Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ;


dimitra23

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

εμείς αφού ξυπνήσουμε αργά το πρωί σαν υπναράδες που είμαστε, θα πιούμε με τον άντρα μου μαζί καφέ, και μετά ξεκινάμε το γενικό της εβδομάδας στο σπίτι. Πολλές φορές βγαίνουμε το μεσημέρι για φαγητό και μετά το απόγευμα σπίτι για καφέ με κανένα φίλο η dvd.

κρίμα που οι δικοί μου δεν μένουν κοντά μας για να τρώμε τις Κυριακές όλοι μαζί. αυτό μου έχει στοιχίσει πολύ.εσείς πως περνάτε?τι κάνετε συνήθως τις Κυριακές?

φιλάκια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σηκωνόμαστε κατά τις 10.00 περίπου, εγώ θηλάζω το μωρό και ο άντρας μου με τον γιο μου ετοιμάζουν το πρωινό. Πλήρες πρωινό με αυγά, γάλα, μαρμελάδα, μέλι, αλλαντικά, καφέ ή τσάι. Μετά καθόμαστε όλοι και τρώμε. Έπειτα εξαρτάται από τον καιρό, θα πάμε μια βόλτα έξω ή για φαγητό, ή με το ποδήλατο εκδρομή ή αν κάνει πολύ κρύο έξω θα απολαύσουμε την ζεστασιά του σπιτιού και θα τεμπελιάσουμε μένοντας μέσα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σηκωνομαστε αργα...χουζουρευουμε μεχρι το μεσημερι...μαγειρευουμε απλα...καφε με θεα τη θαλασσα..ισως μια βολτα με το αυτοκινητο..και το σουρουπο μελαγχολουμε που τελειωσε γρηγορα η μερα...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξυπνάμε αργά και χουζουρευουμε πολυ,με αποτέλεσμα να σηκωνόμαστε απο το κρεβάτι κατά τις 12.Μετά πηγαίνουμε καμία εκδρομούλα,για καφέ και μετά στους γονείς μας για φαγητό,για φαγητό έξω,για περπάτημα.Το απόγευμα μένουμε συνηθως σπίτι ή πηγαίνουμε καμιά βολτίτσα.Το βράδυ θα το περασουμε με κάποιο φιλικό ζευγάρι είτε σε κάποιο σπίτι είτε έξω.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ,ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΠΡΩΙ ΛΟΓΩ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ,ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΞΑΝΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguine, και εμείς δυστυχώς τις περισσότερες Κυριακές δουλεύουμε:(

Αλλά σήμερα που δεν δουλεύαμε, ξυπνήσαμε στις 11.00, ήπιαμε καφεδάκι και πήγαμε σε ένα χωριό κοντά στο σπίτι μας, που είναι στους πρόποδες του Παγγαίου όρους (στην Καβάλα) για φαγητό, και μετά πήγαμε σε ένα άλλο χωριό και ήπιαμε καφέ σε μία καφετέρια με ωραία θέα. Μόλις γυρίσαμε!!!Εγώ στο mammy και ο αντρούλης μου στο κρεββάτι!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σηκωνομαστε νωρις ...ο μικρος δεν μας αφηνει να χουζουρεψουμε..θα πιουμε καφε και θα παμε καμμια βολτα τον μικρο...θαλασσα η βουνο αναλογα τον καιρο....θα γυρισουμε ,θα αναψουμε το τζακακι μας και θα αραξουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis...egw diladi sikwnomai 6.30 pou sikwnetai o mpempis gia na faei...trwei kai ksanakoimatai...meta sikwnontai kata tis 9.00 mazi me ton mpampa tou...kai an den pame se kana gonio bolta na fame...mporei na pame bolta ...i eksw gia fagito...i apla na tempeliasoume sto tzaki mprosta oli mera..o monos kanonas pou isxuei gia kiriaki..einai oti den mageireyw pote...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμάς δεν μας αφήνει η μικρή για χουζούρεμα... ξυπνάμε γύρω στις 8 και αφού την ταϊσω, συνήθως πάμε για καμιά βολτούλα προς παραλία για καφεδάκι... Το μεσημέρι τρώμε ή έξω ή σπίτι (ανάλογα αν έχουμε μαγειρεμένο από το Σάββατο) και γυρνάμε το απογευματάκι για μία μικρή ξάπλα... Το βραδάκι ετοιμαζόμαστε για την επόμενη εργάσιμη... λίγη τηλεόραση, λίγο ...σίδερο (:(( και δώστου πάλι να περιμένουμε την ...επόμενη Κυριακή. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κοριτσάκια μου δύο Σαββατοκύριακα το μήνα δουλεύουμε και δύο καθόμαστε...Ο αντρούλης μου δηλαδή δουλεύει 2 σαββατοκύριακα,εγώ μόνο Κυριακές..Σήμερα λοιπόν δουλεύουμε και οι δύο...Εκείνος ξύπνησε νωρίς και πήγε στη δουλειά του..Εγώ ξύπνησα κατά τις 10, ήπια γαλατάκι, είδα τηλεόραση, έκανα δουλίτσες και κατά τις 3 ήρθα για δουλειά...Το βράδυ που θα συναντηθούμε, θα φάμε μαζί, θα πούμε τα νέα μας, θα καθίσουμε αγκαλίτσα, θα χαζέψουμε λίγο στην τηλεόραση κί εκείνος θα πάει για ύπνο νωρίς...

