Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

εμενα παντως που περιμενω περιοδο με εχει πιασει ενα νταουν αστα να πανε @Kat-Cat !!!!!

για αυτο μπαινω εδω λεμε τα ωραια μας και ανεβαινω!!!!!!!!

Δε θυμαμαι ποια κοπελα ελεγε οτι μολις ξεκινησε ελευθερες επαφες λιγο ο κυκλος της ταραχτηκε, αλλα εγω ημουν χροοοοονια τωρα ρολοι. ελευθερες ξεκινησα το φθινοπωρο και μεχρι τωρα δεν ειχε αλλαξει ο κυκλος. Τον προηγουμενο μηνα ετσι μιση μερα ειχα βασικα διαφορα, αλλα αυτο το μηνα, τη βλεπω να χαλαει ακομα περισσοτερο, και αυτο με αγχωνει γιατι τουλαχιστον ειχα ενα μπουσουλα με το σταθερο κυκλο μου. Και εγω περιμενω αμεσοτατα, και οι ορμονες κανουν παρτυ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καρεν μου σκεψου οτι αυτα τωρα ομως ειναι ο δρομος για να γινει κατι υπεροχο!!!! Ποτε με το καλο η εμβρυομεταφορα σου?? Καλα γενικα η διαθεση οπως ειχε πει και zoi.ko εχει πολλα σκαμπανεβασματα. Μια ειμαστε καλα αισιοδοξες και σιγουρες μια το ακριβως αντιθετο....

Είναι στιγμές που δεν ελέγχεται ούτε  το μυαλό ουτε οι σκεψεις,  κανει τα δικά του. Αύριο έχουμε ωοληψια, δεύτερα πιστεύω αν παν όλα καλά και εκτός απρόοπτον γιατί με δέρνει και μια επανειλλημένη ατυχία τους τελευταίους μηνες να έχουμε  ολοκλήρωση την προσπάθεια. Αισιοδοξία εξαντλήθηκε σιγουριά δεν υπήρξε ποτε μονο ηλπιζα και όσο πέρναγε ο καιρός και οι επαναλαμβαμονες αποτυχίες απο προσπάθειες, αρνητικές χοριακες,προσπαθειες που δεν κατάφεραν καν να  ολοκληρωθούν έσβηναν καί οι ελπίδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen δυναμη κοριτσαρα μου οσο μπορεις ξερω ειναι πολυ δυσκολο εδω ελα να λεμε διαφορα να φευγει οσο γινεται το μυαλο !!!

@Kat-Cat ακου επειδη και εγω μεχρι τον δεκεμβριο που καναμε με προφυλαξεις και παντα δλδ εκανα γενικα με προφυλαξεις οχι μονο με τον αντρα μου ημουνα ρολοι ακομα και ωρα φιληνεδα μερικες φορες !! λοιπον εγω μεγαλη αλλαγη προς το παρον δε παρατηρησα στις μερες δλδ εκει 26 με 27 μερες εχω αλλα εχω πολλα εντονα προ  συμπτωματα ομως δλδ το στηθος τουμπανιαζει πιο νωρις και πιο πολυ και εχω πολυ ναυτια πονους στην πλατη τετοια που πριν δε ειχα μπορει και να ειναι και τυχαι ετσι η εγω τωρα να τους δινω πιο πολυ σημασια επειδη κανω ελευθερα τι να σου πω!! παντως το εχω διαβασει και τον ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε οντως μπορει να αλλαξει λιγο ο κυκλος οταν ξεκινας ελευεθρα αλλα δε ειναι ακτι να σε ανησυχει δλδ μου λεει δε θα γινει απο 26 σε 35 μερες ο κυκλος απλα μπορει να εχεις μικρες καθυστερησης οπου φυσικα παιζει και ειναι και εγκυμοσυνη η  και τπτ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κορίτσια.Αυτός ο καιρός.... αψυχολόγητος τελείως ρε παιδί μου! Θέλω να βγω για δουλειές και δεν ξέρω να πάρω ομπρέλα να μην πάρω, να βάλω χοντρό μπουφάν..... μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσσια.

Πάντως με μεγάλη χαρά έχω να πω ότι τα σκαμπανεβάσματα στη διάθεση που είχα τον προηγούμενο μήνα.....αυτόν ούτε καν!

