Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 7/8/2018 at 12:42 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Υπέροχες μανούλες τι κανετε; αχ τι με βάζετε και κάνω πρωινιάτικα επιστήμονα άνθρωπο! Τα αποτελεσματα: καθόλου αφρισμα. Και έχω επιβεβαιωμένα με nipt αγόρι. Συμπερασμα: μην κατουρατε σε σοδες, εμπιστευτειτε τη μανταμ ζαιρα!

πάντως νομίζω ότι το κόλπο με την σόδα θέλει μετά από κάποιες βδομάδες νομίζω μετά την Αυχενική κάτι τέτοιο που αρχίζουν λίγο κ σταθεροποιουνται οι ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω πάθει το άλλο: Εδώ και 5 μέρες έχω αρχίσει να καταλαβαίνω αμυδρά το μωρό. Ξαπλωμένη ανάσκελα και με χέρι στην κοιλιά το νιώθω σαν κάτι να κοχλάζει στιγμιαία από κάτω, μάλιστα αν κοιτάω την κοιλιά μου φαίνεται και σαν να ανασηκώνεται λίγο το δέρμα εκείνη τη στιγμή. Χθες λοιπόν με τις δουλειές και με τα διάφορα δεν έκατσα να το αφουγκραστώ, μέχρι που το βράδυ συνειδητοποίησα ότι όλη μέρα δεν το έχω νιώσει. Κάθομαι λοιπόν στη γνωστή θέση, περιμένω περιμένω (πρέπει να πέρασε καμια ώρα) και τίποτα! Με έπιασε μια ανησυχία, το ζούληξα, έφαγα λίγα πουράκια αλλά τίποτα! Κάποια στιγμή μάλιστα είχε πετρώσει η μήτρα μου και φαινόταν σαν εξόγκωμα σε ένα σημείο.

Είπα δεν θα τρελαθώ, θα κοιμηθώ και αν συνεχίσει το πρωί να μην το καταλαβαίνω και να έχω αυτό το πέτρωμα θα πάω γιατρό. Ευτυχώς το πρωί όλα καλά, είχε μαλακώσει και ένιωσα αυτό το ανακουφιστικό φτερούγισμα. Αλλά και σήμερα όλη μέρα παρατηρώ την κοιλιά μου και συχνά γίνεται πιο σκληρή σε διαφορετικό σημείο κάθε φορά. Χωρίς πόνο και μετά από λίγο επανέρχεται.

Το έχει πάθει καμια άλλη; Ραντεβού τώρα έχω τέλος του μήνα (που θα κάνω και Β επιπέδου) και λέω να μην τον ενοχλήσω νωρίτερα. Πιστεύετε πρέπει να με δει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια εγώ έχω πάθει το άλλο: Εδώ και 5 μέρες έχω αρχίσει να καταλαβαίνω αμυδρά το μωρό. Ξαπλωμένη ανάσκελα και με χέρι στην κοιλιά το νιώθω σαν κάτι να κοχλάζει στιγμιαία από κάτω, μάλιστα αν κοιτάω την κοιλιά μου φαίνεται και σαν να ανασηκώνεται λίγο το δέρμα εκείνη τη στιγμή. Χθες λοιπόν με τις δουλειές και με τα διάφορα δεν έκατσα να το αφουγκραστώ, μέχρι που το βράδυ συνειδητοποίησα ότι όλη μέρα δεν το έχω νιώσει. Κάθομαι λοιπόν στη γνωστή θέση, περιμένω περιμένω (πρέπει να πέρασε καμια ώρα) και τίποτα! Με έπιασε μια ανησυχία, το ζούληξα, έφαγα λίγα πουράκια αλλά τίποτα! Κάποια στιγμή μάλιστα είχε πετρώσει η μήτρα μου και φαινόταν σαν εξόγκωμα σε ένα σημείο.

Είπα δεν θα τρελαθώ, θα κοιμηθώ και αν συνεχίσει το πρωί να μην το καταλαβαίνω και να έχω αυτό το πέτρωμα θα πάω γιατρό. Ευτυχώς το πρωί όλα καλά, είχε μαλακώσει και ένιωσα αυτό το ανακουφιστικό φτερούγισμα. Αλλά και σήμερα όλη μέρα παρατηρώ την κοιλιά μου και συχνά γίνεται πιο σκληρή σε διαφορετικό σημείο κάθε φορά. Χωρίς πόνο και μετά από λίγο επανέρχεται.

