Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

5 μερες πριν την αναμμένομενη περίοδο... τώρα έχει ένα μπέμπαρο!!!

Το αγορασα εγώ και θα το κάνω καλύτερα αυριο,το εκοψα το φάρμακο ελπίζω να μη πειράξει για μία μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά δεν είχα γράψει ως τώρα. Να ξέρετε ότι μου έχετε δώσει πολύ κουράγιο και δύναμη κι ας μην το ξέρετε.

Είμαι στην 8η μέρα εμβρυομεταφοράς και σε πολύ άγχος!!

Έχουμε μεταφέρει 4 κατεψυγμένα έμβρυα άριστης ποιότητας μας είπαν, μας ταλαιπώρησε όμως πολύ το ενδομήτριο. Αφού ακυρώσαμε τον προηγούμενο κύκλο γιατί ανέβηκε απότομα η προγεστερόνη (και χάσαμε και δύο ωοθηλάκια που είχαν αναπτυχθεί από μόνα τους), σε αυτόν τον κύκλο το ενδομήτριο είχε κολλήσει στο 5,5mm και δεν ανέβαινε (φυσιολογικά σε άλλους κύκλους έφτανε από μόνο του 7,5-8), τώρα με άπειρα φάρμακα και επιμονή καταφέραμε στο τέλος τα 8mm και κάναμε εμβρυομεταφορά την 31η μέρα.

Τώρα είμαστε στην αναμονή μέχρι τη Δευτέρα και τη χοριακή. Ουφφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η semarbosi είπε:

Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά δεν είχα γράψει ως τώρα. Να ξέρετε ότι μου έχετε δώσει πολύ κουράγιο και δύναμη κι ας μην το ξέρετε.

Είμαι στην 8η μέρα εμβρυομεταφοράς και σε πολύ άγχος!!

Έχουμε μεταφέρει 4 κατεψυγμένα έμβρυα άριστης ποιότητας μας είπαν, μας ταλαιπώρησε όμως πολύ το ενδομήτριο. Αφού ακυρώσαμε τον προηγούμενο κύκλο γιατί ανέβηκε απότομα η προγεστερόνη (και χάσαμε και δύο ωοθηλάκια που είχαν αναπτυχθεί από μόνα τους), σε αυτόν τον κύκλο το ενδομήτριο είχε κολλήσει στο 5,5mm και δεν ανέβαινε (φυσιολογικά σε άλλους κύκλους έφτανε από μόνο του 7,5-8), τώρα με άπειρα φάρμακα και επιμονή καταφέραμε στο τέλος τα 8mm και κάναμε εμβρυομεταφορά την 31η μέρα.

Τώρα είμαστε στην αναμονή μέχρι τη Δευτέρα και τη χοριακή. Ουφφ!!

Καλώς την μας!!!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να έχουμε από εσένα σε λίγες μέρες ευχάριστα νέα!

Μην σκεφτεσαι αρνητικά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ο κάθε κύκλος επίσης ... λίγο υπομονή και εδώ είμαστε κι εμείς!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η semarbosi είπε:

Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά δεν είχα γράψει ως τώρα. Να ξέρετε ότι μου έχετε δώσει πολύ κουράγιο και δύναμη κι ας μην το ξέρετε.

Είμαι στην 8η μέρα εμβρυομεταφοράς και σε πολύ άγχος!!

Έχουμε μεταφέρει 4 κατεψυγμένα έμβρυα άριστης ποιότητας μας είπαν, μας ταλαιπώρησε όμως πολύ το ενδομήτριο. Αφού ακυρώσαμε τον προηγούμενο κύκλο γιατί ανέβηκε απότομα η προγεστερόνη (και χάσαμε και δύο ωοθηλάκια που είχαν αναπτυχθεί από μόνα τους), σε αυτόν τον κύκλο το ενδομήτριο είχε κολλήσει στο 5,5mm και δεν ανέβαινε (φυσιολογικά σε άλλους κύκλους έφτανε από μόνο του 7,5-8), τώρα με άπειρα φάρμακα και επιμονή καταφέραμε στο τέλος τα 8mm και κάναμε εμβρυομεταφορά την 31η μέρα.

Τώρα είμαστε στην αναμονή μέχρι τη Δευτέρα και τη χοριακή. Ουφφ!!

με το καλο το αποτελεσμα...ειμαι κ εγω σε προετοιμασια για ετ....δεν μουε ειπε ομως να κανω προγεστερονη....σε ποια φαση η μερα σου ζητησε αυτ την εξεταση?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

με το καλο το αποτελεσμα...ειμαι κ εγω σε προετοιμασια για ετ....δεν μουε ειπε ομως να κανω προγεστερονη....σε ποια φαση η μερα σου ζητησε αυτ την εξεταση?

