Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν πειράζει λογικό βαράει δεν λες τίποτα..  θα βρεθεί μορε δεν αγχονομαι τώρα για το παιδί δεν ξέρω να σου πω το μο ο σίγουρο πιστεύω είναι ότι θα είναι στεουμπουλο αν πάρεις από τους γονείς του.. 

να ειναι καλα και στρουμπουλο γιατι εμενα αυτα τα μωρα μαρεσουν !!!!!!!!!!! να εχουνε διπλιτσες να φυλαω!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

να ειναι καλα και στρουμπουλο γιατι εμενα αυτα τα μωρα μαρεσουν !!!!!!!!!!! να εχουνε διπλιτσες να φυλαω!!!!!!!! 

Χαχα σαν να ακούω την μαμά μου.. Χαχαχα εμένα μ'αρέσει πολύ στα μωρά ο ποπος και η πλάτη ιδικά η πλάτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh Και μενα η πλατη μου αρεσει!

@Irene_D να σε ρωτήσω κατι κοριτσάκι αν θυμάσαι. Η δευτερη περίοδος μετα το γεγονός σου χε έρθει τις κανονικές ημέρες που περίμενες? Ειχε καθυστερησει? Εμενα ειναι να ρθει αυριο, αλλα δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.....Καλα στηθος δεν πονουσε γιατι δεν εκανα ωορρηξια, αλλα ενα μπεζ καφε ενα κατι παντα το χω μια μερα πριν... :( Να δεις που με αυτα και μ' αυτα και με το τοσο αγχος με ολα θα τα διαλυσω και τα κεκτημενα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@NikhNikh Και μενα η πλατη μου αρεσει!

@Irene_D να σε ρωτήσω κατι κοριτσάκι αν θυμάσαι. Η δευτερη περίοδος μετα το γεγονός σου χε έρθει τις κανονικές ημέρες που περίμενες? Ειχε καθυστερησει? Εμενα ειναι να ρθει αυριο, αλλα δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.....Καλα στηθος δεν πονουσε γιατι δεν εκανα ωορρηξια, αλλα ενα μπεζ καφε ενα κατι παντα το χω μια μερα πριν... :( Να δεις που με αυτα και μ' αυτα και με το τοσο αγχος με ολα θα τα διαλυσω και τα κεκτημενα.

 

Επειδή τα σημειώνω , η δεύτερη ήρθε την 29η μέρα.. που εγώ έχω κύκλο τον ένα μήνα 26 τον άλλο 27 η και 28 μέρες.. Ε μια μέρα μετά από τα συνηθισμένα.. 

Αυριο είναι η 27η μέρα του κύκλου σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Επειδή τα σημειώνω , η δεύτερη ήρθε την 29η μέρα.. που εγώ έχω κύκλο τον ένα μήνα 26 τον άλλο 27 η και 28 μέρες.. Ε μια μέρα μετά από τα συνηθισμένα.. 

Αυριο είναι η 27η μέρα του κύκλου σου;

την 28η μερα μου ρχεται παντα. Κανω ενα κυκλο 27 ημερων δηλαδη και την 28η ερχεται κανονικα. ακομα και μετα την αποξεση ετσι ηρθε να φανταστεις. Αυριο ειναι η 28η λοιπον που κανονικα θα πρεπε να ρθει. πφφφφφ, θα δειξει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

την 28η μερα μου ρχεται παντα. Κανω ενα κυκλο 27 ημερων δηλαδη και την 28η ερχεται κανονικα. ακομα και μετα την αποξεση ετσι ηρθε να φανταστεις. Αυριο ειναι η 28η λοιπον που κανονικα θα πρεπε να ρθει. πφφφφφ, θα δειξει.....

Κοίταξε, εφόσον η πρώτη ήρθε στην ώρα της μην τρελαίνεσαι καθόλου! Εμένα η πρώτη ήρθε στις 39 μέρες.. όποτε όλα καλά θα είναι.. και μια μέρα μετά να έρθει δεν είναι άξιο ανησυχίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κοίταξε, εφόσον η πρώτη ήρθε στην ώρα της μην τρελαίνεσαι καθόλου! Εμένα η πρώτη ήρθε στις 39 μέρες.. όποτε όλα καλά θα είναι.. και μια μέρα μετά να έρθει δεν είναι άξιο ανησυχίας..

