Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Kat-Cat ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαι τι υπέροχο νεο κορίτσι μου!!! Και στο ειπα η ρουφιανα η σιγουρια σου θα σε φαει!!!

Τι να σου πω. Βγήκα απ την γυναικολόγο κλαίγοντας απο χαρα που εχει γίνει 2,5 εκατοστά το σπορι μου κ το ειδαμε να κουναει τα χερακια του κ ολα τέλεια και διαβαζω κ το μηνυμα σου κ τι να σου πω... με έπνιξε η χαρά!!! Σου ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κοριτσάρα μου συγχαρητήρια!!!! Μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι κ ένα γερό μωρο!!! Είδες π τζάμπα αγχωνοσουν με εξετάσεις κτλ; 

Να πας τ ταξιδάκι σ κ να περάσεις όμορφα. Ολα Καλά θα είναι μη φοβασαι τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

@Kat-Cat ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαι τι υπέροχο νεο κορίτσι μου!!! Και στο ειπα η ρουφιανα η σιγουρια σου θα σε φαει!!!

Τι να σου πω. Βγήκα απ την γυναικολόγο κλαίγοντας απο χαρα που εχει γίνει 2,5 εκατοστά το σπορι μου κ το ειδαμε να κουναει τα χερακια του κ ολα τέλεια και διαβαζω κ το μηνυμα σου κ τι να σου πω... με έπνιξε η χαρά!!! Σου ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

2.5 εκατοστα???? Αχ το γλυκουλι!! Να παει ετσι οσο καλα αρχισε ως το τελος. Οταν εκανα το τεστ θυμηθηκα πολλες απο σας που με κραζατε και για τις εξετασειςπου δρομολογησα και για ολα και θυμααι και την  dim Να μου λεει "καλα μπορει τα μπεζ να μην ειναι περιοδος". Αλλα επειδη ηταν πιστα και σε ακριβη μερα, ουτε καν μπηκα σε διαδικασια να το πιστεψω! Να σε ρωτησω, τις εξετασεις αιματος ποτε τις κανεις? Για προγεννητικο δηλαδη? Γιατι μεσα σε ολα θα δω το γιατρο σε δυο βδομαδες. Αφου σιγουρετυτειτε οτι ακουτε καρδια κλπ ε? Μακρυς ο δρομος. Τουλαχιστον ξερω γω τι να πω. Εμεινα εγκυος, απο κει και περα γλυτωσα τη σαλπιγγογραφια που μου χε γινει φοβος και τρομος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχα. Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! Θα περιμενω με ανυπομονησια να μεινετε και εσεις, να ανοιξουμε ολες μαζι το τοπικ. Βασικα να πανε ολα καλα ως το τελος γιατι πολλες ατυχιες συμβαινουν, και προσπαθω να με προετοιμαζω για ολα! (οσο γινεται)

ολα θα πανε υπερτελεια αληθεια θα δεις !!!!!!!!!!!! πω πω χαρες!!!!! τελεια πες μας αμα θες ετσι λιγο τι σου ειπε ο γιατρος τι να κανεις αν αισθανεσαι εσυ συμπτωματα !! αν θες φυσικα και ασιθανεσε ανετα αλλιως δε υπαρχει θεμα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat κοριτσάρα μου συγχαρητήρια!!!! Μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι κ ένα γερό μωρο!!! Είδες π τζάμπα αγχωνοσουν με εξετάσεις κτλ; 

Να πας τ ταξιδάκι σ κ να περάσεις όμορφα. Ολα Καλά θα είναι μη φοβασαι τπτ!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσάκι μουυυυ!! Αχ τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε χαρηκα πολυ και για σενα που σπορακι μεγαλωνει βρε το ατιμο εκανε και χερακια απιστευτο ειναι θαυμα !!!!!!!! μπραβο μπραβο ετσι φτου φτου να συνεχισουνε τελεια!!!!!! τι χαρες ρε κοριτσια ολα μαζι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

ολα θα πανε υπερτελεια αληθεια θα δεις !!!!!!!!!!!! πω πω χαρες!!!!! τελεια πες μας αμα θες ετσι λιγο τι σου ειπε ο γιατρος τι να κανεις αν αισθανεσαι εσυ συμπτωματα !! αν θες φυσικα και ασιθανεσε ανετα αλλιως δε υπαρχει θεμα !!!!!!