 

Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα με πηραν απο το εργαστηριο! Επεσε η οιστραδιολη απο 212 στα 119! Γτ εγινε αυτο? Επειδη εκανα τη cetrotide?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Το αγορασα εγώ και θα το κάνω καλύτερα αυριο,το εκοψα το φάρμακο ελπίζω να μη πειράξει για μία μέρα.

Αχ μακάρι να σου βγει θετικό!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Το αγορασα εγώ και θα το κάνω καλύτερα αυριο,το εκοψα το φάρμακο ελπίζω να μη πειράξει για μία μέρα.

Καλύτερα αύριο μπλουμπλούκι μου. Ούτως ή άλλως και καλύτερα με τα πρωινά, μην το κάνεις απόγευμα. Ε ρε και να βγει θετικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλύτερα αύριο μπλουμπλούκι μου. Ούτως ή άλλως και καλύτερα με τα πρωινά, μην το κάνεις απόγευμα. Ε ρε και να βγει θετικό!!!

Καλά φιλενάδα μεταξύ μας τώρα για τα τυπικά το κάνω επειδή εκοψα το φαρμακο,ακου να δεις κολπακια που έκανα στην ωορρηξία.επειδη πάντα έκαναν ενονες συσπάσεις οι σάλπιγγες και πονουσα πολύ εγώ πήρα buscopan τρεις μέρες στην ωορρηξια κι έτσι δεν πόνεσα γιατί έλεγα μήπως οι έντονοι σπασμοί δεν μου έκαναν καλό κ λέει ότι κ το duphaston βοηθάει.εγω δεν περιμένω τίποτα μόνο να αδιαθετησω να πάω με το καλό για το χειρουργείο.θα με περιμένεις φαντάζομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Bloublou85 τι έχει γίνει ?? 

Bebe μου τπτ μην θορυβεισαι χαχα απλά πρέπει να κάνω για τα τυπικά πριν τη λαπαροσκόπηση.πως είσαι εσύ σταμάτησε το αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Bebe μου τπτ μην θορυβεισαι χαχα απλά πρέπει να κάνω για τα τυπικά πριν τη λαπαροσκόπηση.πως είσαι εσύ σταμάτησε το αίμα;

Όχι κορίτσι μου δεν σταματάει από το Σάββατο το βράδυ έχω συνέχεια !κάθομαι ξαπλα τώρα και την Πέμπτη θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν σταματάει από το Σάββατο το βράδυ έχω συνέχεια !κάθομαι ξαπλα τώρα και την Πέμπτη θα δούμε 

Υπομονή μπεμπακι δε πειράζει αρκεί που είναι καλά το νινακι❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Υπομονή μπεμπακι δε πειράζει αρκεί που είναι καλά το νινακι❤

Ναι αν είναι καλά δε με νοιάζει αλλά πολύ άγχος βρε μπλουμπλου τι να σου πω ;;!! Έχω καταστρέψει τα χείλη μου τα ματώνω συνέχεια ασυναίσθητα από το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ποτέ δεν ξέρεις! Αχ μακάρι. Εννοείται σε περιμένω ο,τι και να γίνει.

@bebe2, υπομονή αγάπη μου. Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 αχ μπεμπε μου φαντάζομαι την αγωνία σου υπομονή μέχρι τη πέμπτη να δεις ότι όλα είναι καλά και θα ηρεμησεις.

@Πιου-πιου μου ευτυχώς έχω εσένα που είσαι αισιόδοξη.τι γίνεται όμως που εκοψα το χαπι;διάβασα ότι άμα το κόψεις απότομα και είσαι προκαλείται αποβολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@bebe2 αχ μπεμπε μου φαντάζομαι την αγωνία σου υπομονή μέχρι τη πέμπτη να δεις ότι όλα είναι καλά και θα ηρεμησεις.

@Πιου-πιου μου ευτυχώς έχω εσένα που είσαι αισιόδοξη.τι γίνεται όμως που εκοψα το χαπι;διάβασα ότι άμα το κόψεις απότομα και είσαι προκαλείται αποβολη.

ε τότε γιατί το έκοψες βρε μπλουμπλου μου; Κάνε αύριο το πρωι το τεστ που φοβάμαι ότι και πάλι θα είναι νωρίς για 100%, ίσως χοριακή είναι σίγουρη, το τεστ εμπορίου δε νομίζω ότι είναι σίγουρο τόσο νωρίς. Μακάρι να δείξει θετικό και τα ξαναρχίζεις κατόπιν συμβουλής γιατρού βέβαια. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ακούς το γιατρό. Εγώ το ξέρεις είχα κάνει ό,τι μου είπε κατά γράμμα, ασχέτως κακή κατάληξης. Μου είχε πει ότι αν κόψω απότομα τα φάρμακα θα προκληθεί σοκ. Τώρα τί να σου πω. Ένα φάρμακο, μία μέρα μόνο μπορεί να μην είναι πρόβλημα. Κάνε τα τεστ και βλέπεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Ναι αν είναι καλά δε με νοιάζει αλλά πολύ άγχος βρε μπλουμπλου τι να σου πω ;;!! Έχω καταστρέψει τα χείλη μου τα ματώνω συνέχεια ασυναίσθητα από το άγχος 

