Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@NicolVall ναι ειδικά το πορτοκάλι.... απαγορευμένο δια ροπάλου για μένα τουλάχιστον σε χυμό η έστω αν θέλω τόσο πολύ....με χάπι γαστροπροστασιας πρίν. Υπομονηηηηη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εχθες ήμουν στα κάτω μου.. έβλεπα τις συζητήσεις σας όμως δεν έβγαλα άχνα.. ενοιωθα λίγο αδύναμη και νύσταζα πολύ όποτε κοιμήθηκα και σήμερα σηκώθηκα απο τις 8

Τι κανετε εσείς;; Πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Irene_D. Υπάρχουν μέρες που κι εγώ το παθαίνω άνευ λόγου και αιτίας και σέρνομαι στο σπίτι......σήμερα πάντως βοηθάει και ο καιρός για να είμαστε καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κανετε???
επιστρέψαμε....
Στο σπιτι με περιμενε: 1) η ασφαλεια του αυτοκινητου, 2) ενας λογαριασμος τηλεφωνου, 3)ενας κονβεκτορας (θερμαντικο σωμα) ανοικτος που τον ειχα ξεχασει από την Τεταρτη που φυγαμε......(δε θελω να ξερω τι ρευμα θα ρθει) ξενερωσα με τη ζωη μου μολις ηρθα με το τι με περιμενε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2018 at 10:21 ΠΜ, ο/η Soto είπε:

Καλημερούδια!!! 
@Rena88 μην απελπίζεσαι, πρέπει να χεις θέληση κ δύναμη για να πας παρακάτω! Έχεις σκεφτεί να πάρεις τεστ ωορρηξίας; επειδή έχεις κ ασταθή κύκλο θα σε βοηθήσουν πιστεύω, όπως κ άλλα κορίτσια από εδώ @};-

Είναι μεγάλη απογοητεύση όλο αυτό...Και δεν ξέρω πώς μα την διαχειριστώ..Το θέμα είναι ότι δεν έχω ασταθή κύκλο..28-30 μέρες είναι εκτός από μια φορά που είχε πάει στις 33 μέρες λόγω υπερατλαντικου ταξιδιού..Μιλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι με τόσες μέρες καθυστέρηση υπάρχει και η πιθανότητα της βιοχημικης αποβολής...Αλλα δεν μπορούμε μα το ξέρουμε με σιγουριά..Μπορει να είναι και λόγω άγχους..Ευχαριστω πάρα πολύ πάντως για τις συμβουλές σας..Μου δίνετε όλες κουράγιο γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απογοητευτεί πάρα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια. ειχα μερες να σας διαβασω κ γραψατε πολλα. χαιρομαι γιατι βλεπω οι εγκυουλες ολες ειστε καλα κ οι αλλες στον αγωνα. δεν ειμαι σε τρελα κεφια αλλα συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Είναι μεγάλη απογοητεύση όλο αυτό...Και δεν ξέρω πώς μα την διαχειριστώ..Το θέμα είναι ότι δεν έχω ασταθή κύκλο..28-30 μέρες είναι εκτός από μια φορά που είχε πάει στις 33 μέρες λόγω υπερατλαντικου ταξιδιού..Μιλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι με τόσες μέρες καθυστέρηση υπάρχει και η πιθανότητα της βιοχημικης αποβολής...Αλλα δεν μπορούμε μα το ξέρουμε με σιγουριά..Μπορει να είναι και λόγω άγχους..Ευχαριστω πάρα πολύ πάντως για τις συμβουλές σας..Μου δίνετε όλες κουράγιο γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απογοητευτεί πάρα πολύ..

Koritsi mou poso kairo prospatheite? Min apogoiteuese giati den vgainei pouthena 7 mines prospathoume kai eixa faei apogoiteush mexri pou mou petaxane oti exw mia kisth pou telika den ithele xeirourgio...k emena mou eixe tuxei 7 meres kathisterish allaaaa tipota irthe h anathematismenh...twra skeutomai apla oti kai fusiologika na min ginei uparxoun liseis...sou euxome to kalutero kai grigora egioulaa...♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsi mou poso kairo prospatheite? Min apogoiteuese giati den vgainei pouthena 7 mines prospathoume kai eixa faei apogoiteush mexri pou mou petaxane oti exw mia kisth pou telika den ithele xeirourgio...k emena mou eixe tuxei 7 meres kathisterish allaaaa tipota irthe h anathematismenh...twra skeutomai apla oti kai fusiologika na min ginei uparxoun liseis...sou euxome to kalutero kai grigora egioulaa...♡

