Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

αχ πολλα σπορια , πολλα σπορια

ναι, χαχαχαχα! Ρε συ να σε ρωτησω, τις εξετασεις με το τοξοπλασμα, το στιγμα κλπκλπ, τις εκανες μετα τον πρωτο υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat  δεν είναι κατι. Εγώ νομίζω έτσι ήταν σε όλη την εγκυμοσύνη τα υγρά. Λογικά είναι από την αλλαγή ορμονών. Εγώ τις πρώτες μέρες είχα καφέ κ λίγο αίμα κ μια χαρα πήγε. Τ αποτέλεσμα τ ξέρεις.

@Scooby!  ορμονολογικες σ έδωσε να κανεις; 

@zoi.ko απόλαυσε τώρα τις επαφές σου γτ μετά ποιος ξέρει πότε θα τ ξανά κάνετε σαν άνθρωποι!

@Μπλε αυτές τις εξετάσεις τώρα τελευταία τις κάνουν. Εγώ έχω τ στίγμα κ απλά εξέταση αίματος έκανε ο άντρας μου. Πιστεύω παρά ψάχνονται. Τ στίγμα Εγώ ξέρω η τ έχεις η δ τ εχεις. Κ αφού ήξερε πως τα μικροβιολογικο δ σε καλύπτουν τι σε έβαλε να την κάνεις εκεί; έχουν γίνει όλα πλέον πιστεύω για τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι, χαχαχαχα! Ρε συ να σε ρωτησω, τις εξετασεις με το τοξοπλασμα, το στιγμα κλπκλπ, τις εκανες μετα τον πρωτο υπερηχο?

ουουου ναι! Εγω τις εκανα 15/2 δλδ ημουν στην 7η βδομαδα και ειχα παει 2 φορες για υπερηχο μεχρι τοτε. Ενα την 5η και εναν την 7η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

ουουου ναι! Εγω τις εκανα 15/2 δλδ ημουν στην 7η βδομαδα και ειχα παει 2 φορες για υπερηχο μεχρι τοτε. Ενα την 5η και εναν την 7η.

Εκανες την 5η εβδομαδα? Εγω αν ολα πανε καλα ως τοτε και δεν εχω κανα απροοπτο στην εκτη ή στην εβδομη θα κανω τον πρωτο, που θα χει γυρισει ο γιατρος. Τουλαχιστον να ξεργω οτι οι αιματος αργουν να γινουν λιγο, γιατι τυχαινει την επομενη να λειπουμε ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Εκανες την 5η εβδομαδα? Εγω αν ολα πανε καλα ως τοτε και δεν εχω κανα απροοπτο στην εκτη ή στην εβδομη θα κανω τον πρωτο, που θα χει γυρισει ο γιατρος. Τουλαχιστον να ξεργω οτι οι αιματος αργουν να γινουν λιγο, γιατι τυχαινει την επομενη να λειπουμε ολοι

δεν νομιζω οτι εχεις θεμα αν σκεφτεις οτι ουσιαστικα στην 5η δεν βλεπεις και τπτ...αν θυμαμαι καλα απλα επιβεβαιωσαμε οτι εχει φτιαχτει ο σακος και οτι ειναι οκ ολα. Στην 7η που θα πας θα δεις κατευθειαν σπορακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat  δεν είναι κατι. Εγώ νομίζω έτσι ήταν σε όλη την εγκυμοσύνη τα υγρά. Λογικά είναι από την αλλαγή ορμονών. Εγώ τις πρώτες μέρες είχα καφέ κ λίγο αίμα κ μια χαρα πήγε. Τ αποτέλεσμα τ ξέρεις.

@Scooby!  ορμονολογικες σ έδωσε να κανεις; 

@zoi.ko απόλαυσε τώρα τις επαφές σου γτ μετά ποιος ξέρει πότε θα τ ξανά κάνετε σαν άνθρωποι!