θα δειξει. Στον προηγουμενο κυκλο εκανα τεστ ωορρηξιας αλλα τα σταματησα στις 14 μερες με αχνη δευτερη γραμμη γιατι εμενα παντα εβγαινε θετικο 12η μερα μαξ οπότε ο συνδυασμος αποξεσης/πρωτης περιοδου και κυστης νομιζω δε θα με αφηνε να κανω ωορρηξια και ξενερωσα και το παρατησα. Σκεφτομαι μηπως εχει αλλαξει τελειως ο κυκλος μου. Θα δω ελπιζω μεσα στο σουκου να ρθει, και να δω την επομενη αν ερθει στα κανονικα της. Να ξερω αν αλλαξε ο κυκλος μου ή οχι. Τι τρομερο πραγμα και δαυτο μεσα σε ολα. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρούδιααααα!!!!

Τι καλημέρα να σου πω τέτοια ώρα....... τώρα γυρίζω σπίτι μου.... σήμερα έγινε λαϊκό προσκύνημα στο μαγαζί!Είμαι ολίγον λιώμα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@NikhNikh Και μενα η πλατη μου αρεσει!

@Irene_D να σε ρωτήσω κατι κοριτσάκι αν θυμάσαι. Η δευτερη περίοδος μετα το γεγονός σου χε έρθει τις κανονικές ημέρες που περίμενες? Ειχε καθυστερησει? Εμενα ειναι να ρθει αυριο, αλλα δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.....Καλα στηθος δεν πονουσε γιατι δεν εκανα ωορρηξια, αλλα ενα μπεζ καφε ενα κατι παντα το χω μια μερα πριν... :( Να δεις που με αυτα και μ' αυτα και με το τοσο αγχος με ολα θα τα διαλυσω και τα κεκτημενα.

 

εμ στα λεω εγω να μην αγχωνεσαι τοσο.

@Kat-Cat κοντευω 2 χρονια γαμου,το περισσοτερο διαστημα απο το οποιο ειτε ημουν εγκυος ειτε αναρρωνα ειτε προσπαθουσαμε.

οταν το σκεφτομαι και γενικα ολα αυτα που εχω περασει ΥΠΟΦΕΡΩ.δεν ξερω πως να στο πω αυτο που νιωθω.μια απελπισια. στο λεω αυτο γιατι ειναι τοσα πολλα αυτα που μπορει να πανε στραβα στη ζωη και δυστυχως δεν σε ενημερωνουν πριν ερθουν-που δεν αξιζει να αγχωνεσαι τοσο για το ποτε θα ερθει περιοδος.

στο ξαναειπα απο την αρχη.δωσε χρονο στο κορμι να συνελθει.επαθε ενα σοκ κ εσυ με το αγχος το πιεζεις και αλλο.

ολα αυτα που σου συμβαινουν ειναι τα τυπικα μετα απο μια ατυχη κυηση.ακριβως τα ιδια ειχα κ εγω κ ολες οι κοπελες που το περασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

την 28η μερα μου ρχεται παντα. Κανω ενα κυκλο 27 ημερων δηλαδη και την 28η ερχεται κανονικα. ακομα και μετα την αποξεση ετσι ηρθε να φανταστεις. Αυριο ειναι η 28η λοιπον που κανονικα θα πρεπε να ρθει. πφφφφφ, θα δειξει.....

