Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Νεκταρινακι μου γειά σου. Ναι κοπέλα μου θυμάμαι που μιλάμε κι εκεί.  Με το καλό να υποδεχθείς τα ζουζούνια σου την Τετάρτη και σ ευχαριστώ για την ευχή. Όσο για την Prolutex ναι πονάει. Σχεδόν αμέσως μετά την ένεση στις περισσότερες περιπτώσεις μου κάνει ένα άσπρο κύκλο και γίνεται σαν καρούμπαλο. Δεν μελανιαζει αλλά πονάει. Οπότε είναι φυσιολογικό και άλλη κοπέλα που ήμασταν μαζί στην εμβρυομεταφορα και την ρώτησα το ίδιο μου είπε. Εμένα με πονάει μέχρι και την επόμενη ακόμη. 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Να είσαι καλά. 

Σ’ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τα καλά σου λόγια.σε όλες μας αξίζει το καλοοοο!και σ’ευχαριστώ και για τις πληροφορίες..περιμένω τα όμορφα νεάκια σου την Παρασκευή...και σήμερα κοίταξε να κοιμηθείς και να ξεκούραστεις γιατι χθες το βράδυ είχες δυσκολη νύχτα απ οτι είδα..το η τα μωράκια σου χρειαζονται ξεκούραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού κι εγώ σήμερα αδιαθετησα ίσα για να αναβαλλω το χειρουργείο κ τώρα δε ξέρει πότε θα υπάρξει κενό να με βάλει.για μια μέρα αν δεν είναι αυτό γκαντεμια τι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@bebe2 @Πιου-πιου ποσο καιρο σας πηρε να καθαρισετε ? 

εγω πηρα φαρμακα αλλα εχω ακομα πολυ ! 

@Zeta. δεν μπορω να φαω καθολου καμια ορεξη! καμια επιθυμια για τπτ αν μπορουσα να μην εβγαινα απο το σπιτι θα ηταν ιδανικο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αγάπη μου κουράγιο. Είναι σημαντικό να τελειώσεις με τον ''καθαρισμό'', ώστε να μπεις σε ένα ρυθμό. Σου υπόσχομαι όμως ότι σε λίγο καιρό θα είσαι καλύτερα, όχι τελείως καλά, αλλά καλύτερα. Θα το δεις και εσύ. Και θα έρθουν και για μας τα ωραία που θα μας κάνουν τελείως καλά μπεμπάκι μου. Θάρρος σου λέω και θα τα καταφέρουμε. 

ειναι πρωτη φορα που δεν μπορω να ειμαι δυνατη και να σκεφτομαι θετικα! δεν ξερω.. μονο οταν ειμαι με τον αντρα μου νιωθω καλυτερα αν μπορουσα να μπω στη τσεπη του να μην τον αποχωριζομαι θα το εκανα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @bebe2 μου κι εγω ετσι νιωθω αλλα νομιζω οτι εχει δικιο η @Πιου-πιου σε λιγο θα το χουμε ξεχασει γιατι ετσι πρεπει ! Πρεπει να κοιταμε μπροστα. Δεν θα αλλαξει κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τελείως φυσικά, χωρίς επέμβαση ή φάρμακα 16-17 ημέρες [smilie=sad10.gif].

Τοσο πολυ ??? ? Κι εγω τελειως φυσικα θα το παω.. Στη δικη μου περιπτωση ειχα την μερα της αποβολης αιμα και μετα καθολου. Τωρα ξεκινησε παλι χθες το αιμα, αλλα γενικα με το σταγονομετρο το παμε.... Μαλλον κι εγω θα αργησω να καθαρισω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τοσο πολυ ??? ? Κι εγω τελειως φυσικα θα το παω.. Στη δικη μου περιπτωση ειχα την μερα της αποβολης αιμα και μετα καθολου. Τωρα ξεκινησε παλι χθες το αιμα, αλλα γενικα με το σταγονομετρο το παμε.... Μαλλον κι εγω θα αργησω να καθαρισω.... 

