Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια εγω αδιαθετησα πριν λιγο τωρα μενει να δω την ροη αλλα ποναω παααααααρα πολυ ειχα που ειχα θεμα με ποναγε παντα η κοιλια μου τωρα παραεγινε κοιλια κεφαλι χαλια!!!!!

απολυτα λογικο λοβ μου. παρε ενα δυνατο παυσιπονο. Ρωτα τον μηπως πρεπει να παρεις και καποιο αντιφλεγμονωδες. εμενα μου χε δωσει το voltaren βραδειας αποδεσμευσης και με κρατουσε πολυ με τον πονο. Σε συνδυασμο και με κανενα αλλο παυσιπονο. ειναι μια μερα υπομονη τωρα αυτο. Μετα θα περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Θα την κανω πρίν εξωσωματική και οι δύο μαζι και επαφές μονο με προφυλακτικό αντιβιωσεις ειναι για δυο μήνες valtrex vibramicin δεν τα θυμάμαι καλα οποτε σε περίπτωση που υπάρχει που είναι σίγουρος οτι κάτι είναι το οποίο δεν φαίνεται στις εξετάσεις αλλα υπάρχει 

Δηλαδή μπορώ να κάνω κ εγώ προληπτικα με vibramycin πριν ξεκινησω ξανά θα μου πεις πρέπει να ρωτησω γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα,η λύση είναι ή εξωσωματική είπε.γαμωτο! 16 εκατ/ml  και κινητικότητα ταχεία 9 και πρόσθια 7.περιοδος πουθενά ακόμη αύριο χοριακη ξανά.γενικα όλα στραβά κ ανάποδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 

Είδα τι έγραψες για τα 16.συγνωμη που ρωτάω το δείγμα το πήρατε σωστα??Η εμπειρία μου μετά από πολλά σπερμοδιαγραμματα είναι μια!!!Και μου το είπε ο γιατρός μου!!!φαντάσου ότι σε ένα σπερμοδιαγραμμα ο άντρας μου είχε 1 εκ.

Ο γιατρός μου ήταν ξεκάθαρος και απόλυτος με τον τρόπο που πρέπει να δίνουμε δείγμα για σπέρμα!!!

Ο άντρας δεν πρέπει να πηγαίνει στην τουαλέτα να κάνει μόνος του την δουλειά....

Πρέπει να έχει προηγηθεί μίνι σεξουαλική επαφή  (χέρι,στόμα..)σορυ που τα γράφω έτσι...

ΚΑΙ το δικαιολόγησε ότι άλλη διέγερση έχει ο άντρας έτσι και παράγονται περισσότερα και πιο ποιοτικά!!!και Ναι είχε δικιο

Μιλάμε για θεαματικά αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου δεν ειδατε δηλαδη βελτιωση ε;;;

Ο αριθμος σας ειναι οκ. Με την κινητικοτητα εχετε θεμα. Μην παραιτεισαι ομως. Μεχρι να πατε στην επομενη εξωσωματικη να το προσπαθησετε κ φυσιολογικα. Ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice δεν εχει τυχει να το ξαναδιαβασω κατι τετοιο.

 

Αντιθετα οι οδηγιες ολων των ιατρων ειναι η ληψη του σπερματος να γινεται με αυνανισμο. Ιδιως αν πρεπει να γινει κ καλλιεργεια απαγορευεται οποιαδηποτε αλλη επαφη. 

Οπως φαινεται καθε γιατρος εχει τον τροπο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μου δεν ειδατε δηλαδη βελτιωση ε;;;

Ο αριθμος σας ειναι οκ. Με την κινητικοτητα εχετε θεμα. Μην παραιτεισαι ομως. Μεχρι να πατε στην επομενη εξωσωματικη να το προσπαθησετε κ φυσιολογικα. Ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Ναι με τι κινητικότητα γαμωτο κοίτα στο προηγουμενο είχε 8 στο σύνολο τωρα είναι 16 κουτσου κουτσου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@elviraice δεν εχει τυχει να το ξαναδιαβασω κατι τετοιο.

 

Αντιθετα οι οδηγιες ολων των ιατρων ειναι η ληψη του σπερματος να γινεται με αυνανισμο. Ιδιως αν πρεπει να γινει κ καλλιεργεια απαγορευεται οποιαδηποτε αλλη επαφη. 

Οπως φαινεται καθε γιατρος εχει τον τροπο του. 

