Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Aλοχα αν κ όχι πρωτάρα έχω αγωνία για το άλλο Σάββατο κι εγώ...

Καλή επιτυχία να έχεις...... δεν ξέρεις το άγνωστο το φοβάσαι αλλά το γνωστό το ξέρεις και έχεις περισσότερο αγωνία...... Όλα καλά να σου πάνε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάνε σαν τον κατακουζινο πάρε κι ένα μπεταντιν να τα απολυμαινεις όλα χαχαχαχα α ρε ελβιρα θεα.μπραβο καλά κάνεις κ προσέχεις,εντωμεταξυ για τη φλεγμονή που ρωτησα δύο φορές μου είπε οτι αποκλείεται γιατί θα είχα κάνει πυρετό.ειχες παρατηρήσει εσύ κάτι τέτοιο;

Τι να κανω η άμοιρη!!!όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι!!!Όσο για τον πυρετό δε ξέρω τι να σου απαντήσω!!!Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα είχα πάθει πνευμονία!!!Όπως καταλαβαίνεις είχα πυρετό!!!Τώρα από ότι κατάλαβα η δική μου φλεγμονή είχε δημιουργηθεί από την αποξεση 2,5 Χρόνια πριν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 Ναι τελείωσα πήρα και τα αποτελέσματα του μοριακού καρυοτυπο και ήταν όλα καλά!!!Σεπτέμβρη που θα γυρίσω από τις διακοπές μου θα πάω στον γιατρό για να βγάλουμε πλάνο!!!λέω από τον οκτωμβρη να ξεκινήσω!!!να χαρώ και λίγο τον άντρα μου!!!

@melisanthi drakou και εγώ το ιδιο θα ακολουθήσω λιγότερα αυγά αλλά καλύτερα ποιοτικά!!!!

Καλη επιτυχια και σε σενα!!! Παμε για το χρυσο αυγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Τι να κανω η άμοιρη!!!όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι!!!Όσο για τον πυρετό δε ξέρω τι να σου απαντήσω!!!Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα είχα πάθει πνευμονία!!!Όπως καταλαβαίνεις είχα πυρετό!!!Τώρα από ότι κατάλαβα η δική μου φλεγμονή είχε δημιουργηθεί από την αποξεση 2,5 Χρόνια πριν!!

Και είχες 2.5 χρόνια φλεγμονή και δεν το ήξερες? Γιατί έκανες αποξεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Και είχες 2.5 χρόνια φλεγμονή και δεν το ήξερες? Γιατί έκανες αποξεση?

Είχα μια παλινδρομη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice Κατάλαβα.. Άλλο βάσανο και αυτό να έχεις μείνει έγκυος και να το χάσεις.. Μια φορά σου συνέβη? Ήταν τυχαίο γεγονός ή βρήκαν κάτι στο έμβρυο?

Κορίτσια ξαναείδα και σήμερα αυτό το υγρό που σας έγραψα εχθές σε μικρότερη ποσότητα.. Λέτε να είναι ανησυχητικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@elviraice Κατάλαβα.. Άλλο βάσανο και αυτό να έχεις μείνει έγκυος και να το χάσεις.. Μια φορά σου συνέβη? Ήταν τυχαίο γεγονός ή βρήκαν κάτι στο έμβρυο?

Κορίτσια ξαναείδα και σήμερα αυτό το υγρό που σας έγραψα εχθές σε μικρότερη ποσότητα.. Λέτε να είναι ανησυχητικό?

Ο πρώτος μου γιατρός δεν μου είπε καν για βιοψία εμβρύου!!δεν ήξερα και εγώ βλέπεις πρώτη εγκυμοσύνη πάντα στα τυφλά!!!Είχα και άλλες 2 αποβολές βιοχημικές!!!Όλες με φυσιολογική σύλληψη!!!άρα υποθέτουμε χρωμοσωμικες ανωμαλίες και πάμε με εξωσωματική και προεμφυτευτικο!!!Όσο για το υγρό δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver  ποτέ έχεις χοριακη;μην ανησυχεις δε λέει κατι κι εγώ τη μέρα της εμφυτευσης είχα νερά από κάτω γεματη κι έλεγα τι να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Ο πρώτος μου γιατρός δεν μου είπε καν για βιοψία εμβρύου!!δεν ήξερα και εγώ βλέπεις πρώτη εγκυμοσύνη πάντα στα τυφλά!!!Είχα και άλλες 2 αποβολές βιοχημικές!!!Όλες με φυσιολογική σύλληψη!!!άρα υποθέτουμε χρωμοσωμικες ανωμαλίες και πάμε με εξωσωματική και προεμφυτευτικο!!!Όσο για το υγρό δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό!!!

