Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα δεν αφρισε 

τιποτα ε? αρα υποτιθεται ειναι κοριτσακι. ? εριξες τα τσισακια και δεν κανανε καμια αντιδραση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

τιποτα ε? αρα υποτιθεται ειναι κοριτσακι. ? εριξες τα τσισακια και δεν κανανε καμια αντιδραση??

Τίποτα ναι χαχαχαχαχαχα. 

10η εβδομάδα σήμερα μπα δεν είδε τίποτα ούτε πουλάκι ούτε κουτάκι... Χαχαχα. 

Για να δούμε η σόδα. Χα χα. Εγώ κορίτσι τ κόβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα δεν αφρισε 

να το κανεις και με πρωτα πρωινα ούρα  να δουμε αν θα σου βγει το ιδιο!να εχουμε εμπεριστατωμένη  επιστημονική άποψη ,οχι τσατρα πατρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

να το κανεις και με πρωτα πρωινα ούρα  να δουμε αν θα σου βγει το ιδιο!να εχουμε εμπεριστατωμένη  επιστημονική άποψη ,οχι τσατρα πατρα ?

Χαχαχαχαχαχα 

Οκκκκκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσιαααα χαχα.. κι εμενα αφρισε..!! λετε να μου ετοιμαζει εκπληξη το μπεμπε!!❤❤

χαχαχα καντο και εσύ και με τα πρωτα πρωινα να δουμε αν θα συμβει το ιδιο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο you tube το βρήκα μόνο θετικό η αρνητικό όχι κορίτσι ή αγόρι. ??????

Δεν αφριζει εμένα... Έκανα. 

Λες να έληξε η σόδα???? Χαχαχαχαχαχα 

Καλημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2018 at 8:14 ΠΜ, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:
στις On 2/8/2018 at 11:30 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

Εγώ έχω κ χασιμοτο επίσης σεψ2 εγκυμοσύνες η τιμή πρέπει να είναι στο 1..θέλεις σίγουρα αύξηση...γιατί όμως δεν σε ανέβασε αφότου έμεινες έγκυος?κ πάλι το 6.75 πολύ είναι.

Μου ανέβασε από τ50 σε τ88. 

Κ προχθές με πήγε στο τ112. 

Οι τιμές για το πρώτο τρίμηνο είναι 4.59.. Αλλά πάλι το 6.75 είναι 2 μονάδες πάνω. 

Στις εγκύους ανεβαίνουν οι τιμές. 1.5..έπρεπε να είναι πριν στα κανονικά μας 

Μου ανέβασε από τ50 σε τ88. 

Κ προχθές με πήγε στο τ112. 

Οι τιμές για το πρώτο τρίμηνο είναι 4.59.. Αλλά πάλι το 6.75 είναι 2 μονάδες πάνω. 

Στις εγκύους ανεβαίνουν οι τιμές. 1.5..έπρεπε να είναι πριν στα κανονικά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μου ανέβασε από τ50 σε τ88. 

Κ προχθές με πήγε στο τ112. 

Οι τιμές για το πρώτο τρίμηνο είναι 4.59.. Αλλά πάλι το 6.75 είναι 2 μονάδες πάνω. 

Στις εγκύους ανεβαίνουν οι τιμές. 1.5..έπρεπε να είναι πριν στα κανονικά μας 

Λες να συνέλθω.? . Έχω τρομερή ατονία.... Κακή διάθεση... Σέρνομαι γενικά κ η ναυτία επίσης η μεταλλική γεύση... 

Έχω ενδοκρινολογο τ Πέμπτη κ για υπερυχο. Έχω οζιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Στο you tube το βρήκα μόνο θετικό η αρνητικό όχι κορίτσι ή αγόρι. ??????

Δεν αφριζει εμένα... Έκανα. 

Λες να έληξε η σόδα???? Χαχαχαχαχαχα 

Καλημέρα 

χαχαχαχαχα πλακα πλακα και εγω καιρο την εχω, θα παρω καινουρια και θα το ξανα κανω ? γραψε στο you tube baking soda gender test. το έκανες και σημερα πρωι?? ? επιστημονική προσέγγισή εχουμε κανει στο θεμα, κατουραμε σε σοδα ολημερίς  για να δουμε αν θα κανουμε αγορι ή κοριτσι χαχαχαχαχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

χαχαχαχαχα πλακα πλακα και εγω καιρο την εχω, θα παρω καινουρια και θα το ξανα κανω ? γραψε στο you tube baking soda gender test. το έκανες και σημερα πρωι?? ? επιστημονική προσέγγισή εχουμε κανει στο θεμα, κατουραμε σε σοδα ολημερίς  για να δουμε αν θα κανουμε αγορι ή κοριτσι χαχαχαχαχα ???