Ο γιατρος μου θα λειπει εξωερικο για 2 βδομαδες, οποτε μιλαμε μεσω μεηλ. Μου ειπε να επαναλαβ χοριακη, και να κανω μια προγεστερονη (γιατι του ειπα για εκεινα τα μπεζ που ειχα δει). Κατα τα αλλα δε μου ειπε τιποτα. Εχω και τα γατια και εχει φρικαρει ο συζυγος αλλα του ειπα οτι αν ειναι να γινει η στραβη θα γινει και οχι απο τα γατια ή επειδη σοφυγγαρισα το σπιτι. Μεχρι στιγμης δε νιωθω κατι περα απο τιποτα τραβηγματα στη μητρα. συμπτωματα μηδεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ααα ωραια καταλαβα σουπερ!!! ναι μωρε μην αχγωνεσαι τπτ δε παει στραβα θα πανε ολα τελεια!!! αλλα να οσυ πω να προσεχεις μην κανεις και εσυ τα παντα ολα σιγα σιγα με προσοχη ποτε δε εβλαψε νορμαλ εννοοιτε απλα ενταξει μην συκωσεις ολες τις τσαντες του σουπερ και ολους τους κουβαδες χαχαχααχαχα !!! θα ερθω εγω να σου απλωσω !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρή ρουφιάνα @Kat-Cat μας εχεις απο το πρωι περι ανέμων κ υδάτων κ το μεσημερι μας πετάς την βόμβα γαϊδούρα;;;; Εχω να φαω κ φακές κ δεν ξερω αν τις αντέχει το στομάχι μου Χαχαχαχα 

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!!

ολα θα πανε περίφημα μην αγχωνεσαι καθόλου!!!!!καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε π ειμαι γουρλου; μόλις άρχισα  να συμμετέχω στη συζήτηση 2 εγκυμοσύνες ήρθαν! Εσύ @Kat-Cat και η @atha_g! Άντε κ οι υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Μαρή ρουφιάνα @Kat-Cat μας εχεις απο το πρωι περι ανέμων κ υδάτων κ το μεσημερι μας πετάς την βόμβα γαϊδούρα;;;; Εχω να φαω κ φακές κ δεν ξερω αν τις αντέχει το στομάχι μου Χαχαχαχα 

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!!

ολα θα πανε περίφημα μην αγχωνεσαι καθόλου!!!!!καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

αχαχαχα. Απιστευτες τυψεις ενιωθα που το παιζα τρελα, αλλα ειπα να δω εστω τη χοριακη. Τωρα απο κει και περα, ο,τι ειναι ας κατεβασει. Δεν ξερω! Σε ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Είδατε π ειμαι γουρλου; μόλις άρχισα  να συμμετέχω στη συζήτηση 2 εγκυμοσύνες ήρθαν! Εσύ @Kat-Cat και η @atha_g! Άντε κ οι υπόλοιπες!

Ισχύει!!!! Αντε και στις επομενες οντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat στην εκδρομή απλά να περιορίσεις τ περπάτημα κ τις σκάλες. Δείτε τα βασικά και ξανά πάτε όλοι μαζί! Εμένα τ οεωρο καιρό μ είχε πει ο γιατρός Όχι περπάτημα με τις ώρες, όχι βάρη, όχι σκάλες. Μια μεγάλη βόλτα πχ. Όχι 10 χιλ κτλ. 2 3 σακούλες τ σούπερ μάρκετ οκ απλά να μη σηκώνω βάρη βάρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat ααα ωραια καταλαβα σουπερ!!! ναι μωρε μην αχγωνεσαι τπτ δε παει στραβα θα πανε ολα τελεια!!! αλλα να οσυ πω να προσεχεις μην κανεις και εσυ τα παντα ολα σιγα σιγα με προσοχη ποτε δε εβλαψε νορμαλ εννοοιτε απλα ενταξει μην συκωσεις ολες τις τσαντες του σουπερ και ολους τους κουβαδες χαχαχααχαχα !!! θα ερθω εγω να σου απλωσω !!!!!!!!!

