Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Αχ κοριτσακι μου @konstantinou&elenis πόσο σε καταλαβαίνουμε όλες μας... δυσκολη η αναμονη... δυστυχως δεν υπάρχουν σημαδια επιτυχίας από τόσο νωρίς..είναι και τα χάπια που παίρνουμε που πολλές φορες μας μπερδευουν! Υπομονη "κλοσούλα" (μ΄αρεσε το κλοσούλα) όσο μπορείς! Κανε πραγματα να ξεχνιέσαι!

Και εμενα μ αρεσε το κλοσουλα.. Εγω κορίτσια σήμερα 3μερες μετα την έμβρυομεταφορά σηκώθηκα έφτιαξα μια μακαρόναδα και μετα εκατσα στην αυλή να απολαύσω την μέρα.. Ε δεν εκανα τίποτα κουραστικό.. Εσείς τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε ; Εγώ από χθες βγήκα από την φωλιά μου. Μέχρι και Καλτσάς φορούσα τις άλλες μέρες αλλ σήμερα νομίζω έχει πολύ ζέστη η νιώθω έτσι από τα φάρμακα . Ουφ λίγες μέρες έμειναν 

Σε ποια μέρα εισαι @Souko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα δικα μου δεδομενα ειναι ενταξει αυτα που εκανες. 

Εγω προσωπικα δεν ειμαι της αποψης για πληρη κατακλιση. 

Απλα οχι δουλειες οχι κουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Taliatela είπε:

Γεια σας Κορίτσια. Είμαι καινούργια εδώ. Εγώ είμαι στην 3η εξωσωματικη μου και. Έγινε η εμβρυομεταφορα 11 του μήνα και Δευτέρα πάω για χωριακη. Η αγωνία μου όσο κοντεύουν οι μέρες μεγαλώνει. 

@Taliatela υπομονή λιγες μερες μείναν εύχομαι να ναι η τυχερή σου φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Taliatela είπε:

Γεια σας Κορίτσια. Είμαι καινούργια εδώ. Εγώ είμαι στην 3η εξωσωματικη μου και. Έγινε η εμβρυομεταφορα 11 του μήνα και Δευτέρα πάω για χωριακη. Η αγωνία μου όσο κοντεύουν οι μέρες μεγαλώνει. 

Καλή επιτυχία! Με το καλό θετικη χοριακή!

Οταν λες 3η εξωσωματική? Εννοείς 3 εμβρυομεταφορες ή 3 φορες όλα από την αρχή? (δεγερση, ωοληψία κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@konstantinou&elenis καλα εκανες! Δεν είναι κουραστικο αυτό. Απόλαυσε τη μακαρονάδα σου χωρίς τύψεις! :)

@peacock σε ευχαριστώ για την υποστήριξη!!! Μα αμα δεν έκανα κάτι θα πρέπε να αρχίσω τα ψυχοφαρμακα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Για τα δικα μου δεδομενα ειναι ενταξει αυτα που εκανες. 

Εγω προσωπικα δεν ειμαι της αποψης για πληρη κατακλιση. 

Απλα οχι δουλειες οχι κουραση

Καλε η πεθερά μου κ ο άντρας μου μεχρι που μου κουβαλανε το πιατο στο τραπέζι μην και κουραστω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα ο αντρας μου αυτη την υπερβολή κανει αλλα αυτό δε με βοηθαει ψυχολογικά... θελει να κανει τα παντα εκείνος κι εγω σαν το Βούδα να αραζω κατι το οποιο το βαριέμαι ελεεινά! Να κάνεις μικρά πραγματακια χωρίς να κουράζεσαι βεβαια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@peacock μου συγνώμη που σε ρώταω αλλα είμαστε τοσες που μπερδεύτηκα.. Εσύ σε τι φάση είσαι; 

Εχω δυο αποτυχημενες εμβρυομεταφορες και θα παω για την τριτη εμβρυομεταφορα σε 3-4 μηνες πρωτα ο Θεος.

Δυστυχως είμαστε πολλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλή επιτυχία! Με το καλό θετικη χοριακή!

