδόν απ την αρχή της εγκυμοσύνης. 

@Mamounitsa εσύ συνεχίζεις ακόμα στη δουλειά;

Καλημεραα πω πω πω ναι ε!?? Είναι από την εγκυμοσύνη η από τη ζέστη!??? Αντε για κάνα μπάνιο βρεεε πουλάκι μου!!!!! Εγω ευτυχώς τελείωσα προχθές με τη δουλειά τώρα μόνο ξεκούραση! Βέβαια σήμερα πήγα το αμάξι για σέρβις και γυρησα με τα πόδια και τώρα θα ξανά πάω να το πάρω με τα πόδια θα  ψωφισω! Δε περπατάω καθόλου γαμωτο και μετά που θα επιβάλετε τι θα κάνω!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημεραα πω πω πω ναι ε!?? Είναι από την εγκυμοσύνη η από τη ζέστη!??? Αντε για κάνα μπάνιο βρεεε πουλάκι μου!!!!! Εγω ευτυχώς τελείωσα προχθές με τη δουλειά τώρα μόνο ξεκούραση! Βέβαια σήμερα πήγα το αμάξι για σέρβις και γυρησα με τα πόδια και τώρα θα ξανά πάω να το πάρω με τα πόδια θα  ψωφισω! Δε περπατάω καθόλου γαμωτο και μετά που θα επιβάλετε τι θα κάνω!? 

Νομίζω ότι είναι κ απ τα δύο, εγκυμοσύνη κ ζέστη!! Με διαλύει :P  Ωχ όντως κ τώρα μεσημεριάτικα κάνει πιο πολύ ζέστη. Περπάτησα προχθες για καμια ώρα χαλαρά κ μετά ένιωθα κομμάτια! χαχα πρέπει να το βάλουμε στο προγραμμά μας όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Νομίζω ότι είναι κ απ τα δύο, εγκυμοσύνη κ ζέστη!! Με διαλύει :P  Ωχ όντως κ τώρα μεσημεριάτικα κάνει πιο πολύ ζέστη. Περπάτησα προχθες για καμια ώρα χαλαρά κ μετά ένιωθα κομμάτια! χαχα πρέπει να το βάλουμε στο προγραμμά μας όμως!

Χαχα άστα να πάνε ρε συ και εγώ από τι φαίνετε μόνο περπάτημα γιατί για σεξ δε το βλέπω! Φοβάται ο άντρας μου μην ενοχλεί το μωρο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ ναι κ ο δικός μου έλεγε κάτι κουλά μη το χτυπήσει! χαχαχαχ σιγά ρε μεγάλε! :P Πριν δυο βδομάδες είχα επαφή αλλά να σου πω δεν ένιωσα άνετα, ένιωσα πιο πολύ μαμά παρά ''γυναίκα''. Τώρα δε ξέρω αν ξανατύχει μέχρι τη γέννα, αλλά ανησυχώ αν θα ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμίστε μου λίγο τι είναι σεξ;;;

Ξαράχνιασμα θα χρειαστώ μόλις με το καλό γεννήσω!


Περπάτημα ναι πρέπει να ξεκινήσουμε σιγά σιγά. . . Και λόγω ότι με χτύπησε ελαφρώς ο διαβήτης κύησης.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Θυμίστε μου λίγο τι είναι σεξ;;;

Ξαράχνιασμα θα χρειαστώ μόλις με το καλό γεννήσω!


Περπάτημα ναι πρέπει να ξεκινήσουμε σιγά σιγά. . . Και λόγω ότι με χτύπησε ελαφρώς ο διαβήτης κύησης.... 

αχαχαχαχαχαχα!! είναι αυτό που λένε αν το μάθεις δε το ξεχνάς?!! βοηθάει το περπάτημα κ στο διαβήτη; πρέπει, αν έχει τόσα ωφέλη επιβάλλεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soto είπε:

αχαχαχαχαχαχα!! είναι αυτό που λένε αν το μάθεις δε το ξεχνάς?!! βοηθάει το περπάτημα κ στο διαβήτη; πρέπει, αν έχει τόσα ωφέλη επιβάλλεται!

