Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλέ κούκλες που ζείτε? Εγώ ζω τώρα στο χωριό μου στη Χαλκιδική. Πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη. 

αθηνα εγω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλέ κούκλες που ζείτε? Εγώ ζω τώρα στο χωριό μου στη Χαλκιδική. Πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη. 

Κι εγώ Αθήνα ❤️.πολλά φιλιά στη Σαλόνικα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η xara1 είπε:

καλε μη κοιμάστε!!! ξυπνηστε να σας πω τι μαλακιουλα έκανα βραδιάτικα  να γελάσετε ?? λοιπον μου εβγαλε το youtube προτεινόμενο βιντεο που ήταν για να δεις τι φυλο ειναι το μωρο.απο τον τριτο μηνα και μετα ισχυει...λοιπον, κανεις τσισα σε ενα ποτηρακι και σε ενα αλλο ποτηρακι εχεις βαλει 2 κουταλιες μαγειρικη σοδα. ρίχνεις τα τσισα μεσα στο ποτηρι με τη σοδα και αν αφρισει σαν μπυρα ειναι αγορακι. αν οχι είναι κοριτσακι.  τρεχάτε στις κουζινες σας ? εμενα μου βγηκε αγορακι

Χαχα θεά. Έχω ακούσει ότι δεν είναι πολύ έγκυρο αλλά σε αρκετές κοπέλες βγαίνει σωστά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2018 at 8:17 ΠΜ, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλημέρα εμένα το τ4 μ τ φιλικό έχουν μια ώρα διαφορά ????

Μου το έβαλε 4 ώρες μετά από το Τ4 γιατι ασβέστιο,σίδηρος και φυλλικό πρέπει να έχουν 4 ώρες διαφορά με τ4 γιατί αν το πάρεις νωρίτερα δεν απορροφάται σωστά η θυροξίνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Μου το έβαλε 4 ώρες μετά από το Τ4 γιατι ασβέστιο,σίδηρος και φυλλικό πρέπει να έχουν 4 ώρες διαφορά με τ4 γιατί αν το πάρεις νωρίτερα δεν απορροφάται σωστά η θυροξίνη.

Ναι άστα ειναι πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zwoulini είπε:

Χαχα θεά. Έχω ακούσει ότι δεν είναι πολύ έγκυρο αλλά σε αρκετές κοπέλες βγαίνει σωστά :)

πρέπει να οργανωθουμε να το κανουν τα κορίτσια που ξερουν το φυλο απ το μωρακι τους για να δουμε και εμεις αν ισχυει. ?ρε κοριτσιαααα καντε τοοοο να μας πειτε! δηλαδη δεν μας σκεφτεστε καθολου?? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

πρέπει να οργανωθουμε να το κανουν τα κορίτσια που ξερουν το φυλο απ το μωρακι τους για να δουμε και εμεις αν ισχυει. ?ρε κοριτσιαααα καντε τοοοο να μας πειτε! δηλαδη δεν μας σκεφτεστε καθολου?? ??

Εγώ παρά τα το δούλεμα που έπεσε από τον άντρα μου, μόλις το έκανα! Η nipt μου το είχε βγάλει αγόρι (άρα έγκυρο αποτέλεσμα) και όντως άφρισε.

Αλλά νομίζω ότι ότι και να ρίξεις στη σόδα θα αφρίσει. Ίσως πρέπει να το κάνει μία κοριτσομάνα. Πάντως όπως και να έχει, το τεστ έχει σίγουρα τουλάχιστον 50% επιτυχία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ παρά τα το δούλεμα που έπεσε από τον άντρα μου, μόλις το έκανα! Η nipt μου το είχε βγάλει αγόρι (άρα έγκυρο αποτέλεσμα) και όντως άφρισε.

Αλλά νομίζω ότι ότι και να ρίξεις στη σόδα θα αφρίσει. Ίσως πρέπει να το κάνει μία κοριτσομάνα. Πάντως όπως και να έχει, το τεστ έχει σίγουρα τουλάχιστον 50% επιτυχία ?

χαχαχαχα εγω να δεις τι δουλεμα εφαγα απ τον αντρα μου εχθες βραδυ που το εκανα ? στο youtube παντως όταν ηταν κοριτσακι δεν υπηρχε καμια αντιδραση οταν εριχναν τα τσισα στη σοδα. καλε μια κοριτσομανα καλεεεε να κανει το τεστ να μας πει αν θα αφρισει ?? καλε κοριτσιαααα θελουμε τα φωτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσια...πως τα πατε??

εγω ειμαι απο ηρακλειο Κρητης❤❤

γωγουλααα ?καλε κανε το τεστ με τη σοδα εσυ που εισαι κοριτσομανα να μας πεις αν αφρισαν τα τσισα ή όχι. το ειδα στο γιουτιουμπ και το εκανα και αφρισαν οποτε υποτιθεται ειναι αγορακι. ? δωσε μας ενα χερι βοηθειας να δουμε αν ισχυει !!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2018 at 8:05 ΠΜ, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έχει δει πολλά μωράκια από νωρίς με υπερτροφικη κλειτοριδα τα οποία φαίνονται νωρίς πάντα έτσι? Σαν αγοράκια. Αλλά μ το καιρό η κλειτοριδα έρχεται στα ίσα της κ έχουμε μπουμπούδες.. Χαχα. 