Οταν λες 3η εξωσωματική? Εννοείς 3 εμβρυομεταφορες ή 3 φορες όλα από την αρχή? (δεγερση, ωοληψία κτλ)

Όχι η 2η και η 3η ήταν βλαστοκυστες. 2 την κάθε φορά. Την 2η φορά έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε στις 6 βδομάδες. Τώρα ξανα. Όσο για συμπτώματα λίγοι πονοι χαμηλά, έντονο πρήξιμο στο στήθος και συχνοουρια. Όμως δεν σημαίνει κατι. Είμαι πολύ προσγειωμένη και χαλαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taliatela είπε:

Όχι η 2η και η 3η ήταν βλαστοκυστες. 2 την κάθε φορά. Την 2η φορά έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε στις 6 βδομάδες. Τώρα ξανα. Όσο για συμπτώματα λίγοι πονοι χαμηλά, έντονο πρήξιμο στο στήθος και συχνοουρια. Όμως δεν σημαίνει κατι. Είμαι πολύ προσγειωμένη και χαλαρή.

Ολα να σου πανε καλα! Να μείνουν οι βλαστοκυστούλες σου και να σε γεμίσουν χαρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω δυο αποτυχημενες εμβρυομεταφορες και θα παω για την τριτη εμβρυομεταφορα σε 3-4 μηνες πρωτα ο Θεος.

Δυστυχως είμαστε πολλες....

@peacock εύχομαι να ναι η τυχερή σου φορά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλε η πεθερά μου κ ο άντρας μου μεχρι που μου κουβαλανε το πιατο στο τραπέζι μην και κουραστω!!! 

Χαχαχχα εγώ την 4ημερα μαγείρεψα κανονικά όλα τα φαγητά αχ να σας πω την Τρίτη μέρα σηκώθηκα να φτιάξω καφέ ελληνικό και χύθηκε όλο κορίτσια και μάζευα παντού δηλαδή και σκύψιμο και όλα τα έκανα και φώναζα συνεχια μπεμπακια μην φύγετε εκεί να μείνετε ??.Το τέλειος ξάπλα το θεωρώ υπερβολικό είπαμε να μην κάνουμε πολλά αλλά δεν είμαστε άρρωστες το σώμα έχει ανάγκη να αιματονετε ένα φαγάκι η ψυλοπραγματα να κάνετε για να νιώθετε καλά και να περάσει και η μέρα έτσι και αλλιώς τα ουτρογεσταν δεν σας αφήνουν περιθώρια για πολλές δουλειές με την νύστα που φέρνουν ?? μόνο μακριά από σκάλες ζεστό νερό στο μπάνιο και βάρη αυτά μου τα έλεγε εμβρυολογο το Ιασώ μια από της καλύτερες θεωρώ στην Ελλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Σε ποια μέρα εισαι @Souko

 

Εγώ εκανα ετ στις 10/5 όποτε είμαι στην 7η ημέρα . Τώρα έχω ένα κάψιμο στο στομάχι . Εγώ σήμερα παιδιά ανέβηκα μερικά σκαλιά . Λέτε να πειράζει ; Έχω και πιο πολλά υγρα σήμερα . Είμαστε αρκετές για την Δευτέρα . Άντε να δούμε 

 
 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Souko είπε:
 

Εγώ εκανα ετ στις 10/5 όποτε είμαι στην 7η ημέρα . Τώρα έχω ένα κάψιμο στο στομάχι . Εγώ σήμερα παιδιά ανέβηκα μερικά σκαλιά . Λέτε να πειράζει ; Έχω και πιο πολλά υγρα σήμερα . Είμαστε αρκετές για την Δευτέρα . Άντε να δούμε 

 
 
 

Καλή επιτυχία κορίτσι σου εύχομαι,είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα.Και εγώ τη Δευτέρα χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Αντε να ρθει η σειρά σας με το καλο μπας και φτασει κ η δικιά μας :)

Ποτέ κανείς χωριακη? Καλημέρα καταρχήν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ποτέ κανείς χωριακη? Καλημέρα καταρχήν χαχα

28/5 πέφτει... Φαντάζομαι λογω ημερας θα παω μια μερα νωρίτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

28/5 πέφτει... Φαντάζομαι λογω ημερας θα παω μια μερα νωρίτερα 

Ναι εκτός και αν πας σε καμία κλινική π.χ. Ιασώ αλλά και μια μέρα πριν δεν έχεις θέμα.ποια μέρα θα είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ναι εκτός και αν πας σε καμία κλινική π.χ. Ιασώ αλλά και μια μέρα πριν δεν έχεις θέμα.ποια μέρα θα είναι?

Λοιπόν 28/5 ειναι ακριβως 14μερες μετα την έμβρυομεταφορά.. Αλλα πεφτει δευτερα και ειναι ρου Αγίου πνεύματος.. Λετε να δειχνει και νωρίτερα η χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...