Bebe2 εύχομαι να πάνε όλα καλά.Έχεις τραβήξει πολλά βρε κορίτσι,τί είναι αυτό που συμβαίνει βρε παιδί μου.Δε μπορεί κανείς να ηρεμήσει επιτέλους.Να περάσει γρήγορα όλο αυτό και να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 ναι τα καταφεραμε. Ευχομαι κ σε σας με το καλο 

@semarbosi καλωσήρθες! Πότε δηλαδη με το καλό η χοριακή? Εδω θα ειμαστε ολες μαζι στην αναμονη σου. Ευχομαι πολυ καλη επιτυχια!

@bebe2 πολυ λογικο να εχεις αγχος. Δεν ειναι κ λιγο να βλεπεις συνεχεια αιμα. Προσωπικα ξερω κοπελα που ειχε τετοιες αιμορραγιες το πρωτο τριμηνο και τον Σεπτεμβρη γενησσε ενα υγιέστατο μωράκι. Ολα πηγαν καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

ε τότε γιατί το έκοψες βρε μπλουμπλου μου; Κάνε αύριο το πρωι το τεστ που φοβάμαι ότι και πάλι θα είναι νωρίς για 100%, ίσως χοριακή είναι σίγουρη, το τεστ εμπορίου δε νομίζω ότι είναι σίγουρο τόσο νωρίς. Μακάρι να δείξει θετικό και τα ξαναρχίζεις κατόπιν συμβουλής γιατρού βέβαια. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ακούς το γιατρό. Εγώ το ξέρεις είχα κάνει ό,τι μου είπε κατά γράμμα, ασχέτως κακή κατάληξης. Μου είχε πει ότι αν κόψω απότομα τα φάρμακα θα προκληθεί σοκ. Τώρα τί να σου πω. Ένα φάρμακο, μία μέρα μόνο μπορεί να μην είναι πρόβλημα. Κάνε τα τεστ και βλέπεις. 

Μα τόσες μέρες μου είπε να το πάρω και να το κόψω για να έρθει περίοδος.τωρα τι να πω σήμερα δε το πήρα ίσως έπρεπε να το κάνω σήμερα δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μα τόσες μέρες μου είπε να το πάρω και να το κόψω για να έρθει περίοδος.τωρα τι να πω σήμερα δε το πήρα ίσως έπρεπε να το κάνω σήμερα δε ξέρω κι εγώ τι να κάνω.

Αν έκανες ότι σου είπε ο γιατρός μη σε νοιάζει. Νόμιζα το έκοψες μόνη σου.Μπερδεύτηκα ρε κορίτσι όπως διαβάζω. Για μια μέρα μόνο  δεν θα γίνει τίποτα. Θυμήθηκα ότι και ο δικός μου μου είχε πει πάρε το βράδυ και όχι την πρωινή δόση  και αν βγει θετική η χοριακή συνεχίζεις δεν έγινε τίποτα για μία δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αν έκανες ότι σου είπε ο γιατρός μη σε νοιάζει. Νόμιζα το έκοψες μόνη σου.Μπερδεύτηκα ρε κορίτσι όπως διαβάζω. Για μια μέρα μόνο  δεν θα γίνει τίποτα. Θυμήθηκα ότι και ο δικός μου μου είχε πει πάρε το βράδυ και όχι την πρωινή δόση  και αν βγει θετική η χοριακή συνεχίζεις δεν έγινε τίποτα για μία δόση. 

Εγώ το πήρα χτες το πρωί το τελευταίο.επαιρνες κι εσύ duphaston; Γιατί αυτό είναι πιο ισχυρό με το που το κόψεις αδιαθετεις κ λένε σε περίπτωση κύησης το συνεχίσεις μέχρι 9η εβδομάδα δεν πρέπει να το κόψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 ναι τα καταφεραμε. Ευχομαι κ σε σας με το καλο 

@semarbosi καλωσήρθες! Πότε δηλαδη με το καλό η χοριακή? Εδω θα ειμαστε ολες μαζι στην αναμονη σου. Ευχομαι πολυ καλη επιτυχια!

@bebe2 πολυ λογικο να εχεις αγχος. Δεν ειναι κ λιγο να βλεπεις συνεχεια αιμα. Προσωπικα ξερω κοπελα που ειχε τετοιες αιμορραγιες το πρωτο τριμηνο και τον Σεπτεμβρη γενησσε ενα υγιέστατο μωράκι. Ολα πηγαν καλα. 

Μακάρι βρε κορίτσι μου να πάνε όλα καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...