Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Ναι αυτο. Μπορει να υπαρχει απόκλιση ημερών οποτε τρεχα γύρευε. Εγω ποτε ειχα 15 ποτε 17

ναι αλλο να χεις αποκλιση αλλα αν πχ ο κυκλος γινεται μικροτερος των 25 ημερων και μεγαλυτερος των 35 (ειδικα αν παρακολουθεις την ωχρινικη) τοτε κατι παιζει. Αποκλιση 2-3 ημερων στις περισσοτερες γυναικες παιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έτσι ειναι. Απλά λέω πως αν ξέρεις την ωορηξια υπολογίζεις κ τις μέρες. Λες τ πολύ 16 πχ. Γενικότερα εννοώ πως δ μπορούμε να μιλάμε για καθυστέρηση αν δ ξέρουμε την ωορηξια μας. Κ γω στην αρχή έλεγα έχω πχ 2 3 μέρες καθυστέρηση αλλά όταν ξεκίνησα τα τεστ είδα πως δ υπήρχε καθυστέρηση απλά έπαιζε η ωορηξια μου. Αυτό π είπε η @Kat-Cat ισχύει με τους κύκλους. Ενημερώνουμε συνήθως τ γιατρό σε πολύ μικρούς η πολύ μεγάλους κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια Καλημέρα. Εχω παθει κατάθλιψη και ειπα να τρέξω κατα φορουμ μερια. Χθες μου ανοιξε η μυτη το βράδυ και μετα στον βηχα εβγαλα αιμα και τρομαξα γενικά πολυ γιατι οπως και να το κάνουμε όταν βλεπεις αιμα απ το στόμα εναν πανικό τον νοιώθεις. Παρηγορηθηκα ομως γιατι σημερα ειχα γυναικολόγο αλλα αμ δε! Κατι προέκυψε στο μαγαζι και δεν θα μπορέσουμε να πάμε και μου εκλεισε τώρα για την Δευτέρα. Αίσχος. Επισης με τρόμαξε γιατι της ειπα για την μύτη και μου ειπε να μετράω την πίεση μου. Οποτε ουτε απ αυτο ηρέμησα. Πφφφ δεν ξερω πως να χαλαρώσω με εχει πιασει απίστευτη μαυρίλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε καλημερα ελπιζω να μην ειναι κατι παντως εγω εχω ακουσει οτι να ανοιγει η μυτη ειναι συμπτωμα στην εγκυμοσυνη τωρα απο το στομα δε ξερω !!! ακου ηρεμα παρτο οσο μπορεις που ειναι δυσκολο το καταλαβαινω γιατι η πιεση με αχγος να ξερεις ανεβαινει οποτε κουλ οτι και να ειναι πλεο αντιμετωπιζεται !! αν ηταν κατι πολυ σοβαρο η γυναικολογος θα εκανε χωρο και θα σε εβαζε αμεσα και οχι την δευτερα λεω τωρα ετσι οπως το σκεφτομαι!!

@Scooby! παμε γερα για οτν επομενο ξεκιναει νεα φαση !!!!!

κοριτσια και εγω ειμαι πεσμενη γενικα δε ξερω γιατι !!!!!!!! αλλα επεσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Μπλε, μην ανησυχείς, καταλαβαίνω ότι πανικοβλήθηκες (δε σου μιλάει και το τέρας ψυχραιμίας), αλλα παρακολούθησε την πίεσή σου λίγες μέρες. Οι έγκυες ανεβάζουν παλμούς γενικά και μπορεί και πίεση. Βηχεις πολύ είσαι κρυωμένη? Κάτι πιέστηκε προφανώς (για το στόμα μιλώντας). Ισως για αυτό αν ανησυχείς τοσο να απευθυνθείς σε ενα παθολόγο και όχι στο γυναικολόγο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ! ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ! Α ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ! :):)