@Kat-Cat kai @Irene_D το ποτε θα ερθει δεν ειναι ακριβες.εγω εχω περασει δυστυχως 2 φορες αυτη τη φαση κ την καθε φορα ηρθε σε αλλη μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 εχεις δικιο, αλλα δυστυχως το αγχος μου δεν αφορα μονο το θεμα εγκυμοσυνης. Εχω γραψει και παραπανω. Με εχει παει το 2018 αντε να μην πω πως. Και δεν ειναιοτι εως τωρα και πριν το 2018 ετρεχα ανεμελη σε λιβαδια. Αλλα τελοσπαντων ηταν καποιες χρονιες πιο οκ. Εχω τοσο αγχος με διαφορα θεματα με τη δουλεια και με τα οικονομικα και με στρες και με θεματα ασχετα προσωπικα που προφανως σε συνδυασμο και με το θεμα εγκυμοσυνη που περασα με εχουν διαλυσει. Παω να σηκωσω κεφαλι και τσουπ κατι γινεται. Τωρα με την περιοδο θα δειξει. Ειναι συσσωρευμενο. Δεν τη βλεπω να ρχεται παντως. Συμπτωμα ουδεν...και βλεπουμε. Δεν εχω καν κουραγιο αυτη τη στιγμη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83 εχεις δικιο, αλλα δυστυχως το αγχος μου δεν αφορα μονο το θεμα εγκυμοσυνης. Εχω γραψει και παραπανω. Με εχει παει το 2018 αντε να μην πω πως. Και δεν ειναιοτι εως τωρα και πριν το 2018 ετρεχα ανεμελη σε λιβαδια. Αλλα τελοσπαντων ηταν καποιες χρονιες πιο οκ. Εχω τοσο αγχος με διαφορα θεματα με τη δουλεια και με τα οικονομικα και με στρες και με θεματα ασχετα προσωπικα που προφανως σε συνδυασμο και με το θεμα εγκυμοσυνη που περασα με εχουν διαλυσει. Παω να σηκωσω κεφαλι και τσουπ κατι γινεται. Τωρα με την περιοδο θα δειξει. Ειναι συσσωρευμενο. Δεν τη βλεπω να ρχεται παντως. Συμπτωμα ουδεν...και βλεπουμε. Δεν εχω καν κουραγιο αυτη τη στιγμη.....

καταλαβαινω αυτο που λες.δεν στα λεω για να στο παιξω εξυπνη. λεω ακριβως αυτο που λες.απλα το λες κ δεν το ακους.

δεδομενου οι εχεις πολλα στο κεφαλι μην ασχολεισαι με την περιοδο.θα ερθει.μετα απο την εγκυμοσυνξ θελει ο οργανισμος ενα διμηνακι μα στρωσει.αυτο σου λεω κ επιμενω.μην αε αγχωνει αυτο.εινσι φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

καταλαβαινω αυτο που λες.δεν στα λεω για να στο παιξω εξυπνη. λεω ακριβως αυτο που λες.απλα το λες κ δεν το ακους.

δεδομενου οι εχεις πολλα στο κεφαλι μην ασχολεισαι με την περιοδο.θα ερθει.μετα απο την εγκυμοσυνξ θελει ο οργανισμος ενα διμηνακι μα στρωσει.αυτο σου λεω κ επιμενω.μην αε αγχωνει αυτο.εινσι φυσιολογικο.

προσπαθω να το σκεφτομαι αυτο που λες. Δε μου το λες και εγω δεν το ακουω. Να το ξερεις. Γιατι καμια φορα νιωθω επειδη κολλαω με το προβλημα μου (εδω μεσα κυριως γιαυτο μιλαω αλλα δεν εχω μονο αυτο το προβλημα), οτι θα νομιζετε οτι γραφω αυτα που μου λετε. Δεν το κανω. ΠΡοσπαθω να τα κανω πραξη, αλλα με χει παρει πολυ απο κατω. Σημερα οταν εφυγαν απτο γραφειο ολοι ξεσπασα και εκλαιγα ποση ωρα απο την πιεση. Δεν μπορουσα να συγκεντρωθω. Θελω να πιστευω πως σε ολες μας που με τον ενα ή τον αλλο τροπο ζοριζομαστε να ερθουν τα πραγματα πιο καλα καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

προσπαθω να το σκεφτομαι αυτο που λες. Δε μου το λες και εγω δεν το ακουω. Να το ξερεις. Γιατι καμια φορα νιωθω επειδη κολλαω με το προβλημα μου (εδω μεσα κυριως γιαυτο μιλαω αλλα δεν εχω μονο αυτο το προβλημα), οτι θα νομιζετε οτι γραφω αυτα που μου λετε. Δεν το κανω. ΠΡοσπαθω να τα κανω πραξη, αλλα με χει παρει πολυ απο κατω. Σημερα οταν εφυγαν απτο γραφειο ολοι ξεσπασα και εκλαιγα ποση ωρα απο την πιεση. Δεν μπορουσα να συγκεντρωθω. Θελω να πιστευω πως σε ολες μας που με τον ενα ή τον αλλο τροπο ζοριζομαστε να ερθουν τα πραγματα πιο καλα καποια στιγμη.

