Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Αχ @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κρίμα βρε παιδί μου. Τοκαλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να ρωτησεις εδω κοριτσια που πηγαν με ανεξηγητη τι εκαναν.

 

 

Παιδιά η 1η μας προσπάθεια μας κόστισε πάνω από 10.000 €.... συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών, ξενοδοχείων, τόσων άπειρων αιματολογικών (μέτρα και ξαναμέτρα ορμόνες) των άπειρων υπερήχων κτλ κτλ κτλ κτλ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αφού θα κάνεις με κατεψυγμενα τι τη χρειάζεσαι την επιτροπή;επιτροπή περνάς για να πάρεις τα φάρμακα διεγερσης.

Ρωτάω για τυχόν αποτυχημένη προσπάθεια με κατεψυγμένα (κάτι το οποίο το απεύχομαι βεβαίως....) σε περίπτωση που ίσως χρειαστεί να ξανακάνουμε όλο τον κύκλο απ την αρχή... για την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ρωτάω για τυχόν αποτυχημένη προσπάθεια με κατεψυγμένα (κάτι το οποίο το απεύχομαι βεβαίως....) σε περίπτωση που ίσως χρειαστεί να ξανακάνουμε όλο τον κύκλο απ την αρχή... για την επόμενη φορά.

Βρε κάτσε να χαρείς αυτή τη προσπάθειά αμέσως αποτυχια.δεν πρέπει να ξεκινάει με απαισιοδοξία,προσπαθησε να είσαι αισιόδοξη να χαρείς αυτή σου τη προσπάθειά κ που ξέρεις μπορεί να μη χρειαστείς άλλη προσπαθεια στο ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Παιδιά η 1η μας προσπάθεια μας κόστισε πάνω από 10.000 €.... συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών, ξενοδοχείων, τόσων άπειρων αιματολογικών (μέτρα και ξαναμέτρα ορμόνες) των άπειρων υπερήχων κτλ κτλ κτλ κτλ....?

Εμμανουήλ πάρα πολλά μου φαίνονται μόνο για μία προσπάθεια. Για τις ορμόνες που έκανες κάθε φορά δεν σου έδινε παραπεμπτικό;

Τους υπερηχους τους έκανες στον εξωσωματικό ή στον δικό σου γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βρε κάτσε να χαρείς αυτή τη προσπάθειά αμέσως αποτυχια.δεν πρέπει να ξεκινάει με απαισιοδοξία,προσπαθησε να είσαι αισιόδοξη να χαρείς αυτή σου τη προσπάθειά κ που ξέρεις μπορεί να μη χρειαστείς άλλη προσπαθεια στο ευχομαι.

:x

Μας έχει κυριεύσει ο φόβος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Εμμανουήλ πάρα πολλά μου φαίνονται μόνο για μία προσπάθεια. Για τις ορμόνες που έκανες κάθε φορά δεν σου έδινε παραπεμπτικό;

Τους υπερηχους τους έκανες στον εξωσωματικό ή στον δικό σου γιατρό;;

Για τις ορμόνες μας έλεγε ο γιατρός ότι το ΙΚΑ καλύπτει μέχρι 1 φορά μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Τους υπέρηχους τους έκανα στον γιατρό μου εδώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμμανουήλ πάρα πολλά μου φαίνονται μόνο για μία προσπάθεια. Για τις ορμόνες που έκανες κάθε φορά δεν σου έδινε παραπεμπτικό;

Τους υπερηχους τους έκανες στον εξωσωματικό ή στον δικό σου γιατρό;;

Εμενα άμα μου ζητούσαν 10.000 θα εμενα από καρδιακό επεισόδιο,εδω 4 μου φύγανε για τις δύο προσπάθειες κ τα κλαίω.καλα δύο τρεις υπέρηχοι που κανείς στη διέγερση πόσο μπορεί να κοστίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Για τις ορμόνες μας έλεγε ο γιατρός ότι το ΙΚΑ καλύπτει μέχρι 1 φορά μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Τους υπέρηχους τους έκανα στον γιατρό μου εδώ..