@Μπλε μου ελπίζω να μην ξαναδεις κατι και να ήταν τυχαίο γεγονός! Πάντως μπορείς ναπευθυνθείς και σε παυολόγο ή ωτορινολαρυγγολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω και τον άσχετο πόνο μου.....Πήγα τον γατούλη μου χθες για το καθιερωμένο του εμβόλιο, ο οποίος τελευταία δεν τρώει σχεδόν καθόλου, και επίσης βγάζει κάτι κραυγές εκεί που κάθεται. Τον ζυγίσαμε και τον βρηκαμε κοντα 1,5 κιλό κάτω (μεσα σε λιγους μηνες), που ειναι παρα πολύ για γατί. Κοινώς ήταν υποσιτισμένος. Δεν κάναμε το εμβόλιο, εφαγε μια γερή ένεση αντιβίωσης, και τώρα θα τον παρακολουθούμε μηπως χρειαστεί και κορτιζόνη. Διάγνωση στοματίτιδα που όμως στις γάτες ειναι βαριά. Τον λυπήθηκε η ψυχή μουυυυυυυυυυ :( (Αφήστε δε τα έξοδα τώρα που προστέθηκαν ως έκτακτα). Ο γλυκούλης μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσακια ααααν ξανα δω το ιδιο θα παω σε παθολογο ή ΩΡΛ αλλα με εκνευριζει αυτο με την πιεση γιατι την μετραω ετσι κ αλλιως σχεδον καθε μερα και δεν εχω δει κατι περιεργο. Χθες δλδ με το που σταματησε η μυτη ετρεξα να μετρησω πιεση και ηταν νορμαλ, τυπου , 11μεγαλη 7 η μικρη , 75 παλμοι. Τωρα τι να πω...αν ανεβαινει στιγμιαια και δεν την βλεπω στην μετρηση δεν μπορω να το μαθω καπως. Τελικα θα παω κιολας ευτυχως! Ξεμπλεξαμε. Οποτε ελπιζω απο κοντα η γυναικολογος να με ηρεμησει. @Kat-Cat εβηξα γιατι ενοιωσα να εχω φλεμα και εκει βγηκε το αιμα προφανως ειχε κατεβει απ την μυτη... δεν εχω καποιο κρυωμα απ' οσο ξερω. Για τον γατουλη σε καταλαβαινω ειναι μεγαλουτσικος σε ηλικια; Το σκυλι μου καθε φορα που το παω κτηνιατρο και ακουω "ειναι υγιεστατο" ηρεμει η ψυχη μου αλλα ειναι μολις 4χρονων.
@anni7 Εσυ μην πεφτεις χωρις λογο.....βρες κατι τουλαχιστον να μπορουμε να στο λυσουμε!
Σας ευχαριστω πολυ παντως :)@OLY10 παντα να εισαι αισιοδοξη, εσυ που μπορεις ... χαχαχα



 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Ναι κοριτσακια ααααν ξανα δω το ιδιο θα παω σε παθολογο ή ΩΡΛ αλλα με εκνευριζει αυτο με την πιεση γιατι την μετραω ετσι κ αλλιως σχεδον καθε μερα και δεν εχω δει κατι περιεργο. Χθες δλδ με το που σταματησε η μυτη ετρεξα να μετρησω πιεση και ηταν νορμαλ, τυπου , 11μεγαλη 7 η μικρη , 75 παλμοι. Τωρα τι να πω...αν ανεβαινει στιγμιαια και δεν την βλεπω στην μετρηση δεν μπορω να το μαθω καπως. Τελικα θα παω κιολας ευτυχως! Ξεμπλεξαμε. Οποτε ελπιζω απο κοντα η γυναικολογος να με ηρεμησει. @Kat-Cat εβηξα γιατι ενοιωσα να εχω φλεμα και εκει βγηκε το αιμα προφανως ειχε κατεβει απ την μυτη... δεν εχω καποιο κρυωμα απ' οσο ξερω. Για τον γατουλη σε καταλαβαινω ειναι μεγαλουτσικος σε ηλικια; Το σκυλι μου καθε φορα που το παω κτηνιατρο και ακουω "ειναι υγιεστατο" ηρεμει η ψυχη μου αλλα ειναι μολις 4χρονων.
@anni7 Εσυ μην πεφτεις χωρις λογο.....βρες κατι τουλαχιστον να μπορουμε να στο λυσουμε!
Σας ευχαριστω πολυ παντως :)@OLY10 παντα να εισαι αισιοδοξη, εσυ που μπορεις ... χαχαχα