Στην πρώτη αποβολή νομίζω ότι δεν λένε για βιοψια εμβρύου γιατί ίσως να είναι τυχαίο. Απλά καμιά φορά ίσως είναι καλό γιατί σε γλιτώνει από στεναχώριες και δυσάρεστα στο μέλλον.. Αλλά έχεις δίκιο.. Που να ξέρεις εάν δεν στο πούνε !!! 

Τώρα με την εξωσωματική έχετε προλάβει να κάνετε προσπάθεια? Ή λόγω της πνευμονίας και της ενδομητριτιδας δεν ξεκινήσατε ακόμη? Σε τι φάση είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver  ποτέ έχεις χοριακη;μην ανησυχεις δε λέει κατι κι εγώ τη μέρα της εμφυτευσης είχα νερά από κάτω γεματη κι έλεγα τι να είναι.

Την Πέμπτη έχω την χοριακη.. Έχω παρά πολύ άγχος. Άσε! Σκέφτομουν να κάνω και τεστ κλιαρμπλου νωρίτερα αλλά φοβάμαι την αρνητική απάντηση..

Εσύ είχες υγρά την ημέρα της εμφυτεψης? Δηλαδή σου είχε συμβεί και εσένα? Από τι είναι αυτά? Ρώτησες το γιατρό σου? Αποκλείεται να είναι απόρριψη του εμβρύου? Σκέφτομαι ότι ίσως και από την πολύ προγεστερονη που βάζω καθημερινά ενδοκολπικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Την Πέμπτη έχω την χοριακη.. Έχω παρά πολύ άγχος. Άσε! Σκέφτομουν να κάνω και τεστ κλιαρμπλου νωρίτερα αλλά φοβάμαι την αρνητική απάντηση..

Εσύ είχες υγρά την ημέρα της εμφυτεψης? Δηλαδή σου είχε συμβεί και εσένα? Από τι είναι αυτά? Ρώτησες το γιατρό σου? Αποκλείεται να είναι απόρριψη του εμβρύου? Σκέφτομαι ότι ίσως και από την πολύ προγεστερονη που βάζω καθημερινά ενδοκολπικα..

Να μην κάνεις είναι πολύ νωρίς ακόμη μέχρι τη πέμπτη.ναι είχα πολλά νερα το εσώρουχό ήταν βρεγμένο φαντασου,δε ξέρω τι ηταν.εγω δεν έβαζα κολπικά προγεστερόνη έπαιρνα απ το στόμα κ ενεσιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα υγρα ειναι απο τις ορμονες. Ειναι αναμενομενο να εκκρινονται. 

Οταν λετε ημερα της εμφυτευσης εννοειτε την ημερα της ενβρυομεταφορας;

@Magaiver με το καλο την Πεμπτη. Τι εμβρυα βαλατε; Ποσων ημερων;

@Bloublou85 πως παει η περιοδος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια τα υγρα ειναι απο τις ορμονες. Ειναι αναμενομενο να εκκρινονται. 

Οταν λετε ημερα της εμφυτευσης εννοειτε την ημερα της ενβρυομεταφορας;

@Magaiver με το καλο την Πεμπτη. Τι εμβρυα βαλατε; Ποσων ημερων;

@Bloublou85 πως παει η περιοδος; 

Εγώ την επόμενη της εμβρυομεταφορας είχα.εμενα σταμάτησε το αίμα στις 3 μέρες βασικά δεν πρέπει να ήταν περίοδος πρέπει να ήταν αιμοραγία εκ διαφυγής λόγω των ορμονών γιατί δεν είχα ροη.γενικα είμαι σε μία απελπισία δε ξέρω τι να κάνω κ που να ψαχτω.εσυ πως πας ξανά έχεις χοριακη αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Εγώ όταν λέω μέρα εμφύτευσης εννοώ την ημέρα που είπε η γιατρός ότι θα γίνει η εμφύτευση δηλαδή μια εβδομάδα περίπου μετά την ωοληψια. Εαν δεν κάνω λάθος σε φυσιολογική σύλληψη νομίζω ότι η εμφύτευση γίνεται 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. Βάλαμε ένα έμβρυο 2 ημερών. Δεν είχαμε παραπάνω κιόλας. Ένα γονιμοποιηθηκε.