Μιλάω μόνο για σπερμοδιαγραμμα και όχι καλλιέργεια.εμεις είδαμε μεγάλη διαφορά.ειδικα στην ποσότητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

απολυτα λογικο λοβ μου. παρε ενα δυνατο παυσιπονο. Ρωτα τον μηπως πρεπει να παρεις και καποιο αντιφλεγμονωδες. εμενα μου χε δωσει το voltaren βραδειας αποδεσμευσης και με κρατουσε πολυ με τον πονο. Σε συνδυασμο και με κανενα αλλο παυσιπονο. ειναι μια μερα υπομονη τωρα αυτο. Μετα θα περασει.

Ποναω καθε φορα στην περιοδο αλλα οπως τωρα ετσι και στην προηγουμενη παλυνδρομη ουτε τα ματια δεν μπορω να κρατησω ανοιχτα και φυσηκα πηρα και χαπι αλλιως!!!!!!!Μια μερα ειναι οπως ειπες υπομονη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Ποναω καθε φορα στην περιοδο αλλα οπως τωρα ετσι και στην προηγουμενη παλυνδρομη ουτε τα ματια δεν μπορω να κρατησω ανοιχτα και φυσηκα πηρα και χαπι αλλιως!!!!!!!Μια μερα ειναι οπως ειπες υπομονη!!!!!!!

ειναι απολυτα φυσιολογικος ο πονος. Λιγη υπομονη. Χαπακωσου οσο αντεχει το στομαχι και οσο σου πει ο γιατρος και δες για καποιο χαπι βραχειας αποδεσμευσης. Σε κραταει περισσοτερο. Αν και αυριο θα εισαι πολυυυυ καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειναι απολυτα φυσιολογικος ο πονος. Λιγη υπομονη. Χαπακωσου οσο αντεχει το στομαχι και οσο σου πει ο γιατρος και δες για καποιο χαπι βραχειας αποδεσμευσης. Σε κραταει περισσοτερο. Αν και αυριο θα εισαι πολυυυυ καλυτερα!

Να σου πω δεν τον πηρα τον γιατρο αυριο θα τον παρω!!! Ειπαμε μπας και παμε καπου δυο μερες Σ/Κ αλλα εφοσον αδιαθετησα θα εχω πολυ κι δεν ειμαι για τετοια τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Να σου πω δεν τον πηρα τον γιατρο αυριο θα τον παρω!!! Ειπαμε μπας και παμε καπου δυο μερες Σ/Κ αλλα εφοσον αδιαθετησα θα εχω πολυ κι δεν ειμαι για τετοια τωρα!!!

θα πατε την αλλη εβδομαδα ωραιοτατα. Θα χεις ξεμπερδεψει απο ολο αυτο και θα κανεις και κανα μπανιο. Παρτον αυριο, ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν κ δ έχω διαβάσει από την αρχη την περίπτωση σας σας γράφω γτ βλέπω ότι αναφέρεται τ σπέρμα. Δ ξέρω αν τ πρόβλημα σας είναι μονο αυτο άλλα εν συντομία θέλω να σας πω τι δική μ ιστορία. 

Εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες Σεπτέμβριο τ 14. Δεκέμβριο τ 15 αποφάσισαμε πως αρκετά περιμέναμε κ να ψαχτουμε άμεσα με εξετάσεις κτλ. Κάνω εγώ ορμονολογικο, έλεγχο ωορηξιας με υπέρηχο, έλεγχο προγεστερόνης, σαλιγγογραφια όλα τέλεια. Κανει ο άντρας μ σπςρμοδιαγραμμα λ καλλιέργεια χάλια μαύρα. 3 εκ. Ανά μλ κινητικότητα πρώτη 0 δεύτερη γύρω στο 10% αν τα θυμάμαι καλα. Βρέθηκε κ κωλοβακτηριδιο. Πήραμε αγωγή κ οι 2 επανάληψη σε 2 μηνες τ σπςρμοδιαγραμμα πάνω κάτω τα ίδια. Λεμε πάμε για εξωσωματική. Έκανε κατακερματισμό ευτυχώς βγήκε πολύ καλος. Ξεκίνησε βιταμίνες προφερτιλ, βιταμίνη c, έκοψε μαχαίρι τ καπνίσμα κ άρχισε να προσέχει τη διατροφή του. Τις προφερτιλ τις πήρε 3 μήνες διαφορά δ είδαμε. Επειδή κάναμε αρκετά σπερμκδιαγραμματα ποσότητα πάντα η ίδια, κάποια στιγμή είχε πέσει κ στις 900.000 ανά μλ εκεί έπαθε ένα σοκ ο άντρας ν άλλα βλέπαμε διαφορά στην κινητικότητα. Να μην τα πολυλογώ ήρθε καλοκαίρι λέμε από Σεπτέμβριο (2016 πλεον) πάμε για εξωσωματική. Σεπτέμβριο πήρα τηλ μα κλείσω ραντεβού με την Επιτροπή μ κλείσανε για 8/12/16. Το Νοέμβριο κάναμε κ πάλι όλες τις εξετάσεις π έπρεπε να γίνουν για την επιτροπή. Τελευταίο σπςρμοδιαγραμμα Νοέμβριο τ 16 ποσότητα 3.5 εκ κινητικότητα πρώτη κ δεύτερη 60% συνολικά. 13/12/16 Αφού περάσαμε Επιτροπή κ εν αναμονή περιόδου για εξωσωματική είχα στα χέρια μ θετική χοριακη. Μετά από 26 μήνες προσπαθειών εντελώς φυσιολογικά.