Ναι τ πρωί πρωί. Δεν αφριζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα βρε κοριτσια...κανονικα κ εγω ανήκω εδώ μιας που εχω ΠΗΤ 28/1 παρολο που όλοι μου λενε οτι σιγα μην φτασω με διδυμα...σας εχω ερωτηση γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μου..15 εβδομαδων =ποσο μηνων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μου ανέβασε από τ50 σε τ88. 

Κ προχθές με πήγε στο τ112. 

Οι τιμές για το πρώτο τρίμηνο είναι 4.59.. Αλλά πάλι το 6.75 είναι 2 μονάδες πάνω. 

Στις εγκύους ανεβαίνουν οι τιμές. 1.5..έπρεπε να είναι πριν στα κανονικά μας 

το ξέρω κοριτσάκι μου,δεν είναι απόλυτο ότι ανεβαίνουν οι τιμές κάθε μήνα,απλά πάντα σ δίνει πολύ παραπάνω δώσει σε εγκυμοσύνη για να καλύπτει κ εσένα κ το μωρό σου.γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη σου πρέπει να είναι κάτω από 2 γιατί από εκεί κ πάνω η χασιμοτο μπορεί να φέρει αποβολές..έτσι μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου.και κάθε μήνα ελέγχεις την TSH  Κ αναλόγως την τιμή σ ρυθμίζει την τιμή αντίστοιχα...πχ..εγώ τώρα παίρνω κάθε μέρα των 88 όταν μείνω έγκυος από το τεστ ακόμα που θα δω θετικό ξέρω κ μου το έχει πει κ η ίδια η ενδοκρινολογος μου ότι θα την πάρω τηλ για να μου αυξήσει την δόση έτσι ώστε να καλύπτει κ εμένα κ το μωρό..με το καλό εύχομαι ,απλά να είσαι καλά ρυθμισμενη κ όπως ξέρεις για το αυτοανοσο μας όχι άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

το ξέρω κοριτσάκι μου,δεν είναι απόλυτο ότι ανεβαίνουν οι τιμές κάθε μήνα,απλά πάντα σ δίνει πολύ παραπάνω δώσει σε εγκυμοσύνη για να καλύπτει κ εσένα κ το μωρό σου.γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη σου πρέπει να είναι κάτω από 2 γιατί από εκεί κ πάνω η χασιμοτο μπορεί να φέρει αποβολές..έτσι μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου.και κάθε μήνα ελέγχεις την TSH  Κ αναλόγως την τιμή σ ρυθμίζει την τιμή αντίστοιχα...πχ..εγώ τώρα παίρνω κάθε μέρα των 88 όταν μείνω έγκυος από το τεστ ακόμα που θα δω θετικό ξέρω κ μου το έχει πει κ η ίδια η ενδοκρινολογος μου ότι θα την πάρω τηλ για να μου αυξήσει την δόση έτσι ώστε να καλύπτει κ εμένα κ το μωρό..με το καλό εύχομαι ,απλά να είσαι καλά ρυθμισμενη κ όπως ξέρεις για το αυτοανοσο μας όχι άγχος!!

Ναι ρε συ άγχος..... Εγώ πιστεύω ότι το εμετό κ οι ναυτιες είναι μόνο άγχος φφφ φφφ φφφ. 

Νιώθει κουρασμένη όταν ο θυρεοειδής είναι σκατα?? 

Εγώ σέρνομαι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλημεραααααα??

εμενα παλι αφριζε

 

χαχαχα

θα παρω καινουρια σόδα και θα ξανα δοκιμασω ? εσενα δεν θα επρεπε να αφριζει που περιμένεις κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα βρε κοριτσια...κανονικα κ εγω ανήκω εδώ μιας που εχω ΠΗΤ 28/1 παρολο που όλοι μου λενε οτι σιγα μην φτασω με διδυμα...σας εχω ερωτηση γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μου..15 εβδομαδων =ποσο μηνων;

καλως την!και εγω ετσι μπερδεμενη ημουν ? να χαιρεσαι τα διδυμακια σου!!εισαι στον τεταρτο και οταν ξεκινησει η 18η μπαινεις στον πέμπτο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας! ? στο τσακ ανήκω κι εγώ στην ομάδα σας με ΠΗΤ 28/2, αν όλα πάνε καλά (βενιαμίν ?). Σημερα που σας γραφω ειμαι στην 10w+4 και έχω ραντεβού κι εγώ για την ΑΔ στις 20 του μήνα! Διάβασα ολόκληρη τη συζήτηση σας και περιμένω κι εγώ με αγωνία! ? αυτο που δεν είδα να έχετε συζητήσει είναι τα κιλά της εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία σας; βλέπω ότι σας ταλαιπωρούν τις περισσότερες ναυτιες και εμετοί, πράγμα που εγώ έχω σε πολύ μικρό βαθμό, μόνο όταν κουράζομαι πολύ. Οπότε τρώω κανονικά. ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καλως την!και εγω ετσι μπερδεμενη ημουν ? να χαιρεσαι τα διδυμακια σου!!εισαι στον τεταρτο και οταν ξεκινησει η 18η μπαινεις στον πέμπτο! ?