και εγω αν εχω αποβαλει απο το προηγουμενο σαββατο ειμαι στις 10 μερες και πολυ πονο! ποσες εβδομαδες ησουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 μου, @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και εγώ  ήμουνα όλη μέρα χάλια και έκλαιγα 4-5 φορές τη μέρα.  Και κολλημένη επάνω στον άντρα μου (όσο γινόταν από άποψη χρόνου). Είμαι σίγουρη ότι και οι δικοί σας  είναι βράχοι. 15 ημέρες και εγώ δεν πήγα πουθενά, μόνο στη δουλειά ήθελα να πηγαίνω, ένιωθα και πολύ εξαντλημένη βέβαια. Επίσης έκανα συνέχεια ''μαύρες'' σκέψεις. Πολλή λύπη για το μωράκι που χάθηκε και συνέχεια φόβοι για το τί έφταιξε και ότι θα το ξαναπάθω, αλλά κυρίως φόβοι ότι δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ, ότι δεν θα κάνω ένα παιδάκι στον άντρα μου, που με αγαπάει τόσο και δε φταίει σε τίποτα κλπ, κλπ που ξέρω ότι τα σκέφτεστε ακριβώς τα ίδια. 

Μόλις τελείωσα με τον ''καθαρισμό'', ίσως ρυθμίστηκαν και οι ορμόνες και κάθε μέρα ήμουν και λίγο καλύτερα. Τώρα κάτι λιγότερο από μήνα, είμαι κακοδιάθετη πολλές στιγμές της ημέρας και έχω ένα ακατάσχετο, μόνιμο άγχος, αλλά αυτή η πέτρα που με πλάκωνε έφυγε.Προσπάθησα πολύ να φτιάξω τη διάθεσή μου, γιατί στεναχωρούσα πάρα πολύ τον άντρα μου και τους δικούς μου, αλλά και ήμουν διαρκώς τρομοκρατημένη για την επόμενη προσπάθεια, την οποία καταδίκαζα εκ των προτέρων στο μυαλό μου. Και είπα τέρμα δε βγαίνει πουθενά.  Είμαστε υγιείς και αγαπημένοι και αυτό μετράει. Όλα τα άλλα θα γίνουνε. 

Κορίτσια κάντε υπομονή και δείξτε θάρρος. Θα έρθουν τα καλύτερα. Δε πρέπει να σταθούμε σε αυτό. Πρέπει να πάμε παρακάτω. Όσο και να τρέμουμε για το επόμενο βήμα, πρέπει να το κάνουμε όσο πιο δυνατές και αισιόδοξες γίνεται. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου ελειπα όλη μέρα αφεντικό κ δεν είδα τι γίνεται;;;νομίζω ότι έχουμε τη πλειοψηφία κ μπορούμε να προχωρήσουμε.να με πάρεις κ στις εκλογές μαζί σου είμαι πολύ γρηγορη.

Εννοείται ότι θα σε πάρω γραμματέα (αν και ελπίζω να είμαστε φουσκωμένες και να πάμε μόνο για να ψηφίσουμε ίσα-ίσα. Και εγώ νομίζω ότι την έχουμε πλέον, αλλά κάτσε να έρθει πει και η κυρία Πρόεδρος και η άλλη κυρία της εφορευτικής. Όσο για την περίοδο, έλεος τί να πω!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Βρε κορίτσια είδαμε 2 ωάρια σήμερα ένα 15,5 και το άλλο 18,5 .. την ovitrelle θα την κάνω το βράδυ ...καθόλου ανταγωνιστές.... θα αντέξουν μέχρι την Τετάρτη λέτε;

Εγώ πιστεύω θα αντέξουν μέχρι τα 22 χιλ που σπάνε, προλαβαίνεις άνετα. Μεγαλώνουν 1-1,5 χιλ την ημέρα, δύσκολα περισσότερο. Καλή επιτυχία Ελενάκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. 7η ημέρα από την εμβρυομεταφορά. Χθες για κάποιο λόγο είχα λιποθυμικό επεισόδιο με πολύ έντονο πόνο στην κοιλιά. Συνέβη ποτέ σε καμία αυτό; Την Παρασκευή έχω χοριακή αν δεν έρθει Τετάρτη ή Πέμπτη η περίοδος που περιμένω. Σας φιλώ όλες.