Που θέλω να καταλήξω. Πρώτον ότι σε μας οι προφερτιλ δ ωφέλησανιδιαίτερα. Έπαιρνε όμως βιταμίνη c όλους αυτούς ρ μήνες. Επίσης πιστεύω πως μεγάλο καλό έκανε π έκοψε τ καπνίσμα. Τέλος διαφορά είδαμε στηνκινητικοτητα κ όχι στην ποσότητα η οποία κατά μέσω ότι ήταν στα 3 με 3.5 εκ ανά μλ. Δ θέλω βέβαια να πω ότι επειδή έμεινα Εγώ θα μείνουν κ όλα τα ζευγάρια π έχουν αντίστοιχο θέμα. Θέλει κ λίγη τύχη. Απλά εφόσον Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά κάθε ζευγάρι μπορεί πόσο μάλλον με τη βοήθεια της επιστήμης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια αν κ δ έχω διαβάσει από την αρχη την περίπτωση σας σας γράφω γτ βλέπω ότι αναφέρεται τ σπέρμα. Δ ξέρω αν τ πρόβλημα σας είναι μονο αυτο άλλα εν συντομία θέλω να σας πω τι δική μ ιστορία. 

Εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες Σεπτέμβριο τ 14. Δεκέμβριο τ 15 αποφάσισαμε πως αρκετά περιμέναμε κ να ψαχτουμε άμεσα με εξετάσεις κτλ. Κάνω εγώ ορμονολογικο, έλεγχο ωορηξιας με υπέρηχο, έλεγχο προγεστερόνης, σαλιγγογραφια όλα τέλεια. Κανει ο άντρας μ σπςρμοδιαγραμμα λ καλλιέργεια χάλια μαύρα. 3 εκ. Ανά μλ κινητικότητα πρώτη 0 δεύτερη γύρω στο 10% αν τα θυμάμαι καλα. Βρέθηκε κ κωλοβακτηριδιο. Πήραμε αγωγή κ οι 2 επανάληψη σε 2 μηνες τ σπςρμοδιαγραμμα πάνω κάτω τα ίδια. Λεμε πάμε για εξωσωματική. Έκανε κατακερματισμό ευτυχώς βγήκε πολύ καλος. Ξεκίνησε βιταμίνες προφερτιλ, βιταμίνη c, έκοψε μαχαίρι τ καπνίσμα κ άρχισε να προσέχει τη διατροφή του. Τις προφερτιλ τις πήρε 3 μήνες διαφορά δ είδαμε. Επειδή κάναμε αρκετά σπερμκδιαγραμματα ποσότητα πάντα η ίδια, κάποια στιγμή είχε πέσει κ στις 900.000 ανά μλ εκεί έπαθε ένα σοκ ο άντρας ν άλλα βλέπαμε διαφορά στην κινητικότητα. Να μην τα πολυλογώ ήρθε καλοκαίρι λέμε από Σεπτέμβριο (2016 πλεον) πάμε για εξωσωματική. Σεπτέμβριο πήρα τηλ μα κλείσω ραντεβού με την Επιτροπή μ κλείσανε για 8/12/16. Το Νοέμβριο κάναμε κ πάλι όλες τις εξετάσεις π έπρεπε να γίνουν για την επιτροπή. Τελευταίο σπςρμοδιαγραμμα Νοέμβριο τ 16 ποσότητα 3.5 εκ κινητικότητα πρώτη κ δεύτερη 60% συνολικά. 13/12/16 Αφού περάσαμε Επιτροπή κ εν αναμονή περιόδου για εξωσωματική είχα στα χέρια μ θετική χοριακη. Μετά από 26 μήνες προσπαθειών εντελώς φυσιολογικά.