Δεν προσπαθούμε πολύ καιρό...Ελευθερες επαφές έχουμε από τον Αύγουστο (αραιά και που βέβαια,λόγω υποχρεωσεων) αλλά ουσιαστικά προσπαθούμε απο το Δεκέμβριο..Απλα είχα από μικρη το φόβο μήπως δεν μπορώ να κάνω μωρο και τώρα επιβεβαιώνεται..Μπηκα και στα 30 πλεον και εχω φαει μια φρικη!!???Επειδη είχα γύρω μου ζευγαρια που δυσκολεύτηκαν να κάνουν παιδάκι,πάντα φοβόμουν μήπως κι εγω δεν μπορώ και να που τώρα το βρίσκω μπροστά μου..Ευχομαι να μην χρειαστει να πας σε αλλες λυσεις και συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου!!Ευχαριστω για την στήριξη και εύχομαι σύντομα να διαβάσω ευχάριστα νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κανετε???
επιστρέψαμε....
Στο σπιτι με περιμενε: 1) η ασφαλεια του αυτοκινητου, 2) ενας λογαριασμος τηλεφωνου, 3)ενας κονβεκτορας (θερμαντικο σωμα) ανοικτος που τον ειχα ξεχασει από την Τεταρτη που φυγαμε......(δε θελω να ξερω τι ρευμα θα ρθει) ξενερωσα με τη ζωη μου μολις ηρθα με το τι με περιμενε!!!

Καλημέρα!! Καλώς ήρθες ?

Σε Νοιώθω όμως όλα θα πάνε καλά.. θα βγουν και τα έξοδα , ζόρικα βέβαια , αλλά θα βγουν.. καλή εβδομάδα να έχεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! @OLY10 Και @Irene_D, καλη εβδομάδα και σε σας! Αχ υπομονη κουράγιο και λιγότερα έξοδα αν γίνεται (που δε γίνεται). Βεβαια, ας εχουμε υγεία και όλα τα άλλα τα βρίσκουμε με τον έναν ή τον αλλο τροπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια δε μπηκα καθολου γιατι ειχα τρελη δουλεια !!!! ειμαι ενα πτωμα ξυπνησα σημερα και λεω ειναι δευτερα πως θα βγει παλι ολη αυτη η εβδομαδα!!!!! τελος παντων ολοι ετσι ειμαστε!!! υπομονηηηηηη

τι κανετε τι νεα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια δε μπηκα καθολου γιατι ειχα τρελη δουλεια !!!! ειμαι ενα πτωμα ξυπνησα σημερα και λεω ειναι δευτερα πως θα βγει παλι ολη αυτη η εβδομαδα!!!!! τελος παντων ολοι ετσι ειμαστε!!! υπομονηηηηηη

τι κανετε τι νεα???

πτώμα και εγώ.....Τα ταξίδια σε κουράζουν σωματικά. Εδω γινεται χαμός. Θα μπαινω κλεφτά οσο μπορώ. Δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα και ολο νυσταζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 
@atha_g έλειπα το σκ, είχα πάει στους δικούς μου, όπου δεν έμαθα κ ευχάριστα πράγματα για μια έγκυο ξαδέρφη.. Σαν αποτέλεσμα χθες δεν κοιμήθηκα καλά γιατί σκεφτόμουν την αυχενική.. εγώ έχω άλλον έναν υπέρηχο την άλλη βδομάδα κ τότε θα μου πει πότε θα την κάνουμε. Η κάθε περίπτωση κύησης διαφέρει, αλλά αυτό το άγχος αχ δε φεύγει. 

Γενικά, εμένα η κοιλιά μου έχει φουσκώσει κ μόλις μπήκα 10 βδομάδες. Δε μου κάνουν τα ρούχα μου 
Πρέπει να μαζέψω κ χαρτιά για τον πολιτικό γάμο κ βαριέμαι πολύ... Αποφασίσαμε να κάνουμε γαμοβάφτιση του χρόνου @};-
Εύχομαι η εβδομάδα αυτή να είναι ήρεμη για όλες μας! Μουατςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Εγω παντως ξυπνησα με αφόρητο πόνο στο έντερο...δεν μου έφτανε η δυσκοιλιότητα πριν της εγκυμοσύνης τωρα πια με εχει στείλει εντελως! 

Τι να κανω μάζεψα τα κομματια μου κ ηρθα γραφείο! Καλη εβδομαδα σε όλες αγαπες μου!

@Soto μην ακους κ μην επηρεάζεσαι οσο μπορεις απο τιποτα...διαφέρει τοοοσο πολυ η καθε περίπτωση!

