Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η karen είπε:

Ποσά πηρατε τωρα με διέγερση ήσουν τι φάρμακα πηρες;Την πρωτη δεν γονιμοποιηθηκαν κανενα;η ειχαν ανωμαλια;φυσικός κύκλος περπάτησαν. Βλαστοκυστες;οι εμβρυολογοι τι ειπαν να τ αφήσετε η να τα συνεχίσουν και θα περπατήσουν η θα χαθούν;Καλυτερα 2_3ημερων αναλόγως το ιστορικό και την εξέλιξη ωαρίων εχουμε δει έμβρυα εξω να μην οερπαταν και μέσα να συνεχίζουν καλη επιτυχια εγω εβαλα δυο κρυο συντήρηση οχι βλαστοκυστες και δεν το ρισκαρω γιατι δεν εχω τα πολλα

Την πρώτη φορά είχα κάνει με φάρμακα βράχυ πρωτόκολλο αλλά δεν μου πήγε καθόλου καλά. Δεν είχαμε καθολου γονιμοποίηση (ανωμαλία δεν είχαν). Την δεύτερη είχαμε κάνει έναν φυσικό κύκλο με κλομιφαινη και είχαμε ένα έμβρυο αλλά αποτυχία εγκυμοσύνης. Και τώρα τριτη προσπάθεια κάναμε μάκρυ πρωτόκολλο. Πήραμε 5 ωάρια (από την μια ωοθήκη γιατί η άλλη έχει συρρικνωθεί και δεν δουλεύει) και εξ αυτών γονιμοποιηθηκαν τα 3. Και εμείς δεν θα το ρισκάραμε εάν φοβόμασταν ότι δεν θα φτάσουν σε βλαστοκυστες όμως φαίνονται καλά οπότε θα περιμένουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona κορίτσια μου ήταν να τα βάλουμε σήμερα. Μόλις γύρισα από την γιατρό. Όμως τελικά αποφασίσαμε να περιμένουμε να δούμε εάν θα μας δώσουν βλαστοκυστες. Οπότε το αναβαλαμε για Τέταρτη. 

@sansa ναι έχεις δίκιο ότι και οι βλαστοκυστες δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάσουν. Αλλά και η γιατρός μου είπε ότι με τις βλαστοκυστες έχεις πιο πολλη πληροφορία. Τώρα έχουμε 3 και θέλουμε από αυτά να βάλουμε τα δύο. Φαίνονται και τα 3 ίδιας καλής ποιότητας αλλά εάν περιμένουμε άλλες δύο μέρες για βλαστοκυστες θα δούμε ποία είναι όντως τα δύο καλύτερα και θα βάλουμε αυτά.

Ωραία magaiver μου,μπορει να είναι κ καλύτερα έτσι.αφου το πρότεινε κ ή γιατρός σου μία χαρά.θα περιμένουμε τη τέταρτη λοιπόν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona κορίτσια μου ήταν να τα βάλουμε σήμερα. Μόλις γύρισα από την γιατρό. Όμως τελικά αποφασίσαμε να περιμένουμε να δούμε εάν θα μας δώσουν βλαστοκυστες. Οπότε το αναβαλαμε για Τέταρτη. 

@sansa ναι έχεις δίκιο ότι και οι βλαστοκυστες δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάσουν. Αλλά και η γιατρός μου είπε ότι με τις βλαστοκυστες έχεις πιο πολλη πληροφορία. Τώρα έχουμε 3 και θέλουμε από αυτά να βάλουμε τα δύο. Φαίνονται και τα 3 ίδιας καλής ποιότητας αλλά εάν περιμένουμε άλλες δύο μέρες για βλαστοκυστες θα δούμε ποία είναι όντως τα δύο καλύτερα και θα βάλουμε αυτά.

Εύχομαι να γίνουν  3 Άριστες βλαστοκύστες @Magaiver μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @Zeta.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μακάρι να επιβιώσουν.. Άλλο άγχος και αυτό. Κάθε στάδιο και διαφορετικού τύπου αγωνία..

Προς το παρόν εύχομαι καλή επιτυχία σε σενα @Zeta. για την εμβρυομεταφορα αύριο! Ξέρεις ήδη ποτέ θα κάνεις τεστ χοριακης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @Zeta.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μακάρι να επιβιώσουν.. Άλλο άγχος και αυτό. Κάθε στάδιο και διαφορετικού τύπου αγωνία..

Προς το παρόν εύχομαι καλή επιτυχία σε σενα @Zeta. για την εμβρυομεταφορα αύριο! Ξέρεις ήδη ποτέ θα κάνεις τεστ χοριακης?

