Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Πριν λίγο γύρισα από το κέντρο.Καταρχήν να ευχηθώ στη Bloublou85 καλή επιτυχία με μια θετική χοριακή και σε όποια άλλη κοπέλα ετοιμάζεται για ετ,ξεχνάω εύκολα βρε κορίτσια μη με μαλώσετε.Όλα πήγαν καλά είπε ο γιατρός,πήραμε και τα 2 ωάρια,τώρα το θέμα είναι αν θα είναι και τα δύο ώριμα και πόσα θα γονιμοποιηθούν.Αύριο το πρώτο τηλέφωνο και μετά την Κυριακή γιατί θα είναι εμβρυάκια 3 ημερών.Έβαλα και ένα παυσίπονο υπόθετο γιατί είχα πόνους περιόδου.Είπα το γιατρό μόλις αδιαθετήσω να κάνουμε υπέρηχο και αν είναι καλός ο κύκλος να μη χάνουμε χρόνο και να συνεχίσουμε.Από αύριο θα πάρω τα primolut nor για μία βδομάδα να βοηθήσουν να μη μείνει κανένα κυστικό και συνεχίζουμε,αν και θέλει να αφήσει ένα κύκλο κενό είπε.Επειδή όμως δε ξέρουμε πώς θα είναι οι κύκλοι από δω και πέρα πρέπει να μαζεύουμε ότι μπορούμε.Αν δεν είναι καλός θα πάω στον επόμενο.Προς το παρόν ευελπιστώ να βάλω τουλάχιστον ένα στην κατάψυξη.Αυτή ήταν κορίτσια η 11η ωοληψία συνολικά και συνεχίζουμε.Ευτυχώς η αναισθησιολόγος ήταν καινούργια και είχε πολύ χιούμορ και με έκανε να γελάω πριν με κοιμήσει.

Μπράβο σανσουλα. Μόνο καλά νέα έχουμε σήμερα. Θα δεις θα πάνε καλά. Εύχομαι να προχωρήσουν και τα 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο σανσουλα. Μόνο καλά νέα έχουμε σήμερα. Θα δεις θα πάνε καλά. Εύχομαι να προχωρήσουν και τα 2.

Σ¨ευχαριστώ πολύ κορίτσι.Μακάρι.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Πριν λίγο γύρισα από το κέντρο.Καταρχήν να ευχηθώ στη Bloublou85 καλή επιτυχία με μια θετική χοριακή και σε όποια άλλη κοπέλα ετοιμάζεται για ετ,ξεχνάω εύκολα βρε κορίτσια μη με μαλώσετε.Όλα πήγαν καλά είπε ο γιατρός,πήραμε και τα 2 ωάρια,τώρα το θέμα είναι αν θα είναι και τα δύο ώριμα και πόσα θα γονιμοποιηθούν.Αύριο το πρώτο τηλέφωνο και μετά την Κυριακή γιατί θα είναι εμβρυάκια 3 ημερών.Έβαλα και ένα παυσίπονο υπόθετο γιατί είχα πόνους περιόδου.Είπα το γιατρό μόλις αδιαθετήσω να κάνουμε υπέρηχο και αν είναι καλός ο κύκλος να μη χάνουμε χρόνο και να συνεχίσουμε.Από αύριο θα πάρω τα primolut nor για μία βδομάδα να βοηθήσουν να μη μείνει κανένα κυστικό και συνεχίζουμε,αν και θέλει να αφήσει ένα κύκλο κενό είπε.Επειδή όμως δε ξέρουμε πώς θα είναι οι κύκλοι από δω και πέρα πρέπει να μαζεύουμε ότι μπορούμε.Αν δεν είναι καλός θα πάω στον επόμενο.Προς το παρόν ευελπιστώ να βάλω τουλάχιστον ένα στην κατάψυξη.Αυτή ήταν κορίτσια η 11η ωοληψία συνολικά και συνεχίζουμε.Ευτυχώς η αναισθησιολόγος ήταν καινούργια και είχε πολύ χιούμορ και με έκανε να γελάω πριν με κοιμήσει.

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εύχομαι να είναι σούπερ και να γονιμοποιηθούν και τα 2! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εύχομαι να είναι σούπερ και να γονιμοποιηθούν και τα 2! Καλή επιτυχία!

