Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Κορίτσια μου χάλια τα νεα μου ....η χωριακη από 62 πηγε 56 ...ειμαι χάλια.....

Τι να πω ρε κοριτσάκι! Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα και να επανέλθεις δριμύτερη. Ως τότε ηρέμησε και κάνε άλλα πράγματα για να φύγει το μυαλό σου. Είναι πολύ φρέσκο και νωπό για να σκεφτείς αισιόδοξα,αλλά θα γίνει κι αυτό ακόμα κι αν σου φαίνεται βουνό τώρα! Δύναμη και κουράγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gina 955 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..φαντάζομαι θα κάνεις κ άλλη επαναληπτική;;πάρε το χρόνο σου να ξεσπάσεις κ όταν είσαι έτοιμη να προχωρήσεις παρακάτω..το έχω περάσει το στάδιο κ ξέρω πως είναι..αισιοδοξία, δύναμη κ επιμονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κ εγώ κάτι;;υπάρχει περίπτωση να μου ερέθισαν τον κόλπο τα utrogestan;;το έπαθε καμία;χθες ήμουν στο γιατρό κ ήταν όλα καλά αλλά σήμερα είχα λίγα καφέ κ πριν λίγο κ αιματάκι..το παρατήρησα ότι συμβαίνει λίγες ώρες μετά το utrogestan..θα τρελαθώ στο τέλος..περιμένω κ τα αποτελέσματα από την αιματολόγο μήπως κ σταματήσω τις αντιπηκτικές κ γλιτώσω από αυτά..δε ξέρω τι να υποθέσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Gina 955 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..φαντάζομαι θα κάνεις κ άλλη επαναληπτική;;πάρε το χρόνο σου να ξεσπάσεις κ όταν είσαι έτοιμη να προχωρήσεις παρακάτω..το έχω περάσει το στάδιο κ ξέρω πως είναι..αισιοδοξία, δύναμη κ επιμονή!!

Όχι δεν θα κάνω... Δεν μου ειπε ο γιατρός...μου τα έκοψε ολα !!!!! Πάει το όνειρο...παω για με τις βλαστοκυστες που έχω για εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο μετά τις δυστυχω ς ομως είναι β ποιότητας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Όχι δεν θα κάνω... Δεν μου ειπε ο γιατρός...μου τα έκοψε ολα !!!!! Πάει το όνειρο...παω για με τις βλαστοκυστες που έχω για εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο μετά τις δυστυχω ς ομως είναι β ποιότητας 

καλημέρα κι από 'μενα!!! Λυπαμαι πραγματικά για την εξέλιξη της προσπάθειάς σου!!!Αναφορικά με το ''Β ποιότητας'', ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι έχουν την ίδια δυναμική με τα Α''...Ανεξαρτητα με την εξέλιξη της δικής μου εγκυμοσύνης...στην πρώτη μου προσπάθεια τα έμβρυα ήταν Α ποιότητας και δεν...στη δεύτερη ήταν Β'' και εμφυτεύτηκαν...Οπότε...με πίστη και ελπίδα θα τα καταφέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η papou είπε:

καλημέρα κι από 'μενα!!! Λυπαμαι πραγματικά για την εξέλιξη της προσπάθειάς σου!!!Αναφορικά με το ''Β ποιότητας'', ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι έχουν την ίδια δυναμική με τα Α''...Ανεξαρτητα με την εξέλιξη της δικής μου εγκυμοσύνης...στην πρώτη μου προσπάθεια τα έμβρυα ήταν Α ποιότητας και δεν...στη δεύτερη ήταν Β'' και εμφυτεύτηκαν...Οπότε...με πίστη και ελπίδα θα τα καταφέρεις!!!

Μακάρι τι να πω ...τα χω παίξει...δεν υπάρχει χειρότερο...πρωτη φορά έμεινα εκτός και κατελειξε Έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

@papou μου έδωσες αίμα? Πότε θα τα πάρεις? Εγώ κλασικά 12μιση....

