Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Μπλε μου έγραψε μόνο αιματολογικές. Γενικά ήταν πολύ χαλαρουίτα ο δικός μου γιατρός χθες. Έχω δει κ γω τέτοια βιντεάκια που λες, τρελό γέλιο! Τι υπομονή πρέπει να χουν κ αυτοί οι άντρες τώρα μαζί μας!
@anni7 και γω όταν αγχωνόμουν επηρεαζόταν το θέμα αυτό. Τώρα μόνο φολικό οξύ παίρνω, με τον σίδηρο ξέρω ότι ζορίζει κι άλλο το πράγμα. εγώ περπατάω καθημερινά κ ξεκίνησα κ γιόγκα, επλίζω να δω αποτελεσματα!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 κι εγώ κάπως έτσι....δεν μου αρέσει βέβαια να σκάω με κάτι 40άρια που χτυπάει το καλοκαίρι....άνοιξη που κυκλοφορείς απλά με ένα μπλουζάκι και ένα τζιν μπουφανακι είναι το καλύτερο μου!?

Δυστυχώς κορίτσια το άγχος (έχω μπόλικο από μικρή)μπορεί να χτυπήσει παντού.....ακόμα και για αυτοανοσα νοσήματα ευθύνεται. Για τα γυναικολογικά δεν το συζητώ.... όποτε πήγαινα στον γιατρό μου για διάφορα που ένιωθα με το που με εξέταζε μου έλεγε:άγχος-κούραση-στεναχώρια μακρυά και θα είσαι μια χαρά!

Ας μας πει κάποιος που υπάρχει αυτό το κουμπάκι του άγχους να το κλείσουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sotoaaaa τελεια που αρχισες γιοκα σουπερ και εγω εχω βρει που θα παω αμα μεινω χαχαχααχχαα να σου πω ηταν το πρωτο που εψαξα μην κοροιδεψετε αλλα δε μπορω να μην κανω κατι σε θεμα ασκησης!!! ελπιζω να μην σε ζορισει αλλο!!! φαε τα φρουτακια σου και θα πει καλ απιστευω αφου κανεις και γιογκα!!! 

@zoi.ko παιδι μου εκει οπως ειναι στο λος ατζελες να ητανε παραδεισος!!!!!!!!! μενουμε και νοτια ριβιερα!!!!!! απο πουθενα δε κλεινει το ατιμο αστα!!! και εγω ετσι ειμαι εμενα η ασκηση με βοηθαει παρα πολυ ξελαμπικαρεις τρελα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ναι το πιστεύω.Από 5χρ έκανα γυμναστική και μέχρι το 2013 που έφυγα για δουλειά και δεν πήγα ξανά.Το ξέρω ειδικά όταν είσαι στην τσίτα βουτάς εκει 2 αλτιρες και βγάζεις τα απωθημένα σου. Αν αρχίσω ξανά ξέρω ότι έστω και μια μέρα να μην πάω θα νιώθω τύψεις. Δεν το σκέφτομαι όμως καθόλου ειδικά τώρα που προσπαθούμε. Ίσως μετά την εγκυμοσύνη για να φτιάξω ξανά κοιλιακούς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koαστο ειναι θεμα και ξερεις ποια ειναι η βλακεια οτι κανω παω και λεω και αν ειμαι και κανω τπτ κακο εχω τωρα τετοια στο μυαλο μου απο την αλλη λεω δε εισαι προχωρα τι θα κανεις θα κατσεις σαν αρρωστη να μην κανεις τπτ ασε που θελω δλδ δε μπορω να  μην κανω τωρα προσπαθω σιγα σιγα να κοψω καποια πραγματα που οντως ειναι πολυ εντονα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ναι λογικό εσύ ασχολείσαι και επαγγελματικά.Θέλει πολύ προσοχή οπότε προκειμένου να αγχώνομαι ΚΑΙ  γι αυτό....το άφησα για την ώρα έτσι κι αλλιώς πέρα από μια Α  χαλάρωση κιλά δεν βάζω με τίποτα.Νιώθω βέβαια ελαφρώς "σκουριασμένη" κάποιες φορές αλλά.... μετά το μπεμπέ θα με γρασαρω.??