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι.Εσύ έκανες την εξέταση του Νίκα,πώς πήγε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι.Εσύ έκανες την εξέταση του Νίκα,πώς πήγε;

 

Ναι την έκανα, λίγο με ενόχλησε, αλλά οκ! Έχω το δείγμα και πρέπει να το πάω στον Νίκα που είναι στην Βούλα!! Θα χρειαστεί μου είπε 1 μήνα! Καλά κρασιά, εαν δείξει μικρόβιο ή κάτι θα χρειαστεί να κάνω εγχύσεις αντιβίωσης, αλλιώς εαν όλα καλά θα προχωρήσω μετά από 1 μήνα που περιμένουμε το αποτέλεσμα! Τέλος πάντων τόσο έχουμε περιμένει για κανα δυο μήνες ακόμη τι να λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Όλα καλά το ενδομήτριο είναι 9+ η προγεστερόνη  δεν μου είμαι πόσο αλλά μου είπε πολύ καλή ! Τη Δευτέρα θα βάλουμε ! ???

Bebe μπράβο με το καλό έλα να κάνουμε παρειτσα την αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Με μία τεράστια χοριακή Μπλουμπλούκα!!!!!! Δίδυμα θα κάνεις!!! Έχω καλό προαίσθημα!!!!!

Αχ ζετουλα μου σ ευχαριστώ δε ξέρεις πόσο τα θελω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ναι την έκανα, λίγο με ενόχλησε, αλλά οκ! Έχω το δείγμα και πρέπει να το πάω στον Νίκα που είναι στην Βούλα!! Θα χρειαστεί μου είπε 1 μήνα! Καλά κρασιά, εαν δείξει μικρόβιο ή κάτι θα χρειαστεί να κάνω εγχύσεις αντιβίωσης, αλλιώς εαν όλα καλά θα προχωρήσω μετά από 1 μήνα που περιμένουμε το αποτέλεσμα! Τέλος πάντων τόσο έχουμε περιμένει για κανα δυο μήνες ακόμη τι να λέει!

Κορίτσι να ξέρεις ότι απαγορεύονται οι ελεύθερες επαφές,μόνο με προφυλακτικό,δε ξέρω αν στο είπε ο γιατρός σου,επειδή δε ξέρεις αν έχεις φλεγμονή ή όχι προληπτικά και αν υπάρχει φλεγμονή που δε στο εύχομαι τώρα δεν επιτρέπεται με τίποτα να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa Συγχαρητήρια!!! Είδες όλα καλά πήγαν ?

Ρε κορίτσια αυτή η εξέταση του Νικά έχει βγάλει σε καμιά ότι δεν έχει φλεγμονη? Έχω περιέργεια να δω τι θα βγάλει τώρα στην @satya..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα που λετε κ στον εμβρυολογο κ του λέω δε θα έρθω να διαλέξουμε εμβρυα;μα τα διαλέξαμε μου λέει,εγω του λέω δε θα διαλεξω όχι λέει τα διαλέξαμε εγώ.μου βαλατε του λέω τα πιο καλά,ναι λέει μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

@sansa Συγχαρητήρια!!! Είδες όλα καλά πήγαν ?

Ρε κορίτσια αυτή η εξέταση του Νικά έχει βγάλει σε καμιά ότι δεν έχει φλεγμονη? Έχω περιέργεια να δω τι θα βγάλει τώρα στην @satya..

Εμένα μου έχουν πει ότι έχει βγάλει και καθαρές εξετάσεις.Τώρα τί να πω δε ξέρω.Και σε επανεξέταση έχει βγάλει καθαρά αποτελέσματα.Την αμφισβητούν πολλοί,αλλά δε ξέρω εγώ τον εμπιστεύομαι τον Νίκα.Πες το διαίσθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@sansa Συγχαρητήρια!!! Είδες όλα καλά πήγαν ?

Ρε κορίτσια αυτή η εξέταση του Νικά έχει βγάλει σε καμιά ότι δεν έχει φλεγμονη? Έχω περιέργεια να δω τι θα βγάλει τώρα στην @satya..

