Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Kat-Cat η χοριακη σου μου φαινεται μια χαρουλα! Ετσι ειχα κ εγω 229 την πρώτη ημερα που περιμενα να αδιάθετησω και δυο μερουλες μετα ηταν περίπου 550! Υπομονή και αισιοδοξες σκεψεις αυτο το διάστημα μεχρι να πας στο γιατρό σου!  Λογικό να ανησυχείς κάπως κ να μετρας μερες σα τους φαντάρους αλλα θα περάσουν γρήγορα οι μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Kat-Cat η χοριακη σου μου φαινεται μια χαρουλα! Ετσι ειχα κ εγω 229 την πρώτη ημερα που περιμενα να αδιάθετησω και δυο μερουλες μετα ηταν περίπου 550! Υπομονή και αισιοδοξες σκεψεις αυτο το διάστημα μεχρι να πας στο γιατρό σου!  Λογικό να ανησυχείς κάπως κ να μετρας μερες σα τους φαντάρους αλλα θα περάσουν γρήγορα οι μερες!!

Μου ειπε οτι ειναι αριστη και να μην την επαναλαβω. Εγω πιστευα μηπως ηθελε να τη δουμε αλλη μια φορα δεν ξερω....Αυριο θα δουμε πως παει η προγεστερονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

@Kat-Cat μια χαρά χορικαη έχεις!! Τι όμορφα νέα! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Στο μεταξυ τα διαβαζω και ειναι σα να τα διαβαζω για αλλη. Δε θελω καθολου να ενθουσιαζομαι! Καθολου. Σε ευχαριστω πολυ! Ο,τι καλυτερο σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat έκανες τ θέμα να πάρει φωτιά χαχα τέλεια είναι η χοριακη σου!

@love30 εσύ κορίτσι μ γλυκό θα χεις διπλή χαρά κ σ αξίζει με υ παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ξαναμπω να σας διαβάσω πιο αργά. Παω στα υπολοιπα ραντεβου που εχω, και μετά σπιτάκι μου! Φιλια σε ολες και σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μου ειπε οτι ειναι αριστη και να μην την επαναλαβω. Εγω πιστευα μηπως ηθελε να τη δουμε αλλη μια φορα δεν ξερω....Αυριο θα δουμε πως παει η προγεστερονη

Αυτο ειναι στον καθε γιατρό.. εμενα πχ ηθελε ακομα μια φορά επαναληψη, αλλα ειλικρινά εχω ακουσει κ απο αλλους γιατρούς που ζητανε μονο μια φορά για να μην βαζουν στη διαδικασία τις κοπελες να αγχωνονται..κ πιστεψε με ειναι αρκετά ψυχοφθορο...τουλάχιστον για μενα ήταν..πέθαινα απο την αγωνια μου μεχρι να δω το αποτέλεσμα... αυριο ια κανεις εξεταση προγεστερόνης? Μπράβο του που σε εβαλε να κανεις! Να ειστε καλυμμένοι κ απο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat έκανες τ θέμα να πάρει φωτιά χαχα τέλεια είναι η χοριακη σου!

@love30 εσύ κορίτσι μ γλυκό θα χεις διπλή χαρά κ σ αξίζει με υ παραπανω!

Εσυ παιδι μου εσυ μας τα κανεις ολα  γουρλου μου εσυ ???????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catειδες και με υπογραφει γιατρου μια χαρα η χοριακη σου!!!!! μπραβο μπραβο!!!!! 

ρε κοριτσια να ρωτησω εγω η ασχετουμπα τι ειναι εξεταση προγεστερονης???? μην με κραξετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Θα ξαναμπω να σας διαβάσω πιο αργά. Παω στα υπολοιπα ραντεβου που εχω, και μετά σπιτάκι μου! Φιλια σε ολες και σας ευχαριστω!

Συνχαριτηρια κορίτσι μ! Όλα να πάνε καλά σ ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 είναι μια ορμόνη που για να επιτευχθεί η εμφυτευση πρέπει να είναι πάνω από ένα όριο. Επίσης σε περίπτωση εγκυμοσύνης πρέπει να είναι υψηλή. Διαφορετικά χορηγείται αγωγή. Η εξέταση γίνεται με μια απλή αιμοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Catειδες και με υπογραφει γιατρου μια χαρα η χοριακη σου!!!!! μπραβο μπραβο!!!!! 

ρε κοριτσια να ρωτησω εγω η ασχετουμπα τι ειναι εξεταση προγεστερονης???? μην με κραξετε!!!!