Καλέ εγώ έχω φτάσει κιόλας στις μετά-εγκυμοσύνης δραστηριότητες χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko τι να κανω υπομονη τπτ τωρα εκοψα τις μαχες εκοψα τα σκηνακια ατι τρεξιματα σπιντ που εκανα κανω αλλα πιο προσεκτικα εν το μεταξυ με ρωτανε γιατι τα εκοψες τι να πω τωρα λεω εκει ειμαι κουραμσενη με ποναει λιγο το ποδι τετοια ξερεις!!! καλα κανεις δε χρειαζεται μπορεις να κανεις περπατημα και εισαι τελεια !!! μια χαρα καλα κανεις το μετα παιζει ρολο παιρνεις εκει το μπεμπε να βολτες ξερεις τι ειναι να σπρωχνεις καροτσι για να μην σου πω να δεις βιντεακια με μαμαδες που κανουν γυμναστικη μαζι με το μωρο και αυτο γελαει και εσυ γυμναζεσαι!!!! καλα δε ξερω κατα ποσο μπορει να γινει σε real life αλλα τα βιντεακια φαινονται τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ναι κάπου έχω δει παρόμοια. Ο αδερφός μου με τη νύφη μου όταν έγινε 6 μηνών η μπέμπα την πήρανε στην πισίνα!!!Όλο το κολυμβητήριο άκουγε τις τσιριδες που έβγαζε από χαρά!Είχε εκστασιαστει η σουρτουκο χαχαχαχαχα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko καλε ειναι το καλυτερο για τα μωρακια η πισινα γιατι τους θυμιζει την κοιλιτσα που κολυμπανε!!!!!! και εγω εχω σκεφτει να το παω !!! απο τωρα εχω σκεφτει τα αθλητικα του χαχαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχατε κανει 3 σελιδες και δεν προλαβα να σας διαβασω! Χαιρομαι πολυ για τα κοριτσακια @Soto και @atha_g και @Μπλε που πανε καλα οι εγκυμοσυνες τους και μας φερνουν τοσο ωραια νεα. Επειδη δεν ειδα αν το γραφετε απο δυσκοιλιοτητες πως πατε? Επισης ποτε σας ξεκινησε? Πιστευω και γω οτι η @zoi.ko θα μας ανακοινωσει αμεσως επομενη τα νεα και η @Dim83 και η @anni7 επισης ειναι σε καλο δρομο. Η karen θα μας εχει ευχαριστα σε καμια δεκαρια μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen εσενα ξεχασες κοπελια μου !!!!!!!!!!! ερχεται και η σηρουλα σου και θα ειμαστε στην ιδια σηρα σαν το στρατο ρε παλιο σηρα θα λεμε!!!!!!!!!! εγω σημερα δε ειμαι δουλεια και εχω ελευθερο χρονο χαχαχαχαχα για αυτο γραφω ολη μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @anni7 μονο φιλισιν παιρνω και εγω καθως τον σιδηρο τον περιμενω να μου το φερει το φαρμακειο μου για να ξεκινησω και τα υπολοιπα. Δεν ξερω αν το φιλισιν επηρεαζει στην δυσκοιλιοτητα.

@Kat-Cat δεν ξερω ποτε θα σου ερθει το σπορι εσενα αλλα ενα ξερω.....θα πεσεις απ το συννεφα ετσι που το θεωρεις τοσο απιθανο και θα πεθανω στο γελιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε μμμ για το σιδηρο εχω ακουσει ετσι οτι δυσκολευει ενταξει τωρα εκει μεσα γινεται χαμος με το σπορακι οποτε λογικο ειναι!!! εγω συμφωνω απολυτα με αυτο για την @karen!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

 @anni7 μονο φιλισιν παιρνω και εγω καθως τον σιδηρο τον περιμενω να μου το φερει το φαρμακειο μου για να ξεκινησω και τα υπολοιπα. Δεν ξερω αν το φιλισιν επηρεαζει στην δυσκοιλιοτητα.

