Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου ξεκίνησα και εγώ με την καταστολή. Παιρνω ένα spray από την μύτη δυο φορές την μέρα προς το παρόν. Θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο αυτή την φορά μήπως καταφέρουμε να έχουμε καλύτερης ποιότητας έμβρυο. Ελπίζουμε μήπως είναι και πάνω από ένα. Έχει κάνει καμία σας αυτό το πρωτόκολλο? Κανονικά περιμένω περίοδο προς το τέλος της άλλης εβδομάδας. Αργεί να έρθει η περίοδος λόγω της καταστολής ή έρχεται κανονικά?

Καλή τυχερή φορά!!!! ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ πήγα σήμερα στη γιατρό μου,οι σάλπιγγες είναι βατες,αλλα υπάρχει μία μικρή φλεγμονη στη δεξιά κ θα κάνω εξέταση για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα κ χλαμύδια.επισης τελικά ωορρηξία θα έχω μεθαύριο κ το ενδομητριο μου είναι μία χαρά παχύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν εγώ πήγα σήμερα στη γιατρό μου,οι σάλπιγγες είναι βατες,αλλα υπάρχει μία μικρή φλεγμονη στη δεξιά κ θα κάνω εξέταση για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα κ χλαμύδια.επισης τελικά ωορρηξία θα έχω μεθαύριο κ το ενδομητριο μου είναι μία χαρά παχύ.

Μπραβο @Bloublou85, αρχισες να μπαινεις σε μια σειρα! 

Καλη επιτυχια στις εξετασεις και στις προσπαθειες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν εγώ πήγα σήμερα στη γιατρό μου,οι σάλπιγγες είναι βατες,αλλα υπάρχει μία μικρή φλεγμονη στη δεξιά κ θα κάνω εξέταση για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα κ χλαμύδια.επισης τελικά ωορρηξία θα έχω μεθαύριο κ το ενδομητριο μου είναι μία χαρά παχύ.

Πως είδε την φλεγμονή? Από εξετάσεις αίματος? Πολύ καλά τα νέα! Το ΣΚ αυτό να είναι τυχερό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πως είδε την φλεγμονή? Από εξετάσεις αίματος? Πολύ καλά τα νέα! Το ΣΚ αυτό να είναι τυχερό :)

Έκανα σαλπιγγογραφια κ από τη δεξιά άργησε να περάσει το υγρό κ το βλέπει στις φωτογραφίες ότι υπάρχει μία μικρή φλεγμονη,τωρα δε ξέρω μου είπε δεν επηρέαζει τη σύλληψη.ευχαριστω πολύ @nikona κι εσύ δεν έχεις υπέρηχο αυτή τη βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Μετά από μία βιοχημική κύηση περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα για να ξεκινήσουμε την διαδικασία πάλι για εμβρυομεταφορά.  Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Γειά σας κορίτσια. Μετά από μία βιοχημική κύηση περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα για να ξεκινήσουμε την διαδικασία πάλι για εμβρυομεταφορά.  Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

Γεια σου ! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι εγώ ξεκινήσει όμως την διαδικασία από τη Δευτέρα ! Σε καταλαβαίνω αλλά να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη όλα θα πάνε καλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 @Zeta. Λυπάμαι πολύ γαυτήν την ατυχία που είχατε. 

ομως τωρα ειναι μια καινουρια ευχη κ ευχομαι να πανε ολα καλαα κ στις δυό σας!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα σαλπιγγογραφια κ από τη δεξιά άργησε να περάσει το υγρό κ το βλέπει στις φωτογραφίες ότι υπάρχει μία μικρή φλεγμονη,τωρα δε ξέρω μου είπε δεν επηρέαζει τη σύλληψη.ευχαριστω πολύ @nikona κι εσύ δεν έχεις υπέρηχο αυτή τη βδομάδα;

Την Πέμπτη bloublou το απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@nikona ευχαριστούμε πολύ ! Εγώ είμαι αισιόδοξη και την προηγούμενη φορά ήμουν βέβαια αλλά οκ

Μπραβο! Καλα κανεις και εισαι! Δεν βοηθαει το αντιθετο!

Με το καλοοο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Γεια σου ! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι εγώ ξεκινήσει όμως την διαδικασία από τη Δευτέρα ! Σε καταλαβαίνω αλλά να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη όλα θα πάνε καλά !

Αισιόδοξη είμαι, όπως βέβαια κ την προηγούμενη φορά... Με το καλό να βάλεις τα εμβρυάκια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

@nikona ευχαριστούμε πολύ ! Εγώ είμαι αισιόδοξη και την προηγούμενη φορά ήμουν βέβαια αλλά οκ

Ευχαριστούμε @nikona!!!  Εσύ είσαι εγκυούλα απότι ειδα!!! Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Αισιόδοξη είμαι, όπως βέβαια κ την προηγούμενη φορά... Με το καλό να βάλεις τα εμβρυάκια σου!!!!