αχαχαχα γλυκουλα μου! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat λοιπόν δεν χρειάζεται να φοβασαι ιδιαιτέρως ουτε κ να είσαι χαλαρή. Η αρχη της εγκυμοσύνης πάντα θελει προσοχή όσο καλες κ αν ειναι οι συνθήκες. Αλλα μην νοιώθεις οτι κατι δεν πάει καλα επειδη απλα πρέπει να προσέξεις λιγο. Εγω τις εξετάσεις τις εκανα 7η βδομαδα με 8η. Τοτε μου τις ζήτησε δλδ. Εχεις ακομα καιρό. Παρε ενα ουτροτζεσταν βαλτο στην τσαντα σου κ κανε το ταξιδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat στην εκδρομή απλά να περιορίσεις τ περπάτημα κ τις σκάλες. Δείτε τα βασικά και ξανά πάτε όλοι μαζί! Εμένα τ οεωρο καιρό μ είχε πει ο γιατρός Όχι περπάτημα με τις ώρες, όχι βάρη, όχι σκάλες. Μια μεγάλη βόλτα πχ. Όχι 10 χιλ κτλ. 2 3 σακούλες τ σούπερ μάρκετ οκ απλά να μη σηκώνω βάρη βάρη.

ναι επιζω να μνη παθω τιποτα. Ο γιατρος μου ειπε να παω αφου του στειλω αποτελεσματα χοριακης και προγεστερονης. Οποτε αναμενω οδηγιες αυριο που θα βγει και η προγεστερονη. Η χοριακη ειναι οκ? Δε μου χει απαντησει ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwniποτε θα ερθεις να σε φυλοξενισω και την μπουμπου μαζι και τον αντρα σου και ολο το σοι αν θες δεν εχω προβλημα χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@Kat-Catτι ωραια νεα ειναι αυτα bravo κοπελα μου ολα καλα να πανε να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να το απολαυσεις!

Σε ευχαριστω πολυ. Ευχομαι τα καλυτερα! Καποια κοριτσια το αξιζετε και με το παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε ευχαριστω πολυ. Ευχομαι τα καλυτερα! Καποια κοριτσια το αξιζετε και με το παραπανω!