Αααχ λόγω δουλειάς,θα πάω πιο αργά!!!Καλά αποτελέσματα!!!φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κ εγώ κάτι;;υπάρχει περίπτωση να μου ερέθισαν τον κόλπο τα utrogestan;;το έπαθε καμία;χθες ήμουν στο γιατρό κ ήταν όλα καλά αλλά σήμερα είχα λίγα καφέ κ πριν λίγο κ αιματάκι..το παρατήρησα ότι συμβαίνει λίγες ώρες μετά το utrogestan..θα τρελαθώ στο τέλος..περιμένω κ τα αποτελέσματα από την αιματολόγο μήπως κ σταματήσω τις αντιπηκτικές κ γλιτώσω από αυτά..δε ξέρω τι να υποθέσω..

Καλημέρα. Εγώ παίρνω και χάπι και κολπική κρέμα. Κάποιες ώρες μετά την κρέμα στο σκούπισμα βλέπω κομμάτια απροσδιόριστου χρώματος, σαν γκρι καφέ, λες και είναι κομμάτια στάχτης. Αλλά εγώ είχα φοβερή αιμορραγία την προηγούμενη Παρασκευή οπότε μπορεί να μην έχω καθαρίσει τελείως ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν όλα καλά από μένα! Από 195 την Τετάρτη 480 σήμερα η χοριακή μου! Την άλλη Παρασκευή έκλεισα στο γιατρο να δουμε τι θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα. Εγώ παίρνω και χάπι και κολπική κρέμα. Κάποιες ώρες μετά την κρέμα στο σκούπισμα βλέπω κομμάτια απροσδιόριστου χρώματος, σαν γκρι καφέ, λες και είναι κομμάτια στάχτης. Αλλά εγώ είχα φοβερή αιμορραγία την προηγούμενη Παρασκευή οπότε μπορεί να μην έχω καθαρίσει τελείως ακόμα.

Εσύ κοπέλα μου τι έγινε? Γιατί είχες αιμορραγία?Δεν το ήξερα...Όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προηγούμενη Παρασκευή, κοντά στο τέλος της 10ης εβδομάδας, μάλλον έσκυψα κ έκατσα σκυφτή για περισσότερη ώρα απ'οτι συνήθως. Φόραγα σερβιέτα λόγω υγρών, και ξαφνικά νιώθω χαμηλά στην κοιλιά πόνο περιόδου, σηκώνομαι κ νιώθω υγρά να φεύγουν. Πάω στην τουαλέτα και είχα τοοοοσο κόκκινο αίμα. Στεκόμουν όρθια και το αίμα έτρεχε, στην περίοδο δεν τρέχει έτσι. Κάθησα στην τουαλέτα και νιώθω κάτι στέρεο να φεύγει από μέσα μου , εντάξει είπα τελειώσαν όλα. Μέσα σε μισή ώρα με πήγαν νοσοκομείο, η γιατρός που εφημέρευε με το που με είδε με καθησύχασε αμέσως, αν ειχε αρχίσει αποβολή θα υπέφερες από τους πόνους και θα είχες ακατάσχετη αιμορραγία. Μου έκανε υπέρηχο, είδε αποκόλληση και ευτυχώς το μωρό ήταν καλά. Όλο το πσκ το έβγαλα στο κρεβάτι , μόνο τουαλέτα που ευτυχώς είναι δίπλα. Εννοείται μου ξεκίνησε προγεστερόνη και αντιβίωση. Κόκκινο αίμα είχα, σε μικρότερη ποσότητα βέβαια, μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου. Μετά μέχρι την Τετάρτη στο σκούπισμα σκούρο καφέ.Τη Δευτέρα έκανα επαναληπτικό υπέρηχο με το γιατρό μου, ο οποίος ήταν καθυσυχαστικός, μου είπε ότι μπορώ να έχω ήπια δραστηριότητα χωρίς να ζορίζομαι, και μπορώ και να οδηγήσω. Μου έγραψε και την κολπική προγεστερόνη για να δέσει πιο πολύ το μπεμπεκι μου. Εγώ έκατσα και αυτή την εβδομάδα στα αυγά μου, γιατί όσο να 'ναι ένα άγχος το έχω. Θα με ξαναδεί μετά την αυχενική, την οποία θα την κάνω Μ. Τετάρτη στις 8 το βράδυ. 
Ουφ ολόκληρη ιστορία. 
Συγχαρητήρια για το μωράκι μου, σε ευχαριστώ και γι το ενδιαφέρον σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro πω πω λαχταρα που περασες βρε κοριτσι μου. Τι να πω καλα κανεις και καθεσαι σταυγα σου....χαχαχααχα! Χαίρομαι που είναι όλα καλά κι εύχομαι να ήταν η τελευταία άσχημη στιγμή στην εγκυμοσύνη σου κι από δω και πέρα να τη χαρείς!