στο ξαναλεω οτι οτι σου λεω στο λεω για καλο.

εχω περασει δυσκολιες σοβαρες και καταλαβαινω την πιεση. ισως νιωθω χειροτερα απο εσενα να σου ειμαι ειλικρινης. ξερεις ποσες φορες σκεφτηκα οτι "ζηλευω" με την καλη εννοια αυτους που κανουν διεκπεραιωτικες δουλειες χωρις αγχος,τις γυναικες που μολις ξεκινουν να προσπαθουν για μωρο και δεν εχουν δει τι σημαινει ατυχια,κλπ. ομως αυτη ειναι η ζωη μου. ο,τι δεν μου αρεσει κ αλλαζει το αλλαζω και για τα αλλα προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη και να κανω κουραγιο.δεν θελω να  λεω συνεχως ποσο χαλια ειμαι γιατι οσο το λες το κανεις κτημα σου.

να εισαι γενικα σιγουρη οτι θα ερθουν καλυτερες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

στο ξαναλεω οτι οτι σου λεω στο λεω για καλο.

εχω περασει δυσκολιες σοβαρες και καταλαβαινω την πιεση. ισως νιωθω χειροτερα απο εσενα να σου ειμαι ειλικρινης. ξερεις ποσες φορες σκεφτηκα οτι "ζηλευω" με την καλη εννοια αυτους που κανουν διεκπεραιωτικες δουλειες χωρις αγχος,τις γυναικες που μολις ξεκινουν να προσπαθουν για μωρο και δεν εχουν δει τι σημαινει ατυχια,κλπ. ομως αυτη ειναι η ζωη μου. ο,τι δεν μου αρεσει κ αλλαζει το αλλαζω και για τα αλλα προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη και να κανω κουραγιο.δεν θελω να  λεω συνεχως ποσο χαλια ειμαι γιατι οσο το λες το κανεις κτημα σου.

να εισαι γενικα σιγουρη οτι θα ερθουν καλυτερες μερες.

Μακάρι να έρθουν. Για τα παραπανω καταλαιβαινω τι λες. Νιωθω ακριβως ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Τι καλημέρα να σου πω τέτοια ώρα....... τώρα γυρίζω σπίτι μου.... σήμερα έγινε λαϊκό προσκύνημα στο μαγαζί!Είμαι ολίγον λιώμα!!!!??

Κι εγώ 10 λεπτά έχω που μπήκα, Αστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Κι εγώ 10 λεπτά έχω που μπήκα, Αστα!!! 

Υπομονή και κουράγιο..... με κερασα και ένα παγωτό lemon pie του Παρλιαρου και ήρθα στα ίσια μου χαχαχαχαχα!!!!Πρέπει να έχω δυνάμεις για αύριο!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βλέπω ποκυ τρέξιμο αυτό τ διάστημα έχετε όλες.

@Kat-Cat ρε κορίτσι μ πραγματικά πρέπει να σταματήσεις να τα υπεραναλυεις όλα τόσο ποκυ ότι αφορά την εγκυμοσύνη. Έπεσες μόνη σου σε ένα φαύλο κύκλο. Πηγές για υπέρηχο χωρίς λογο, είδατε 2 Κύστες κ έχεις τρελαθεί. Τ λέω αυτό γτ πιο πάνω είπες στη μπλε ότι προέκυψαν τα ευρήματά κτλ ενώ δ ξέρεις αν κ η κοπέλα είχε πχ μια κύστη μετά τ παλινδρόμη γτ δ τ έψαξε τόσο. Αν ακολουθούσες αολα τις οδηγίες τ γιατρού σου κ έδινες λίγο χρόνο στον εαυτό σου μπορεί θα ήταν όλα αλλιώς. Μπορεί κ στην πρώτη προσπάθεια να μείνεις έγκυος. Κ τζάμπα να βασανίζεις τ μυαλουδάκι σου.

