Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Bloublou85 αυτα τα διαβαζεις στο φυλλο οδηγιων? 

Στο λεω γιατι ναι μεν καλα κανεις κ διαβαζεις(κι εγω παντα διαβαζω το φυλλο οδηγιων αλλα εστιαζω στις ανεπιθυμητες ενεργειες κ στις αντενδείξεις) 

αλλα σκεψου οτι αν δεις πχ το φυλλο οδηγιων της προγεστερονης γραφει οτι η κυηση ειναι αντένδειξη. Οπότε εμεις που δεν εχιυμε τις καταλληκες γνωσεις κ εμπειρια καποια πραγματα μπορει να μην τα καταλαβαινουμε. Απλα στο λεω για να μην αγχωνεσαι αφου ειναι οδηγιες που σου τις δινει ο γιατρος σου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 αυτα τα διαβαζεις στο φυλλο οδηγιων? 

Στο λεω γιατι ναι μεν καλα κανεις κ διαβαζεις(κι εγω παντα διαβαζω το φυλλο οδηγιων αλλα εστιαζω στις ανεπιθυμητες ενεργειες κ στις αντενδείξεις) 

αλλα σκεψου οτι αν δεις πχ το φυλλο οδηγιων της προγεστερονης γραφει οτι η κυηση ειναι αντένδειξη. Οπότε εμεις που δεν εχιυμε τις καταλληκες γνωσεις κ εμπειρια καποια πραγματα μπορει να μην τα καταλαβαινουμε. Απλα στο λεω για να μην αγχωνεσαι αφου ειναι οδηγιες που σου τις δινει ο γιατρος σου. 

 

Τώρα πάει δεν αντεξα έκανα τέστ βγήκε αρνητικό κι ησυχασα.μακαρι να έρθει ή περίοδος τώρα αλλιώς το χάνω το χειρουργείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 ναι τα καταφεραμε. Ευχομαι κ σε σας με το καλο 

@semarbosi καλωσήρθες! Πότε δηλαδη με το καλό η χοριακή? Εδω θα ειμαστε ολες μαζι στην αναμονη σου. Ευχομαι πολυ καλη επιτυχια!

@bebe2 πολυ λογικο να εχεις αγχος. Δεν ειναι κ λιγο να βλεπεις συνεχεια αιμα. Προσωπικα ξερω κοπελα που ειχε τετοιες αιμορραγιες το πρωτο τριμηνο και τον Σεπτεμβρη γενησσε ενα υγιέστατο μωράκι. Ολα πηγαν καλα. 

Πόσο χαίρομαι για εσένα. Εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Να πάνε όλα καλά. Σ ευχαριστώ πολύ. Από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 ναι τα καταφεραμε. Ευχομαι κ σε σας με το καλο 

@semarbosi καλωσήρθες! Πότε δηλαδη με το καλό η χοριακή? Εδω θα ειμαστε ολες μαζι στην αναμονη σου. Ευχομαι πολυ καλη επιτυχια!

@bebe2 πολυ λογικο να εχεις αγχος. Δεν ειναι κ λιγο να βλεπεις συνεχεια αιμα. Προσωπικα ξερω κοπελα που ειχε τετοιες αιμορραγιες το πρωτο τριμηνο και τον Σεπτεμβρη γενησσε ενα υγιέστατο μωράκι. Ολα πηγαν καλα. 

Καλώς σας βρήκα! Χοριακή τη Δευτέρα 17 nikona μου!

Από την πρώτη μέρα της εμβρυομεταφοράς έχω ήπιους πόνους περιόδου..

Τώρα υπομονή και 1002 πράγματα για να μην το σκέφτομαι κάθε λεπτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα πάει δεν αντεξα έκανα τέστ βγήκε αρνητικό κι ησυχασα.μακαρι να έρθει ή περίοδος τώρα αλλιώς το χάνω το χειρουργείο.

Δεν ξέρω μπλουμπλουκα. Δε λέω ότι είσαι σώνει και ντε (που μακάρι να είσαι), αλλά είναι πολύ νωρίς ούτως ή άλλως και το έκανες και απόγευμα. Εγώ 10η μέρα από την ωορρηξία είχα 9 αν θυμάσαι, το τεστ δεν το ανιχνεύει και λογική τιμή για την ημέρα.  Αν έχεις άγχος, κάνε μια χοριακή το πρωί να είσαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η semarbosi είπε:

Καλώς σας βρήκα! Χοριακή τη Δευτέρα 17 nikona μου!

