Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Scooby! αυτή τη στιγμή πάω ενδοκρινολογο (ειμαι στο δρόμο) γιατρό δεν αλλάζω αλλά θα πάω για 2 γνώμη αν μου πει τα ίδια θα ξανά πάω στον δικό μου γιατρό. Εσύ τη κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ειμαι στη δουλειά! Έχω μπερδευτεί με το πότε να κάνω τις ν εξετάσεις π μ έχει δώσει! Στενάχωρεμενη αρκετά! Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh καλησπέρα έχεις δίκιο όταν μας πιάσει δε βάζουμε γλώσσα μέσα χαχαχαχαχα! Όλα οκ? Προχωρήσες?

@Scooby! μου είναι σα να με ακούω.... έτσι είμαι κι εγώ όμως πρέπει να ηρεμήσουμε.Μόνο κακό κάνουμε στον εαυτό μας με τόσο άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω παθει σοκ το εχετε δει αυτο που πεταξανε ενα πνιγμενο βρεφος στα σκουπιδια; Δεν μπορω να το πιστεψω! Θελω να πεθανουν τοσο πολυ που δεν ξερω αν το εχω ξανα νοιωσει. Το πνιξανε με τον ομφαλιο λωρο! Τι τερας θα μπορουσε να το κανει αυτο; Μακαρι να υπηρχε η θανατικη ποινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko άσε δεν ξέρω όλο αυτό λέω κ πάλι τα ίδια κανω! Εσύ σε τι φάση είσαι συγνώμη αλλά έχω χαθεί λιγάκι!

@Μπλε απίστευτο τ έβλεπα το πρωί..δεν είναι άνθρωποι δεν μπορώ να φανταστώ πως έκαναν κάτι τέτοιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια εχω παθει σοκ το εχετε δει αυτο που πεταξανε ενα πνιγμενο βρεφος στα σκουπιδια; Δεν μπορω να το πιστεψω! Θελω να πεθανουν τοσο πολυ που δεν ξερω αν το εχω ξανα νοιωσει. Το πνιξανε με τον ομφαλιο λωρο! Τι τερας θα μπορουσε να το κανει αυτο; Μακαρι να υπηρχε η θανατικη ποινη.

Δεν άκουσα κάτι όμως σε τέτοιες περιπτώσεις όπως και στους παιδεραστές ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Στήσιμο στον τοίχο και εκτέλεση κατευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εξετάσεις @Scooby!

@zoi.ko Ναι προχωράω ξεκίνησα από ενδοκρινολογο για να δω και μετά μιλάω με τον δικό μου γυναικολόγο κα δω τι θα μου πει και βλέπω να πάω και σε άλλον. Εσύ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Τι εξετάσεις @Scooby!

@zoi.ko Ναι προχωράω ξεκίνησα από ενδοκρινολογο για να δω και μετά μιλάω με τον δικό μου γυναικολόγο κα δω τι θα μου πει και βλέπω να πάω και σε άλλον. Εσύ τι κάνεις;

Μόλις απάντησα στη @Scooby! χαχαχα.Εμένα σήμερα μου τελειώνει και θα περιμένω ωορρηξία για.....τα γουτσου γούστου.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g @Λευτέρης @Soto Σας υπερευχαριστω και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας. @Scooby! μην απογοητευεσαι. Στο λεω εγω η σουπερ απαισιοδοξη, @Μπλε το ακουσα και εφριξα στις ειδησεις...., @zoi.ko Γερα με τσαμπουκα και με τεστακια και ειναι θεμα χρονου να ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat εγω μια χαρα την ειδα την χοριακη ενταξει δε εχω εμπειρια απο αυτα που εχω διαβασει απο εδω !!! αλλα μια χαρα την ειδα!!!! φιλισιν σου ειπε να ξεκινησεις???

Εχω ξεκινησει 2 μηνες. Την προγεστερονη μου την εβαλε γιατι του ανεφερα για μπεζ οταν περιμενα περιοδο. Ακομα και τωρα επειδη εχω υγρα, αν πχ αργησω να αλλαξω σερβιετακι μεσα στη μερα, αφηνουν ενα ψιλοχρυσο χρωμα. Δεν ειναι τελειως διαφανα. Δεν ξερω αν μπορει να μας πει καμια κοπελα, αν ξερει για αυτο. @Diwni ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat έχεις ευχάριστα νέα...;

Ναι κορίτσι μου! Θα πας για τον ενδοκρινολογο? Να ξερεις εκει ειναι το μισο μυστικο παντα. Ρυθμισε τα και εφοσον δεν υπαρχει οργανικο προβλημα (που γιατι να υπαρχει), θα πανε ολα σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@atha_g @Λευτέρης @Soto Σας υπερευχαριστω και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας. @Scooby! μην απογοητευεσαι. Στο λεω εγω η σουπερ απαισιοδοξη, @Μπλε το ακουσα και εφριξα στις ειδησεις...., @zoi.ko Γερα με τσαμπουκα και με τεστακια και ειναι θεμα χρονου να ξερεις