@anni7 μην το σκέφτεσαι....αν είναι να'ρθει..... το ίδιο προσπαθώ κι εγώ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko τωρα εγω θελω να ειμαι ειλικρινης οτι το σκεφτομαι το σκεφτομαι δε λεω ψεματα αλλα προσπαθω να μην με ξερεις ελεχγει ολη μερα και μου χαλαει την διαθεση !!!!! δλδ προσπαθω να κανω την κινεζα !!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα

ασε ο καιρος δραμα δε ξερεις τι να κανεις πως να ντυθεις να βαλεις πλυντηριο η οχι οεο !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 εγώ πάντως δεν έβαλα ούτε εχθές ούτε σήμερα το βλέπω εκτός κι αν δω καιρό και πει για λιακαδες αύριο.Σήμερα πάντως είπανε βροχές!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η karen είπε:

Είναι στιγμές που δεν ελέγχεται ούτε  το μυαλό ουτε οι σκεψεις,  κανει τα δικά του. Αύριο έχουμε ωοληψια, δεύτερα πιστεύω αν παν όλα καλά και εκτός απρόοπτον γιατί με δέρνει και μια επανειλλημένη ατυχία τους τελευταίους μηνες να έχουμε  ολοκλήρωση την προσπάθεια. Αισιοδοξία εξαντλήθηκε σιγουριά δεν υπήρξε ποτε μονο ηλπιζα και όσο πέρναγε ο καιρός και οι επαναλαμβαμονες αποτυχίες απο προσπάθειες, αρνητικές χοριακες,προσπαθειες που δεν κατάφεραν καν να  ολοκληρωθούν έσβηναν καί οι ελπίδες. 

Καρεν μου οχι, να μη σβηνουν. Θα πανε ολα καλα. Εχεις κανει πολλα πολλα βηματα ως τωρα, και ολα θα πανε καλα...Ευχομαι τη Δευτερα να γινει μια πολυ επιτυχημενη εμβρυομεταφορα και να μας ανεβαζεις μετα τις χοριακες σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@karen δυναμη κοριτσαρα μου οσο μπορεις ξερω ειναι πολυ δυσκολο εδω ελα να λεμε διαφορα να φευγει οσο γινεται το μυαλο !!!

@Kat-Cat ακου επειδη και εγω μεχρι τον δεκεμβριο που καναμε με προφυλαξεις και παντα δλδ εκανα γενικα με προφυλαξεις οχι μονο με τον αντρα μου ημουνα ρολοι ακομα και ωρα φιληνεδα μερικες φορες !! λοιπον εγω μεγαλη αλλαγη προς το παρον δε παρατηρησα στις μερες δλδ εκει 26 με 27 μερες εχω αλλα εχω πολλα εντονα προ  συμπτωματα ομως δλδ το στηθος τουμπανιαζει πιο νωρις και πιο πολυ και εχω πολυ ναυτια πονους στην πλατη τετοια που πριν δε ειχα μπορει και να ειναι και τυχαι ετσι η εγω τωρα να τους δινω πιο πολυ σημασια επειδη κανω ελευθερα τι να σου πω!! παντως το εχω διαβασει και τον ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε οντως μπορει να αλλαξει λιγο ο κυκλος οταν ξεκινας ελευεθρα αλλα δε ειναι ακτι να σε ανησυχει δλδ μου λεει δε θα γινει απο 26 σε 35 μερες ο κυκλος απλα μπορει να εχεις μικρες καθυστερησης οπου φυσικα παιζει και ειναι και εγκυμοσυνη η  και τπτ !! 

ναι καλα, ευτυχως αυτο το μια δυο μερες βλεπω διαφορα, αλλα ειχα συνηθισει τοσο πολυ το ραντεβου που με αγχωνει. Μεχρι στιγμης οκ ερχοταν, αλλα τον προηγουμενο μηνα ειχα μιση μερα διαφορα και βλεπω και αυτον θα εχω. Θα τον ρωτησω και εγω μολις κλεισω ραντεβου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρες κορίτσια.Αυτός ο καιρός.... αψυχολόγητος τελείως ρε παιδί μου! Θέλω να βγω για δουλειές και δεν ξέρω να πάρω ομπρέλα να μην πάρω, να βάλω χοντρό μπουφάν..... μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσσια.

Πάντως με μεγάλη χαρά έχω να πω ότι τα σκαμπανεβάσματα στη διάθεση που είχα τον προηγούμενο μήνα.....αυτόν ούτε καν!

@anni7 μην το σκέφτεσαι....αν είναι να'ρθει..... το ίδιο προσπαθώ κι εγώ.?

Εχω απλωσει κιολας ασε!!! Εγω αυτο το μηνα ημουν σουπερ ντουπερ για να ειμαι ειλικρινης. Τις τελευταιες 2-3 μερες ειμαι καπως (μπορει να ειναι ορμονες μαζι με το γεγονος που συνεβη, μαζι και με κατι στη δουλεια) και ολα μαζι να μου χουν χτυπησει τα νευρα μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εχω απλωσει κιολας ασε!!! Εγω αυτο το μηνα ημουν σουπερ ντουπερ για να ειμαι ειλικρινης. Τις τελευταιες 2-3 μερες ειμαι καπως (μπορει να ειναι ορμονες μαζι με το γεγονος που συνεβη, μαζι και με κατι στη δουλεια) και ολα μαζι να μου χουν χτυπησει τα νευρα μαλλον.