Rinaki88 είχα κι εγώ έντονο πόνο αλλά όχι λιποθυμικό 10 μέρες από την εμβρυομεταφορά. Ένας ξάδερφος γυναικολόγος που ρώτησα μου είπε ότι είναι καλό σημάδι γιατί πολλές φορές κάνει κράμπες η μήτρα από την εμφύτευση. Και σήμερα είχα θετική χοριακή. Με το καλό και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εννοείται ότι θα σε πάρω γραμματέα (αν και ελπίζω να είμαστε φουσκωμένες και να πάμε μόνο για να ψηφίσουμε ίσα-ίσα. Και εγώ νομίζω ότι την έχουμε πλέον, αλλά κάτσε να έρθει πει και η κυρία Πρόεδρος και η άλλη κυρία της εφορευτικής. Όσο για την περίοδο, έλεος τί να πω!!!

Εγώ πιστεύω θα αντέξουν μέχρι τα 22 χιλ που σπάνε, προλαβαίνεις άνετα. Μεγαλώνουν 1-1,5 χιλ την ημέρα, δύσκολα περισσότερο. Καλή επιτυχία Ελενάκι μου. 

Η ωορθξια γίνεται περίπου 36 ώρες μετά μια χαρά αντεχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η semarbosi είπε:

Rinaki88 είχα κι εγώ έντονο πόνο αλλά όχι λιποθυμικό 10 μέρες από την εμβρυομεταφορά. Ένας ξάδερφος γυναικολόγος που ρώτησα μου είπε ότι είναι καλό σημάδι γιατί πολλές φορές κάνει κράμπες η μήτρα από την εμφύτευση. Και σήμερα είχα θετική χοριακή. Με το καλό και σε σένα!!

Καλή μου πόσο χαίρομαι για σένα!!! Είναι που περνάμε το ίδιο και όταν κάποια έχει θετικό αποτέλεσμα είναι σαν να χαιρόμαστε για την αδερφή μας! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Όλα να πάνε καλά. Εγώ από την μια αναρωτιέμαι "γιατί να μην πάει καλά;" και από την άλλη λέω "Και τόσες κοπέλες που προσπαθούν και ξαναπροσπαθούν; Εγώ γιατί να είμαι τυχερή και να τα καταφέρω με την πρώτη;". Αυτή η αναμονή φέρνει πολλές ψυχολογικές μεταπτώσεις.  

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τα καλά σου λόγια.σε όλες μας αξίζει το καλοοοο!και σ’ευχαριστώ και για τις πληροφορίες..περιμένω τα όμορφα νεάκια σου την Παρασκευή...και σήμερα κοίταξε να κοιμηθείς και να ξεκούραστεις γιατι χθες το βράδυ είχες δυσκολη νύχτα απ οτι είδα..το η τα μωράκια σου χρειαζονται ξεκούραση..

Αγάπη μου μακάρι. Ευτυχώς είχα λίγο χρόνο και κοιμήθηκα μετά το μεσημεριανό γιατί ήμουν κομμάτια και κάπως ξεκουράστηκα. Άντε να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου θα προλάβουμε;;οι εκλογές είναι το μαιο.θα πάρω τα χριστούγεννα τηλ να μου πει αν υπάρξει κανενα κενό να με βάλει πριν τη πρωτοχρονιά,δε πειράζει θα του πω και χρόνια πολλα σήμερα τον πήρα τρεις φορές τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ποιο ειναι το επομενο βημα ρε κοριτσια ? Τι σας εχουν συμβουλευσει οι γιατροι σας ? 

Εγώ δεν το συζήτησα και σήμερα που με είδε μου είπε να ηρεμήσω και μετά τις γιορτές θα το συζητήσουμε! Πέταξε και την υστεροσκοπηση κάποια στιγμή αλλά πραγματικά ήμουν τόσο χαμένη που δεν τον άκουσα ! Εγώ σκέφτηκα και το ενδεχόμενο να μην κάνω τπτ ! Είμαι και μπερδεμένη βέβαια τώρα και φοβισμένη και από όλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβασα πολλα κ δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα, συγχωρεστε με. Ειμαι κ λιγο κουρασμενη απο τα μαθηματα.

Στην ελενιτσα μας θα ευχηθω @Eleni73 με το καλο! Να ειναι η τυχερη σας ωοληψια! Μια χαρα νομιζω ειναι και για την οβιτρελ. Θα αντεξουν πιστευω.