Μια εξεταση που την κανουν να δουν αν αναπτυσσεται με λογικους ρυθμους το εμβρυο , εμενα δεν μου την ζητησε ας πουμε. Νομιζω συνηθως την κανουν αν δεις αιματακι;;; μπορει να κανω και λαθος. Παντως λογικα επειδη η @Kat-Cat θα φυγει και δεν θα την δει ωστοσο ο γιατρος λογικα της την ζηταει για μια εξτρα σιγουρια.



@zoi.ko :) Εμεις ξεχασαμε και βγαλαμε μονο φωτογραφια οπως καθε φορα.
@Λευτέρης Αχ αυτη η μετακομιση.....Αυτον τον μηνα ξεκιναμε τις τελευταιες εργασιες και μπαινουμε. Την β επιπεδου την εχω σε 2 ραντεβου. Το επομενο δλδ ραντεβου ειναι 12/3 και μετα το επομενο θα ειναι η β επιπεδου. εχω περιπου 3-4 βδομαδες ακομα.

Αν εχασα κατι αλλο κοριτσακια μου σορυ.

Α και @Kat-Cat να το χαρεις κοπελα μου και ασε την απαισιοδοξια. Δεν σου ειπα να μην εισαι ρεαλιστρια αλλα οσο το πραγμα παει καλα να το χαρεις! Α και οπωσδηποτε ρωτα τον γιατρο σου για τις επαφες...γιατι θα πατε ταξιδακι και καταλαβαινω οτι μπορει να υπαρχουν αγριες διαθεσεις...χαχαχα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! μάλλον κάπου τ έχασα αν κ προσπαθώ να τα διαβάζω. Λυπάμαι κορίτσι μου. Σε καταλαβαίνω..  τεστακια έχεις δοκιμάσει; πόσο καιρό προσπαθειτε; θύμησε μου

@Μπλε μάλλον Αυχενική εννοείς κ όχι β επιπέδου.  Η β γίνεται μετά την 20η βδομάδα. Όσο για την προγεστερόνη έχει να κάνει με την εμφυτευση και τ ενδομήτριο κ όχι με τ έμβρυο. Την κάνουν συνήθως όταν τ ψάχνουν για υπογονιμότητα όπως πχ τις ορμονολογικες κ κοπέλες όπως είπες π μπορεί να είδαν λίγο αίμα κτλ η αν η χοριακη δ αυξάνεται όπως πρέπει. Εγώ στην εγκυμοσύνη δ την έκανα. Την είχα κάνει όμως όταν τ ψάχναμε. Μετακόμιση ε; Εμείς κάναμε ανακίνηση όσο ήμουν έγκυος.αστα να πάνε. Καλό κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Θα ξαναμπω να σας διαβάσω πιο αργά. Παω στα υπολοιπα ραντεβου που εχω, και μετά σπιτάκι μου! Φιλια σε ολες και σας ευχαριστω!

Μου κανεις απλα πλακααααααααα!!!!!!!!!! Μπραβο ρε κοριτσι μου μπραβοοο!ποσο ευκολα εμεινες εγκυος μπραβο!!!!κ καθεσαι κ μας λες για τα γατια! 

Εχω ενα τεραστιο χαμογελο στο προσωπο μου!!!!

Να εδω σου στελνω τα φιλια μου απο τον καναπε!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-CatΚαλά παγωτό τελείως όμως! Χαχαχαχαχαχαχα

ολα καλά να σου πανεεεεεεε, μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό!  Τι μου θύμισες τώρα! Έκανα τεστ, βγήκε αχνό θετικό, έκανα χοριακη βγήκε θετική και παίρνω το γιατρό μου και λείπει εξωτερικό και μου λέει σε δυο εβδομάδες θα γυρίσω! Στα κάγκελα εγώ! Με στείλε και σε άλλον να δούμε να είναι ενδομήτριο άγχος άγχος άγχος αστα!!!! Χαχαχαχαχααχαχ τι καλαααααα :) 

θυμαμαι μόλις τον είδα του λέω δεν ξέρω αν θέλω να σε δείρω ή να σε αγκαλιάσω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε κι εγώ έκανα μετακόμιση εγώ ήμουν στον 5ο... πολύ σπαστικό όμως! Να μη σηκώνω τίποτα να μην κάνω τίποτα τελικά όλο και κάτι έκανα και κουραζόμουν χαμουλης! Τελείωσε όμως και όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Scooby! μάλλον κάπου τ έχασα αν κ προσπαθώ να τα διαβάζω. Λυπάμαι κορίτσι μου. Σε καταλαβαίνω..  τεστακια έχεις δοκιμάσει; πόσο καιρό προσπαθειτε; θύμησε μου