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ συγγνωμη αλλα κατι γινεται εδω.

Εγω που εκανα ανα δυο τρεις ημερες ορμονες κατα την διεγερση παντα μου εδινε παραπεμπτικο. Εκανα συνεχεια lh,E2 και προγεστερονη.

Εσυ ποιες εκανες κατα την διεγερση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ συγγνωμη αλλα κατι γινεται εδω.

Εγω που εκανα ανα δυο τρεις ημερες ορμονες κατα την διεγερση παντα μου εδινε παραπεμπτικο. Εκανα συνεχεια lh,E2 και προγεστερονη.

Εσυ ποιες εκανες κατα την διεγερση; 

Αυτές ακριβώς . Αλλά τις έκανα σχεδόν κάθε μέρα... και κάθε δύο μέρες υπέρηχο κάτα την διέγερση.. και τόσες άλλες εξετάσεις που απαιτούνται από το κέντρο για την εξωσωματική, γενικές , θυροειδή , κτλ κτλ και τόσα σπερμοδιαγράμματα, δώσαμε 1.500 € σε ξενοδοχείο για όλη την παραμονή μας στην Αθήνα, γύρω στα 500 € εισιτήρια της τελευταίας στιγμής μιας και δεν μπορείς να ξέρεις από πριν πότε πρέπει να ταξιδέψεις... τα έξοδα για την διατροφή μας περίπου 15 ημέρες που είμασταν Αθήνα.... Και τι να πρωτοθυμηθώ... Με το χέρι στην τσέπη ήμασταν.... 

Σου έδινε παραπεμπτικό κάθε φορά ???? Τι στο καλό.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κοίταξα τώρα τον φάκελό μου και βλέπω ότι έκανα ορμόνες τις εξής ημερομηνίες:

26/11, 4/12, 7/12, 9/12, 11/12, 12/12, 14/12. Όλες αυτές με παραπεμπτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αυτές ακριβώς . Αλλά τις έκανα σχεδόν κάθε μέρα... και κάθε δύο μέρες υπέρηχο κάτα την διέγερση.. και τόσες άλλες εξετάσεις που απαιτούνται από το κέντρο για την εξωσωματική, γενικές , θυροειδή , κτλ κτλ και τόσα σπερμοδιαγράμματα, δώσαμε 1.500 € σε ξενοδοχείο για όλη την παραμονή μας στην Αθήνα, γύρω στα 500 € εισιτήρια της τελευταίας στιγμής μιας και δεν μπορείς να ξέρεις από πριν πότε πρέπει να ταξιδέψεις... τα έξοδα για την διατροφή μας περίπου 15 ημέρες που είμασταν Αθήνα.... Και τι να πρωτοθυμηθώ... Με το χέρι στην τσέπη ήμασταν.... 

Σου έδινε παραπεμπτικό κάθε φορά ???? Τι στο καλό.... ???

Και μαλιστα ενδιάμεσα εκανα και γενικές που ηθελαν για την ωοληψία και θυρεοειδή και όλα οσα χρειάζονταν με παραπεμπτικο πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κοίταξα τώρα τον φάκελό μου και βλέπω ότι έκανα ορμόνες τις εξής ημερομηνίες:

26/11, 4/12, 7/12, 9/12, 11/12, 12/12, 14/12. Όλες αυτές με παραπεμπτικό.

Κάθε φορά που τις έκανα χωρίς παραπεμπτικό πλήρωνα 45 €. (15€ η μία) LH, E2, Prg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Και μαλιστα ενδιάμεσα εκανα και γενικές που ηθελαν για την ωοληψία και θυρεοειδή και όλα οσα χρειάζονταν με παραπεμπτικο πάντα.