Τώρα εκτός από αυτά τα υγρά έχω και αίμα.. Τι να ναι Θεέ μου αυτό τώρα! Είμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου. Μάλλον μου ήρθε περίοδος νομίζω κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε @Bloublou85. Ευχομαι αυτη να ηταν η τελευταια ταλαιπωρια με την περιοδο κ απο την επομενη να επανελθει στα φυσιολογικα της. Μην απελπιζεσαι. Απλα το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι να ρωτας την γιατρο σου για το καθετι. 

Εγω καλα ειμαι. Αυριο παλι χοριακη.Θα σας ενημερωσω. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι να πω βρε @Bloublou85. Ευχομαι αυτη να ηταν η τελευταια ταλαιπωρια με την περιοδο κ απο την επομενη να επανελθει στα φυσιολογικα της. Μην απελπιζεσαι. Απλα το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι να ρωτας την γιατρο σου για το καθετι. 

Εγω καλα ειμαι. Αυριο παλι χοριακη.Θα σας ενημερωσω. 

 

 

Τη ρωταω συνέχεια την έχω πρηξει τη γυναίκα,απλα ξέρεις τι ότι βλέπουμε κάθε φορά στην εξεταση συμβαίνει το αντίθετο,χτες που εκανα κάποιες δουλειές με έπιασε ξαφνικά ένας δυνατός πόνος κάτω αριστερά στην ωοθήκη διπλωθηκα κ πρηστηκε ή κοιλιά μου,σκεψου τρεις μέρες αίμα αλλά μία σερβιετα δε γέμισε.απλα κ εγώ δε μπορώ άλλο στο περίμενε να δούμε τι θα γίνει κοντευω δύο μήνες τώρα απ την εμβρυομεταφορά.φοβαμαι κ ο άντρας μου που είναι ο μόνος που ξέρει δεν ξέρει τι να κάνει.καποιον άλλο δεν έχω να ρωτησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τη ρωταω συνέχεια την έχω πρηξει τη γυναίκα,απλα ξέρεις τι ότι βλέπουμε κάθε φορά στην εξεταση συμβαίνει το αντίθετο,χτες που εκανα κάποιες δουλειές με έπιασε ξαφνικά ένας δυνατός πόνος κάτω αριστερά στην ωοθήκη διπλωθηκα κ πρηστηκε ή κοιλιά μου,σκεψου τρεις μέρες αίμα αλλά μία σερβιετα δε γέμισε.απλα κ εγώ δε μπορώ άλλο στο περίμενε να δούμε τι θα γίνει κοντευω δύο μήνες τώρα απ την εμβρυομεταφορά.φοβαμαι κ ο άντρας μου που είναι ο μόνος που ξέρει δεν ξέρει τι να κάνει.καποιον άλλο δεν έχω να ρωτησω.

Μηπως να επαιρνες και μια δευτερη γνωμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Κουράγιο! Σου κάνω και έγω συμπαράσταση τώρα με το αίμα.. και με την στεναχώρια. Δεν είσαι μονή σου. Έχεις πόνους ακόμα? Να μας γράφεις εδώ ότι νεότερο έχεις! Και έτσι για παρέα δηλαδή να μας γράφεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona Εγώ όταν λέω μέρα εμφύτευσης εννοώ την ημέρα που είπε η γιατρός ότι θα γίνει η εμφύτευση δηλαδή μια εβδομάδα περίπου μετά την ωοληψια. Εαν δεν κάνω λάθος σε φυσιολογική σύλληψη νομίζω ότι η εμφύτευση γίνεται 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. Βάλαμε ένα έμβρυο 2 ημερών. Δεν είχαμε παραπάνω κιόλας. Ένα γονιμοποιηθηκε.