Το έχει πάθει καμια άλλη; Ραντεβού τώρα έχω τέλος του μήνα (που θα κάνω και Β επιπέδου) και λέω να μην τον ενοχλήσω νωρίτερα. Πιστεύετε πρέπει να με δει;

Κι εγώ 17 + 2 σήμερα είναι η 3η μέρα που τον καταλαβαίνω τον μπεμπουλη...όταν βάζω το χέρι και είμαι ήρεμη στο κρεβάτι κάνει την εμφάνιση του.ειναι τόσο όμορφο...❣️❣️

Κατά τη γνώμη μου για να σου φύγει η ανησυχία παρτόν καποιο τηλ για να Σάι κομπλέ και να μην το χεις στο μυαλό σου. Αλλά όλα καλά θα ναι ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Κι εγώ 17 + 2 σήμερα είναι η 3η μέρα που τον καταλαβαίνω τον μπεμπουλη...όταν βάζω το χέρι και είμαι ήρεμη στο κρεβάτι κάνει την εμφάνιση του.ειναι τόσο όμορφο...❣️❣️

Κατά τη γνώμη μου για να σου φύγει η ανησυχία παρτόν καποιο τηλ για να Σάι κομπλέ και να μην το χεις στο μυαλό σου. Αλλά όλα καλά θα ναι ❣️

Ναι ρε δεν είναι τέλεια αίσθηση; Εγώ 17+5 ήταν η πρώτη μέρα που επιβεβαίωσα ότι όντως είναι το μπεμπέ! Θα μου πεις πώς ήσουν σίγουρη; Ε, το καταλαβαίνεις! Με το καλό να μας περιγράψουν και τα άλλα κορίτσια τις πρώτες κλωτσιές!

Καλά λες, θα τον πάρω το γιατρό αλλά αφού πρώτα πιω δυο-τρεις μέρες συστηματικά το μαγνήσιο. Το είχα αφήσει λίγο όποτε το θυμόμουν, δεν το είχε θεωρήσει απαραίτητο κι ο γιατρός, δεν είχα κι εγώ συμπτώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είμαι 17&2 και τις τελευταίες 2-3 μέρες αισθάνομαι το βράδυ κατα τις 10 ππυ είμαι λιγο πιο χαλαρή κ ξαπλωμένη δυο τρία χτυπήματα χαμηλά αριστερα στη κοιλιά! 

Λογικα ο μικρούλης θα ειναι αλλα θελω λιγο καιρό για βα σιγουρευτώ! 

Πάντως αν ειναι αυτός τον βλέπω να ξεθαρρεύει το βράδυ όποτε με βλέπω για μεγάλα ξενύχτια!!!! Αχαχαχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nala_89 είπε:

Σήμερα είμαι 17&2 και τις τελευταίες 2-3 μέρες αισθάνομαι το βράδυ κατα τις 10 ππυ είμαι λιγο πιο χαλαρή κ ξαπλωμένη δυο τρία χτυπήματα χαμηλά αριστερα στη κοιλιά! 

Λογικα ο μικρούλης θα ειναι αλλα θελω λιγο καιρό για βα σιγουρευτώ! 

Πάντως αν ειναι αυτός τον βλέπω να ξεθαρρεύει το βράδυ όποτε με βλέπω για μεγάλα ξενύχτια!!!! Αχαχαχα???