Ναι για να δούμε είμαι κι εγώ περίεργη. Πάντως ο άνθρωπος ακούστηκε σοβαρότατος και ευγενέστατος στο τηλέφωνο, με ρώτησε αναλυτικά την περίπτωσή μου και μου είπε ότι θέλει να εξετάσει σε βάθος το δείγμα νε  προσοχή. Δείχνει μεγάλο σθένος για την δουλειά του και δεν είναι τυχαίο ότι εγκατέλειψε την γυναικολογία για να αφοσιωθεί σε αυτό και την έρευνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πήγα που λετε κ στον εμβρυολογο κ του λέω δε θα έρθω να διαλέξουμε εμβρυα;μα τα διαλέξαμε μου λέει,εγω του λέω δε θα διαλεξω όχι λέει τα διαλέξαμε εγώ.μου βαλατε του λέω τα πιο καλά,ναι λέει μην ανησυχεις.

Είσαι θεά! Κλαίω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Πριν λίγο γύρισα από το κέντρο.Καταρχήν να ευχηθώ στη Bloublou85 καλή επιτυχία με μια θετική χοριακή και σε όποια άλλη κοπέλα ετοιμάζεται για ετ,ξεχνάω εύκολα βρε κορίτσια μη με μαλώσετε.Όλα πήγαν καλά είπε ο γιατρός,πήραμε και τα 2 ωάρια,τώρα το θέμα είναι αν θα είναι και τα δύο ώριμα και πόσα θα γονιμοποιηθούν.Αύριο το πρώτο τηλέφωνο και μετά την Κυριακή γιατί θα είναι εμβρυάκια 3 ημερών.Έβαλα και ένα παυσίπονο υπόθετο γιατί είχα πόνους περιόδου.Είπα το γιατρό μόλις αδιαθετήσω να κάνουμε υπέρηχο και αν είναι καλός ο κύκλος να μη χάνουμε χρόνο και να συνεχίσουμε.Από αύριο θα πάρω τα primolut nor για μία βδομάδα να βοηθήσουν να μη μείνει κανένα κυστικό και συνεχίζουμε,αν και θέλει να αφήσει ένα κύκλο κενό είπε.Επειδή όμως δε ξέρουμε πώς θα είναι οι κύκλοι από δω και πέρα πρέπει να μαζεύουμε ότι μπορούμε.Αν δεν είναι καλός θα πάω στον επόμενο.Προς το παρόν ευελπιστώ να βάλω τουλάχιστον ένα στην κατάψυξη.Αυτή ήταν κορίτσια η 11η ωοληψία συνολικά και συνεχίζουμε.Ευτυχώς η αναισθησιολόγος ήταν καινούργια και είχε πολύ χιούμορ και με έκανε να γελάω πριν με κοιμήσει.

Με το καλό Sansa μου!!! Να γίνουν 2 super έμβρυα κ μετά 2 από τα παιδάκια σου!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Ναι την έκανα, λίγο με ενόχλησε, αλλά οκ! Έχω το δείγμα και πρέπει να το πάω στον Νίκα που είναι στην Βούλα!! Θα χρειαστεί μου είπε 1 μήνα! Καλά κρασιά, εαν δείξει μικρόβιο ή κάτι θα χρειαστεί να κάνω εγχύσεις αντιβίωσης, αλλιώς εαν όλα καλά θα προχωρήσω μετά από 1 μήνα που περιμένουμε το αποτέλεσμα! Τέλος πάντων τόσο έχουμε περιμένει για κανα δυο μήνες ακόμη τι να λέει!

Καλά αποτελέσμα τα να έχεις Satya μου!!! Εξωσωματική χωρίς υπομονή δεν γίνεται.... ουφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλά αποτελέσμα τα να έχεις Satya μου!!! Εξωσωματική χωρίς υπομονή δεν γίνεται.... ουφφφφ

Ευχαριστώ πολύ! Καλά εννοείται δεν γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@sansa Συγχαρητήρια!!! Είδες όλα καλά πήγαν ?

Ρε κορίτσια αυτή η εξέταση του Νικά έχει βγάλει σε καμιά ότι δεν έχει φλεγμονη? Έχω περιέργεια να δω τι θα βγάλει τώρα στην @satya..