@NikhNikh έχεις δίκιο σε αυτό π λες για την δουλειά. Έχω την τύχη κ την ευλογία να είμαι στο σπίτι κ να μεγαλώνω τ παιδί μ έως ότου χρονισει άλλα ώρες ώρες θέλω τόσο ποκυ να γυρίσω στη δουλειά. Χωρίς να θέλω να φανώ αχάριστη. Αλλά η δουλειά έως ένα σημείο σε γεμίζει αλλιώς.

Εμείς σήμερα είμασταν εξω βόλτα, την πήρε ο υπνος στο καρότσι οπότε είπαμε να πιούμε ένα καφέ στα γρηγορα. Και κει π είχε ήλιο κ ζέστη παταει μια βροχή. Έβρεχε 2.5 ώρες ασταμάτητα κ μίλα με για πολύ νερό. Δ μπορούσαμε να φυγουμε.Ξυπνησε η μικρή, πείνασε λέω τώρα την κάτσαμε. Υποτίθεται θα είμασταν σπιτι στην ώρα μας για τ φαγητό της όπως κάθε μέρα. Λέω θα πεταχτώ κάπου μες τον κατακλισμο να της πάρω ένα γιαουρυο κ αε γίνω μούσκεμα. Αλλά ο ιδιοκτήτης τ καφέ π κάτσαμε είχε φέρει ο ανθρωπος ένα γιαουρυο για τ εαυτό του κ μας τ έδωσε. Μ λέει ο γλυκούλης έχω κ μπανάνα χαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni γλυκούλης ο άνθρωπος της καφετέριας..!! Μπράβο του σπάνια..!! Τώρα είναι Αλλιός όταν έχει παιδί πιστεύω δεν μπορώ να συγκρίνω όταν υπάρχει παιδί και ο εν δεν υπάρχει. Με το παιδί γεμίζει η μέρα σου ενώ χωρίς είναι τέλειο διαφορετικό φυσικά το βλέπω Αλλιός μιας και δεν έχω ούτε 1 παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

προσπαθω να το σκεφτομαι αυτο που λες. Δε μου το λες και εγω δεν το ακουω. Να το ξερεις. Γιατι καμια φορα νιωθω επειδη κολλαω με το προβλημα μου (εδω μεσα κυριως γιαυτο μιλαω αλλα δεν εχω μονο αυτο το προβλημα), οτι θα νομιζετε οτι γραφω αυτα που μου λετε. Δεν το κανω. ΠΡοσπαθω να τα κανω πραξη, αλλα με χει παρει πολυ απο κατω. Σημερα οταν εφυγαν απτο γραφειο ολοι ξεσπασα και εκλαιγα ποση ωρα απο την πιεση. Δεν μπορουσα να συγκεντρωθω. Θελω να πιστευω πως σε ολες μας που με τον ενα ή τον αλλο τροπο ζοριζομαστε να ερθουν τα πραγματα πιο καλα καποια στιγμη.

@Kat-Cat,καμία μας δεν πιστεύει ότι γράφεις αυτά που σου λέμε..Γενικα είναι εύκολο να λες κάποια πράγματα και πολύ δύσκολο να τα εφαρμόζεις!!Κι εγώ λέω ότι πρέπει να μην αγχώνομαι για τη δουλειά ή για τη προσπάθεια σύλληψης αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω...Καταλαβαινω απόλυτα ότι δεν μπορείς να το ελέγξεις και είναι απόλυτα λογικό ότι  χρειάζεται να ξέσπας ώρες ώρες..Ποσες φορές κλαίω από τα νεύρα μου για τη δουλειά,δεν φαντάζεσαι!!

Σίγουρα όταν ακούς πόσο σοβαρά προβλήματα έχουν περάσει άλλες κοπέλες συνέρχεσαι για λίγο αλλά μόλις το πρόβλημα σου προκύψει πάλι,μεγεθύνεται στο μυαλό σου και γίνεται εμμονή!!Εγώ τουλάχιστον αυτό παθαίνω..