Ναι ναι! Αυτός είναι! Έλα να μαζεύουμε τους ποδοσφαιριστές για την ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια εγώ έχω πάθει το άλλο: Εδώ και 5 μέρες έχω αρχίσει να καταλαβαίνω αμυδρά το μωρό. Ξαπλωμένη ανάσκελα και με χέρι στην κοιλιά το νιώθω σαν κάτι να κοχλάζει στιγμιαία από κάτω, μάλιστα αν κοιτάω την κοιλιά μου φαίνεται και σαν να ανασηκώνεται λίγο το δέρμα εκείνη τη στιγμή. Χθες λοιπόν με τις δουλειές και με τα διάφορα δεν έκατσα να το αφουγκραστώ, μέχρι που το βράδυ συνειδητοποίησα ότι όλη μέρα δεν το έχω νιώσει. Κάθομαι λοιπόν στη γνωστή θέση, περιμένω περιμένω (πρέπει να πέρασε καμια ώρα) και τίποτα! Με έπιασε μια ανησυχία, το ζούληξα, έφαγα λίγα πουράκια αλλά τίποτα! Κάποια στιγμή μάλιστα είχε πετρώσει η μήτρα μου και φαινόταν σαν εξόγκωμα σε ένα σημείο.

Είπα δεν θα τρελαθώ, θα κοιμηθώ και αν συνεχίσει το πρωί να μην το καταλαβαίνω και να έχω αυτό το πέτρωμα θα πάω γιατρό. Ευτυχώς το πρωί όλα καλά, είχε μαλακώσει και ένιωσα αυτό το ανακουφιστικό φτερούγισμα. Αλλά και σήμερα όλη μέρα παρατηρώ την κοιλιά μου και συχνά γίνεται πιο σκληρή σε διαφορετικό σημείο κάθε φορά. Χωρίς πόνο και μετά από λίγο επανέρχεται.

Το έχει πάθει καμια άλλη; Ραντεβού τώρα έχω τέλος του μήνα (που θα κάνω και Β επιπέδου) και λέω να μην τον ενοχλήσω νωρίτερα. Πιστεύετε πρέπει να με δει;

Κοπέλα μου έχω ακριβώς τα ίδια εξογκώματα,τεντωματα, σκουντηγματα και μερικές φορες σαν ένα ψαράκι να προσπαθεί να κουνηθεί στην κοιλίτσα μου..μην ανησυχείς και εγώ έτσι φοβόμουν αλλά μου είπαν πως αυτά που κάνει η μητρα τα εξογκώματα είναι φυσιολογικές συσπασουλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Όχι και όμως το μωρό ήταν τότε γιατί ήταν όπως στον μεγάλο το πρώτο σκίρτημα που λέμε.. Στον 1ο πάλι νωρίς τον ένιωσα 15η βδομάδα...τότε είχα ρωτήσει την γυναικολόγο μου κ όντως μου είπε ότι τα 2α τα αισθάνεσαι πιο έντονα απλά την 11η με 12η το ένιωσα 1η φορά κ μετά πάλι μετά από 2 μέρες όπου μέρα με την μέρα ήταν κ πιο συχνά κ πιο έντονη η κίνηση του εμβρύου.εξαλου λογο της θέσης του πλακούντα που ήταν οπίσθιος εκεινη την φορά κ Επειδή έχω κ οπίσθια κάμψη μήτρας με χτυπούσε στην μέση μετά πότε πίστεψε με ειμαι σίγουρη γιατί με κάθε κλωτσιά μετά υπεφερα!ενώ στον 1ο που την προσθιοςο πλακουντας πάλι τον ένιωσα νωρίς αλλά δεν είχα αυτό το θέμα με την μέσ η μου.

Ενταξει, καθε σωμα ειναι διαφορετικό.. Εγω ένιωσα 19 εβδομαδων το πρώτο (18-20 μου ειχε πει τότε η γιατρός να το περιμένω) και απο τις 15 με χέρια στην κοιλιά και τελος 16ης ξεκάθαρα χωρίς να ακουμπάω χέρια το δεύτερο.. Με πρόσθιο πλακούντα και τις δύο φορές.. Σημασία έχει οτι το νιωθω.. Ειδικά με το που κάθομαι λιγο αμέσως.. Αυτη τη στιγμή που σου γραφω χοροπηδάει ο κύριος χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2018 at 2:27 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & ???

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

 

ξαναφερα εδω τη λιστα για να μην ανατρεχω πολυ πισω..μου λειπετε καποιες. για πειτε φυλο.. @Hope25 πρεπει να μου το εχεις πει, αλλα χαθηκα με τοσα σχολια..