@Μπλε αυτές τις εξετάσεις τώρα τελευταία τις κάνουν. Εγώ έχω τ στίγμα κ απλά εξέταση αίματος έκανε ο άντρας μου. Πιστεύω παρά ψάχνονται. Τ στίγμα Εγώ ξέρω η τ έχεις η δ τ εχεις. Κ αφού ήξερε πως τα μικροβιολογικο δ σε καλύπτουν τι σε έβαλε να την κάνεις εκεί; έχουν γίνει όλα πλέον πιστεύω για τα χρήματα.

Αχ το ξερω....ναι! Μια υπεροχη μπουμπου. Α, ωραια, γιατι μου φαινονται περιεργα να τα βλεπω,. Υπαρχουν αρκετα υγρα και αν μεινει πολλη ωρα το σερβιετακι παιρνει αυτην την κιτρινωπη αποχρωση, και με προβληματισε. αυριο θα βγει και η προγεστερονη βεβαια, αλλα τουλαχιστον ανακουφιζομαι οταν μου λετε οτι ολες ή οι περισσοτερες τα ειχατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα ορμονολογικες μ έδωσε...! Απλά εχτές αδιαθετησα βραδάκι θεωρείται πρώτη μέσα κ ας ήταν βράδυ καλά καλά ξεκίνησε σήμερα κ απλά σκέφτομαι ποτέ θα είναι η 3η μέρα π πρέπει να τις κάνω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ το ξερω....ναι! Μια υπεροχη μπουμπου. Α, ωραια, γιατι μου φαινονται περιεργα να τα βλεπω,. Υπαρχουν αρκετα υγρα και αν μεινει πολλη ωρα το σερβιετακι παιρνει αυτην την κιτρινωπη αποχρωση, και με προβληματισε. αυριο θα βγει και η προγεστερονη βεβαια, αλλα τουλαχιστον ανακουφιζομαι οταν μου λετε οτι ολες ή οι περισσοτερες τα ειχατε.

Η γυναικολογος μου εχει πει οτι το καφε ειναι παλιο αιμα και δεν μας ανησυχει τοσο. Φυσικα δεν λεω οτι ξερω να σου πω για την περιπτωση σου απλα στο λεω και αυτο σαν μια αποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Αχ μακάρι @Diwni  μου χαχαχαχαχα ναι δίκιο έχεις.Να τον ρωτήσω λες για προγεστερόνη?

Ενας μηνας με τεστακι αληθεια ειναι πολυ πολυ λιγο, εμενα παντα ερχονταν καφε οσα χρονια θυμαμαι την περιοδο και κλασικα την επομενη απο τα καφε αντε τη μεθεπομενη αιμα κανονικο. Ειναι πολυ φυσιολογικο σε καποιες γυναικες να κατεβαινει ετσι. Ουτως η αλλως προσπαθεις τοσο λιγο με το τεστ, που δεν εχει νοημα να αγχωθεις με κατι. Κανε κανα δυο ακομα και μετα το βλεπουμε. (Και παλι δηλαδη δε θα ειναι κατι, απλα αν θες να το δεις πιο συγκεκριμενα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko ο έλεγχος προγεστερόνης σε γυναίκα μη έγκυο είναι διαφορετικός. Γινεται 8 μέρες μετά την ωορηξια δηλ σε ένα κύκλο 28 ημερών την 21η μέρα. Όταν είναι τ ψάξεις γενικότερα π εύχομαι να μη χρειαστεί σε έναν κύκλο θα τα κάνεις όλα. Μόλις αδιαθετησεις δηλ θα κάνεις ορμονολογικπ έλεγχο, μετά παρακολούθηση ωορρηξίας κ έλεγχο προγεστερόνης. Όταν κ εαν χρειαστεί να τ ψάξεις.

@Kat-Cat Εγώ για τ στίγμα ήξερα ότι έχω. Όλες τις άλλες εξετάσεις τις έκανα νομίζω 7η βδομάδα. Εσύ θα πας κ θα ακούσεις καρδούλα απ ευθείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Nα ορμονολογικες μ έδωσε...! Απλά εχτές αδιαθετησα βραδάκι θεωρείται πρώτη μέσα κ ας ήταν βράδυ καλά καλά ξεκίνησε σήμερα κ απλά σκέφτομαι ποτέ θα είναι η 3η μέρα π πρέπει να τις κάνω? 