Χαχαχαχαχα κι εγώ στο τσακ ήμουν χθες και μου λέει ο σύζυγος πρίν φύγει για δουλειά "βρέχει".....οπότε το βουναλακι είναι ακόμα στα άπλυτα ?!

Λογικό μαζί με τα υπόλοιπα να νιώθεις έτσι.Εγώ πάλι....τίποτα μόνο τα κλασικά μούτρα όταν ξυπνάω και μέχρι να πιώ καφέ αλλά αυτή είναι μόνιμη κατάσταση!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η karen είπε:

Είναι στιγμές που δεν ελέγχεται ούτε  το μυαλό ουτε οι σκεψεις,  κανει τα δικά του. Αύριο έχουμε ωοληψια, δεύτερα πιστεύω αν παν όλα καλά και εκτός απρόοπτον γιατί με δέρνει και μια επανειλλημένη ατυχία τους τελευταίους μηνες να έχουμε  ολοκλήρωση την προσπάθεια. Αισιοδοξία εξαντλήθηκε σιγουριά δεν υπήρξε ποτε μονο ηλπιζα και όσο πέρναγε ο καιρός και οι επαναλαμβαμονες αποτυχίες απο προσπάθειες, αρνητικές χοριακες,προσπαθειες που δεν κατάφεραν καν να  ολοκληρωθούν έσβηναν καί οι ελπίδες. 

Απόλυτα κατανοητά τα συναισθήματά σου! Ποιός μπορεί να σου πει κάτι με τόσα που έχεις περάσει? Εύχομαι να τελειώσει εδώ με αυτή την  προσπάθεια αυτός ο αγώνας σου! Σέχω συνέχεια στο μυαλό μου και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα κι εγώ στο τσακ ήμουν χθες και μου λέει ο σύζυγος πρίν φύγει για δουλειά "βρέχει".....οπότε το βουναλακι είναι ακόμα στα άπλυτα ?!

Λογικό μαζί με τα υπόλοιπα να νιώθεις έτσι.Εγώ πάλι....τίποτα μόνο τα κλασικά μούτρα όταν ξυπνάω και μέχρι να πιώ καφέ αλλά αυτή είναι μόνιμη κατάσταση!?

αχ τα ρουχαλακια μου...!!!! χιχιιχιχιχι. Να μετα πως να μην εχω νευρα πες μου :P καλα το πρωι οταν ξυπναω ειμαι "μην του μιλατε του παιδιου και αφηστε το να κλαψει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εσείς μαγειρεψατε

 

χαχααχαχα! Καλό! Ναι εγώ μαγείρεψα ρυζι με λαχανικά και φλογέρες....θα τις τηγανισω όταν γυρίσω απτη δουλειά όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η OLY10 είπε:

χαχααχαχα! Καλό! Ναι εγώ μαγείρεψα ρυζι με λαχανικά και φλογέρες....θα τις τηγανισω όταν γυρίσω απτη δουλειά όμως

Τέλεια θα σ επί σκεφθούμε  το μεσημέρι. Α, δεν ήξερα οτι δουλεύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η karen είπε:

Είναι στιγμές που δεν ελέγχεται ούτε  το μυαλό ουτε οι σκεψεις,  κανει τα δικά του. Αύριο έχουμε ωοληψια, δεύτερα πιστεύω αν παν όλα καλά και εκτός απρόοπτον γιατί με δέρνει και μια επανειλλημένη ατυχία τους τελευταίους μηνες να έχουμε  ολοκλήρωση την προσπάθεια. Αισιοδοξία εξαντλήθηκε σιγουριά δεν υπήρξε ποτε μονο ηλπιζα και όσο πέρναγε ο καιρός και οι επαναλαμβαμονες αποτυχίες απο προσπάθειες, αρνητικές χοριακες,προσπαθειες που δεν κατάφεραν καν να  ολοκληρωθούν έσβηναν καί οι ελπίδες. 

@karen ποση γκαντεμια πια. το λεω κ στον ευατο μου μπας κ νιωσω αισιοδοξια. δεν γινεται ολα τα στραβα να ειναι μαζεμενα. να ξερεις οταν σου πανε ολα καλα θα πανηγυριζει ολο το φορουμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat από παιδί έτσι ήμουνα έχω τρελό θέμα το πρωί ακόμα και στθς διακοπές.Δεν θέλω να μου μιλάει κανείς πριν πάρω κούπα στα χέρια μου!

