Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Γλυκές μανούλες γεια σας και από εμένα! σας εύχομαι ολόψυχα μια υγιής και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι μόλις 6 εβδομάδων και να σας πω την αλήθεια παρόλο που διαβάζω καθημερινά τα νέα σας, το σκεφτόμουν πολύ καιρό για να μπω στην παρέα σας. Ο λόγος φυσικά είναι το άγχος, λόγω παλίνδρομης κύησης που βίωσα τον Ιανουάριο και ο φόβος καθώς ακόμα δεν έχω ακούσει την καρδούλα του μικρού μου. Πιστεύω όμως πως ενωμένες μπορούμε να πολλαπλασιάσουμε τη χαρά μας και να μειώσουμε το άγχος μας. Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

Βασικά μας είπαν ότι καλύπτει το μέγιστο των μεταλλάξεων. Έχει και εξέταση για το 75% με 90 ευρώ, για το 85% με 150 και αυτό με τις περισσότερες (που ναι 95 κ όχι 99 που είπα) με 250. Συνεργάζεται η γιατρός μου με το εργαστήριο αυτό και μου είπαν την τιμή αυτή και την κάναμε. Είναι πολύ σοβαρό εννοείται και δε το ρισκάρεις να κάνεις την πιο φθηνή. Στο Παίδων που ρώτησαν μου είπαν 300 και 250 (εάν μου γράψει ο γιατρός μια από τις μεταλλάξεις και μου κόψουν έτσι 50 ευρώ). Ωστόσο κάναμε την άλλη στο εργαστήριο που μας έστειλε η γιατρός.

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Εγώ κι εγω πολλά υγρά σαν αυτά που περιγράφεις..Και με αγχωνουν λιγάκι..Επίσης έχω και πονακια στη κοιλιά μου και με αγχωνουν ακόμα περισσότερο..Εγω παίρνω 3 utrogestan τη μέρα..Λες αυτά να τα προκαλούν;?

Ευσι μου είπαν ... τι να πω ... μακάρι να είναι για καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε ; Εγώ είμαι στο νοσοκομείο γιατί έκανε χειρουργείο ο άντρας μου. Εμετούς δεν έχω αλλά αυτά τα υγρά μόνο και σήμερα είχα και κάτι πιο πηχτά με κομματάκια μάλλον παλιά προγεστερονη. Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στον αντρουλη σου κορίτσι μου, υγρά δεν μπορώ να πω ότι έχω όμως συστηματικά ξεκινάω τώρα την προγεστερονη.. θα σου πω την εμπειρία μου τις επόμενες μέρες.. η γιατρός μου έγραψε σήμερα προγεστερονη σε κολπικο τζελ.. μου είπε ότι είναι πιο αποτελεσματική.. προς το παρόν ξεκινάω κολπική θεραπεία για τους μύκητες που βρήκαμε και μόλις τελειώσει ξεκινάω το τζελ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Andora είπε:

Γλυκές μανούλες γεια σας και από εμένα! σας εύχομαι ολόψυχα μια υγιής και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι μόλις 6 εβδομάδων και να σας πω την αλήθεια παρόλο που διαβάζω καθημερινά τα νέα σας, το σκεφτόμουν πολύ καιρό για να μπω στην παρέα σας. Ο λόγος φυσικά είναι το άγχος, λόγω παλίνδρομης κύησης που βίωσα τον Ιανουάριο και ο φόβος καθώς ακόμα δεν έχω ακούσει την καρδούλα του μικρού μου. Πιστεύω όμως πως ενωμένες μπορούμε να πολλαπλασιάσουμε τη χαρά μας και να μειώσουμε το άγχος μας. Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!

Καλώς ήρθες!! Πότε ξαναπάς στο γιατρό; Λογικά αφού θα έχεις περάσει τις 6 βδομάδες πολύ πιθανό να ακούσεις καρδιά! Εύχομαι ολόψυχα να πάμε όλα Καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σε όλες!!! :) Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσας.. 4 εβδομάδων και 4 ημερών  αλλά έχω έναν προβληματισμό.. μπάνιο στη θάλασσα κάνατε από την αρχη; Ο γιατρός μου το επιτρέπει αλλά φοβάμαι λίγο! Ποια είναι η γνώμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια μου γεια σε όλες!!! :) Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσας.. 4 εβδομάδων και 4 ημερών  αλλά έχω έναν προβληματισμό.. μπάνιο στη θάλασσα κάνατε από την αρχη; Ο γιατρός μου το επιτρέπει αλλά φοβάμαι λίγο! Ποια είναι η γνώμη σας?