Τα Σαββατοκύριακα όμως που δεν δουλεύουμε (όπως το επόμενο) ξυπνάμε ό,τι ώρα θέλουμε, παίρνουμε μαζί πρωινό, πάμε βόλτα στα μαγαζιά και το βράδυ ή σπίτι με φίλους ή σινεμά...Τις Κυριακές συνήθως μένουμε στο σπίτι για χουχούλιασμα και αγκαλίτσες...Που και που βέβαια πηγαίνουμε και στους γονείς μου, οι οποίοι ζουν στην επαρχία για την απόλυτη ξεκούραση...

Όμως σύντομα θα αλλάξει και η καθημερινότητά μας και τα Σαββατοκύριακα με την μπεμπούλα μας...Θα είναι η πιο γλυκιά αναστάτωση...

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το πω απλα- I HATE SUNDAYS!!!:P

Απο μικρη η Κυριακιλα με μελαγχολει-μεχρι το απογευμα ειναι καλα αλλα μετα.......Αμαν! Δεν μπορω!

Ο αντρας μου κι απο πριν παντρευτουμε βλεπει το Αρη στην τηλεοραση (ειναι Αριανος- Θεσσαλονικιος:( ) και εγω κατι θα βρω να κανω.

Τα μεσημερια συνηθως τωρα πια τρωμε με την μανουλα μου που ειναι η καλυτερη μαγειρισσα!

Εγω αν εχω διορθωνω τεστ για το φροντιστηριο και ετοιμαζομαι για τα μαθηματα της εβδομαδας.

Ελπιζω τωρα που θα ερθει η μπουμπου μας τα πραγματα να αλλαξουνε καπως.

Σιγουρα δεν θα διορθωνω τεστ αλλα φανταζομαι ο Αρης-Αρης!!!!!!

(Αχ! Αυτο το ποδοσφαιρο!)

Καποιες φορες παντως για να μην αδικω τον αντρα μου παμε σινεμα ή για καφεδακι βολτα με φιλους...

ΠΡΟΤΙΜΩ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ & ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ!!!!!:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αντρας μου κι απο πριν παντρευτουμε βλεπει το Αρη στην τηλεοραση (ειναι Αριανος- Θεσσαλονικιος:( ) και εγω κατι θα βρω να κανω.

Τα μεσημερια συνηθως τωρα πια τρωμε με την μανουλα μου που ειναι η καλυτερη μαγειρισσα!

Εγω αν εχω διορθωνω τεστ για το φροντιστηριο και ετοιμαζομαι για τα μαθηματα της εβδομαδας.

Ελπιζω τωρα που θα ερθει η μπουμπου μας τα πραγματα να αλλαξουνε καπως.

Σιγουρα δεν θα διορθωνω τεστ αλλα φανταζομαι ο Αρης-Αρης!!!!!!

(Αχ! Αυτο το ποδοσφαιρο!)

Καποιες φορες παντως για να μην αδικω τον αντρα μου παμε σινεμα ή για καφεδακι βολτα με φιλους...

Αχ Αννιώ μου με τον Άρη σε καταλαβαίνω απόλυτα! Υπάρχει τρελό κόλλημα! Είτε στο γήπεδο(όχι τώρα βέβαια), είτε στην τηλεόραση! Εκνευριστικότατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μένα καλή μου Δήμητρα, η Κυριακή ήταν πάντα η χειρότερη μέρα της εβδομάδας (καλά η Δευτέρα κρατάει κ εκεινη μαζί τα σκήπτρα). Γελάει ο αρραβωνιαστικός μου γιατί κατά το απογευματάκι των Κυριακών με πιάνει πάντα μια γκρίνια και μελαγχωλία επειδή την επόμενη έχω να πάω στο γραφείο. Έχει την πλάκα του βέβαια (για εκείνον) γιατί με το που αρχίζω λέει: "αααα μπήκε ο χρονοδιακόπτης" !Εντάξει γελάω κ εγώ βεβαια μαζί...

Από παιδάκι η Κυριακή ήταν τελείως βαρετή κ ασχημη μέρα διότι την Δευτέρα είχαμε σχολείο. Μόνον όταν είμαι διακοπές δεν μου καίγεται καρφάκι.