Τώρα εκτός από αυτά τα υγρά έχω και αίμα.. Τι να ναι Θεέ μου αυτό τώρα! Είμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου. Μάλλον μου ήρθε περίοδος νομίζω κορίτσια..

Μιλα με την γιατρο σου για το αιμα.

Ευχομαι να μην ειναι περιοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Μηπως να επαιρνες και μια δευτερη γνωμη; 

Είναι πολύ καλή αυτή απλά νομίζω ότι χρειάζομαι πιο εξειδικευμένες εξετάσεις,χτες ήμουν έτοιμη για τα επείγοντα.αυριο που θα ξανά μιλήσω θα μου πει πως να κινηθώ λογικά. 

@Magaiver έχεις αίμα;πάρε το γιατρό σου να το πεις άλλο κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια. Χθες καναμε σεξ με τον αντρα μου 2 φορες και αρκετα εντονα και σημερα η κοιλια μου ειναι καπως περιεργη, σαν πρησμενη ,σα να ποναω.

Ειμαι σε γονιμες μερες και θελουμε να κανουμε ξανα μηπως και τελευταια στιγμη γινει κανα θαυμα.

Αμα π.χ εμενα εγκυος φυσικα τωρα και ξεκινησω αρβεκαπ καταστολη δηλαδη 8/8 λετε να παθαινε τπτ το εμβρυο?

Μεχρι 7/8 θα εδειχνε εγκυμοσυνη μια χοριακη?

Δε ξερω αλλα εχω μια ελπιδα οτι θα μπορουσα και φυσικα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona Εγώ όταν λέω μέρα εμφύτευσης εννοώ την ημέρα που είπε η γιατρός ότι θα γίνει η εμφύτευση δηλαδή μια εβδομάδα περίπου μετά την ωοληψια. Εαν δεν κάνω λάθος σε φυσιολογική σύλληψη νομίζω ότι η εμφύτευση γίνεται 7 μέρες μετά την ωορρηξία.. Βάλαμε ένα έμβρυο 2 ημερών. Δεν είχαμε παραπάνω κιόλας. Ένα γονιμοποιηθηκε.

Τώρα εκτός από αυτά τα υγρά έχω και αίμα.. Τι να ναι Θεέ μου αυτό τώρα! Είμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου. Μάλλον μου ήρθε περίοδος νομίζω κορίτσια..

Δε θα μπορουσε να ειναι αιματακι εμφυτευσης? ειναι πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια. Χθες καναμε σεξ με τον αντρα μου 2 φορες και αρκετα εντονα και σημερα η κοιλια μου ειναι καπως περιεργη, σαν πρησμενη ,σα να ποναω.

Ειμαι σε γονιμες μερες και θελουμε να κανουμε ξανα μηπως και τελευταια στιγμη γινει κανα θαυμα.

Αμα π.χ εμενα εγκυος φυσικα τωρα και ξεκινησω αρβεκαπ καταστολη δηλαδη 8/8 λετε να παθαινε τπτ το εμβρυο?

Μεχρι 7/8 θα εδειχνε εγκυμοσυνη μια χοριακη?

Δε ξερω αλλα εχω μια ελπιδα οτι θα μπορουσα και φυσικα...

 

Εγώ όταν έκανα καταστολή με daronda μου είχαν πει ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο αν είχε γίνει τίποτα.μετα όταν ξεκινας τις ενεσεις διεγερσης δεν πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 Κουράγιο! Σου κάνω και έγω συμπαράσταση τώρα με το αίμα.. και με την στεναχώρια. Δεν είσαι μονή σου. Έχεις πόνους ακόμα? Να μας γράφεις εδώ ότι νεότερο έχεις! Και έτσι για παρέα δηλαδή να μας γράφεις. 

Ευχαριστώ @Magaiver μου όμως το δικό σου το αίμα δε το θέλω τώρα μακάρι να είναι από παιδάκι κ όχι περίοδος.εχω πόνους όταν σφουγγαριζω ή όταν τριβω έντονα κάτι με το χέρι.το λίγο αίμα πάει σταμάτησε κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...