Από την πρώτη μέρα της εμβρυομεταφοράς έχω ήπιους πόνους περιόδου..

Τώρα υπομονή και 1002 πράγματα για να μην το σκέφτομαι κάθε λεπτό...

Καλη επιτυχια κοπέλα μου. Εύχομαι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα την Δευτέρα. Δεν έμειναν και πολλές μέρες. Εγώ στις 21 έχω χοριακή. Περιμένω τα καλά σου νεακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@semarbosi σου εύχομαι καλή επιτυχία και μία τεράστια χοριακή κορίτσι μου. Προσπάθησε όσο γίνεται να μην έχεις άγχος. Περιμένουμε τα ευχάριστα λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα πάει δεν αντεξα έκανα τέστ βγήκε αρνητικό κι ησυχασα.μακαρι να έρθει ή περίοδος τώρα αλλιώς το χάνω το χειρουργείο.

Ναι αλλα αν το εκανες νωρις πώς ξερεις οτι ειναι εγκυρο?

Επισης, γιατι να χασεις το χειρουργειο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα κοριτσια εχουμε δυο αναμονες τωρα! 17 και 21 του μηνα! Αντε με το καλο.

@Bloublou85 τωρα ειδα που σου εγραψε και η αγαπημενη @Πιου-πιου και συμφωνω. Και θα σου πω κ την δικη μου εμπειρια. Οταν εκανα τεστ τωρα δυο μερες πριν την χοριακη το εκανα περιμενα, τίποτα. Το πεταξα στον καδο. Λεω τζιφος παλι τιποτα δεν καναμε. Μπαινω κατευθειαν για ντουζακι 5λεπτο. Κατι με ετρωγε. Ανοιγω τον καδο το παιρνω το ξαναβλεπω κ βλεπω δυο γραμμουλες. Η δευτερη πολυυυυυ αχνη. Και η χοριακη μου δυο μερες (μιαμιση για την ακριβεια) ηταν 119. Οπότε και να εισαι αν ειναι χαμηλη η χοριακη πού να την ανιχνεύσει το τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αρα κοριτσια εχουμε δυο αναμονες τωρα! 17 και 21 του μηνα! Αντε με το καλο.

@Bloublou85 τωρα ειδα που σου εγραψε και η αγαπημενη @Πιου-πιου και συμφωνω. Και θα σου πω κ την δικη μου εμπειρια. Οταν εκανα τεστ τωρα δυο μερες πριν την χοριακη το εκανα περιμενα, τίποτα. Το πεταξα στον καδο. Λεω τζιφος παλι τιποτα δεν καναμε. Μπαινω κατευθειαν για ντουζακι 5λεπτο. Κατι με ετρωγε. Ανοιγω τον καδο το παιρνω το ξαναβλεπω κ βλεπω δυο γραμμουλες. Η δευτερη πολυυυυυ αχνη. Και η χοριακη μου δυο μερες (μιαμιση για την ακριβεια) ηταν 119. Οπότε και να εισαι αν ειναι χαμηλη η χοριακη πού να την ανιχνεύσει το τεστ. 

Δε ξέρω βρε κορίτσια δεν ελπίζω εγώ όπως και να έχει έπρεπε να κόψω το φάρμακο,την άλλη παρασκευή είναι το χειρουργείο εμενα μέχρι τότε πρέπει να μου έχει έρθει κ να έχει τελειώσει το αίμα αλλιώς δε θα το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω μπλουμπλουκα. Δε λέω ότι είσαι σώνει και ντε (που μακάρι να είσαι), αλλά είναι πολύ νωρίς ούτως ή άλλως και το έκανες και απόγευμα. Εγώ 10η μέρα από την ωορρηξία είχα 9 αν θυμάσαι, το τεστ δεν το ανιχνεύει και λογική τιμή για την ημέρα.  Αν έχεις άγχος, κάνε μια χοριακή το πρωί να είσαι σίγουρη. 

Τώρα θα περιμένω,ε αν δεν μου έρθει θα ξανακανω.ειπε θα μου έρθει μόλις το κόψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δε ξέρω βρε κορίτσια δεν ελπίζω εγώ όπως και να έχει έπρεπε να κόψω το φάρμακο,την άλλη παρασκευή είναι το χειρουργείο εμενα μέχρι τότε πρέπει να μου έχει έρθει κ να έχει τελειώσει το αίμα αλλιώς δε θα το κάνω.