@karen τελειιοοοοο!!!Για σήμερα φακή να πάρουμε και λίγο σίδηρο.

Και κάτι για γέλια....εχθές μου έστειλε ο αδερφός μου (μενουν εξωτερικό)βίντεο με την ανιψιά να χορεύει και να προσπαθεί να τραγουδήσει αυτό....έχω λιώσει:

 https://g.co/kgs/QgWTbV

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koεγω εβαα εχθες αλλα βλεπω να στεγνωνει το 2020 χαχαχααχαχαχχα

@Kat-Cat ειναι λιγο η διαφορα που εχεις και εγω τετοια ειναι αρα ειναι λογο των ελευθερων επαφων αλλα οκ ρωτα και εσυ το γιατρο γιατι αλλιως να το λεει ο γιατρος και αλλιως εγω!!!! τωρα αμα σου πω οτι διαβασα σε ιατρικο σαιτ οτι υποφυση του εγκεφαλου θελει καποιο χρονο να καταλαβει οτιπλεον εσυ θες μωρο θα μου πεις ειναι μ........ δε ξερω αμα αληθευει ετσ εγραφε !!!! χαχαχαχα

εγω κοριτσια μαγειρεψα εχθες γιουβετσι κοτοπουλο !!!!!!!!!! οποτε ειμαστε οκ απο φαει !!!!!!!! 

@karen θα σπασει η γκαντεμια και θα ερθουν τα ωραια θα δεις και στο ευχομαι δε εχω ζησει δυσκολιες γιατι μολις ξεκινησα το δρομο αυτο αλλα εχω αγαπημενη φιλη αδερφη που εχει περασει παρα πολλα στο θεμα αυτο και εχω παρει μια γευση φυσικα οτι αισθανεσαι εσυ οσο και να θελουμε ολοι εμεις οι εκτος δε μπορω να τα νιωσουμε αυτα που νιωθεις!! αλλα εγω σου ευχομαι να ειναι η τυχερη σου φορα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@zoi.koτο ειδα το βιντεακι τι ωραιο πολυ γλυκο ειδικα αυτο το παιδακι με την φλογερα !!!!

Που να δεις και την ανιψιά να το χορεύει χαχαχαχαχα αφού κάνω δουλειές στο σπίτι και το τραγουδάω μόνη μου!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Υπομονή το σκ έρχεται! Παρόλο που ήταν κ κουτσουρεμένη η βδομάδα νιώθουμε κουρασμένες.. Εγώ απ το πρωί είμαι στους δρόμους, εκανα εξετάσεις αίματος που μου γράψε ο γιατρός, πήγα κ ωριλά γιατί ήταν βουλωμένα τα αφτιά μου κ έχω ωτίτιδα τελικά.. Η @atha_g που είναι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Που να δεις και την ανιψιά να το χορεύει χαχαχαχαχα αφού κάνω δουλειές στο σπίτι και το τραγουδάω μόνη μου!? 

δε εχω και λαικ να οσυ κανω !!!!! χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

δε εχω και λαικ να οσυ κανω !!!!! χαχαχαχαχαχα

Κι εγώ τώρα αυτό θα έγραφα....πόσο είναι το όριο και για πότε δεν έχω ούτε ένα να βάλω δεν ξέρω! Ρε Δεληβοριάς και τα μυαλά στα κάγκελα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι @Soto μου, παρακολουθω τη συζητηση αλλα μεχρι να βρω χρονο να απαντησω εχουν αλλαξει δυο σελιδες κ το χανω. Πως εισαι;

Εγω την Δευτερα παω στο γιατρο κ ανυπομονω...αν ολα καλα τοτε Τριτη το ανακοινωνω στη δουλεια κ θα κλαψουν μανουλες.

Οσο για τα κοριτσια εχω προαισθημα οτι ειναι εγκυος η @zoi.ko ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Εδω ειμαι @Soto μου, παρακολουθω τη συζητηση αλλα μεχρι να βρω χρονο να απαντησω εχουν αλλαξει δυο σελιδες κ το χανω. Πως εισαι;

Εγω την Δευτερα παω στο γιατρο κ ανυπομονω...αν ολα καλα τοτε Τριτη το ανακοινωνω στη δουλεια κ θα κλαψουν μανουλες.

Οσο για τα κοριτσια εχω προαισθημα οτι ειναι εγκυος η @zoi.ko ???

Τώρα με συγκίνησες ειλικρινά!!!! Ξαναλέω δεν έχω άλλα like αλλά σε ευχαριστώ πολύ από τα βάθη της καρδιας μου ?.Θα δείξει σε 3-4 μέρες που περιμένω την καθυστέρηση!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...