Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

αφού όλα είναι καλά μην το σκέφτεσαι καν! Αυτό έχει σημασία. Και επειδή μάλλον η εγκυμοσύνη έχει και θα έχει τέτοια απρόοπτα/φοβίες προσπάθησε να παραμένεις ψύχραιμη και να σκέφτεσαι θετικά!

εγω αυτο που συνειδητοποίησα αυτες τις μερες ειναι οτι το αγχος να μεινεις εγκυος μετα το αγχος της εγκυμοσυνης το αγχος δεν σταματαει δεν ηρεμεις καποια στιγμη να πεις αχ τωρα ολα οκ εχεις συνεχεια αγωνιες! εγω που γενικα ειμαι θετικος ανθρωπος δεν ειναι ευκολο ειναι κατι παντελως αγνωστο για τον οργανισμο μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

εγω αυτο που συνειδητοποίησα αυτες τις μερες ειναι οτι το αγχος να μεινεις εγκυος μετα το αγχος της εγκυμοσυνης το αγχος δεν σταματαει δεν ηρεμεις καποια στιγμη να πεις αχ τωρα ολα οκ εχεις συνεχεια αγωνιες! εγω που γενικα ειμαι θετικος ανθρωπος δεν ειναι ευκολο ειναι κατι παντελως αγνωστο για τον οργανισμο μας 

Κορίτσι μόλις διάβασα τα μηνύματα σου και τρόμαξα.Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά.Ας ανησυχούμε για τα δικά μας προβλήματα.Για εσάς τις εγκυουλες όλα καλά να πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Ειμαι λιγο απογοητευμενη. Χτες ημουν στην 4η μερα διεγερσης και ειχα οιστραδιολη 77,20. Ο υπερηχος εδειξε 3 ωοθηλακια δεξια και 2 αριστερα, αλλα μου φαινεται λιγη η οιστραδιολη. Καμια εμπειρια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ειμαι λιγο απογοητευμενη. Χτες ημουν στην 4η μερα διεγερσης και ειχα οιστραδιολη 77,20. Ο υπερηχος εδειξε 3 ωοθηλακια δεξια και 2 αριστερα, αλλα μου φαινεται λιγη η οιστραδιολη. Καμια εμπειρια? 

Πόσες μονάδες κάνεις;εννοεις έχεις κάνει ήδη 4 μέρες διέγερση ή έκανες 2η 3η μέρα κ μετά εξέταση;εγώ προσωπικά ξεκίνησα 2η μέρα ενεσεις και την 6η πήγα για οιστραδιολη,τωρα απ τη τεταρτη μέρα τι να προλάβει να δείξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πόσες μονάδες κάνεις;εννοεις έχεις κάνει ήδη 4 μέρες διέγερση ή έκανες 2η 3η μέρα κ μετά εξέταση;εγώ προσωπικά ξεκίνησα 2η μέρα ενεσεις και την 6η πήγα για οιστραδιολη,τωρα απ τη τεταρτη μέρα τι να προλάβει να δείξει;

Ειχα κανει 5 ενεσεις μπλουμπλου μου! Λες να ειναι νωρις να δειξει? Κανω 300 μοναδες μενοπουρ και με συνεχιζει και ετσι! Παρασκευη θα ξαναπαω για οιστραδιολη και υπερηχο! Γιατι απογοητευτηκα τοσο??? Περιμενα ναχει περασει το 100 τουλαχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το γιατρο που μιλησα και του ειπα πως στεναχωρηθηκα μου ειπε να περιμενω να δουμε την εξελιξη την Παρασκευη! Εχω τοσο αγωνια!!! Πες μου τη δικη σου εμπειρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ειχα κανει 5 ενεσεις μπλουμπλου μου! Λες να ειναι νωρις να δειξει? Κανω 300 μοναδες μενοπουρ και με συνεχιζει και ετσι! Παρασκευη θα ξαναπαω για οιστραδιολη και υπερηχο! Γιατι απογοητευτηκα τοσο??? Περιμενα ναχει περασει το 100 τουλαχιστον!

Κάτσε κάτσε,ποια μέρα περιόδου ξεκινησες ενεσεις κ ποια μέρα πηγές για εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

3η μερα περιοδου ξεκινησα ενεσεις και πηγα για εξεταση 8η μερα περιοδου

5 ενεσεις δηλ και απο 49 που ειχα οιστραδιολη πηγε 77,20, βεβαια κανω ανταγωνιστες κ δεν ξερω αν ειναι κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Με το γιατρο που μιλησα και του ειπα πως στεναχωρηθηκα μου ειπε να περιμενω να δουμε την εξελιξη την Παρασκευη! Εχω τοσο αγωνια!!! Πες μου τη δικη σου εμπειρια!