Κοντά είμαστε εμείς! Εγώ 5+2! Εμένα η γιατρός μου μου είπε αν θέλω να πάω αλλά 1) Να είναι πολύ καθαρή, 2)να κατσω λίγο μέσα 3)μόλις βγώ να βγάλω το βρεγμένο μαγιό 4)να μη με βλεπει ο ήλιος... Ε μετά από όλα αυτά είπα δεν πάω καθόλου και τελειωσε! Η απόφαση δική σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η asda είπε:

Καλώς ήρθες!! Πότε ξαναπάς στο γιατρό; Λογικά αφού θα έχεις περάσει τις 6 βδομάδες πολύ πιθανό να ακούσεις καρδιά! Εύχομαι ολόψυχα να πάμε όλα Καλά!!

Καλώς σας βρήκα!!Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού. Μακάρι να ακούσω την καρδούλα του και να δω έστω κάτι μικρό, γιατί στις 5 εβδομάδες που πήγα για υπέρηχο είδα μόνο τον σάκο και κάτι αχνό σαν λεκιθικό ασκό. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχή σου, να είσαι καλά!! Μακάρι να πάω καλά νέα αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @eirini@ είπε:

Κοντά είμαστε εμείς! Εγώ 5+2! Εμένα η γιατρός μου μου είπε αν θέλω να πάω αλλά 1) Να είναι πολύ καθαρή, 2)να κατσω λίγο μέσα 3)μόλις βγώ να βγάλω το βρεγμένο μαγιό 4)να μη με βλεπει ο ήλιος... Ε μετά από όλα αυτά είπα δεν πάω καθόλου και τελειωσε! Η απόφαση δική σου!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια μου γεια σε όλες!!! :) Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσας.. 4 εβδομάδων και 4 ημερών  αλλά έχω έναν προβληματισμό.. μπάνιο στη θάλασσα κάνατε από την αρχη; Ο γιατρός μου το επιτρέπει αλλά φοβάμαι λίγο! Ποια είναι η γνώμη σας?

Καλώς ήρθες niki co! Εγώ έχω ΠΗΤ 08/01 και είμαι 6+2. Και εγώ αποφάσισα να μην πάω θάλασσα τουλάχιστον τους 3 πρώτους μήνες. Κορίτσια, έχετε καθόλου συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια μου γεια σε όλες!!! :) Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσας.. 4 εβδομάδων και 4 ημερών  αλλά έχω έναν προβληματισμό.. μπάνιο στη θάλασσα κάνατε από την αρχη; Ο γιατρός μου το επιτρέπει αλλά φοβάμαι λίγο! Ποια είναι η γνώμη σας?

Κανω μπανιο, εφοσον τα νερά είναι καθαρά. Μονο απογευματάκι βέβαια και αλλαζω μαγιό μετά.. Μου αρέσει πολυ, με χαλαρώνει και με τα πονακια στη μέση που θα αρχίσουν σιγά σιγά, θα είναι τέλεια να ξεχναω το βάρος της κοιλιτσας, κολυμπώντας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κανω μπανιο, εφοσον τα νερά είναι καθαρά. Μονο απογευματάκι βέβαια και αλλαζω μαγιό μετά.. Μου αρέσει πολυ, με χαλαρώνει και με τα πονακια στη μέση που θα αρχίσουν σιγά σιγά, θα είναι τέλεια να ξεχναω το βάρος της κοιλιτσας, κολυμπώντας... 

Κ εμενα αυτό μου είπε ο γιατρός.. Ότι το κολύμπι με τις κατάλληλες προϋποθέσεις βέβαια είναι ιδανική άσκηση! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμενα μου είπε κανονικά μπανιο . Της είπα ότι έχω δικιά μου ξαπλώστρα κλπ και είπε σπάνια να κολλήσεις τίποτα . Εγώ είμαι 7 και 4 ημέρες . Έχω ξανά υπέρηχο 6/7 και μου φαίνεται μακρύς ο δρόμος .ακομη και επαφές μου είπε παρόλο που παίρνω προγεστερονη. Ταξιδι με το αεροπλάνο αρκεί να είμαι στο διάδρομο και να περπατώ . Γενικά πολύ κουλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Έμενα μου είπε κανονικά μπανιο . Της είπα ότι έχω δικιά μου ξαπλώστρα κλπ και είπε σπάνια να κολλήσεις τίποτα . Εγώ είμαι 7 και 4 ημέρες . Έχω ξανά υπέρηχο 6/7 και μου φαίνεται μακρύς ο δρόμος .ακομη και επαφές μου είπε παρόλο που παίρνω προγεστερονη. Ταξιδι με το αεροπλάνο αρκεί να είμαι στο διάδρομο και να περπατώ . Γενικά πολύ κουλ. 

Κ εμενα το ίδιο! Κ μπάνιο κ επαφές κανονικά.. Δεν μου απαγόρευσε κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Έμενα μου είπε κανονικά μπανιο . Της είπα ότι έχω δικιά μου ξαπλώστρα κλπ και είπε σπάνια να κολλήσεις τίποτα . Εγώ είμαι 7 και 4 ημέρες . Έχω ξανά υπέρηχο 6/7 και μου φαίνεται μακρύς ο δρόμος .ακομη και επαφές μου είπε παρόλο που παίρνω προγεστερονη. Ταξιδι με το αεροπλάνο αρκεί να είμαι στο διάδρομο και να περπατώ . Γενικά πολύ κουλ. 