Ευχαριστω πολυ και εσυ κατσε και ξεκουρασου πηγενε και την εκδρομουλα και μια χαρα θα ειναι ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Θα ακολουθήσει μεγάλο μηνυμα προειδοποιώ: Μπαινω εδώ μεσα κανα μηνα και κατι. Μοιραζόμαστε άγχη, προβληματισμούς, βοηθάει η μια την άλλη κ.ο.κ. Γιαυτό θα γράψω και τα επόμενα γιατί νιώθω άσχημα απεναντί σας να μπαίνω και να λεω περι ανεμων και υδάτων αν και ακόμα φοβάμαι πάρα πολύ γενικώς. Θα τα γράψω μηπως ξεαγχωθει και καμια άλλη κοπελα δηλαδΙΣ: Στις 29/1 ειχα τελευταία περίοδο με κανονικό αιμα και τα προεόρτια της ηταν στις 27/1. Η επόμενη θα μου ερχόταν 25/2 με κανονικό αιμα και τα προεορτια 23/2 οπερ και εγενετο (αν και ηταν πολύ αχνα μπεζ)!. Μπηκα εδώ μεσα την Παρασκευή το έγραψα και επειδή είπα τέλος, εστειλα μεηλ σε γυναικολόγο μου, να το διερευνήσουμε παραπάνω (αν και προσπαθω ελαχιστα ίσα 3 μηνες με τεστ και 1 μηνα ετσι). Κλείσαμε λοιπον και σπερμοδιάγραμμα την ΠΑρασκευη και γενικά ειχα πει θα κανω εξετάσεις και ο,τι γινει. .Στις 25/2 την κυριακη που περιμενα περιοδο, ξυπνησα ουρησα, και βγηκε ελαχιστον ροζ στο χαρτι. Πολύ λιγο βεβαια. Ε, ειπα, οκ πιστη στο ραντεβου της η κιουρια ηρθε (εξαλλου την ανεμενα κιολας), εβαλα μια τεραστια σερβιετα και εκατσα να δω τηλεοραση και εγραψα εδώ μεσα μεχρι να φυγω να παω να βρω τις φιλες μου. Καποια στιγμη πηγαινοντας να ετοιμαστω, λεω τωρα που ερχεται η ρημαδα δεν κανεις ένα τεστ να δεις πως λειτουργουν μια και δεν αναμενεις και κανενα αποτελεσμα? Κανω το αφηνω, ντυνομαι και ξαφνικα παω να το δω και ηταν καραθετικο. Λεω λαθος είναι. Στελνω σε μια κοπελα (δεν ξερω αν θελει να πω ποια είναι) από δω μεσα στον πανικο μου (της ξαναζητω συγγνωμη) μου λεει είναι θετικο εντελως. Ο αντρας μου να επιμενει λαθος θα είναι. Τελοσπαντων, μην τα πολυλογω, φευγω παω για καφε, για πρωινο με φιλες , γυρναω, λεω ας κανω άλλο ένα ψηφιακο που εχω. Ελα μου ντε που εβγαλα 3 σταγονες στο συλλεκτη. Σιγουρη ότι θα δειξει αρνητικο, βγαζει ότι ειμαι εγκυος, και μαλιστα με δεικτη συλληψης 2-3 εβδομαδων. Κανω χοριακη τη Δευτερα με πρωτη μερα καθυστερησης βγαινει 210 μοναδες. Κανω σημερα επαναληπτικη 2 μερες μετα βγαινει 555 μοναδες. (Αυριο περιμενω την προγεστερονη). Κοριτσια, ειμαι εγκυος, επαθα ΤΟ ΣΟΚ, δεν το χω πει σε κανεναν πλην του αντρα μου. Σε κανεναν κανεναν όμως. Στο μεταξυ εχω κανονισει να παω ιταλια την άλλη εβδομαδα επειδη ειχα πει ότι δε θα τρωω τους μηνες μου περιμενοντας να μεινω εγκυος και γενικα εχω αλλα αγχη τωρα για το πως θα παει. Αυτό που θελω να πω είναι ότι τουλαχιστον για τη συλληψη αν δεν υπαρχει προβλημα με τα τεστακια μπορεις να μεινεις πολύ γρηγορα τελικα! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο, σε ολες, και σορρυ που δεν το ειπα από την αρχη εδώ μεσα, αλλα επαθα το σοκ του αιωνα. Από δω και περα θα δειξει η πορεια…..

 

Συγχαρητήρια!! Έυχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ολα να σου πανε καλα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Kat-Cat ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαι τι υπέροχο νεο κορίτσι μου!!! Και στο ειπα η ρουφιανα η σιγουρια σου θα σε φαει!!!

Τι να σου πω. Βγήκα απ την γυναικολόγο κλαίγοντας απο χαρα που εχει γίνει 2,5 εκατοστά το σπορι μου κ το ειδαμε να κουναει τα χερακια του κ ολα τέλεια και διαβαζω κ το μηνυμα σου κ τι να σου πω... με έπνιξε η χαρά!!! Σου ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Θα τρελαθωωωω!!!!Μια φίλη σε αυτήν τη φάση τράβηξε βίντεο τον υπέρηχο! Άντε άντε μεγαλώνει η ψυχούλα!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εγω μια χαρα την ειδα την χοριακη ενταξει δε εχω εμπειρια απο αυτα που εχω διαβασει απο εδω !!! αλλα μια χαρα την ειδα!!!! φιλισιν σου ειπε να ξεκινησεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...