Κοίτα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά,κι εγώ ας πούμε έφτασα 8η μέρα και είχα μόνο 400 κι ανησύχησα κ ζήτησα να αυξήσουμε τη δόση,και μετά έφτασα 1.300.οποτε κάτσε να δεις πως θα πάει ή επόμενη μέτρηση όπως είπε κι ο γιατρός,επειδη είναι μικρούλια ακόμα ίσως δε δίνουν μεγάλη οιστραδιολη.να προσέχεις και τη προγεστερόνη επίσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοεις να προσεχω την προγεστερονη? Και γτ?

Τη 2η μερα ειχα 1,68 προγεστερονη και μου ειπε να παιρνω καθε βραδι 1 πρεζολον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

3η μερα περιοδου ξεκινησα ενεσεις και πηγα για εξεταση 8η μερα περιοδου

Ναι,η αλήθεια είναι ότι γι αυτή τη μέρα είναι κάπως μικρή,ομως στον υπέρηχο τα ωοθηλακια μεγαλώνουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Τι εννοεις να προσεχω την προγεστερονη? Και γτ?

Τη 2η μερα ειχα 1,68 προγεστερονη και μου ειπε να παιρνω καθε βραδι 1 πρεζολον

Με εβαλε να ξαναμετρησω προγεστερονη την Παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι,η αλήθεια είναι ότι γι αυτή τη μέρα είναι κάπως μικρή,ομως στον υπέρηχο τα ωοθηλακια μεγαλώνουν;;;

Θα δω αν μεγαλωνουν την Παρασκευη. Τωρα εχουμε μια μονο μετρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Τι εννοεις να προσεχω την προγεστερονη? Και γτ?

Τη 2η μερα ειχα 1,68 προγεστερονη και μου ειπε να παιρνω καθε βραδι 1 πρεζολον

Λοιπόν ακου γιατρός δεν είμαι αλλά από αυτά που μέχρι τώρα έμαθα και τη πατησα κι εγώ με τη προγεστερόνη.ειναι αρκετά υψηλή ήδη ή προγεστερόνη σου,τοση έφτασα εγώ στο τέλος όταν ημουν για εμβρυομεταφορα κ τώρα μου είπε ο γιατρός ότι ήταν υψηλή δεν έπρεπε.η προγεστερόνη για να κάνουμε εμβρυομεταφορα δεν πρέπει να ξεπερνάει το 1 άντε 1.5 βαριά μου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν ακου γιατρός δεν είμαι αλλά από αυτά που μέχρι τώρα έμαθα και τη πατησα κι εγώ με τη προγεστερόνη.ειναι αρκετά υψηλή ήδη ή προγεστερόνη σου,τοση έφτασα εγώ στο τέλος όταν ημουν για εμβρυομεταφορα κ τώρα μου είπε ο γιατρός ότι ήταν υψηλή δεν έπρεπε.η προγεστερόνη για να κάνουμε εμβρυομεταφορα δεν πρέπει να ξεπερνάει το 1 άντε 1.5 βαριά μου είπαν.

μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι λιγο τσιμπημενη και γιαυτο και μου ειπε να παιρνω 1 κορτιζονη τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι λιγο τσιμπημενη και γιαυτο και μου ειπε να παιρνω 1 κορτιζονη τη μερα

Δηλαδή με τη κορτιζόνη πέφτει;δεν το ξέρω αυτό αλλά με ενδιαφέρει γιατί κ μένα γενικότερα μου ανεβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Δηλαδή με τη κορτιζόνη πέφτει;δεν το ξέρω αυτό αλλά με ενδιαφέρει γιατί κ μένα γενικότερα μου ανεβαίνει.

Λογικα την κραταει εκει που πρεπει, δεν ξερω τι να σου πω! Εμενα μου ειπε αυτο οτι επειδη ειναι λιγο τσιμπημενη θα παιρνω 1 κορτιζονη και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Λογικα την κραταει εκει που πρεπει, δεν ξερω τι να σου πω! Εμενα μου ειπε αυτο οτι επειδη ειναι λιγο τσιμπημενη θα παιρνω 1 κορτιζονη και βλεπουμε

Α οκ κάτι θα ξέρει,ευχομαι να πάνε όλα καλά με την οιστραδιολη ποτέ ξανά έχεις μέτρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...