Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Ο άντρας μου θέλει να με πάει Πάριο σήμερα, αφού γενικότερα δεν είμαι των μπουζουκιών και του πολύ λαϊκού ρεπερτορίου.. αλλά για Πάριο πεθαίνουμε και οι δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Ο άντρας μου θέλει να με πάει Πάριο σήμερα, αφού γενικότερα δεν είμαι των μπουζουκιών και του πολύ λαϊκού ρεπερτορίου.. αλλά για Πάριο πεθαίνουμε και οι δύο.. 

Τελειοοο να περάσετε τελειαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

Εγώ θα κάνω ρόλο κοτόπουλο μάλλον με πατατουλες μπαμ μπαμ στ φούρνο! Χαχαχ!

Δεν το τρώει το κοτόπουλο ο δικός μου!Είναι και περίεργος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μια που λετε για φαγητα, χτες που βγηκα με τις φιλες μου το βραδυ, πηγαμε σε ενα ιταλικο (πολυ οικονομικο, με πολυ πολυ απαλη μουσικη (για να μπορουμε να κουτσομπολευουμε), χωρις καπνιλα, τελειο. Πηρα λοιπον κατι ραβιολι γεμιστα με μανιταρια πορτσινι και γκοργκοντζολα........αλλο να σας λεω αλλο να το τρωτε.......

Ρολο κοτοπουλο με πατατες αγαπημενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω.. αγαπημένα για 'μενα τα μανιτάρια!!!! Γουργούρισε το στομαχάκι βρε κορίτσια σταματήστε ..θα κλείσω το γραφείο και θα πάω για φαϊ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα κ βασιλικό πολτό! Αλλά έχω μια απορία μην με κοροιδεψετε! Πως χρησιμοποιείσατε το λιπαντικό, είναι εσωτερικό.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα κ βασιλικό πολτό! Αλλά έχω μια απορία μην με κοροιδεψετε! Πως χρησιμοποιείσατε το λιπαντικό, είναι εσωτερικό.? 

Βασιλικό πολτό ταΐζω το σύζυγο χαχαχαχαχα.Το λιπαντικό Δευτέρα θα το παραλάβω! Από ότι είπαν τα κορίτσια.....στα χειλακια? η και μέσα....και αν κάτσει και ο σύζυγος....γύρω-γύρω.Τώρα βέβαια αν βάλει ο σύζυγος....έτσι κι αλλιώς...θα μπει στον κόλπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως λεει η @zoi.ko προσωπικα το χρησιμοποιησα, εβαλα γυρω γυρω και λιγο και στου αντρα. Το θεμα ειναι να μπει μια ποσοτητα καπως μεσα, δε χρειαζεται βεβαια να ειναι μεγαλη. Ισα να μπορεσει να γλυστρισει πιο ευκολα το υλικο :P Το εβαλα 3-4 φορες, τις μερες που βγηκε θετικο το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γυρισα και πεθανα στον υπνο. Ποναει η μεση μου αρκετα γιατι το εχεσα σημερα πανω κατω.

@Kat-Cat δεν ξερεις ποσο τα σιχαινομαι τα μανιταρια...και εγω και ο αντρας ευτυχως! Το διαστημα που δεν ετρωγα τπτ σε κρεας ειχα ταλαιπωρηθει παρα πολυ γιατι συνηθως οι χορτοφαγικες επιλογες ειναι με μανιταρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια γυρισα και πεθανα στον υπνο. Ποναει η μεση μου αρκετα γιατι το εχεσα σημερα πανω κατω.

@Kat-Cat δεν ξερεις ποσο τα σιχαινομαι τα μανιταρια...και εγω και ο αντρας ευτυχως! Το διαστημα που δεν ετρωγα τπτ σε κρεας ειχα ταλαιπωρηθει παρα πολυ γιατι συνηθως οι χορτοφαγικες επιλογες ειναι με μανιταρια!