Σε ευχαριστω πολυ @xara1 ..ισχυει αυτο το πινακακακι που έχω βρει στο ιντερνετ;και πως υπολογίζουμε καθε ποτε αλλάζουμε μηνα;

Screenshot_20180726-161036.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας! ? στο τσακ ανήκω κι εγώ στην ομάδα σας με ΠΗΤ 28/2, αν όλα πάνε καλά (βενιαμίν ?). Σημερα που σας γραφω ειμαι στην 10w+4 και έχω ραντεβού κι εγώ για την ΑΔ στις 20 του μήνα! Διάβασα ολόκληρη τη συζήτηση σας και περιμένω κι εγώ με αγωνία! ? αυτο που δεν είδα να έχετε συζητήσει είναι τα κιλά της εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία σας; βλέπω ότι σας ταλαιπωρούν τις περισσότερες ναυτιες και εμετοί, πράγμα που εγώ έχω σε πολύ μικρό βαθμό, μόνο όταν κουράζομαι πολύ. Οπότε τρώω κανονικά. ??

 

Ουτε εγω ταλαιπωρουμαι με αναγουλες και εμετους..σε 2βδομαδες κλεινω τον 4ο και εχω παρει 4κιλα..ειναι πολλα λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

το ξέρω κοριτσάκι μου,δεν είναι απόλυτο ότι ανεβαίνουν οι τιμές κάθε μήνα,απλά πάντα σ δίνει πολύ παραπάνω δώσει σε εγκυμοσύνη για να καλύπτει κ εσένα κ το μωρό σου.γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη σου πρέπει να είναι κάτω από 2 γιατί από εκεί κ πάνω η χασιμοτο μπορεί να φέρει αποβολές..έτσι μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου.και κάθε μήνα ελέγχεις την TSH  Κ αναλόγως την τιμή σ ρυθμίζει την τιμή αντίστοιχα...πχ..εγώ τώρα παίρνω κάθε μέρα των 88 όταν μείνω έγκυος από το τεστ ακόμα που θα δω θετικό ξέρω κ μου το έχει πει κ η ίδια η ενδοκρινολογος μου ότι θα την πάρω τηλ για να μου αυξήσει την δόση έτσι ώστε να καλύπτει κ εμένα κ το μωρό..με το καλό εύχομαι ,απλά να είσαι καλά ρυθμισμενη κ όπως ξέρεις για το αυτοανοσο μας όχι άγχος!!

Εγώ τώρα το απέκτησα ειναι καινούριο απόκτημα βέβαια.... 

Δεν είχα θυρεοειδή. Φφφφ δεν μπορώ να κοιτάξω το παιδί που ήδη έχω ρε συ.... Σέρνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Ουτε εγω ταλαιπωρουμαι με αναγουλες και εμετους..σε 2βδομαδες κλεινω τον 4ο και εχω παρει 4κιλα..ειναι πολλα λετε;

Κι εγω μόλις γύρισα απο το γιατρό !!! Στον 4ο κ εγω , τον κλείνω σε 2 βδομάδας και έχω πάρει 4 κιλά! Επειδή δεν είχα ανακατωσούρας κ εμετούς έτρωγα σχεδόν κανονικα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Έλα κατουρησα... Χαχαχα 

Κ..... Τα ταννννν

Δεν αφρισε. Για να δούμε. Εγώ νομίζω ότι θα είναι κορίτσι ούτως ή άλλως. 

Σου 'χω κάνει πρόβλεψη εσενα κυρία μου;;  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα!!!!!  [smilie=blob8.gif]

Χθες το βράδυ ημουν ξαπλα στον καναπέ και ενιωσα το μωρό!! Πολλες φορές.. Και μετα το σκουνταγα κι εγω απαλά και μου απαντούσε.. Μιλάμε για πολυ ώρα.. 17 εβδομαδων ακριβώς, λοιπόν, μπηκε στο αρχείο.. (δεύτερο παιδί όμως μην τρελαθείτε κάποιες, το νιώθεις νωρίτερα το δεύτερο) 

Και σήμερα το εχω νιώσει κάποιες φορές.. Ειναι τέλεια αίσθηση!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2018 at 6:10 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/2- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/2

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραλειψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

@PanB μπήκες στη λίστα μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Κι εγω μόλις γύρισα απο το γιατρό !!! Στον 4ο κ εγω , τον κλείνω σε 2 βδομάδας και έχω πάρει 4 κιλά! Επειδή δεν είχα ανακατωσούρας κ εμετούς έτρωγα σχεδόν κανονικα!! 

Εγώ εφτά κιλά έβαλα κ είμαι 10η βδομάδα. Αλλά είναι στάνταρ από θυρεοειδή. Γτ δε τρώω έχω αναγούλα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...