Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

 

21 έκανα και εγω θεωρητικά με σούπερ ενδομήτριο έτσι τουλάχιστον μου είπαν!!!!περιμένω με αγωνία τα νέα σου μπας και ανέβω και εγω ψυχολογικά!!!!

Μακάρι αλλά κι εγώ συγκρατημένη είμαι απ τη προηγούμενη αποτυχια.μία φορά έχεις κάνει ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μακάρι αλλά κι εγώ συγκρατημένη είμαι απ τη προηγούμενη αποτυχια.μία φορά έχεις κάνει ωοληψία;

Ναι πρώτη φορά!!!γι αυτό με έχει φάει η αγωνία!!!!Ενώ μπορώ να πω ότι ήμουν πάρα πολύ αισιόδοξη δε ξέρω τι έχω πάθει όσο πλησιάζουν οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ναι πρώτη φορά!!!γι αυτό με έχει φάει η αγωνία!!!!Ενώ μπορώ να πω ότι ήμουν πάρα πολύ αισιόδοξη δε ξέρω τι έχω πάθει όσο πλησιάζουν οι μερες

Κάτσε πρώτη φορά αλλά δεύτερη εμβρυομεταφορα έτσι;εγώ τη προηγούμενη έβαλα τριών ημερών πολύ καλά αλλά απέτυχε,αν αποτύχει κ τώρα θα κοιτάξω γι αλλού.ετσι είναι εγώ δε θέλω καθόλου να πάω για εξέταση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε πρώτη φορά αλλά δεύτερη εμβρυομεταφορα έτσι;εγώ τη προηγούμενη έβαλα τριών ημερών πολύ καλά αλλά απέτυχε,αν αποτύχει κ τώρα θα κοιτάξω γι αλλού.ετσι είναι εγώ δε θέλω καθόλου να πάω για εξέταση.

 

Όχι πρώτη ωοληψια πρώτη εμβρυομεταφορα!!!έβαλα κατεψυγμένα γιατί έστειλα τις βλαστοκύστες μου για προεμφυτευτικο και άφησα λίγο τον οργανισμό μου να πάρει τα πάνω του από την ωοληψια!!!στην ουσία προετοιμάζομαι γιαυτο 5 μήνες και τώρα που έχω φτάσει στην πηγή έχω αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Όχι πρώτη ωοληψια πρώτη εμβρυομεταφορα!!!έβαλα κατεψυγμένα γιατί έστειλα τις βλαστοκύστες μου για προεμφυτευτικο και άφησα λίγο τον οργανισμό μου να πάρει τα πάνω του από την ωοληψια!!!στην ουσία προετοιμάζομαι γιαυτο 5 μήνες και τώρα που έχω φτάσει στην πηγή έχω αγχος

Μία χαρά άμα έκανες κ προεμφυτευτικο τότε έχεις διπλάσιες πιθανότητες.ευχομαι όλα να πάνε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μία χαρά άμα έκανες κ προεμφυτευτικο τότε έχεις διπλάσιες πιθανότητες.ευχομαι όλα να πάνε τελεια!

Ναι δυστυχως εχασα 4 βλαστοκυστουλες με χρψμοσωμικες ανωμαλιες αλλα δε το βαζω κατω!!!!Μακάρι εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!!!περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ναι δυστυχως εχασα 4 βλαστοκυστουλες με χρψμοσωμικες ανωμαλιες αλλα δε το βαζω κατω!!!!Μακάρι εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!!!περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα σου!!!

Αν επιτρέπεται πόσο κόστισε ο προεμφυτευτικο γιατί έχω ακούσει τρέλα πόσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αν επιτρέπεται πόσο κόστισε ο προεμφυτευτικο γιατί έχω ακούσει τρέλα πόσα.

6 βλαστοκύστες 3000 αλλά μου έκοψαν 500!!2500 δηλαδή!!!στην ουσία 500 η κάθε βλαστοκυστη!!!!ειναι πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

6 βλαστοκύστες 3000 αλλά μου έκοψαν 500!!2500 δηλαδή!!!στην ουσία 500 η κάθε βλαστοκυστη!!!!ειναι πολλά!!!