 

Αντε ρε και με τρόμαξες. Προφανως ειναι απο τη μυτη τότε  αυτό που βγήκε από το στόμα. Καμια φορά η μύτη αν ειμαστε κρυωμένοι, ψιλοανοιγει με τα πολλα σκουπισματα, φυσήματα κλπ. Δε θα ειναι τιποτα. Θα σου πει και εκεινη εξάλλου. Ο γατουλης μου ειναι 8 χρονων. Η αλλη μου η γάτα ειναι 9 αλλα ειναι πολυ ντουρα  μην τη ματιασω. Μια φορά δεν την εχω παει στο γιατρο εκτος των εμβολιων της. Ποτε. Αυτος ειναι ο ευαισθητος της παρεας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ναι κοριτσακια ααααν ξανα δω το ιδιο θα παω σε παθολογο ή ΩΡΛ αλλα με εκνευριζει αυτο με την πιεση γιατι την μετραω ετσι κ αλλιως σχεδον καθε μερα και δεν εχω δει κατι περιεργο. Χθες δλδ με το που σταματησε η μυτη ετρεξα να μετρησω πιεση και ηταν νορμαλ, τυπου , 11μεγαλη 7 η μικρη , 75 παλμοι. Τωρα τι να πω...αν ανεβαινει στιγμιαια και δεν την βλεπω στην μετρηση δεν μπορω να το μαθω καπως. Τελικα θα παω κιολας ευτυχως! Ξεμπλεξαμε. Οποτε ελπιζω απο κοντα η γυναικολογος να με ηρεμησει. @Kat-Cat εβηξα γιατι ενοιωσα να εχω φλεμα και εκει βγηκε το αιμα προφανως ειχε κατεβει απ την μυτη... δεν εχω καποιο κρυωμα απ' οσο ξερω. Για τον γατουλη σε καταλαβαινω ειναι μεγαλουτσικος σε ηλικια; Το σκυλι μου καθε φορα που το παω κτηνιατρο και ακουω "ειναι υγιεστατο" ηρεμει η ψυχη μου αλλα ειναι μολις 4χρονων.
@anni7 Εσυ μην πεφτεις χωρις λογο.....βρες κατι τουλαχιστον να μπορουμε να στο λυσουμε!
Σας ευχαριστω πολυ παντως :)@OLY10 παντα να εισαι αισιοδοξη, εσυ που μπορεις ... χαχαχα



 

Καλημέρα. Και εγώ έχω βήχα αυτό τον καιρό με φλέματα. Νιώθω όμως ότι είναι από την καούρα και την παλινδρόμηση γιατί δεν έχω κάτι άλλο σαν σύμπτωμα. Μακάρι να πάνε όλα καλά σήμερα στο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ! ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ! Α ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ! :):)

@Μπλε μου ελπίζω να μην ξαναδεις κατι και να ήταν τυχαίο γεγονός! Πάντως μπορείς ναπευθυνθείς και σε παυολόγο ή ωτορινολαρυγγολόγο!