Αααααχ μακάρι.Την προγεστερόνη στην έδωσε τώρα? Ρωτάω γιατί κι εγώ έχω τέτοια στα προεορτια αν είναι να τον ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτο ειναι στον καθε γιατρό.. εμενα πχ ηθελε ακομα μια φορά επαναληψη, αλλα ειλικρινά εχω ακουσει κ απο αλλους γιατρούς που ζητανε μονο μια φορά για να μην βαζουν στη διαδικασία τις κοπελες να αγχωνονται..κ πιστεψε με ειναι αρκετά ψυχοφθορο...τουλάχιστον για μενα ήταν..πέθαινα απο την αγωνια μου μεχρι να δω το αποτέλεσμα... αυριο ια κανεις εξεταση προγεστερόνης? Μπράβο του που σε εβαλε να κανεις! Να ειστε καλυμμένοι κ απο αυτο!

Σημερα επαθα σοκ μεχρι να βγει το αποτελεσμα. Ειχα πει να το στειλουν στο μεηλ, και αργησαν, και λεω κατι εγινε.....Πηρα τηλ και απλα νομιζαν οτι θα το παραλαβω. Τον ρωτησα αν πρεπει να την ξανακανω μου ειπε οχι. 2 φορες την εκανα και εγω. Μια αρχικη, μια ειδαμε οτι διπλασιαστηκε και με το απραπανω και τελος, Την προγεστερονη μαλλον μου την εβαλε γιατι του ειπα οτι ειχα λιγα μπεζ (ακομα και τωρα τα υγρα αν αργησω να αλλαξω σερβιετακι μεσα στη μερα αφηνουν ενα χρυσομπεζ πανω στο σερβιετακι), και θελει να το τσεκαρει. Περπαταω αρκετα και εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι κορίτσι μου! Θα πας για τον ενδοκρινολογο? Να ξερεις εκει ειναι το μισο μυστικο παντα. Ρυθμισε τα και εφοσον δεν υπαρχει οργανικο προβλημα (που γιατι να υπαρχει), θα πανε ολα σουπερ

Συγχαρητήρια... Όλα να πάνε καλά...!!! Όλα ρυθμισμένα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σημερα επαθα σοκ μεχρι να βγει το αποτελεσμα. Ειχα πει να το στειλουν στο μεηλ, και αργησαν, και λεω κατι εγινε.....Πηρα τηλ και απλα νομιζαν οτι θα το παραλαβω. Τον ρωτησα αν πρεπει να την ξανακανω μου ειπε οχι. 2 φορες την εκανα και εγω. Μια αρχικη, μια ειδαμε οτι διπλασιαστηκε και με το απραπανω και τελος, Την προγεστερονη μαλλον μου την εβαλε γιατι του ειπα οτι ειχα λιγα μπεζ (ακομα και τωρα τα υγρα αν αργησω να αλλαξω σερβιετακι μεσα στη μερα αφηνουν ενα χρυσομπεζ πανω στο σερβιετακι), και θελει να το τσεκαρει. Περπαταω αρκετα και εγω...

Πάντως κι εγώ στην αρχή είχα λίγο μπεζ και ελααααααχιστο καφέ (σαν κεφαλάκι καρφιτσας φαντάσου) και μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε ξεκούραση και όχι περπάτημα όχι δουλειές  σπιτιού καλού κακού... μετά κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και μου είπε ότι ήταν της εμφύτευσης δεν φαινόταν ούτε αποκόλληση τίποτα όποτε και μου τη σταμάτησε... ρε χαίρομαι πολύ! Μπράβο σου! Αχ φχαριστησου το να δεις για ποτε περνάει ο καιρός και θα νιώθεις το μωρό σου :) και μετά θα το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Αααααχ μακάρι.Την προγεστερόνη στην έδωσε τώρα? Ρωτάω γιατί κι εγώ έχω τέτοια στα προεορτια αν είναι να τον ρωτήσω.

Ναι τωρα επειδη του το ειπα για το μπεζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Πάντως κι εγώ στην αρχή είχα λίγο μπεζ και ελααααααχιστο καφέ (σαν κεφαλάκι καρφιτσας φαντάσου) και μου έδωσε προγεστερονη και μου είπε ξεκούραση και όχι περπάτημα όχι δουλειές  σπιτιού καλού κακού... μετά κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και μου είπε ότι ήταν της εμφύτευσης δεν φαινόταν ούτε αποκόλληση τίποτα όποτε και μου τη σταμάτησε... ρε χαίρομαι πολύ! Μπράβο σου! Αχ φχαριστησου το να δεις για ποτε περνάει ο καιρός και θα νιώθεις το μωρό σου :) και μετά θα το δεις! 

Τετοια εχω και εγω, αλλα η αληθεια ειναι οτι περπαταω. απλα ειναι αυτο το ελαααχιστον που λες ολη μερα. Θα δειξει λογικα και η προγεστερονη αυριο και θα μου πει και αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Συγχαρητήρια... Όλα να πάνε καλά...!!! Όλα ρυθμισμένα είναι. 

Θεμα χρονου ειναι μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...