Και εσύ κορίτσι μου ! Όλα να πάνε καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.Πώς είστε;Εγώ εκεί που έλεγα θέλω άλλες 9 μέρες για να τελειώσω τα αντισυλληπτικά και να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια,αρρώστησα.Λοίμωξη του αναπνευστικού.Και το χειρότερο είναι ότι εκεί που είχα ξεκινήσει θεραπεία με 3 αντιβιώσεις για την εξέταση του Νίκα που θα ξανακάνω,πρέπει αναγκαστικά να σταματήσω τις 2 και να πάρω μία άλλη που είναι για φαρυγγίτιδα και ιγμορίτιδα.Ο βήχας δε σταματάει,σιρόπι,εισπνοές με φάρμακο κτλ.Τί ατυχία βρε παιδί μου.Βέβαια τις πλύσεις δε τις σταματάω,αλλά μου έκοψε τη θεραπεία στη μέση.Τουλάχιστον πρέπει να έχω γίνει καλά μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας,γιατί σ¨αυτό το χάλι δε θα μπορέσω να κάνω ωοληψία.Αχ βρε κορίτσια ποιος με έχει φτύσει;Τί τραβάω;Έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλα αυτά,ακόμα και με τις πλύσεις που κάνω,ελαφρώς πονάω,με πιάνουν τα νεύρα μου κάθε φορά.Λες και ο κάποιος μου βάζει εμπόδια κάθε φορά που είναι να ξεκινήσω διέγερση,τί να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου περαστικα σου. Τι να πω? Κοιτα να γινεις εσυ πρωτα καλα. Να εισαι δυνατη για να συνεχισεις.

Καταλαβαινω την απογοητευση για τα εμποδια, αλλα δες το όπως το λεει ο σοφος λαος μας: καθε εμπόδιο για καλο!!!

Και παλι περαστικα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου περαστικα σου. Τι να πω? Κοιτα να γινεις εσυ πρωτα καλα. Να εισαι δυνατη για να συνεχισεις.

Καταλαβαινω την απογοητευση για τα εμποδια, αλλα δες το όπως το λεει ο σοφος λαος μας: καθε εμπόδιο για καλο!!!

Και παλι περαστικα σου! 

Σ¨ευχαριστώ πολύ κορίτσι.Με έχει τσακίσει αυτός ο βήχας.Τί να πω,ελπίζω τα φάρμακα να δράσουν γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Πώς είστε;Εγώ εκεί που έλεγα θέλω άλλες 9 μέρες για να τελειώσω τα αντισυλληπτικά και να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια,αρρώστησα.Λοίμωξη του αναπνευστικού.Και το χειρότερο είναι ότι εκεί που είχα ξεκινήσει θεραπεία με 3 αντιβιώσεις για την εξέταση του Νίκα που θα ξανακάνω,πρέπει αναγκαστικά να σταματήσω τις 2 και να πάρω μία άλλη που είναι για φαρυγγίτιδα και ιγμορίτιδα.Ο βήχας δε σταματάει,σιρόπι,εισπνοές με φάρμακο κτλ.Τί ατυχία βρε παιδί μου.Βέβαια τις πλύσεις δε τις σταματάω,αλλά μου έκοψε τη θεραπεία στη μέση.Τουλάχιστον πρέπει να έχω γίνει καλά μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας,γιατί σ¨αυτό το χάλι δε θα μπορέσω να κάνω ωοληψία.Αχ βρε κορίτσια ποιος με έχει φτύσει;Τί τραβάω;Έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλα αυτά,ακόμα και με τις πλύσεις που κάνω,ελαφρώς πονάω,με πιάνουν τα νεύρα μου κάθε φορά.Λες και ο κάποιος μου βάζει εμπόδια κάθε φορά που είναι να ξεκινήσω διέγερση,τί να πω.

Αχ βρε @sansa μου περαστικά ... εύχομαι να μην χάσεις την ωοληψία τουλάχιστον!!! Πάρε και καμια 1000αρα C να ψιλοβοηθήσει και προβιοτικά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Γειά σας κορίτσια. Μετά από μία βιοχημική κύηση περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα για να ξεκινήσουμε την διαδικασία πάλι για εμβρυομεταφορά.  Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

Γεία σου !!!! Μην σε ανησυχεί τόσο η κάθε φορά είναι διαφορετική!!!! ολα θα πάνε καλά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Γεια σου ! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι εγώ ξεκινήσει όμως την διαδικασία από τη Δευτέρα ! Σε καταλαβαίνω αλλά να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη όλα θα πάνε καλά !

Και σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι ... έτσι κορίτσια αισιόδοξα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου παρακολουθώ τα νέα σου ... άντε κάθε φορά και καλύτερα απο εδώ και πέρα!!!

@nikona πως είσαι έχουμε συμπτώματα ; Όλα καλά;;;;

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου τι κάνεις εσύ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου πω βρε κορίτσι μου περαστικά να είναι γρήγορα,ελπιζω να έχει περάσει μέχρι την ωοληψία σου.

@Eleni73ευχαριστω κοπέλα μου!

@Zeta. και @bebe2 με το καλό κορίτσια οι εμβρυομεταφορα σας καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...και καλη επιτυχια σε ολες .Ειμαι στην πρωτη μου προσπάθεια. Μου μετεφεραν 2 εμβρυακια 5ης μερας πολυ καλης ποιοτητας και τωρα ειμαι στην 5 μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Δεν εχω κανενα συμπτωμα ειναι φυσιολογικο???Επισης θελω να ρωτησω ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη σε 12 μερες αλλα πέφτει Κυριακή. Αν κανω Σάββατο την εξέταση θα δείξει τιποτα ή να περιμένω την Δευτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa βρε κορίτσι μου τι ατυχία! Φάε καλά και ενίσχυσε όσο μπορείς την άμυνα του οργανισμού σου ώστε να γίνεις σύντομα καλά και να προλάβετε. Ένα μικρό εμπόδιο είναι. Δεν τελείωσαν όλες οι ελπίδες γι αυτήν την προσπάθεια! Stay positive :) Σου στέλνω ευχές για γρήγορη ανάρρωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...