 

Μα δεν ηταν υπερτροφικη, δεν ξερω καν πώς της ηρθε να το πει αγόρι το παιδι.. Εγω ποτε δεν το πίστεψα οτι ηταν αγόρι, ειχα και το προαισθημα άλλωστε.. Αλλα πραγματικά, κοιτουσα τις προάλλες τον υπέρηχο αυχενικής της κορης μου και ισα που εξειχε κάτι.. Και 12+2 που ηταν, ηταν λογικό.. Ενω τωρα στου μπέμπη, ακομα απο την αυχενική φαινόταν πολύ και στις 16 εβδομάδες ακομα πιο πολύ και το επιβεβαιωσαμε. Αλλα ξερεις ρε κορίτσι τι μου εκανε εντύπωση; που ολες αυτες ελεγαν οτι μέχρι και τη γεννα ηξεραν λαθος φύλο.. Ε κατι δεν μου κολλάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Πως πάτε απο πονάκια χαμηλά;; Αυτή τη βδομάδα έχω τσιμπηματάκια χαμηλά που δεν είχα τους προηγ μήνες... 

Εχω κι εγώ.. Η μητρα περνάει μεγαααλες στιγμές.. Τεντωνεται, ανεβαίνει και το μωρο ειναι αρκετά μεγάλο πια, τι να κάνει κι αυτή.. Εγω εχω και κραμπουλες απο χθες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 το κολπο με τη σοδα θελει πρωινά.. Αλλα ειναι απάτη.. Εχει να κανει με το ph των ουρων τη δεδομένη στιγμή.. Εμένα στην κορη ναι με δεν άφρισε, αλλα και τωρα στο γιο μια αφριζε, μια όχι.. Το έκανα και 10 μερες συνεχόμενα. Χαλασα του κόσμου τη σοδα.. Δεν παίζει.. Αμα δεις και τα βιντεακια στο YouTube και μετα δεις τα βίντεο που αποκαλύπτουν το φύλο του μωρού τους, τις μισές φορές πέφτει έξω..

Αλλα αφου σου ειπα μαλλον αγόρι, τι με αμφισβητείς;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλέ κούκλες που ζείτε? Εγώ ζω τώρα στο χωριό μου στη Χαλκιδική. Πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη. 

Καλαματαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@xara1 το κολπο με τη σοδα θελει πρωινά.. Αλλα ειναι απάτη.. Εχει να κανει με το ph των ουρων τη δεδομένη στιγμή.. Εμένα στην κορη ναι με δεν άφρισε, αλλα και τωρα στο γιο μια αφριζε, μια όχι.. Το έκανα και 10 μερες συνεχόμενα. Χαλασα του κόσμου τη σοδα.. Δεν παίζει.. Αμα δεις και τα βιντεακια στο YouTube και μετα δεις τα βίντεο που αποκαλύπτουν το φύλο του μωρού τους, τις μισές φορές πέφτει έξω..

Αλλα αφου σου ειπα μαλλον αγόρι, τι με αμφισβητείς;; ?

Έλα κατουρησα... Χαχαχα 

Κ..... Τα ταννννν

Δεν αφρισε. Για να δούμε. Εγώ νομίζω ότι θα είναι κορίτσι ούτως ή άλλως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Εχω κι εγώ.. Η μητρα περνάει μεγαααλες στιγμές.. Τεντωνεται, ανεβαίνει και το μωρο ειναι αρκετά μεγάλο πια, τι να κάνει κι αυτή.. Εγω εχω και κραμπουλες απο χθες.. 

Το ίδιο μου είπε κ ο γιατρός και απλά μου αύξησε το μαγνήσιο απο ένα χάπι σε δυο χάπια τη μερα!! Το θεωρω φυσιολογικό να έχουμε πονάκια δεδομένου πτι όλα μέσα μας αλλάζουν αλλα κάθε φορά που με πιάνει αρχίζουν οι περίεργες σκέψεις!!! Χαχαχ κλασική τρελή μάνα! Ευτυχώς αυριο έχω ραντεβού με το γιατρό όποτε θα το δω να ησυχάσω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@xara1 το κολπο με τη σοδα θελει πρωινά.. Αλλα ειναι απάτη.. Εχει να κανει με το ph των ουρων τη δεδομένη στιγμή.. Εμένα στην κορη ναι με δεν άφρισε, αλλα και τωρα στο γιο μια αφριζε, μια όχι.. Το έκανα και 10 μερες συνεχόμενα. Χαλασα του κόσμου τη σοδα.. Δεν παίζει.. Αμα δεις και τα βιντεακια στο YouTube και μετα δεις τα βίντεο που αποκαλύπτουν το φύλο του μωρού τους, τις μισές φορές πέφτει έξω..

Αλλα αφου σου ειπα μαλλον αγόρι, τι με αμφισβητείς;; ?

καλε δεν σε αμφισβητώ! ισα ισα το τεστ σε επιβεβαιωσε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καλε δεν σε αμφισβητώ! ισα ισα το τεστ σε επιβεβαιωσε ??

Εμένα δεν αφρισε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...