@Kat-Cat δεν ξερω ποτε θα σου ερθει το σπορι εσενα αλλα ενα ξερω.....θα πεσεις απ το συννεφα ετσι που το θεωρεις τοσο απιθανο και θα πεθανω στο γελιο.

Δεν ξερω τι να πω, αλλα για την ωρα εχω κανει τον προγραμματισμο μου για το επομενο διμηνο τι βηματα θα κανω, οποτε ναι σιγουρα δεν το περιμενω. χιχιχιχι. Για μιληστε μου λιγο για τη δυσκοιλιοτητα. Ποτε σας αρχισε στην εγκυμοσυνη? Σκεφτομαι οτι εχεις που εχεις το φουσκωμα σου, να χεις και αυτο? Και οταν λετε δυσκοιλιοτητα? Καθε ποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα δεν μπορω να μην σχολιασω οτι ειμαστε στην σελιδα 69 ουουου βγαινει το 10χρονο απο μεσα μου!

@Kat-Cat εμενα με εχει πιασει μεν αλλα δεν πεθαινω κιολας. Καποια στιγμη εκανα 1-2 μερες να παω τουαλετα αλλα αυτες τις μερες πχ ειμαι καλυτερα. Αλλα ακολουθω και διατροφη που μου εδωσε η διαιτολογος η οποια εχει προβλεψει το θεμα της δυσκοιλιοτητας οποτε ισως βοηθανε αυτα που τρωω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλεπηγες σε διαιτολογο εε?? και εγω το εχω σκεφτει να παω να μου δωσει διατροφη και για το μωρο αλλα και για μενα !!! γιατι ενα αχγος να μην παρω κιλα το εχω μην πω και ψεμματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Μπλεπηγες σε διαιτολογο εε?? και εγω το εχω σκεφτει να παω να μου δωσει διατροφη και για το μωρο αλλα και για μενα !!! γιατι ενα αχγος να μην παρω κιλα το εχω μην πω και ψεμματα!!!!

Και εγω δεν θελω να παρω καθολου κιλα περα απ τα απολυτως απαραιτητα και φυσικα μετα μπαινει και το να τρωμε σωστα για το σπορι! Γιατι να μην πας; Καλο θα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ναι ακριβως αυτο σκεφτομαι και τα δυο και για μενα και για το σπορι !!! σουπερ να ερθει με το καλο και θα το κανω !!!!! γενικα πινας δλδ εχεις δει διαφορα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

@Μπλε ναι ακριβως αυτο σκεφτομαι και τα δυο και για μενα και για το σπορι !!! σουπερ να ερθει με το καλο και θα το κανω !!!!! γενικα πινας δλδ εχεις δει διαφορα??

Γενικα δεν πειναω γιατι αρχικα ολη μερα ανακατευομαι! :P Αλλα αυτο που εχει γινει ειναι οτι πλεον δεν αντεχω καθολου την ζαχαρη , ειτε πιω μια γουλια καφε ειτε φαω σοκολατα (που γενικα την σιχαινομαι απ την αρχη της εγκυμοσυνης) με ριχνει πολυ και με πιανουν κοιλοπονοι κλπ. Αλλα δεν υπαρχει  πεινα καθολου , δεν μου εχει δωσει υποθερμιδικη διατροφη οποτε φυσικα δεν πεινας.