Σευχαριστώ για τις ευχες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα. Εγώ παίρνω και χάπι και κολπική κρέμα. Κάποιες ώρες μετά την κρέμα στο σκούπισμα βλέπω κομμάτια απροσδιόριστου χρώματος, σαν γκρι καφέ, λες και είναι κομμάτια στάχτης. Αλλά εγώ είχα φοβερή αιμορραγία την προηγούμενη Παρασκευή οπότε μπορεί να μην έχω καθαρίσει τελείως ακόμα.

Σ ευχαριστώ πολύ @misofeggaro δοκίμασα να το πάρω από το στόμα κ είδα διαφορά..μακάρι να τελειώσουμε εδώ κ να μην τα ξαναδώ!!είχα κ εγώ μικρή αποκόλληση αλλά με λίγο αίμα αλλά τώρα διορθώθηκε,βέβαια η ξάπλα συνεχίζεται..τα είχαμε πει κ σε άλλο τόπικ..άντε από δω κ πέρα να συνεχίσουμε χωρίς προβλήματα..πέρασες μεγάλη λαχτάρα κ εσύ!!θα κανουμε κ κοντά την αυχενική..εγώ μετά το Πάσχα,στις 14!!

@OLY10 μπράβο κοριτσάκι μου..άντε με το καλό κ ο υπέρηχος τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Όχι δεν θα κάνω... Δεν μου ειπε ο γιατρός...μου τα έκοψε ολα !!!!! Πάει το όνειρο...παω για με τις βλαστοκυστες που έχω για εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο μετά τις δυστυχω ς ομως είναι β ποιότητας 

Λυπάμαι πολύ( έζησα δύο φορές αποβολή η μια διπλή) αλλά κοιτάμε μπροστά σας μόνο μπροστά

Υγ το πρώτο μου παιδάκι ήταν μέτρια βλαδτοκυστη μην κοιτάς ποιότητα! Κ με 3 μερας εμβρια πετυχαίνουν παρά πολλές..με το καλό σύντομα ευχαριστα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά...πάλι!!!Το μικροβιολογικό που έκανα τις προηγούμενες χοριακές σήμερα δεν ήταν ανοιχτό.Επανέλαβα  την εξέταση του σε άλλο που το έχει η ίδια μικροβιολόγος , οπότε τα μηχανήματα είναι ίδια...η χοριακή έπεσε από το 1000 στο 640...Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα , έκανα τον πρώτο υπέρηχο ...ο γιατρός είδε ένα πολύ παχύ ενδομήτριο και μια υποψία ότι κάτι δημιουργείται .ένα μικρό κυκλάκι ...και ήταν αισιόδοξος! Την ώρα που έφευγα από το γιατρό μας πήραν τηλέφωνο για τη χοριακή...ξανά ο ουρανός στο κεφάλι μας! Μου λέει ''Φυγε αμέσως και πήγαινε στο τάδε μικροβιολογικό..εγώ μόνο σε αυτό έχω εμπιστοσύνη''...χοριακή 700...δηλαδή τα ίδια!!!το σποράκι μας φεύγει και μετά από τόσα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα...πραγματικά νιώθω ότι δεν έχω δύναμη να το αντιμετωπίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά...πάλι!!!Το μικροβιολογικό που έκανα τις προηγούμενες χοριακές σήμερα δεν ήταν ανοιχτό.Επανέλαβα  την εξέταση του σε άλλο που το έχει η ίδια μικροβιολόγος , οπότε τα μηχανήματα είναι ίδια...η χοριακή έπεσε από το 1000 στο 640...Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα , έκανα τον πρώτο υπέρηχο ...ο γιατρός είδε ένα πολύ παχύ ενδομήτριο και μια υποψία ότι κάτι δημιουργείται .ένα μικρό κυκλάκι ...και ήταν αισιόδοξος! Την ώρα που έφευγα από το γιατρό μας πήραν τηλέφωνο για τη χοριακή...ξανά ο ουρανός στο κεφάλι μας! Μου λέει ''Φυγε αμέσως και πήγαινε στο τάδε μικροβιολογικό..εγώ μόνο σε αυτό έχω εμπιστοσύνη''...χοριακή 700...δηλαδή τα ίδια!!!το σποράκι μας φεύγει και μετά από τόσα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα...πραγματικά νιώθω ότι δεν έχω δύναμη να το αντιμετωπίσω