Τώρα αν ξερει καποια το τροπο για να το αποβάλλουμε όλο αυτό,να μας το πει μήπως ηρεμήσουμε λίγο κι εμείς..

Εγώ,κορίτσια μου,είχα σήμερα ένα ξέσπασμα στον άντρα μου..Ευτυχως που εχει κατανόηση και δεν με περνάει για τρελή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή δύναμη και καλά μας κουράγια κορίτσια.Να φύγει αυτή η εβδομάδα και τι στον κόσμο!!!!

@Irene_D καλά και μεγαλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι σήμερα !!!!???

Θα σας διαβάσω το βράδυ ως τότε.... ψυχραιμία!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Kat-Cat,καμία μας δεν πιστεύει ότι γράφεις αυτά που σου λέμε..Γενικα είναι εύκολο να λες κάποια πράγματα και πολύ δύσκολο να τα εφαρμόζεις!!Κι εγώ λέω ότι πρέπει να μην αγχώνομαι για τη δουλειά ή για τη προσπάθεια σύλληψης αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω...Καταλαβαινω απόλυτα ότι δεν μπορείς να το ελέγξεις και είναι απόλυτα λογικό ότι  χρειάζεται να ξέσπας ώρες ώρες..Ποσες φορές κλαίω από τα νεύρα μου για τη δουλειά,δεν φαντάζεσαι!!

Σίγουρα όταν ακούς πόσο σοβαρά προβλήματα έχουν περάσει άλλες κοπέλες συνέρχεσαι για λίγο αλλά μόλις το πρόβλημα σου προκύψει πάλι,μεγεθύνεται στο μυαλό σου και γίνεται εμμονή!!Εγώ τουλάχιστον αυτό παθαίνω..

Τώρα αν ξερει καποια το τροπο για να το αποβάλλουμε όλο αυτό,να μας το πει μήπως ηρεμήσουμε λίγο κι εμείς..

Εγώ,κορίτσια μου,είχα σήμερα ένα ξέσπασμα στον άντρα μου..Ευτυχως που εχει κατανόηση και δεν με περνάει για τρελή..

καλημερα σε ολες! @Rena88 δεν ξερω αν το μηνυμα σου αναφερεται σε μενα. πιθανως. θα εξηγησω για να μην παρεξηγηθω οτι καμια διαθεση δεν εχω να το παιξω εξυπνη.ο καθενας μας εχει πολλα προβληματα,αλλα μικρα κ αλλα μεγαλα.και το οτι καποιος αλλος διπλα μας εχει ισως μεγαλυτερα δεν χρειαζεται να το κοιταμε ολη την ωρα φυσικα,ωστοσο το να ακουμε καμια συμβουλη απο καποιον ποθ βρεθηκε στη θεση μας σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακο. αυτο λεω στην @Kat-Cat. για πολυ πολυ μεγαλη μου δυστυχια εχω περασει 3 φορες τη στεναχωρια της ατυχους εγκυμοσυνης.μην λεω τα ιδια κ σας κουραζω.αυτο που της ειπα ειναι οτι αν αυτες τις φορες  που υπεφερα πολυ και βαθια καθομουν και αγχωνομουν με το αν θα ερθει περιοδος στις 28 ή στις 32,απλα θα εβαζα ενα επιπλεον αγχος στον ευατο μου. και πιστεψε με οταν εχεις χασει ενα μωρο .... δεν υπαρχει χωρος για αλλη στεναχωρια.ειναι ηδη τεραστια.

δεν ειπα σε κανεναν μα μην στεναχωρηθει για την ατυχια του ή για το οποιοδηποτε προβλημα του.