Κοριτσια ερωτηση. Πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και στην ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης λεει το εξης "ΛΟΓΩ ΕΛΑΦΡΩΝ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΝ ΤΩΝ ΕΡΥΘΡΩΝ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΩΝ, Η
ΗΛΕΚΤΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗΣ ∆ΕΝ ∆ΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΘΕΙ. ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΕΠΑΝΕΛΕΓΧΟΣ ΣΕ
ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΜΟΡΙΑΚΗ ΜΕΘΟ∆Ο &ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ α-ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ"
ΤΙ φαση; ξερει καμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ααα καλα ναι εχεις και την τρυκιμια αλλα αυτο που λες εφοσον τρως σωστα εισαι πληρης και δε εχεις ασιθημα να πεινας!!! 

κοριτσαρα μου δε εχω ιδεα με τις εξετασεις ευχομαι να μην ειναι τπτ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαζα κάτι χρωστούμενα like τώρα που μπορώ επιτέλους!!!? Ααααχ σε ευχαριστώ βρε @Kat-Cat μου μακαριιιι!!!!Σήμερα όμως έχω κάτι περίεργα πονακια οπότε πάμε για τον επόμενο!

Κορίτσια σίδηρος και δυσκοιλιότητα πάνε παρέα.Άσε δε που μπορεί να τον βγάλεις  στην αφοδευση.... το έπαθα τον Μάιο και έτρεχα στο νοσοκομείο. Θέλει πολύ προσοχή το σκεύασμα σιδήρου που σου προτείνει ο γιατρός γιατί μπορεί να ενοχλήσει ΚΑΙ το στομάχι όπως καλή ώρα το δικό μου. Το legofer ξέρω πια ότι δεν το αντέχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γενικα δεν πειναω γιατι αρχικα ολη μερα ανακατευομαι! :P Αλλα αυτο που εχει γινει ειναι οτι πλεον δεν αντεχω καθολου την ζαχαρη , ειτε πιω μια γουλια καφε ειτε φαω σοκολατα (που γενικα την σιχαινομαι απ την αρχη της εγκυμοσυνης) με ριχνει πολυ και με πιανουν κοιλοπονοι κλπ. Αλλα δεν υπαρχει  πεινα καθολου , δεν μου εχει δωσει υποθερμιδικη διατροφη οποτε φυσικα δεν πεινας.

Κοριτσια ερωτηση. Πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και στην ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης λεει το εξης "ΛΟΓΩ ΕΛΑΦΡΩΝ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΝ ΤΩΝ ΕΡΥΘΡΩΝ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΩΝ, Η
ΗΛΕΚΤΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗΣ ∆ΕΝ ∆ΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΘΕΙ. ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΕΠΑΝΕΛΕΓΧΟΣ ΣΕ
ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΜΟΡΙΑΚΗ ΜΕΘΟ∆Ο &ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ α-ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ"
ΤΙ φαση; ξερει καμια;

ετσι οπως το διαβαζω ηταν η εξεταση για το στιγμα? Προφανως ειχε καποιες αλλοιωσεις και δεν μπορουν να εκτιμησουν το δειγμα με τα μεσα που εχουν και σου λενε να κανεις επανελεγχο. Μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έβαζα κάτι χρωστούμενα like τώρα που μπορώ επιτέλους!!!? Ααααχ σε ευχαριστώ βρε @Kat-Cat μου μακαριιιι!!!!Σήμερα όμως έχω κάτι περίεργα πονακια οπότε πάμε για τον επόμενο!

Κορίτσια σίδηρος και δυσκοιλιότητα πάνε παρέα.Άσε δε που μπορεί να τον βγάλεις  στην αφοδευση.... το έπαθα τον Μάιο και έτρεχα στο νοσοκομείο. Θέλει πολύ προσοχή το σκεύασμα σιδήρου που σου προτείνει ο γιατρός γιατί μπορεί να ενοχλήσει ΚΑΙ το στομάχι όπως καλή ώρα το δικό μου. Το legofer ξέρω πια ότι δεν το αντέχω. 

παλια που επαιρνα σιδηρο μου εδιναν τα ταρντυφερον που γενικα τα ανεχοταν καλα ο οργανισμος μου και μου γεμισαν και τις αποθηκες μου και εκτοτε δεν ξαναχρειαστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...