Βλέπω μπήκατε κι αλλες στην παρεα μας.. Πειτε μου πητ και φύλο αν ξέρετε να σας βαλω στη λίστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθήστε με λιγο ... έχω απο το μεσημέρι έναν πονο στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς απο το ύψος του αφαλου μέχρι τη λεκάνη.. δε μπορώ ουσιαστικά οταν σηκωθώ όρθια να ίσιωσεω το σώμα μου γιατί με τσιμπάει... ειναι οι λεγόμενες κράμπες η άλλο πράγμα; Δεν εχει τύχει να νιώσω κατι τόσο καιρό κι προβληματίστηκα λιγο!!

για πείτε αν καμία το εχει νιώσει....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Βοηθήστε με λιγο ... έχω απο το μεσημέρι έναν πονο στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς απο το ύψος του αφαλου μέχρι τη λεκάνη.. δε μπορώ ουσιαστικά οταν σηκωθώ όρθια να ίσιωσεω το σώμα μου γιατί με τσιμπάει... ειναι οι λεγόμενες κράμπες η άλλο πράγμα; Δεν εχει τύχει να νιώσω κατι τόσο καιρό κι προβληματίστηκα λιγο!!

για πείτε αν καμία το εχει νιώσει....??

Δεν εχω νιωσει κατι τόσο δυνατό, γρήγορα τηλ στο γιατρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Βοηθήστε με λιγο ... έχω απο το μεσημέρι έναν πονο στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς απο το ύψος του αφαλου μέχρι τη λεκάνη.. δε μπορώ ουσιαστικά οταν σηκωθώ όρθια να ίσιωσεω το σώμα μου γιατί με τσιμπάει... ειναι οι λεγόμενες κράμπες η άλλο πράγμα; Δεν εχει τύχει να νιώσω κατι τόσο καιρό κι προβληματίστηκα λιγο!!

για πείτε αν καμία το εχει νιώσει....??

Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου ..Ούτε εγώ έχω νιώσει κάτι τέτοιο..Ελπίζω να μην είναι κάτι όμως.. ♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & κορίτσι ❤️

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02

PanB 28/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια εμείς έχουμε κοριτσάκι!! :)

Μπηκε στη λίστα το κοριτσάκι σου!! ❤️

@Δήμητρα Λιγκαρου σε εβαλα στη λιστα με κορίτσι, βλέπεις ούτε γιατρούς περιμένουμε ουτε τιποτα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2018 at 10:10 ΠΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

@Irene_D μπραβο κοριτσάκι μου! Η μπέμπα μεγαλώνει με ρυθμους φοβερούς! Τι ωραιο συναισθημα ε? Να ειναι γεμάτη η κοιλιτσα, να φουσκώνει και να υπαρχει αυτο το πλασματακι μεσα που τωρα ειναι κανονικο μινι ανθρωπακι! Να περασετε υπεροχα οι 3 σας. χιχιχιχ

Κοριτσάκι μου καλησπέρα!!! Σ’ευχαριστω πολύ!!! Είναι όντως όμορφο συναίσθημα.. κι ακόμα Νοιώθω τη μικρή σαν γουργουρητό Χαχαχαχα φαντάσου να τη νοιωσω κανονικά ... έχεις φύγει εσυ διακοπές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα!!! Σ’ευχαριστω πολύ!!! Είναι όντως όμορφο συναίσθημα.. κι ακόμα Νοιώθω τη μικρή σαν γουργουρητό Χαχαχαχα φαντάσου να τη νοιωσω κανονικά ... έχεις φύγει εσυ διακοπές;

15αυγουστο!!! Αναμενω να φυγω, αν και θα χω περιοδο γκρρρρ. Τελοσπαντων θα χασω μπανια αλλα ελπιζω να ξεκουραστω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μπηκε στη λίστα το κοριτσάκι σου!! ❤️

@Δήμητρα Λιγκαρου σε εβαλα στη λιστα με κορίτσι, βλέπεις ούτε γιατρούς περιμένουμε ουτε τιποτα χαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχα. Ειναι κορίτσι σίγουρα χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ..Μόλις ξεκίνησαν τα προβληματαααα...έβγαλα μια μικρή αιμορροΐδα...? δεν είχα ποτέ..θα φύγει ποτέ η θα την έχω για πάντα; βοήθεια κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Ωχ..Μόλις ξεκίνησαν τα προβληματαααα...έβγαλα μια μικρή αιμορροΐδα...? δεν είχα ποτέ..θα φύγει ποτέ η θα την έχω για πάντα; βοήθεια κοριτσια...