Θύμισέ μου γιατι πηρες το ντουφαστόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θύμισέ μου γιατι πηρες το ντουφαστόν

Γιατί είναι να κάνω λαπαροσκόπηση στις 21 όμως θα ήμουν αδιαθετησω και μου έδωσε duphaston από τη 15η μέρα για να αδιαθετησω νωρίτερα και να είναι καθαρή εκείνη τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί είναι να κάνω λαπαροσκόπηση στις 21 όμως θα ήμουν αδιαθετησω και μου έδωσε duphaston από τη 15η μέρα για να αδιαθετησω νωρίτερα και να είναι καθαρή εκείνη τη μέρα.

Εγώ λέω κάνε μια χοριακή αύριο πρωί -πρωί να είσαι σίγουρη αν θες. Αν δείξει θετικό θα σου ξαναδώσει φάρμακα και δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω ότι και αυτό το φάρμακο προγεστερόνη είναι. Δεν πέφτει το επίπεδο από τη μία στιγμή στην άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ λέω κάνε μια χοριακή αύριο πρωί -πρωί να είσαι σίγουρη αν θες. Αν δείξει θετικό θα σου ξαναδώσει φάρμακα και δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω ότι και αυτό το φάρμακο προγεστερόνη είναι. Δεν πέφτει το επίπεδο από τη μία στιγμή στην άλλη.

Δε πειράζει μωρέ δε θέλω να πάω για χοριακη θα δείξει ότι γίνει,αν δεν έρθει θα τον πάρω τηλ να δούμε τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δε πειράζει μωρέ δε θέλω να πάω για χοριακη θα δείξει ότι γίνει,αν δεν έρθει θα τον πάρω τηλ να δούμε τι θα γίνει.

Ως εξπέρ στις χοριακές κοριτσάκι μου κ εγώ λέω να πας να κάνεις αύριο. Για να σου φύγει τελειως από το μυαλό. Έκανες βράδυ το τεστ αν κ ανιχνεύει από 10 μονάδες κ πάνω... που ξέρεις; Μπορεί να έχεις χοριακή 7...? Εγώ έδινα το email μου πολλές φορές στο μικροβιολογικό για να μην πηγαίνω πάλι για να πάρω τα αποτελέσματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@semarbosi @Rinaki88 Καλωσήρθατε κορίτσια στην παρέα μας! Σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακες! Τις έχουμε ανάγκη να αναπτερωθει το ηθικό σε πολλές κοπέλες εδώ (συμπεριλαμβανομενου και εμου)!

Φιλάκια από Washington DC σε όλη την παλιοπαρεα! Σας στέλνω φώτο από το Καπιτολιο ?

IMG-945fa4658b3bbde867e7a172f6bc8213-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@semarbosi @Rinaki88 Καλωσήρθατε κορίτσια στην παρέα μας! Σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακες! Τις έχουμε ανάγκη να αναπτερωθει το ηθικό σε πολλές κοπέλες εδώ (συμπεριλαμβανομενου και εμου)!

Φιλάκια από Washington DC σε όλη την παλιοπαρεα! Σας στέλνω φώτο από το Καπιτολιο ?

IMG-945fa4658b3bbde867e7a172f6bc8213-V.jpg

Καλημερα. Υπέροχη φώτο και θέα. Σ ευχαριστώ για τις ευχές. Ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα σιγά σιγά όλες. Φιλιά πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@semarbosi @Rinaki88 Καλωσήρθατε κορίτσια στην παρέα μας! Σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακες! Τις έχουμε ανάγκη να αναπτερωθει το ηθικό σε πολλές κοπέλες εδώ (συμπεριλαμβανομενου και εμου)!

Φιλάκια από Washington DC σε όλη την παλιοπαρεα! Σας στέλνω φώτο από το Καπιτολιο ?

IMG-945fa4658b3bbde867e7a172f6bc8213-V.jpg

ουαου!!!! Να περάσεις τέλεια σου εύχομαι!!!!!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@semarbosi @Rinaki88 Καλωσήρθατε κορίτσια στην παρέα μας! Σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακες! Τις έχουμε ανάγκη να αναπτερωθει το ηθικό σε πολλές κοπέλες εδώ (συμπεριλαμβανομενου και εμου)!