Ας εχουμε και καποιον αισιοδοξο δω μεσα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε κοριτσι μου Καλημερα κ απο εμένα! 3 φορές μου έχει ανοίξει η μύτη σε 4 μηνες που είμαι έγκυος, τπτ ανησυχητικό ομως. Μην αγχωνεσαι καθόλου κ μην πανικοβαλλεσαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Μπλε κοριτσι μου Καλημερα κ απο εμένα! 3 φορές μου έχει ανοίξει η μύτη σε 4 μηνες που είμαι έγκυος, τπτ ανησυχητικό ομως. Μην αγχωνεσαι καθόλου κ μην πανικοβαλλεσαι! :)

@Μπλε κ εγω ειχα παθει ακριβως το ιδιο. αιμα κ απο τη μυτη κ το στομα. τελικα δεν ηταν κατι. ειχε κρατησεις 3-4 μερες.

μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Το έριξα πολύ στον ύπνο σήμερα.....χάζευα εχθές μια ταινία και κοιμήθηκα στις 03.00! Τι αέρας είναι αυτός?Έχω κλείσει τα πάντα.

@Μπλε η μύτη μπορεί και να ματώνει γιατί είναι πολύ ξηρή από το κλιματιστικό (η ΩΡΛ μου το έχει πει).Θα πας σήμερα στη γιατρό σου και δε θα είναι τίποτα θα δεις.

@anni7 τι έπαθες εσύ?

@Kat-Cat περαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Το έριξα πολύ στον ύπνο σήμερα.....χάζευα εχθές μια ταινία και κοιμήθηκα στις 03.00! Τι αέρας είναι αυτός?Έχω κλείσει τα πάντα.

@Μπλε η μύτη μπορεί και να ματώνει γιατί είναι πολύ ξηρή από το κλιματιστικό (η ΩΡΛ μου το έχει πει).Θα πας σήμερα στη γιατρό σου και δε θα είναι τίποτα θα δεις.

@anni7 τι έπαθες εσύ?

@Kat-Cat περαστικά.

Το πρωι ξεκινησε με ζεστη και τωρα βγηκα εξω και εχει ηλιο μεν με κρυο δε....Ευχαριστω ρε συ το γατσουρινακι μου, μακαρι να παει καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Το πρωι ξεκινησε με ζεστη και τωρα βγηκα εξω και εχει ηλιο μεν με κρυο δε....Ευχαριστω ρε συ το γατσουρινακι μου, μακαρι να παει καλα!

Κατοικίδια δυστυχώς δεν είχα ποτέ (δεν ήθελε η μάνα μου στο σπίτι) εκτός από τα κλασικά καναρίνια,χελωνάκια και καναρίνια αλλά από φίλες ξέρω ότι και οι κτηνίατροι πλέον ζητάνε ότι θέλουν. Καλά θα γίνει μωρέ αφού το πρόλαβες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Κατοικίδια δυστυχώς δεν είχα ποτέ (δεν ήθελε η μάνα μου στο σπίτι) εκτός από τα κλασικά καναρίνια,χελωνάκια και καναρίνια αλλά από φίλες ξέρω ότι και οι κτηνίατροι πλέον ζητάνε ότι θέλουν. Καλά θα γίνει μωρέ αφού το πρόλαβες!

ειναι πανακριβοι. Εδωσα 50 ευρω για μια ενεση αντιβιωσης σκεψου. Βαλε και το εμβολιο που πρεπει να του κανω, βαλε αν χρειαστει και την κορτιζονη παμε στα 150 ευρω.....Ζωα ειχα ανεκαθεν αλλα οχι μεσα στο σπιτι. Εχω μεγαλωσει και ακομα ζω, σε σπιτι με αυλη και ταιζα παρα πολλες αδεσποτες γατες καποιε εκ των οποιων μακροημερευσαν αν και αδεσποτες για πολλαααα χρονια στην αυλη. Σε σημειο αηδιας βεβαια γιατι ημουν μια σκατια ανθρωπος και τις επαιρνα αγκαλια, με γρατζουνουσαν συνεχεια στο παιχνιδι κλπ. Τα τελευταια χρονια εμβολιασα και στειρωσα 2 απο αυτα (8 και 9 χρονων πια αντιστοιχα) και τα οποια κοιμουνται στο κλιμακοστασιο του σπιτιου, μισιουνται θανασιμα μεταξυ τους(το οποιο ειναι κλειστο ) και μπαινοβγαινουν σπιτι. Ειχα και εχω λατρεια με τις γατες. Στο μεταξυ ο συγκεκριμενος γατουλης μου χει σταθει σε εξετασεις, διαγωνισμους, δουλειες, χωρισμους. αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δε ξερω με εχει πιασει κατι θα ανεβω θα ανεβω που θα μου παει!!!!!!!!!! 