@anni7 @Kat-Cat δευτερα!!! Τα κεφάλια μεσα!!! Καλημερα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soto αυτο με την αυχενικη νομιζω ολες μας το εχουμε.....Με αυτα που ακουμε και διαβαζουμε, φοβόμαστε πάντα για το χειρότερο. Δεν ξερω πως και αν προετοιμάζεσαι για κάτι τέτοιο. νομίζω απλά πρέπει με καποιο τρόπο να πεισουμε τους εαυτούς μας, οτι δεν περνάει από το χέρι μας αυτό, είναι κάτι που αν είναι να συμβεί θα συμβεί και ας είμαστε και ευγνώμονες τουλάχιστον που έχει προχωρήσει η επιστήμη τόσο και μπορείς κάποια πράγματα να τα γνωρίζεις εκ των προτέρων ωστε να αποφασίσεις μετά. Πολύ στενάχωρες καταστάσεις.

@NicolVall και εγω ειχα πολυ κακο υπνο. Μαλλον παραφαγα χθες. Εχεις δυσκοιλιοτητα ε? εμενα δε με εχει πιασει ακομα. Ρολοι με πηγαινει, αλλά εχω βάλει και προγραμμα σχετικά και παω ιδια ωρα καθε μερα. Να σου πω, το πρωι με άδειο στομάχι λίγος καφές με γάλα δε σε ενεργοποιεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια, έχετε δίκιο, τουλάχιστον να προσπαθούμε να βάζουμε όρια στο άγχος για να μη ξεφεύγουμε. Όσο περνάει ο καιρός πάντως, νιώθω ότι συνδέομαι περισσότερο με το μωράκι! Τυχαίνει να χαιδέψω κάποιο ζώο κ νιώθω ότι χαίρεται κ αυτό! Ή όταν πλένω πιάτα του μιλάω χαχαχα έχω ξεφύγει ήδη??! 

Η δυσκοιλιότητα έχει γίνει κολλητή μου! με ακτινίδια κυρίως κ φρέσκα φρούτα την αντιμετωπίζω εγώ. Τον καφέ δεν τον μπορώ τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

 

@NicolVall και εγω ειχα πολυ κακο υπνο. Μαλλον παραφαγα χθες. Εχεις δυσκοιλιοτητα ε? εμενα δε με εχει πιασει ακομα. Ρολοι με πηγαινει, αλλά εχω βάλει και προγραμμα σχετικά και παω ιδια ωρα καθε μερα. Να σου πω, το πρωι με άδειο στομάχι λίγος καφές με γάλα δε σε ενεργοποιεί?

Όλα μπορει να σε ενεργοποιήσουν μεχρι να ξεκινήσεις το σίδηρο... απο την πρωτη εβδομαδα που ξεκίνησα το σίδηρο καταλαβα τι θα περάσω! Κ δυστυχως επειδη εχω αιματοκρίτη στα πατώματα παιρνω 2 δόσεις σιδήρου κ την 1 την πρωινή πρεπει με άδειο στομάχι τουλάχιστον 1 ωρα πριν κ 1 ωρα μετα. Όποτε καταλαβαίνεις πως δεν κανω εγω κουμάντο σε αυτο!! Τι να κανουμε...ας ειναι καλα ο μπόμπιρας,χαλάλι του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

Ναι κορίτσια, έχετε δίκιο, τουλάχιστον να προσπαθούμε να βάζουμε όρια στο άγχος για να μη ξεφεύγουμε. Όσο περνάει ο καιρός πάντως, νιώθω ότι συνδέομαι περισσότερο με το μωράκι! Τυχαίνει να χαιδέψω κάποιο ζώο κ νιώθω ότι χαίρεται κ αυτό! Ή όταν πλένω πιάτα του μιλάω χαχαχα έχω ξεφύγει ήδη??! 

Η δυσκοιλιότητα έχει γίνει κολλητή μου! με ακτινίδια κυρίως κ φρέσκα φρούτα την αντιμετωπίζω εγώ. Τον καφέ δεν τον μπορώ τώρα.

Κ οσο περναει ο καιρός θα χαλαρώνεις κ εσυ κ θα νιώθεις καπως πιο ηρεμη! Εμενα τα ακτινίδια μου φέρνουν ξινίλες πολλες κ εγω ειμαι επιρρεπής στους εμετούς όποτε αναγκαστικά δεν μπορω να τα φαω...καφε αλλωστε ο γιατρός μονο ελληνικό κ γαλλικο μου επιτρέπει. Που κ παλι δεν με βοηθαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...