Πω πω μία εξωσωματική δηλαδή.καταφερες και έφτασαν έξι βλαστοκύστες;εγώ μόνο αυτά τα δύο τα άλλα όλα δεν προχώρησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πω πω μία εξωσωματική δηλαδή.καταφερες και έφτασαν έξι βλαστοκύστες;εγώ μόνο αυτά τα δύο τα άλλα όλα δεν προχώρησαν.

18 μου πήραν..13 γονιμοποιηθηκαν..6 βλαστοκύστες.. Και τελικά μου έμειναν 2!!για μένα ήταν μεγάλη απογοήτευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

18 μου πήραν..13 γονιμοποιηθηκαν..6 βλαστοκύστες.. Και τελικά μου έμειναν 2!!για μένα ήταν μεγάλη απογοήτευση!

Έτσι συμβαίνει και μένα μου πήραν 10 και μου έμειναν δύο βλαστοκύστες και τα δύο που είχα αρνητικό.πιστευω ότι θα τα έχεις καταφέρει εφόσον όλα ήταν τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έτσι συμβαίνει και μένα μου πήραν 10 και μου έμειναν δύο βλαστοκύστες και τα δύο που είχα αρνητικό.πιστευω ότι θα τα έχεις καταφέρει εφόσον όλα ήταν τελεια.

Μακάρι τι να πω!!!!ελπίζω και προσεύχομαι!!!!εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!!δεν το βάζουμε κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....περασα επιτροπη 29/06/2017...Τα τελευταια φαρμακα τα πηρα 25/04/2018

Πηρα τηλεφωνο να περασω επιτροπη για δευτερη φορα τον ιουλιο και μου λενε να περασουν 4 μηνες απο την τελευταια προσπαθεια.....εγω αυτο το διαστημα των 4 μηνων το γνωριζω οτι ισχυει  για να παρεις τα φαρμακα ..υπαρχει αυτο το πλαφον να περασεις απλα κ απο επιτροπη????....Καλα μου τα λενε η βαριουνται λογω καλοκαιριου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....περασα επιτροπη 29/06/2017...Τα τελευταια φαρμακα τα πηρα 25/04/2018

Πηρα τηλεφωνο να περασω επιτροπη για δευτερη φορα τον ιουλιο και μου λενε να περασουν 4 μηνες απο την τελευταια προσπαθεια.....εγω αυτο το διαστημα των 4 μηνων το γνωριζω οτι ισχυει  για να παρεις τα φαρμακα ..υπαρχει αυτο το πλαφον να περασεις απλα κ απο επιτροπη????....Καλα μου τα λενε η βαριουνται λογω καλοκαιριου????

Καλημερα σου λενε να περασουν καποιοι μηνες αλλα αν δεν πεις ποτε πηρες τα φαρμακα?θα το δουν να μου πεις αλλα τουλαχιστον να κλεισεις αυτοι μπορει να σου πουνε μετα απο μηνες διαθεσιμο ραντεβου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....περασα επιτροπη 29/06/2017...Τα τελευταια φαρμακα τα πηρα 25/04/2018

Πηρα τηλεφωνο να περασω επιτροπη για δευτερη φορα τον ιουλιο και μου λενε να περασουν 4 μηνες απο την τελευταια προσπαθεια.....εγω αυτο το διαστημα των 4 μηνων το γνωριζω οτι ισχυει  για να παρεις τα φαρμακα ..υπαρχει αυτο το πλαφον να περασεις απλα κ απο επιτροπη????....Καλα μου τα λενε η βαριουνται λογω καλοκαιριου????

Από ότι έχω ακούσει γιαυτο και εκεί θέλεις μέσο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια!παρακολουθω καθε μερα τη συζητηση σας..ευχομαι σε ολες μια θετικηηη τριψηφια χοριακουλα!και οσες ειναι ηδη εγκυουλες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!εγω περιμενω πως και πως να ερθει η παρασκευη να παω στο κεντο για να ξεκινησω τις διαδικασιες για την επιτροπη των φαρμακων..ελπιζω να μην αργησω να περασω..εσας κοριτσια ποσο καιρο σας πηρε περιπου να περασετε και να παρετε τα φαρμακα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....περασα επιτροπη 29/06/2017...Τα τελευταια φαρμακα τα πηρα 25/04/2018

Πηρα τηλεφωνο να περασω επιτροπη για δευτερη φορα τον ιουλιο και μου λενε να περασουν 4 μηνες απο την τελευταια προσπαθεια.....εγω αυτο το διαστημα των 4 μηνων το γνωριζω οτι ισχυει  για να παρεις τα φαρμακα ..υπαρχει αυτο το πλαφον να περασεις απλα κ απο επιτροπη????....Καλα μου τα λενε η βαριουνται λογω καλοκαιριου????