Εγώ έβγαλα στη πρώτη εγκυμοσύνη και τις έχω από τότε. 

Λένε ότι φεύγουν σε άλλες κοπέλες. Σε εμένα δεν έφυγαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Ωχ..Μόλις ξεκίνησαν τα προβληματαααα...έβγαλα μια μικρή αιμορροΐδα...? δεν είχα ποτέ..θα φύγει ποτέ η θα την έχω για πάντα; βοήθεια κοριτσια...

ειναι διαφορετικη η καθε περιπτωση..οπως και αν εχει να το αναφερεις στο γιατρο σου, πρεπει να βρειτε λυση να μην πιεζεσαι καθολου στην τουαλετα..αλλα μην αγχωνεσαι..υπαρχουν λυσεις για την αιμορροϊδα..και αφου ειναι μια και μικρη, το πιο πιθανο ειναι οτι θα φυγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2018 at 2:15 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Βλέπω μπήκατε κι αλλες στην παρεα μας.. Πειτε μου πητ και φύλο αν ξέρετε να σας βαλω στη λίστα!! 

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ειναι διαφορετικη η καθε περιπτωση..οπως και αν εχει να το αναφερεις στο γιατρο σου, πρεπει να βρειτε λυση να μην πιεζεσαι καθολου στην τουαλετα..αλλα μην αγχωνεσαι..υπαρχουν λυσεις για την αιμορροϊδα..και αφου ειναι μια και μικρη, το πιο πιθανο ειναι οτι θα φυγει..

 

στις On 10/8/2018 at 6:04 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & ???

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

PanB 28/02

Anitta 23/2 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ειναι διαφορετικη η καθε περιπτωση..οπως και αν εχει να το αναφερεις στο γιατρο σου, πρεπει να βρειτε λυση να μην πιεζεσαι καθολου στην τουαλετα..αλλα μην αγχωνεσαι..υπαρχουν λυσεις για την αιμορροϊδα..και αφου ειναι μια και μικρη, το πιο πιθανο ειναι οτι θα φυγει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Να ευχηθώ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες με το καλό να αγκαλιάσουν το μωράκι τους. Χθες έκλεισα την 12η εβδομάδα, είμαι στο 3ο μου παιδάκι έχω ένα κοριτσάκι 9 και ένα αγοράκι 7. Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω την αυχενική. Είμαι 34 χρόνων κι έχω πολύ άγχος σχετικά με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Η εγκυμοσύνη μου αυτή είναι εντελώς διαφορετική από τις άλλες 2 καθώς έχω έντονη ναυτία, εμετούς, και υπερβολική δυσπεψία. Ελπίζω να συνέλθω σύντομα :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2018 at 2:15 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Βλέπω μπήκατε κι αλλες στην παρεα μας.. Πειτε μου πητ και φύλο αν ξέρετε να σας βαλω στη λίστα!! 

Anitta 23/2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Να ευχηθώ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες με το καλό να αγκαλιάσουν το μωράκι τους. Χθες έκλεισα την 12η εβδομάδα, είμαι στο 3ο μου παιδάκι έχω ένα κοριτσάκι 9 και ένα αγοράκι 7. Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω την αυχενική. Είμαι 34 χρόνων κι έχω πολύ άγχος σχετικά με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Η εγκυμοσύνη μου αυτή είναι εντελώς διαφορετική από τις άλλες 2 καθώς έχω έντονη ναυτία, εμετούς, και υπερβολική δυσπεψία. Ελπίζω να συνέλθω σύντομα :-(

Καλώς ήρθες!!!! Έχω Παρα πολύ ναυτία κ εγώ είμαι στη 11η εβδομάδα κ εύχομαι να σταματήσουν. Έχω επίσης άγχος για την αυχενικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...