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Την χοριακή θα την κάνω μετά από 9 ημέρες (ατελείωτες) ,  χωρίς να υπολογίζω  την ημέρα της εμβρυομεταφοράς... Δαλαδή βγενει την επόμενη Πέμπτη 18/10... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver @Zeta. σας περιμένω τις τελευταιες μερες αγωνίας μου !!!! Γι αυτή τη φορά εστω!!! ;) 

Οταν ολα πάνε στραβά όμως δεν περιμένω και πολλά!!!! 

Ε[είπαμε όμως θετική σκέψη!!!!  :D

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κοριτσια πόσο ευχομαι να πετυχετε ολες!

@Zeta. Με το καλο αυριο! Θα περιμενουμε οταν τελειωσεις να μας πεις νεα. Αυτες οι 9 ημερες ευχομαι να περασουν γρηγορα και ευχάριστα!

@Magaiver υπομονη μεχρι την Τεταρτη!

@Eleni73 λιγες μερες ακομη και ευχομαι να εχετε ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. καλή επιτυχία αύριο με το καλο!!!

@Eleni73 θα έχουμε πολύ ευχάριστα κάτι μου λέει!

Όμως για μένα δεν έμεινε καμιά παρεουλα;;;μόνη μου θα ξεκινησω τέλος του μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@Zeta. καλή επιτυχία αύριο με το καλο!!!

@Eleni73 θα έχουμε πολύ ευχάριστα κάτι μου λέει!

Όμως για μένα δεν έμεινε καμιά παρεουλα;;;μόνη μου θα ξεκινησω τέλος του μήνα;

Όλες εδω θα είμαστε για σένα όμως!!! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Όλες εδω θα είμαστε για σένα όμως!!! ;) 

Ευχαριστώ ελενη μου,το ξέρω πάντα είστε εδώ όλες δε νιώθει καμιά μόνη της.ευχομαι κ προσεύχομαι να έχεις το καλύτερο δώρο σε λιγες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Όλες εδω θα είμαστε για σένα όμως!!! ;) 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Zeta. καλή επιτυχία αύριο με το καλο!!!

@Eleni73 θα έχουμε πολύ ευχάριστα κάτι μου λέει!

Όμως για μένα δεν έμεινε καμιά παρεουλα;;;μόνη μου θα ξεκινησω τέλος του μήνα;

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Μακάρι σύντομα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε κοριτσια πόσο ευχομαι να πετυχετε ολες!

@Zeta. Με το καλο αυριο! Θα περιμενουμε οταν τελειωσεις να μας πεις νεα. Αυτες οι 9 ημερες ευχομαι να περασουν γρηγορα και ευχάριστα!

@Magaiver υπομονη μεχρι την Τεταρτη!

@Eleni73 λιγες μερες ακομη και ευχομαι να εχετε ευχαριστα!!!

Ευχαριστώ @nikona μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Την χοριακή θα την κάνω μετά από 9 ημέρες (ατελείωτες) ,  χωρίς να υπολογίζω  την ημέρα της εμβρυομεταφοράς... Δαλαδή βγενει την επόμενη Πέμπτη 18/10... 

Ζετακι μου καλή επιτυχία ! ??❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλλημερα κορίτσια!!!

Καλη επιτυχια σημερα στην @Zeta. μας.! Με το καλοοο!!!

 

Καλημέρα κορίτσια μου με το καλό λοιπον με ευχάριστα σε 9μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Τι κάνετε ; Καλή επιτυχία σε καινούριες κοπέλες ... Οι παλιές έχουμε ευχάριστα ;;;

Γεια σου Ηλεκτρα! 

Εσυ τι κανεις? Χαθηκες. Ελπιζω να εισαι καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Τι κάνετε ; Καλή επιτυχία σε καινούριες κοπέλες ... Οι παλιές έχουμε ευχάριστα ;;;

Καλημέρα εγω δεν εχω ευχάριστα ακομη στις προσπάθειες που ελπίζω να λήξουν σύντομα για ολες  εχω ενα χειρουργείο αυριο υδροσαλπιγγας και 2εμβρυακια άριστα  τριών ημερών κρυοσυντηρηση. Εσυ τι κανεις πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@Magaiver @Zeta. σας περιμένω τις τελευταιες μερες αγωνίας μου !!!! Γι αυτή τη φορά εστω!!! ;) 

Οταν ολα πάνε στραβά όμως δεν περιμένω και πολλά!!!! 

Ε[είπαμε όμως θετική σκέψη!!!!  :D

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας!!! Εύχομαι  να αποκτήσουμε όλες γρήγορα τα μωράκια μας. Έχουμε ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ, ψυχικά κ σωματικά... θα σας πω εντυπώσεις μετά την εμβρυομεταφορά...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 και @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ παρεουλα θα ειστε!!! Με το καλο κοριτσια!

@karen τελικα αυριο θα κανεις το χειρουργειο? Καλη επιτυχια, ολα να πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...