Mag το έχεις ακούσει και εσύ αυτό; Ότι δε βγάζει καμία καθαρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω κοριτσια οτι δεν βγαζει καμια καθαρη ο Νίκας απλα ισως οι περισσοτερες που γραφουν ειναι κοπελες που ειχαν φλεγμονη. 

Εγω εχω πετυχει κοπελες που εγραψαν οτι ηταν ολα καλα.

Αλλα οντως οι περισσοτερες γραφουν οτι ειχαν χρόνια φλεγμονη.

@bebe2 τη Δευτερα δηλαδη? Αντε με το καλο!!!

Θα εχουμε αναμονες παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Mag το έχεις ακούσει και εσύ αυτό; Ότι δε βγάζει καμία καθαρή;

Ναι το έχω διαβάσει ότι όσες την κάνουν τους βγάζει φλεγμονή. Ενας λόγος θα μπορούσε να είναι ότι όντως υπάρχουν φλεγμονες μέσα στην μήτρα μας  που όμως δεν εμποδίζουν εγκυμοσύνη. Δηλαδή λέγεται ότι γενικά η μήτρα αναπτύσσει φλεγμονες κατά καιρούς και δεν είναι ποτέ αποστειρωμένη. Θα σου πω ένα παράδειγμα μια και πρόσφατα είχα πάει στην Ινδία και μάθαινα εάν πρέπει να κάνω εμβόλια και τι να προσέχω γενικότερα. Μου είπαν ότι δεν πρέπει πίνω νερό μη εμφιαλωμένο επειδή υπάρχει ένα μικρόβιο που το στομάχι μου ίσως να μην μπορεί να το διαχειριστει. Εάν εξετάσουμε όλους τους Ινδούς θα βρούμε ότι έχουν αυτό το μικρόβιο στον οργανισμό τους όμως δεν χρειάζεται να το καταπολεμήσουν. Θέλω να πω μικρόβια και φλεγμονες συνέχεια αναπτύσσονται στον οργανισμό μας. Δεν είναι απαραιτητο να καταπολεμουνται.

@satya Επειδή είμαι και εγώ του ερευνητικού κλάδου εννοείται πως πιστεύω πολύ στην έρευνα και την εξέλιξη (ειδικά στην εξωσωματική συνεχώς υπάρχει πρόοδος)! Ο άνθρωπος προφανώς και κάνει την εξέταση επειδή πιστεύει ότι φλεγμονή στην μήτρα μπορει και να εμποδίζει την εμφύτευση. Όμως είναι καίριο θέμα αποτυχίας στην εξωσωματική? Αυτό αναρωτιέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σας πω εμενα δε μου έδωσαν ούτε salospir ούτε κορτιζόνη να παρω, οι innohep αντικαθιστούν το ρόλο της ασπιρίνης μήπως;

Ναι μπλουμπλου. 

Ειναι κ τα δυο αντιπηκτικη αγωγη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι μπλουμπλου. 

Ειναι κ τα δυο αντιπηκτικη αγωγη

Άρα ίσως γι αυτό δε μου είπε να πάρω κ salospir, θα με καλύπτει λογικά ή ένεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν νομιζω κοριτσια οτι δεν βγαζει καμια καθαρη ο Νίκας απλα ισως οι περισσοτερες που γραφουν ειναι κοπελες που ειχαν φλεγμονη. 

Εγω εχω πετυχει κοπελες που εγραψαν οτι ηταν ολα καλα.

Αλλα οντως οι περισσοτερες γραφουν οτι ειχαν χρόνια φλεγμονη.

@bebe2 τη Δευτερα δηλαδη? Αντε με το καλο!!!

Θα εχουμε αναμονες παλι!!!

Nikona μου δεν το λέω γιατί αμφισβητώ την εξέταση ή οτιδήποτε. Ποτέ δε σκέφτομαι ότι βάζουν τον κόσμο να κάνει άχρηστα πράγματα και τέτοια. Μου κάνει εντύπωση που κυκλοφορεί αυτή η φήμη. Σίγουρα τα κορίτσια το έχουν ψάξει και ξέρουν τί κάνουν. Ίσως όντως οι κοπέλες που κάνουν να έχουν. Απλά τελικά είναι έντονη φήμη αυτή, όπως και για το era test,  που το κάνουν  στην Ισπανία νομίζω, το ίδιο έχω ακούσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...