@Μπλε μάλλον Αυχενική εννοείς κ όχι β επιπέδου.  Η β γίνεται μετά την 20η βδομάδα. Όσο για την προγεστερόνη έχει να κάνει με την εμφυτευση και τ ενδομήτριο κ όχι με τ έμβρυο. Την κάνουν συνήθως όταν τ ψάχνουν για υπογονιμότητα όπως πχ τις ορμονολογικες κ κοπέλες όπως είπες π μπορεί να είδαν λίγο αίμα κτλ η αν η χοριακη δ αυξάνεται όπως πρέπει. Εγώ στην εγκυμοσύνη δ την έκανα. Την είχα κάνει όμως όταν τ ψάχναμε. Μετακόμιση ε; Εμείς κάναμε ανακίνηση όσο ήμουν έγκυος.αστα να πάνε. Καλό κουράγιο.

Τρου για την αυχενικη.  Για την προγεστερονη ναι βοηθαει τον χωρο του εμβρυου και αν δεν υπαρχει αρκετη δεν μπορει να στηριχτει εγκυμοσυνη. 

Ναι βρε κοριτσια μου ειναι απαισιο αυτο με την μετακομιση δεν θελω καθολου να γινει αυτο τωρα αλλα σκεφτομαι οτι το ενοικιο που θα γλυτωσουμε αυτους τους μηνες θα βγαλει την γεννα πρωτα ο θεος! Αντε και κατι παραπανω μη σας πω!

Ερωτηση, λογω των αποτελεσματων μου της ηλεκτροφορησης αιμοσφαιρινης η γυναικολογος μας εστειλε να παει ο αντρας μου να την κανει στο μητερα. 104 ευρω να μην σας τα πολυλογω. Μηπως ειναι υπερβολη να γινει εφοσον δεν εχει κανενας γονιος μας στιγμα; Θα την κανουμε μαλλον βεβαια. Αλλα η λογικη της ηταν "τα μικροβιολογικα γραφουν οτι δεν μπορουν να πουν με σιγουρια για τα αποτελεσματα επειδη δεν θελουν να παιρνουν ευθυνες και παροτι οι εξετασεις σου ειναι καλες ας κανουμε και σε ενα σοβαρο εργαστηριο του συζυγου" σας βγαζει νοημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni από τον Αυγούστο σχεδόν κοπέλα μ! Άσε χάλια είμαι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω κάθε φορά! Δοκίμασα ένα μήνα δεν τα πολύ κατάφερα αλλά θα ξανά παραγγείλω έχω κ κάτι εξέτασεις! Είναι να τις κάνω από την 3η μέρα θα δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@Diwni από τον Αυγούστο σχεδόν κοπέλα μ! Άσε χάλια είμαι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω κάθε φορά! Δοκίμασα ένα μήνα δεν τα πολύ κατάφερα αλλά θα ξανά παραγγείλω έχω κ κάτι εξέτασεις! Είναι να τις κάνω από την 3η μέρα θα δούμε! 

Εγω απο Ιουνιο κ εμεινα στο 7μηνο, μη χανεις την διαθεση σου εισαι παρα πολυ μικρη, στο λεω γιατι θα μεινεις κ θα πεις πλακα κανειςα τια ετσι απλα; κ γιατι αγχωνομουν; ετσι ακριβως ημουν κ εγω κ ακομη αρνουμαι να το πιστεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καθημερινά, αλλά δεν είμαι κ πολύ στα πάνω μου αυτές τις μέρες, έτσι δε γράφω!
Αλλααααααάαα @Kat-Cat μας την έφερες!! Πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το καλό! Και γω είχα φύγει ταξίδι αφού έμαθα την εγκυμοσύνη, να είσαι χαλαρή κ να το ευχαριστηθείς κ όλα καλά θα πάνε! Πιο υπεύθυνη θα είσαι κ δε θα κάνεις δραστηριότητες που υπάρχει κίνδυνος να πέσεις. Ρώτα τον γιατρό τι να έχεις μαζί σου.
Χάρηκα πολύ με τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g μακάρι αλλά είμαι κ πολύ ανχωδης! Κ τις εξετάσεις π έχω να κάνω λέω πο θα βγούνε καλές η θα τρέχω αν έχω κάτι θα διορθώνεται! Πουφ τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...