Δυστυχώς ισχύουν αυτά που σου λένε!! Απο προσπάθεια σε προσπάθεια πρέπει να έχουν περάσει 4 μήνες!! Εφόσον πήρες τα φάρμακα τέλη Απριλίου, τώρα πρέπει να περιμένεις μέχρι τέλη Αυγούστου, όπου τον Αύγουστο δεν δουλεύουν άρα πας για Σεπτέμβριο!! Απλως μπορείς να ζητήσεις να σου κλείσουν ραντεβού για Σεπτέμβριο για να μην χάνεις χρόνο με τα ραντεβού, αν και προσωπικά θεωρώ είναι νωρίς ακόμα και ίσως να μην σου κλείσουν ραντεβού και να σου πουν να πάρεις τηλ μετά τα μέσα Ιουλίου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα .. Έχω ψιλοφρικαρει... Ενιωσα λιγο αδιαθεσια τυπου αδυναμια ... Εχω ξαπλωσει γτ με πηγε να ... και στην τουαλετα συγνωμη γιατην περιγραφη...στο σκουπισμα ειχα πηχτη κρεμ προγεστερονη ... Να φρικαρω κι αλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσιαααα .. Έχω ψιλοφρικαρει... Ενιωσα λιγο αδιαθεσια τυπου αδυναμια ... Εχω ξαπλωσει γτ με πηγε να ... και στην τουαλετα συγνωμη γιατην περιγραφη...στο σκουπισμα ειχα πηχτη κρεμ προγεστερονη ... Να φρικαρω κι αλλο;

Καλημερα Ηλεκτρα.

Οχι να μην φρικαρεις καθολου. 

Η αδιαθεσια ειναι ισως κ απο τις ορμονες. Κυριως απο την προγεστερονη. 

Ωστοσο εσυ αν αισθανεσαι καπως μιλα κ με τον γιατρο σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου ..τι κάνετε;πολυ άγχος έχουμε ολες κ δεν ειναι καλο..χαλαρααααα... :)

Εγω εκλεισα την 6η βδομαδα κυησης (οπως τα μετρανε οι γιατροι..τι πραγμα κ αυτό)..προχθες το βραδυ ειχα την πρωτη μου ναυτια κ εμετο :) ..τι ευτυχια..την δευτερα εχω υπερηχο για την καρδουλα...κοντευω να φαω τα σιδερα μεχρι να ρθει εκεινη η μέρα...αλλα εχω κ αλλο θεμα...24 του μηνα εχουμε βαφτιση κ ειμαι νονα..λετε να μην μ αφησει η γιατρός μου να χω αγκαλια το βαφτιστηρι κ να πρεπει να το κρατάει ο άντρας μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2018 at 12:41 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:
στις πριν 2 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσιαααα .. Έχω ψιλοφρικαρει... Ενιωσα λιγο αδιαθεσια τυπου αδυναμια ... Εχω ξαπλωσει γτ με πηγε να ... και στην τουαλετα συγνωμη γιατην περιγραφη...στο σκουπισμα ειχα πηχτη κρεμ προγεστερονη ... Να φρικαρω κι αλλο;

Ακριβώς τα ίδια αντιμετωπίζω από εχθές!!!όλη η προγεστερονη πάνω στο χαρτί!!!με υγρά!Και αδιαθεσία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

 

Ειδα τοπρωι στο απλικατερ και νωριτερα το μεσημερι. Δεν ξαναειδα ... τι να πω. ... μπορει να μπουχτησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσιαααα .. Έχω ψιλοφρικαρει... Ενιωσα λιγο αδιαθεσια τυπου αδυναμια ... Εχω ξαπλωσει γτ με πηγε να ... και στην τουαλετα συγνωμη γιατην περιγραφη...στο σκουπισμα ειχα πηχτη κρεμ προγεστερονη ... Να φρικαρω κι αλλο;

Egw kathe mera exw pixti krema apo tin progesteroni!!!!Eixa rwtisei tin gunaikologo mou kai eixe pei na min anisixw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...