Που θέλω να καταλήξω. Πρώτον ότι σε μας οι προφερτιλ δ ωφέλησανιδιαίτερα. Έπαιρνε όμως βιταμίνη c όλους αυτούς ρ μήνες. Επίσης πιστεύω πως μεγάλο καλό έκανε π έκοψε τ καπνίσμα. Τέλος διαφορά είδαμε στηνκινητικοτητα κ όχι στην ποσότητα η οποία κατά μέσω ότι ήταν στα 3 με 3.5 εκ ανά μλ. Δ θέλω βέβαια να πω ότι επειδή έμεινα Εγώ θα μείνουν κ όλα τα ζευγάρια π έχουν αντίστοιχο θέμα. Θέλει κ λίγη τύχη. Απλά εφόσον Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά κάθε ζευγάρι μπορεί πόσο μάλλον με τη βοήθεια της επιστήμης.

Κοριτσι μου την εχω ξανα δει την ιστορια σου πολλες φορες και παιρνω κουραγιο!!!!γιατι και μεις τα ιδια Ακριβως εχουμε!3,5 εκατομμ.ανα μλ και ολικη κιν.10% απλως θελω να σε ρωρτησω εσεις ειχατε ανωμαλες μορφες??γιατι παιζει μεγαααλο ρολο!εμεις εχουμε 96% ανωμαλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 πηγες για χοριακη ή αδιαθετησες;

Καλημερα σε ολες!

@Diwni η ιστορια σας μας δινει παντα κουραγιο κ ελπιδα!!! 

Πήγα το πρωί για χοριακη στις 1.30 θα έχω τα αποτελέσματα,οχι δεν αδιαθετησααα ακόμη αν κ δε περιμένω κάτι απλά για το τυπικό για να πάρω το χάπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητική είναι τελικά ε εντάξει τι θα ήταν;πήρα το dufaston αλλά φοβάμαι να το πάρω γιατί μετά θα είναι εντάξει ο κύκλος μου αν μου έρθει περίοδος μ αυτό θα κάνω μετά ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν το γνωριζω αυτο @Bloublou85. Αλλα τωρα υποθετω σας ενδιαφερει να ερθει η περιοδος. 

Δεν ξερω αν επηρραζει την ωορρηξια. 

Εμενα με ενδιαφέρει από τι έχει συμβεί κ δεν έχω περίοδο κ ή απάντηση για άλλη μία φορά ήταν δε ξέρω κ πάρε duphaston,δ ε ξέρω τι να κάνω φοβάμαι μήπως δεν μπορώ ούτε φυσιολογικά να προσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν βρισκω τον λογο να φοβασαι κατι τετοιο. Δεν νομιζω το φαρμακο αυτο να δημιουργει τετοιο θεμα.

Τωρα για το τι εφταιξε. Ισως ειναι ορμονικο. Το πιθανοτερο δηλαδη. 

Εγω σου ξαναειπα τη γνωμη μου εφοσον βλεπω οτι δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο να παρεις μια αλλη γνωμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν βρισκω τον λογο να φοβασαι κατι τετοιο. Δεν νομιζω το φαρμακο αυτο να δημιουργει τετοιο θεμα.

Τωρα για το τι εφταιξε. Ισως ειναι ορμονικο. Το πιθανοτερο δηλαδη. 

Εγω σου ξαναειπα τη γνωμη μου εφοσον βλεπω οτι δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο να παρεις μια αλλη γνωμη. 

Τώρα πρέπει να βρω έναν άλλο γυναικολόγο ούτως ή άλλως γιατί έφυγα από αυτό το κέντρο.αλλα πως να τον βρω που δεν μπορώ να ρωτησω κανέναν γιατί δεν έχω πει πουθενά το πρόβλημα μας κ έτσι πηγαίνω από άγνωστο σε αγνωστο.να υπάρχει καμία κοπέλα που να έχει πάρει αυτό το χάπι να μας πει αν ήταν εντάξει π κύκλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αρνητική είναι τελικά ε εντάξει τι θα ήταν;πήρα το dufaston αλλά φοβάμαι να το πάρω γιατί μετά θα είναι εντάξει ο κύκλος μου αν μου έρθει περίοδος μ αυτό θα κάνω μετά ωορρηξία;

Kανονικοτατα... δεν αλλάζει κατι στο κυκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Kανονικοτατα... δεν αλλάζει κατι στο κυκλο..

Έχεις πάρει;ένα τη μέρα δεν παίρνουν;και ή ωορρηξία θα γίνει κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...