αληθεια??? Τα αγαπω! Ξεκουρασου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

@Rosemary Που είσαι; Κορίτσια λέτε να γέννησε;;;

νομιζω τελος φλεβαρη δεν ηταν η ΠΗΤ της;;;; Λογικα θα γεννησε το κοριτσακι, το κοριτσακι της :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

νομιζω τελος φλεβαρη δεν ηταν η ΠΗΤ της;;;; Λογικα θα γεννησε το κοριτσακι, το κοριτσακι της :)

Είχε μπει την Τετάρτη νομίζω και έλεγε πως πάει κάθε μέρα νοσοκομείο και μετά για πολύ περπάτημα! Ήταν ήδη 40+ άρα λογικά θα γέννησε! Οπότε να είναι αγκαλιά τα κορίτσια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είχε μπει την Τετάρτη νομίζω και έλεγε πως πάει κάθε μέρα νοσοκομείο και μετά για πολύ περπάτημα! Ήταν ήδη 40+ άρα λογικά θα γέννησε! Οπότε να είναι αγκαλιά τα κορίτσια :x

αχ μακαρι να γεννησε να μπει να μας πει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !! καλη κυριακη ευχομαι σε ολες!! εγω κοιμηθηκα εχθες αποτις εντεκα ενα πτωμα τωρα συκωθηκα μετα χιλια ζορια!! αν μπορουσα καθομουνα ολη μερα στο κρεβατακι μου!!!!! 

λογικα θ αγεννησε η @Rosemary θα μπει λογικα να μας τα πει τωρα θα απολαμβανει τις αγκαλιες της με την μικρουλα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , καλή Κυριακή! Τελικά άκυρος ο Πάριος χθες , τα τραπέζια ήταν πιασμένα όλα για 15 μέρες τουλάχιστον μας είπαν .. όποτε εχθες μετά από ψώνια κλπ πέσαμε για ύπνο και ξεκουραστηκαμε ?

Σημερα το πρωί πριν πιω καφέ ή οτιδήποτε έκανα τεστ ωορρηξιας  αλλά τίποτα πάλι βρε κορίτσια...είμαι  στη 13η μέρα του κύκλου και δεν είδα ούτε μια αχνή γραμμή.. ουφ!! Ίσως κάνω λίγο αργότερα , τι να πω.. εσείς τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ έχω ευχάριστα νέα από την αυχενική μου και το NIPT, αλλά πραγματικά έχω στεναχωρηθεί απίστευτα με τα κορίτσια μας που ζορίζονται τόσο. Παρ' όλη τη δυσκολία της κατάστασης, οφείλουμε να κρατάμε την αισιοδοξία μας και τη θετική μας διάθεση γιατί όπως φαίνεται το ταξίδι της μητρότητας είναι γεμάτο εμπόδια και δυσκολίες. Προσπαθώ να κρατήσω τα θετικά και να σας πω ότι η αυχενική μου ήταν όπως πρέπει, το NIPT που κάναμε ήταν το πιο πλήρες και δεν έδειξε κανένα πρόβλημα στα γονίδια του μωρού και ο κίνδυνος για προεκλαμψία είναι χαμηλός. Το μόνο που ανησύχησε λίγο το γιατρό μου ήταν το μήκος του τραχήλου (29,9 χιλιοστά) και θέλει να με δει ο ίδιος διακολπικά (την αυχενική την έκανα σε ειδικό εμβρυομητρικό) για να βεβαιωθούμε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι. Μου είπε ότι δεν είναι και μικρός ο τράχηλος αλλά δεν είναι και "χορταστικός" και γενικά αυτό αυξάνει τον κίνδυνο προωρότητας.... Τη Πέμπτη θα ξέρουμε και ελπίζω να πάρω καλά νέα και να μην κινδυνεύουμε από κάτι τέτοιο γιατί με τρομάζει πολύ....
    • Κορίτσια μου διάβασα τα όσα συνέβησαν και λυπάμαι τόσο πολύ.... @Elli13 είναι τόσο άδικο καρδούλα μου, ότι και να σου πω δε φτάνει.... Εύχομαι να βρεις δύναμη και κουράγιο και κάποια στιγμή να το ξεπεράσεις (όσο βέβαια γίνεται). @Tonia. μου σε έχει πάρει από κάτω και σε καταλαβαίνω... εύχομαι όμως ολόψυχα τις επόμενες μέρες ο γιατρός σου να  σε διαψεύσει κορίτσι μου γλυκό. Στέλνω και στις δυο μια αγκαλιά και όλη τη στήριξη...
    • Καλημέρα κορίτσι μου ααα οκ δεν το γνώριζα καθόλου ευχαριστώ για την απάντηση  εγω έχω Ο θετικό αλλά όταν γέννησα την κόρη εκείνη είχε Α θετικό αλλά αυτό το εμαθα μετά που γέννησα τώρα το έμβρυο δεν γνωριζω τι ομάδα αίματος έχει αν πήρε την δίκη μου ή του αντρα μου 🤷‍♀️
    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...