Λενε οτι αν ερθει κανονικο αιμα μετα τις 5 τοαπογευμα λαμβανεις ως πρωτη μερα την επομενη. Οποτε απο σημερα. Αλλά ρωτα τον για καλο και για κακο αν νιωθεις οτι δεν το κανεις σωστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@zoi.ko αύριο θα παραγγείλω κ τεστακια αν κ με μπερδεύουν! Να δούμε τι θα γίνει! Προσπαθείς καιρό? 

να σου συστησω και σενα τα One step cassette? Αυτα επαιρνα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! εμένα ο γιατρός μ είχε πει αν αδιαθετησεις βράδυ πχ στις 10 μετράς σαν πρώτη την επόμενη. Ούτως ή άλλως γίνονται από 3η έως 5η μετά οπότε είτε την κάνεις αύριο είτε μεθαύριο μέσα θα είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@zoi.ko αύριο θα παραγγείλω κ τεστακια αν κ με μπερδεύουν! Να δούμε τι θα γίνει! Προσπαθείς καιρό? 

αμα σε μπερδευουνε να εισαι εδω να το βρουμε μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Η γυναικολογος μου εχει πει οτι το καφε ειναι παλιο αιμα και δεν μας ανησυχει τοσο. Φυσικα δεν λεω οτι ξερω να σου πω για την περιπτωση σου απλα στο λεω και αυτο σαν μια αποψη.

ευχαριστωωωωωωω <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπω μετά στο σπίτι να τα δω! Υπάρχουν κ τα άλλα π δεν είναι λωρίδες αλλά σαν τεστ εγκυμοσύνης να παραγγείλω να τα έχω! Ναι σίγουρα θα είμαι εδώ γιατί δεν έβγαλα άκρη την πρώτη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

Θα μπω μετά στο σπίτι να τα δω! Υπάρχουν κ τα άλλα π δεν είναι λωρίδες αλλά σαν τεστ εγκυμοσύνης να παραγγείλω να τα έχω! Ναι σίγουρα θα είμαι εδώ γιατί δεν έβγαλα άκρη την πρώτη φορά! 

Αυτα που σου λεω ειναι ετσι, και εχουν και ειδικο σταγονομετρο. Εμενα με βοηθησαν παρα πολυ. Καταρχας ειναι ευχρηστα και κατα δευτερον πολυ αξιοπιστα οπως αποδειχτηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! τρείς μήνες αλλά μόνο τον προηγούμενο μήνα χρησιμοποίησα τεστακια και είδα ότι υπολόγιζα λάθος.Τουλάχιστον το πείρα νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Scooby! τρείς μήνες αλλά μόνο τον προηγούμενο μήνα χρησιμοποίησα τεστακια και είδα ότι υπολόγιζα λάθος.Τουλάχιστον το πείρα νωρίς.

Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα εγω πηρα και το conceive plus σε αυτον τον κυκλο που εγινε τελικα. Το ειχε παρει το @misofeggaro. Ενας μηνας με τεστ ειναι τιποτα αληθεια. Σα δοκιμαστικο θα τον ελεγα! Ευτυχως που τα πηρες κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά κορίτσια.. λοιπόν δεν σας έχω πει για την τύχη μου έπεσα σε ενδοκρινολογο που ήταν καθηγητής της 1ης ενδοκρινολογου που πήγα.. χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Όλα καλά κορίτσια.. λοιπόν δεν σας έχω πει για την τύχη μου έπεσα σε ενδοκρινολογο που ήταν καθηγητής της 1ης ενδοκρινολογου που πήγα.. χαχα 

Τελικα που πηγες και τι σου ειπαν?? αχαχαχχα. Ε μικρος ο κοσμος της ιατρικης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...