Μήπως τις έκανες σε νοσοκομείο ? Εγώ πήγαινα σε ιδιώτη μικροβιολόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κάθε φορά που τις έκανα χωρίς παραπεμπτικό πλήρωνα 45 €. (15€ η μία) LH, E2, Prg

Θύμωσα τώρα. Είναι δυνατόν;;;; Εγώ πλήρωνα 5 ευρώ νομίζω την συμμετοχή. Και 5 ευρώ το παραπεμπτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Μήπως τις έκανες σε νοσοκομείο ? Εγώ πήγαινα σε ιδιώτη μικροβιολόγο

Σε ιδιωτικο μικροβιολογικό πηγαινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετά που καναμε προσπαθεια με τα κατεψυγμενα πάλι τα ίδια. Ολα με παραπεμπτικά. Γιατί πανω στο παραπεμπτικό ο γιατρός βαζει εναν κωδικό που αφορά την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.

Και μαλιστα μου τα εγραφε η γυναικολογος μου γιατι το κεντρο εξωσωματικης ειναι σε α΄λλη πολη απο αυτην που μενω και ολους τους υπερηχους και τις ορμονες τις εκανα εδω στην γιατρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Σε ιδιωτικο μικροβιολογικό πηγαινα

Τι να πω..... Στο νησάκι μας οι γιατροί κερδίζουν μάλλον εκατομμύρια από τον πόνο μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τι να πω..... Στο νησάκι μας οι γιατροί κερδίζουν μάλλον εκατομμύρια από τον πόνο μας......

Πραγματικά αν ειναι δυνατον. επεσα απο τα συννεφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τι να πω..... Στο νησάκι μας οι γιατροί κερδίζουν μάλλον εκατομμύρια από τον πόνο μας......

Κάτσε ρε κορίτσι μου στο κέντρο που έκανες την προσπάθεια δε σου έπαιρναν αίμα εκεί για αυτές τις εξετάσεις?εμένα ήταν όλες αυτές στο πακέτο της εξωσωματικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elviraice είπε:

Κάτσε ρε κορίτσι μου στο κέντρο που έκανες την προσπάθεια δε σου έπαιρναν αίμα εκεί για αυτές τις εξετάσεις?εμένα ήταν όλες αυτές στο πακέτο της εξωσωματικης

Δυστυχώς είμαστε επαρχία οπότε η προετοιμασία έγινε εδώ και η εξωσωματική στην Αθήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ οταν μενατε στην Αθήνα που έκανες τους υπερηχους και τις ορμονες;;

Αθήνα ανεβήκαμε αμέσως μόλις ήμουν έτοιμη για την ωοληψία, οπότε όλοι οι υπέρηχοι έγιναν εδώ στο νησί. Ορμόνες στην Αθήνα χρειάστηκε να κάνω 1 φορά πριν την εμβρυομεταφορά, τις έκανα εκεί στο κέντρο και μου πήραν 50 € παρακαλώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θύμωσα τώρα. Είναι δυνατόν;;;; Εγώ πλήρωνα 5 ευρώ νομίζω την συμμετοχή. Και 5 ευρώ το παραπεμπτικό.

@nikona κι εγώ πληρωνα 15 ευρώ ε2 κ 15 prg, lh δεν έκανα ποτέ.ενω μου τα γραψανε από το κέντρο πηγαινα στη μιμροβιολιγο με παραπεμπτικό αλλά μου έλεγε ότι αν θες να έχουν βγει τη συγκεκριμένη ώρα θα πληρώσει κανονικά αλλιώς θα τις έβγαζε αργά το απόγευμα.ηξερε ότι τις ήθελα το μεσημέρι γιατί πήγαινα για υπερήχους κ το εκμεταλλευόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αθήνα ανεβήκαμε αμέσως μόλις ήμουν έτοιμη για την ωοληψία, οπότε όλοι οι υπέρηχοι έγιναν εδώ στο νησί. Ορμόνες στην Αθήνα χρειάστηκε να κάνω 1 φορά πριν την εμβρυομεταφορά, τις έκανα εκεί στο κέντρο και μου πήραν 50 € παρακαλώ.....

50€ για εξεταση ορμονών από από το αίμα???

Αίσχος! Κλέφτες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...