Φιλάκια από Washington DC σε όλη την παλιοπαρεα! Σας στέλνω φώτο από το Καπιτολιο ?

IMG-945fa4658b3bbde867e7a172f6bc8213-V.jpg

❤️❤️❤️ γέμισε μπαταρίες κοριτσάκι μου, πέρνα καλά κ έλα μετά Ελλαδίτσα να να κάνεις κ το μπεμπάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα οταν λες μονο τα δυο φαινονται να εχουν δυναμικη τι εννοεις? Ως προς το μεγεθος? Καλη επιτυχια στην ωοληψια σου ευχομαι.

@Rinaki88 εγω δεν πηρα καθολου cyclacur αυτη τη φορα που πετυχαμε. Ουτε ενα. Ηταν καλο το ενδομητριο, παχυ, και μου ειπε η γιατρος οτι δεν χρειαζόταν. 

@Zeta. Ζετούλα με το καλο να φτασει η ωρα της εξετασης κι ολα να ειναι καλα! Εγω εχω ημερομηνια 4/4

@Πιου-πιου μου πολυ χαρηκα που επιτελους τελειωσε αυτη η δυσκολη κατασταση και εισαι καλα και κλινικά. Ευχομαι να ειναι ολα ευχάριστα απο δω κ πέρα. 

 

Ναι ως προς το μεγεθος! Χτες εκανα οιστραδιολη κ απο 212 επεσε στο 119, ο γιατρος ειπε οτι επεσε γτ εκανα την cetrotide, αλλα δεν τον πιστευω! Ειμαι πληρως απογοητευμενη απο τον εαυτο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! @bebe2 μου πως είσαι;; Εχεις πολύ αίμα ακομα;

Καλημέρα κορίτσια μου ! Ακόμα τα ίδια ! :( Και η ψυχολογία μου πέφτει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ναι ως προς το μεγεθος! Χτες εκανα οιστραδιολη κ απο 212 επεσε στο 119, ο γιατρος ειπε οτι επεσε γτ εκανα την cetrotide, αλλα δεν τον πιστευω! Ειμαι πληρως απογοητευμενη απο τον εαυτο μου

Καταλαβαινω πώς αισθάνεσαι αλλα δεν βρισκω τον λόγο να απογοητευεσαι απο τον εαυτο σου. Αν μπορούσαμε όλες να κνουμε κατι για να αλλαξουμε τα δεδομενα θα το καναμε. Δεν μπορούμε όμως. Υπάρχουν και κοπέλες που ουτε καν φτανουν στην ωοληψια. Μην το παίρνεις έτσι.  Κι εγω μονο τρια ωαρια εκανα σε μια διεγερση. απο αυτα τωρα εχω τον μπεμπη μας στην κοιλια μου.

@Magaiver μου τι υπεροχη εικονα μας μετφερες!!! Να περάσετε ομορφα!!!! ΣΕ φιλούμε!!!!

@Bloublou85 υπομονη και θα ερθει η περιοδος. Γιατι ομως κανονισατε την λαπαροσκοπηση σε ημερομηνια που θα ησουν αδιαθετη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καταλαβαινω πώς αισθάνεσαι αλλα δεν βρισκω τον λόγο να απογοητευεσαι απο τον εαυτο σου. Αν μπορούσαμε όλες να κνουμε κατι για να αλλαξουμε τα δεδομενα θα το καναμε. Δεν μπορούμε όμως. Υπάρχουν και κοπέλες που ουτε καν φτανουν στην ωοληψια. Μην το παίρνεις έτσι.  Κι εγω μονο τρια ωαρια εκανα σε μια διεγερση. απο αυτα τωρα εχω τον μπεμπη μας στην κοιλια μου.

@Magaiver μου τι υπεροχη εικονα μας μετφερες!!! Να περάσετε ομορφα!!!! ΣΕ φιλούμε!!!!

@Bloublou85 υπομονη και θα ερθει η περιοδος. Γιατι ομως κανονισατε την λαπαροσκοπηση σε ημερομηνια που θα ησουν αδιαθετη;;

Ο γιατρός είπε δύο ημερομηνίες γιατί τότε μάλλον μπορούσε εχει και κάποια άλλη για εκείνη τη μέρα γι αυτό.ειπε πως θα έρθει έχω περιθωριο μέχρι τη παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...