και εγω πιστεω οτι δε θα ειναι κατι τις @Μπλε !!!!!!

@Kat-Catπεραστηκα στον γατουλινι σου !!!!!!!!! 

ο καιρος οτι να ναι μαρεσει που ειδα τον ηλιο το πρωι και πριν φυγω λεω ααα τελεια θα βαλω πλυντηριο και εβαλα και ακουω μετα βροχες στο ραδιο και λεω πριμα παμε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια δε ξερω με εχει πιασει κατι θα ανεβω θα ανεβω που θα μου παει!!!!!!!!!! 

και εγω πιστεω οτι δε θα ειναι κατι τις @Μπλε !!!!!!

@Kat-Catπεραστηκα στον γατουλινι σου !!!!!!!!! 

ο καιρος οτι να ναι μαρεσει που ειδα τον ηλιο το πρωι και πριν φυγω λεω ααα τελεια θα βαλω πλυντηριο και εβαλα και ακουω μετα βροχες στο ραδιο και λεω πριμα παμε !!!!!

Ε θα στεγνωσουν!! Εχει τρελο ηλιο τώρα. Φυσαει και λιγο, σε μιση μερα θα χουν στεγνωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχαχαχαχα φιλαράκι σου.Μια χαρά θα τα πάει.

@anni7 πάρε τα πάνω σου.

Ρε κορίτσια κάποια το είπε εχθές αλλά το είδα αργά το βράδυ και το σκεφτόμουν κι εγώ: η @Rosemary γέννησε τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως @zoi.ko την σκεφτομουνα και εγω τι να εγινε αραγε !!!!!! εχει γραψει καθολου αυτες τις μερες σε κανενα αλλο ποστ γιατι αμα εχει μερες μαλλον θα ειναι με το μπεμπακι της !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ναι οντως @zoi.ko την σκεφτομουνα και εγω τι να εγινε αραγε !!!!!! εχει γραψει καθολου αυτες τις μερες σε κανενα αλλο ποστ γιατι αμα εχει μερες μαλλον θα ειναι με το μπεμπακι της !!!!!!!

Δεν έχω δει κάτι και για να πω την αλήθεια χαζεύω μερικές φορές άλλα θέματα όμως......διαβάζω διάφορα πράγματα "άγνωστα για μένα" και αγχώνομαι οπότε δεν ξέρω. Μακάρι το κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat χαχαχαχαχα φιλαράκι σου.Μια χαρά θα τα πάει.

@anni7 πάρε τα πάνω σου.

Ρε κορίτσια κάποια το είπε εχθές αλλά το είδα αργά το βράδυ και το σκεφτόμουν κι εγώ: η @Rosemary γέννησε τελικά?

Μεχρι προχθές δεν ειχε γεννήσει γιατί πόσταρε. Τώρα βεβαια επειδη εχει ξεπερασει την ΠΗΤ καθε μερα ειναι πιθανη. Κορίτσαρο θα βγάλει!!! Φιλαράκι μου δε λες τιποτα ο γατσουρινος μου ο ζηλιαρης. @anni7 γιατι έπεσες? Δεν έχεις κανένα λόγο. Παιδιά βαριέμαι ελεεινα σημερα. Με έχει πιάσει η απόλυτη, και εχω και κατι απανωτα ραντεβου μετα το μεσημερι μεχρι το απογευμα και τωρα αντι να κανω τιποτα αλλο καθομαι και χαζευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...