Εμένα πάντως αν με βάλεις τώρα πάνω σε ποδήλατο, θα τα φάω τα μούτρα μου... Ελπίζω με το άλλο να είναι διαφορετικά!

Θέλει γενικά δραστηριότητα ο διαβήτης οπότε το περπάτημα στην κατάστασή μας έιναι ενα και ένα . Θα σας πω λεπτομέριες μετά το ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο... Έχει να πέσει πείνα... Όλα τα έχω κόψει πια!!! Αλλά... χαλάλι [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχαχα έκλαψα με τ συζήτηση για τ σεξ...!!! 

Να σας πω όμως ως 2η φορά έγκυος μετά τ γεννά στο 1ο μ πήρε 1.5 μήνα να κάνω σεξ... (φτ) πόνος ράμματα αίματα... οπότε σεξ γιοκ Α αχχα.  

Κάνε πιο πριν αν δεν έχετε θέμα.. Κ δε χτυπάει τόσο εύκολα τ μωρό..  Ο δικός μ τ ξεπερασε αυτό χαχαχα.  

Το μωρό γυρνάει κάπου 6ο μήνα κ μετά... Αλλά εμπεδώσει νομίζω κάπου 35++ 

 

Η αμνησία παρι μαζί μ την.εγκυμοσύνη...!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ σεξ ξεχασμένο το έχω! Και πιστεύω θα το έχω για καιρό ακόμα! Μέχρι να το αρχίσω και να αρχίσει ο μικρός να περπατάει και να κάνει έφοδους στο δωμάτιο χαχαχα! Περπάτημα θα πρέπει να ξεκινήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Κορίτσια και εγώ σεξ ξεχασμένο το έχω! Και πιστεύω θα το έχω για καιρό ακόμα! Μέχρι να το αρχίσω και να αρχίσει ο μικρός να περπατάει και να κάνει έφοδους στο δωμάτιο χαχαχα! Περπάτημα θα πρέπει να ξεκινήσουμε! 

Πόσο είσαι τώρα;; 

Εγώ μ τι μικρο κάνω κ μέσα κ έξω φουλ.. Αλλά δε πρέπει τόσο....

 

 

Πείτε μ όλες 25.26 εβδ βάρος μωρού;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Πόσο είσαι τώρα;; 

Εγώ μ τι μικρο κάνω κ μέσα κ έξω φουλ.. Αλλά δε πρέπει τόσο....

 

 

Πείτε μ όλες 25.26 εβδ βάρος μωρού;;;

Χαχα μια χαρά σας βρησκω να μη χάνετε τη φόρμα σας! Είμαι 24η εβδομάδα βάρος μωρού θα σου πω αύριο έχω ραντεβού με το ζουζούνι 5:30 το απόγευμα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα μια χαρά σας βρησκω να μη χάνετε τη φόρμα σας! Είμαι 24η εβδομάδα βάρος μωρού θα σου πω αύριο έχω ραντεβού με το ζουζούνι 5:30 το απόγευμα!!!!! 

Axτι ωραιααααααα...!!!!! :**

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Πόσο είσαι τώρα;; 

Εγώ μ τι μικρο κάνω κ μέσα κ έξω φουλ.. Αλλά δε πρέπει τόσο....

 

 

Πείτε μ όλες 25.26 εβδ βάρος μωρού;;;

Χθες 26 & 2 ήταν 792 γρ. Πριν δέκαπεντε μέρες 602. Εσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Εμένα δε λένε εδώ..! Οπότε δε ξέρω.. ?

πωπω τι βλακεία αυτό το πράγμα! έλα Ελλάδα πουλάκι μου το Σεπτέμβρη κ θα δεις! Άσε μη γεννήσεις κ εδώ! χαχαχα υπάρχει περίπτωση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...