Δημητρούλα μου σου αρέσει να τρώς μαζί με τους δικούς σου, αλλά εννοείς και τα πεθερικά σου μαζί ? Γιατί εμένα έχει καταντήσει χτηκιό που κάθε Κυριακή θέλουν να τρώμε μαζί....Εμένα οι γονείς μου πηγαινοέρχονται στο χωριό (βεβαια η βάση τους εδώ στην Αθήνα είναι) αρκετές φορές κ δεν έχω την ευχαίρια να φάω μαζί τους κ να ξερες πως μου κάνει τα νεύρα κρόσια που κάθε Κυριακή χτυπάει το καμπανάκι απο τους άλλους κ εγώ πρέπει να χτυπάω κάρτα !!!

Να μου πείς ένα ρημάδι μεσημέρι είναι κάνε την καρδιά σου πέτρα...

Κ για να μην πλατιάζω, τις Κυριακές αν δεν πάμε για φαγητό στα πεθερικά, ή βγαίνουμε έξω με φίλους το μεσημέρι και το απόγευμα για ένα ήρεμο καφεδάκι ή σινεμά, ή βόλτα. Από το μεσημέρι και μετά καλά είναι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Θα το πω απλα- I HATE SUNDAYS!!!:P

Απο μικρη η Κυριακιλα με μελαγχολει-μεχρι το απογευμα ειναι καλα αλλα μετα.......Αμαν! Δεν μπορω!

Ο αντρας μου κι απο πριν παντρευτουμε βλεπει το Αρη στην τηλεοραση (ειναι Αριανος- Θεσσαλονικιος:( ) και εγω κατι θα βρω να κανω.

Τα μεσημερια συνηθως τωρα πια τρωμε με την μανουλα μου που ειναι η καλυτερη μαγειρισσα!

Εγω αν εχω διορθωνω τεστ για το φροντιστηριο και ετοιμαζομαι για τα μαθηματα της εβδομαδας.

Ελπιζω τωρα που θα ερθει η μπουμπου μας τα πραγματα να αλλαξουνε καπως.

Σιγουρα δεν θα διορθωνω τεστ αλλα φανταζομαι ο Αρης-Αρης!!!!!!

(Αχ! Αυτο το ποδοσφαιρο!)

Καποιες φορες παντως για να μην αδικω τον αντρα μου παμε σινεμα ή για καφεδακι βολτα με φιλους...

ΠΡΟΤΙΜΩ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ & ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ!!!!!:P :P :P

Δικιά μου είσαι εσύ.....η αδελφή ψυχή !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ολες εχουμε Αρειανους ανδρες!!!!!

Εμενα δε με ενοχλει γιατι βλεπω τους αγωνες μαζι του και καμια φορα παμε και στο γηπεδο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(ΝΑΤΑΣΑ) για μένα καλή μου Δήμητρα, η Κυριακή ήταν πάντα η χειρότερη μέρα της εβδομάδας (καλά η Δευτέρα κρατάει κ εκεινη μαζί τα σκήπτρα). Γελάει ο αρραβωνιαστικός μου γιατί κατά το απογευματάκι των Κυριακών με πιάνει πάντα μια γκρίνια και μελαγχωλία επειδή την επόμενη έχω να πάω στο γραφείο. Έχει την πλάκα του βέβαια (για εκείνον) γιατί με το που αρχίζω λέει: "αααα μπήκε ο χρονοδιακόπτης" !Εντάξει γελάω κ εγώ βεβαια μαζί...

Από παιδάκι η Κυριακή ήταν τελείως βαρετή κ ασχημη μέρα διότι την Δευτέρα είχαμε σχολείο. Μόνον όταν είμαι διακοπές δεν μου καίγεται καρφάκι.

Δημητρούλα μου σου αρέσει να τρώς μαζί με τους δικούς σου, αλλά εννοείς και τα πεθερικά σου μαζί ? Γιατί εμένα έχει καταντήσει χτηκιό που κάθε Κυριακή θέλουν να τρώμε μαζί....Εμένα οι γονείς μου πηγαινοέρχονται στο χωριό (βεβαια η βάση τους εδώ στην Αθήνα είναι) αρκετές φορές κ δεν έχω την ευχαίρια να φάω μαζί τους κ να ξερες πως μου κάνει τα νεύρα κρόσια που κάθε Κυριακή χτυπάει το καμπανάκι απο τους άλλους κ εγώ πρέπει να χτυπάω κάρτα !!!

Να μου πείς ένα ρημάδι μεσημέρι είναι κάνε την καρδιά σου πέτρα...

Κ για να μην πλατιάζω, τις Κυριακές αν δεν πάμε για φαγητό στα πεθερικά, ή βγαίνουμε έξω με φίλους το μεσημέρι και το απόγευμα για ένα ήρεμο καφεδάκι ή σινεμά, ή βόλτα. Από το μεσημέρι και μετά καλά είναι ....

--------------------------------------------------------------------

ΑΧ ΝΑΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ?

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΟΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ...

ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ........ΜΗΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ, ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΑΝΟΥΣ..... ΤΙ ΝΑ ΠΩ .... ΤΙ ΦΑΡΑ...?ΧΙΧΙΧΙ

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...