ρε κοριτσακι αφου το εργαστηριο δεν ειναι το ιδιο.μηπως να πας αυριο σε αυτο που εκανες την προηγουμενη φορα? δεν ξερω κιολας ποση αποκλιση μπορει να εχουν 2 εργαστηρια.....

ο γιατρος πως το σχολιασε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ρε κοριτσακι αφου το εργαστηριο δεν ειναι το ιδιο.μηπως να πας αυριο σε αυτο που εκανες την προηγουμενη φορα? δεν ξερω κιολας ποση αποκλιση μπορει να εχουν 2 εργαστηρια.....

ο γιατρος πως το σχολιασε?

ο γιατρός είναι πολύ συγκρατημένος....μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακή τυπικά τη Δευτέρα...προσπαθησε να με εμψυχώσει...αλλά γενικά προσπάθησε να με προσγειώσει στην πραγματικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η papou είπε:

ο γιατρός είναι πολύ συγκρατημένος....μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακή τυπικά τη Δευτέρα...προσπαθησε να με εμψυχώσει...αλλά γενικά προσπάθησε να με προσγειώσει στην πραγματικότητα

κανε λιγη υπομονη. οτι κ να σου πω ειναι λιγο.το καλυτερο ευχομαι.θα περιμενουμε τη δευτερα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

κανε λιγη υπομονη. οτι κ να σου πω ειναι λιγο.το καλυτερο ευχομαι.θα περιμενουμε τη δευτερα νεα σου.

Σε ευχαριστώ πολύ...Προσπαθώ αλλά...νιώθω αυτά τα τσιμπήματα στην κοιλιά...και πιστεύω πως το σποράκι μας παλεύει...αλλά...οι εξετάσεις δείχνουν πως μας αφήνει...:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η papou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Προσπαθώ αλλά...νιώθω αυτά τα τσιμπήματα στην κοιλιά...και πιστεύω πως το σποράκι μας παλεύει...αλλά...οι εξετάσεις δείχνουν πως μας αφήνει...:cry:

καλημερα. το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι εμενα ο γυνσικολογος μου λεει 2η χοριακη ΜΟΝΟ στο ιδιο εργαστηριο.μα καλα  κ αυτοι γιατι δεν ηταν ανοιχτα την παρασκευη?εισαι εκτος αθηνων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα. το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι εμενα ο γυνσικολογος μου λεει 2η χοριακη ΜΟΝΟ στο ιδιο εργαστηριο.μα καλα  κ αυτοι γιατι δεν ηταν ανοιχτα την παρασκευη?εισαι εκτος αθηνων?

Συμφωνώ, αλλά είναι η ίδια μικροβιολόγος και έχει τα ίδια μηχανήματα.Μένω επαρχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Συμφωνώ, αλλά είναι η ίδια μικροβιολόγος και έχει τα ίδια μηχανήματα.Μένω επαρχία...

λιγη υπομονη μεχρι τη δευτερα λοιπον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η papou είπε:

εκανα και σήμερα...έπεσε κι άλλο...το χάσαμε...

κοριτσακι μου ξερεις ποσες κοπελες το χουμε περασει αυτο και εξακολουθουμε να ειμαστε στην προσπαθεια. Θα σου πω οτι παρολο που τωρα σε στενοχωρει αφορητα,  θα περασει, θα ξαναπροσπαθησεις και θα πανε ολα πολυ καλα. Καποια πραγματα ειναι και καθαρη ατυχια τι να κανουμε. Θα δεις ολα αυτα καποια στιγμη θα ειναι μια κακη αναμνηση που θα σε κανουν να εκτιμησεις ακομα περισσοτερο αυτο που θα σου ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...