απλα απαντω για να μην παρεξηγηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα σε ολες! @Rena88 δεν ξερω αν το μηνυμα σου αναφερεται σε μενα. πιθανως. θα εξηγησω για να μην παρεξηγηθω οτι καμια διαθεση δεν εχω να το παιξω εξυπνη.ο καθενας μας εχει πολλα προβληματα,αλλα μικρα κ αλλα μεγαλα.και το οτι καποιος αλλος διπλα μας εχει ισως μεγαλυτερα δεν χρειαζεται να το κοιταμε ολη την ωρα φυσικα,ωστοσο το να ακουμε καμια συμβουλη απο καποιον ποθ βρεθηκε στη θεση μας σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακο. αυτο λεω στην @Kat-Cat. για πολυ πολυ μεγαλη μου δυστυχια εχω περασει 3 φορες τη στεναχωρια της ατυχους εγκυμοσυνης.μην λεω τα ιδια κ σας κουραζω.αυτο που της ειπα ειναι οτι αν αυτες τις φορες  που υπεφερα πολυ και βαθια καθομουν και αγχωνομουν με το αν θα ερθει περιοδος στις 28 ή στις 32,απλα θα εβαζα ενα επιπλεον αγχος στον ευατο μου. και πιστεψε με οταν εχεις χασει ενα μωρο .... δεν υπαρχει χωρος για αλλη στεναχωρια.ειναι ηδη τεραστια.

δεν ειπα σε κανεναν μα μην στεναχωρηθει για την ατυχια του ή για το οποιοδηποτε προβλημα του.

απλα απαντω για να μην παρεξηγηθω.

Καλημέρα σε όλες!!!

@Dim83,δεν απευθύνθηκα σε σενα,κοριτσι μου...Γενικα μίλησα για όλες μας..

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ και φυσικά δεν μίλησα επιθετικά απέναντι σε καμία..

Μπορεί να απευθύνθηκα στη @Kat-Cat,αλλά ουσιαστικά αναφερόμουν σε εμένα..

Δεν μας κουράζεις με αυτά που μας λες,ίσα ίσα εγώ προσωπικά σε θαυμαζω και σε σέβομαι ακόμα περισσότερο με αυτά που έχεις περασει και παρόλα αυτά συνήλθες και προχωράς παρακάτω..Συγνωμη αν ακούστηκα επιθετική αλλά δεν ειχα καμία τέτοια πρόθεση..

Πραγματικά εμένα το δικό μου πρόβλημα είναι το ότι δεν μπορώ να διαχειριστώ το άγχος μου,ειδικά στο θεμα της εγκυμοσυνης..Γι' αυτό και θαυμάζω τις κοπέλες που πάρα τις δυσκολίες που πέρασαν,ανασυντασσουν δυνάμεις και προχωράνε παρακάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D καλα αποτελέσματα!

@Diwni εχεις δικιο σε αυτο που λες και ορισμενες φορες βαζω τα χερια μου και βγαζω τα ματια μου. Ωστοσο δεν ειναι μονο το θεμα παιδιου που αυτον τον καιρο με εχει τσακισει, αλλα κυρίως διαφορα αλλα θέματα. Αυτο ελεγα και παραπάνω και συζητούσα και με την @Dim83. Ειναι ενα συνολο πραγματων που με πανε τραίνο από αρχές του 2018 χωρίς να σημαίνει ότι οι προηγούμενες χρονιές μου είχαν χαριστεί πολύ, αλλά ειχα κάνει ένα διάλειμμα απτις κακοτοπιές εναμιση χρόνο περίπου. @Dim83 δε θυμόμουν ότι είχες 3 ατυχίες μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια που είσαι παντρεμένη. 2 νόμιζα. Δεν έχω λόγια όταν ακούω κάτι τέτοια, και ιδιαίτερα όταν αυτές οι ατυχίες οφείλονται πραγματικά στην κακή τύχη και όχι σε κάτι άλλο. @Rena88 έχεις δίκιο κορίτσι μου, γενικά είναι δύσκολο να εφαρμόζουμε και πράγματα που εμείς οι ίδιοι λέμε και στους εαυτούς μας και στους άλλους. Εγώ προσωπικά παθαίνω το πρώτο σοκ και μετά ξεκινάω. Σημερα πχ είμαι ελάχιστα πιο ήρεμη παρόλο που το πρόβλημα που προέκυψε εχθές καθώς και διάφορα αλλα θεματα (συν τα γυναικολογικά αλλα και αλλα διάφορα), εξακολουθούν να υπάρχουν. Επειδή 'ομως αυτά δε θα λυθούν γιατί απλά άλλαξαν κάποια δεδομένα και καταστάσεις πρέπει να τα χωνέψω σιγά σιγα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...