Στην @semarbosi θα πω τα συγχαρητηρια μου! Ολα να συνεχισουν ετσι ομορφα!!! 

@Πλατανακη Δεσποινα λογικη η απογοητευση. Ομως ο τροποποιημενος φυσικος κυκλος και ο αμιγώς φυσικός κύκλος ειναι πολυ διαδεδομενες μεθοδοι στις φτωχες ανταποκριτριες. Ολα θα πανε καλα στο τελος. Ενα και καλο θελουμε. 

Στα καινουρια κοριτσια καλωσηρθατε!!! 

Μπεμπακι μου, εμμανουηλ μου, πιου πιου μου! Ολα θα αλλαξουν το επομενο ετος! Δειξτε κουραγιο κ πεισμα!! Ειστε πολυ δυνατες κ θα τα καταφερετε!

Κατ κατ σανσα μπλουμπλουκα!! Κι εσεις το ιδιο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια συμφωνώ με την nikona πρέπει να είμαστε αισιόδοξες.Τώρα πια μιλάει,εγώ πάντα σκέφτομαι αρνητικά,αλλά δε μπορεί,όλες οι κοπέλες που ξέρω τα έχουν καταφέρει,γιατί όχι και εμείς;Eleni μου καλή επιτυχία,εύχομαι να τα πάρεις και τα δύο και να προχωρήσουν.Εγώ κορίτσια την Τετάρτη το πρωί ο εφιαλτικος υπέρηχος.Μακάρι να προχωρήσουν αυτή τη φορά,δε θα το αντέξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια συμφωνώ με την nikona πρέπει να είμαστε αισιόδοξες.Τώρα πια μιλάει,εγώ πάντα σκέφτομαι αρνητικά,αλλά δε μπορεί,όλες οι κοπέλες που ξέρω τα έχουν καταφέρει,γιατί όχι και εμείς;Eleni μου καλή επιτυχία,εύχομαι να τα πάρεις και τα δύο και να προχωρήσουν.Εγώ κορίτσια την Τετάρτη το πρωί ο εφιαλτικος υπέρηχος.Μακάρι να προχωρήσουν αυτή τη φορά,δε θα το αντέξω.

Μακάρι Sansa μου!!! Να σου πάνε όλα καλά!!! Καλή επιτυχία κ σε εσένα @Eleni73!!! Μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με τον υπέρηχο και να έχουν προχωρήσει τα ωάρια. Να έχεις θετικά νέα?

@Eleni73 θα αντέξουν σίγουρα Ελεναρα! Δεν θα σπάσουν. Να έχουν μέσα το μικρό σας σπόρο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ δεν το συζήτησα και σήμερα που με είδε μου είπε να ηρεμήσω και μετά τις γιορτές θα το συζητήσουμε! Πέταξε και την υστεροσκοπηση κάποια στιγμή αλλά πραγματικά ήμουν τόσο χαμένη που δεν τον άκουσα ! Εγώ σκέφτηκα και το ενδεχόμενο να μην κάνω τπτ ! Είμαι και μπερδεμένη βέβαια τώρα και φοβισμένη και από όλα ! 

Κοριτσάκι μου σίγουρα θα πρέπει να αφήσετε 2-3 κύκλους για να ξεκινήσετε νέα προσπάθεια. Θα δε βοηθήσει κ ο χρόνος για να ηρεμήσεις από όλα αυτά. Σε αυτό το διάστημα μπορείς να το ψάξεις κ με την υστεροσκοπηση. Ηταν να κάνω κ εγώ ως τελευταία επιλογή επειδή αποτύγχανανε οι εμβρυομεταφορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 Κουράγιο! Θα περάσει αλλά σίγουρα με πολύ πόνο. Ο άντρας σου θα σε βοηθήσει σίγουρα σε αυτό. Να δεθειτε πιο πολύ ακόμα και να βγείτε δυνατοί από αυτό. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @Πιου-πιου κορίτσια είστε πολύ δυνατές. Σας θαυμάζω πολύ! Σας αξίζουν όλα τα καλά του κόσμου! Το νέο έτος θα φέρει πνοή αισιοδοξίας και ο χρόνος θα γιατρέψει όλες τις πληγές που σας άφησε αυτή η απώλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...