Εγώ εδώ έχω την Τρίτη που μας έρχεται και μου φαίνεται αιώνας.. πόσο μάλλον εσύ.. Τι είναι και αυτό. Κι εμένα πολύ κουλ όσο πάνε όλα καλά δεν μου να χει περιορισμούς. Ούτε στο φαγητο ούτε τιποτα. Μου λέει έγκυος είσαι Όχι άρρωστη.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Ειμαστε οντως κοντα!! :)Εσένα τι ΠΗΤ σου δίνουν?

Πρώτα ο θεος ΠΗΤ 11/2/19! Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Niki co είπε:

Κοντα ειμαστε! :) Εμενα 17/2/19.. Από συμπτώματα πως εισαι?

Aσε μόνο στήθος μονιμως πρησμένο και πονεμενο! Χτες με πονουσε πρώτη φορά πολύ η μέση μου και πονακια στη μητρα! Από εμετούς τίποτα από αναγούλες τπτ μόνο χθες ένιωσα κατι αδιόρατο που δεν είμαι και σίγουρη τοσο ανεπαισθητο που ήταν! Ζαλάδα από σπάνια έως καθόλου... Ανησυχώ που δεν έχω τετοια συμπτώματα αλλά τη Δευτέρα που πήγα στη γυναικολόγο μου λεει είναι νωρίς ακόμα... Τι να πω! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @eirini@ είπε:

Aσε μόνο στήθος μονιμως πρησμένο και πονεμενο! Χτες με πονουσε πρώτη φορά πολύ η μέση μου και πονακια στη μητρα! Από εμετούς τίποτα από αναγούλες τπτ μόνο χθες ένιωσα κατι αδιόρατο που δεν είμαι και σίγουρη τοσο ανεπαισθητο που ήταν! Ζαλάδα από σπάνια έως καθόλου... Ανησυχώ που δεν έχω τετοια συμπτώματα αλλά τη Δευτέρα που πήγα στη γυναικολόγο μου λεει είναι νωρίς ακόμα... Τι να πω! Εσύ?

Και εγώ δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο! Πρησμένο στήθος, αυξημένα υγρά και χθες βράδυ μια ψιλο ναυτία! Και εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς αλλά και ότι κάποιες γυναίκες δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα ή έχουν ήπια... Πόσο χρονών είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Niki co είπε:

Και εγώ δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο! Πρησμένο στήθος, αυξημένα υγρά και χθες βράδυ μια ψιλο ναυτία! Και εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς αλλά και ότι κάποιες γυναίκες δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα ή έχουν ήπια... Πόσο χρονών είσαι??

Αισίως 29! Παντρεύτηκα τον περασμένο Ιούλιο και είναι η πρώτη μου εγκυμοσυνη! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Εγώ είμαι 25 και παντρεύτηκα τον περασμένο Σεπτέμβρη! Κ εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι!! :) 

Tι ωραία! Ευχομαι να μας πάνε όλα τελεια, και σε όλες τις εγκυούλες φυσικά!!!

Προσπαθούσατε καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η @eirini@ είπε:

Tι ωραία! Ευχομαι να μας πάνε όλα τελεια, και σε όλες τις εγκυούλες φυσικά!!!

Προσπαθούσατε καιρό?

Προσπαθούσαμε σχεδόν ένα χρόνο..Ο σύζυγος είχε θέμα με το σπέρμα και τέλος του μήνα θα ξεκινούσαμε διαδικασία εξωσωματικής!  Μας πρόλαβε το θαυματακι ❤️ όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki co είπε:

Προσπαθούσαμε σχεδόν ένα χρόνο..Ο σύζυγος είχε θέμα με το σπέρμα και τέλος του μήνα θα ξεκινούσαμε διαδικασία εξωσωματικής!  Μας πρόλαβε το θαυματακι ❤️ όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!!! 

Τι καλά! Χαίρομαι που δεν χρειάστηκε να προσπαθήσεις περισσότερο!!!? 

Εγώ θα έλεγα ήμουν τυχερή, επιασα σχεδόν αμέσως... αργήσαμε απλά την προσπάθεια για παιδί διότι στην αρχή μας άγχωνε λίγο το θέμα! Τώρα το περιμένουμε με ανυπομονησία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Τι καλά! Χαίρομαι που δεν χρειάστηκε να προσπαθήσεις περισσότερο!!!? 

Εγώ θα έλεγα ήμουν τυχερή, επιασα σχεδόν αμέσως... αργήσαμε απλά την προσπάθεια για παιδί διότι στην αρχή μας άγχωνε λίγο το θέμα! Τώρα το περιμένουμε με ανυπομονησία!

Τέλεια!!! Υπάρχει και η κατάλληλη στιγμή εννοείται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...