Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!! 

αν θελετε λογο καλοκαιριου μπορω να σας πω να κανετε και ωραια σμουθι με φρουτα της εποχης με βρωμη μεσα γιαουρτι παγο κανελα βγαινει σαν παγωτο και σε κραταει παρα πολυ!!!! και πολυ δροσιστικο!!!!!!! εγω εχθες πηγα και χτυπησα και μια προπονησαρα και το ευχαριστηθηκα και στο γηπεδο ηταν τοσο ωραια καλοκαιρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρααα κορίτσια! 

Πως είστε? 

καλημερα @anni7 και @Scooby!! πρωινες κ εσεις!!!

ρε κοριτσακια τι τυχεροι που ειμαστε με τον καιρο σε αυτη τη χωρα.μπορει να εχει στραβα αλλα απο καιρο σκιζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 σαυτο συμφωνω οτι η χωρα αυτη απο καιρο ειναι τελεια αλλα μας χαλανε!!!!!!!! δουλεω για αυτο ειμαι πρωινη!!!!!!!!!!! 

@Scooby!καλα κοριτση μου !!!!!!!!!!! εδω δοελεια!!!!!!!!! αλλα ειναι για μπανιο !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πολύ ωραία μέρα! Δουλειά κ εγώ γιαυτό πρωινή πρωινή! Πεσμένη κορίτσια να μην πω ψέματα! Δεν ξέρω τι να κάνω τι inofert τι βασιλικό πολτό έχω ελαττώσει το τσιγάρο πολύ! Δεν ξέρω! Συγνώμη κορίτσια μ π σας χαλάω την διάθεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι πολύ ωραία μέρα! Δουλειά κ εγώ γιαυτό πρωινή πρωινή! Πεσμένη κορίτσια να μην πω ψέματα! Δεν ξέρω τι να κάνω τι inofert τι βασιλικό πολτό έχω ελαττώσει το τσιγάρο πολύ! Δεν ξέρω! Συγνώμη κορίτσια μ π σας χαλάω την διάθεση! 

εεε καλα δε πεταω και εγω αλλα οκ !!!!!!! τι να σου πω ρε κοριτση μου εγω ξερεις τι λεω οτι οσες δε το θελουν τους καθεται μπαμ !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι θα πάω στον γιατρό! Να κάνω κ την σαλπιγγογραφια π έχω αφήσει! Θα πάει ο άντρας μου κ βλέπουμε! Ίσως κάτι να εμποδίζει τ να πω! Έστω να ξέρουμε να το αντιμετωπίσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! δεν μας χαλας τη διαθεση. μην το ξαναπεις. εδω ειμαστε κ συζηταμε οτι μας απασχολει. αν επιτρεπεται, ξερω οτι προσπαθειτε γυρω στους 9 μηνες αν δεν κανω λαθος, ξερω οτι εισαι μικρουλα εσυ σε ηλικια και οτι εχεις σπω. και αν θυμαμαι καλα στα ορμονικα που εχεις κανει εισαι οκ. ο γιατρος τι σου εχει πει? επισης ολους αυτους τους μηνες εισαι σιγουρη οτι προσπαθουσατε σωστες μερες?

@anni7 εγω δεν το πιστευω αυτο που λες.οτι καθεται ευκολα σε οσες δεν το θελουν.απλα σκεψου το εξης.οταν ολα ειναι καλα και δρν υπαρχει προβλημα και εχουμε και μια σχετικα καλη ηλικια,εχεις πχ πιθανοτητα 20% ανα κυκλο (να μεινεις και οχι να προχωρησει καλα-γιατι αυτο το ξεχνανε ολοι).αυτο το 20% ειναι σχετικα χαμηλο οταν θες να μεινεις αλλα σχετικα μεγαλο αν δεν το θες.

κοριτσια μου μην απογοητευεστε. αν δεν υπαρχουν προβληματα θα ερθει το μωρακι και να ευχεστε να μεινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

Πάλι θα πάω στον γιατρό! Να κάνω κ την σαλπιγγογραφια π έχω αφήσει! Θα πάει ο άντρας μου κ βλέπουμε! Ίσως κάτι να εμποδίζει τ να πω! Έστω να ξέρουμε να το αντιμετωπίσουμε! 

ναι καλα θα κανεις.αυτο που σε ρωτησα ομως.εισαι σιγουρη οτι προσπαθουσατε τις σωστες μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

@Scooby! δεν μας χαλας τη διαθεση. μην το ξαναπεις. εδω ειμαστε κ συζηταμε οτι μας απασχολει. αν επιτρεπεται, ξερω οτι προσπαθειτε γυρω στους 9 μηνες αν δεν κανω λαθος, ξερω οτι εισαι μικρουλα εσυ σε ηλικια και οτι εχεις σπω. και αν θυμαμαι καλα στα ορμονικα που εχεις κανει εισαι οκ. ο γιατρος τι σου εχει πει? επισης ολους αυτους τους μηνες εισαι σιγουρη οτι προσπαθουσατε σωστες μερες?

@anni7 εγω δεν το πιστευω αυτο που λες.οτι καθεται ευκολα σε οσες δεν το θελουν.απλα σκεψου το εξης.οταν ολα ειναι καλα και δρν υπαρχει προβλημα και εχουμε και μια σχετικα καλη ηλικια,εχεις πχ πιθανοτητα 20% ανα κυκλο (να μεινεις και οχι να προχωρησει καλα-γιατι αυτο το ξεχνανε ολοι).αυτο το 20% ειναι σχετικα χαμηλο οταν θες να μεινεις αλλα σχετικα μεγαλο αν δεν το θες.

κοριτσια μου μην απογοητευεστε. αν δεν υπαρχουν προβληματα θα ερθει το μωρακι και να ευχεστε να μεινει.

συμφωνω αζι σου σε ολα ηθελα να πω απο θεμα ψυχολογιας οτι δε το εχουνε στο μυαλο τους αυτο εννουσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οι ορμονολογικες πρεπει να ήταν καλές από τι λέγαμε κ είδα! Δεν τις έχω πάει όμως στον γιατρό! Δεν έχω σπω είδε δει κάποια στιγμή εικόνα πολυκυστικων κ γιαυτό μαλλονπαίρνω κ τα inofert για καλύτερη λειτουργία! Έχω αυτή την κυστη π δεν ξέρω π βρίσκεται τώρα κ έχει αρχίσει κ με ανχονει. Όχι να σ πω την αλήθεια δεν τ ξέρω 2 μήνες μόνο έκανα το τεστ κ μετά ήταν πάντα στις γονιμες από τι μ έλεγε το πρόγραμμα! Ναι εγώ είμαι μικρή απλά έχω πολύ ανχος κ όταν μ κάνει κ αυτά τα νωρίτερα τρελενομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι οι ορμονολογικες πρεπει να ήταν καλές από τι λέγαμε κ είδα! Δεν τις έχω πάει όμως στον γιατρό! Δεν έχω σπω είδε δει κάποια στιγμή εικόνα πολυκυστικων κ γιαυτό μαλλονπαίρνω κ τα inofert για καλύτερη λειτουργία! Έχω αυτή την κυστη π δεν ξέρω π βρίσκεται τώρα κ έχει αρχίσει κ με ανχονει. Όχι να σ πω την αλήθεια δεν τ ξέρω 2 μήνες μόνο έκανα το τεστ κ μετά ήταν πάντα στις γονιμες από τι μ έλεγε το πρόγραμμα! Ναι εγώ είμαι μικρή απλά έχω πολύ ανχος κ όταν μ κάνει κ αυτά τα νωρίτερα τρελενομαι! 

α νομιζα ειχες σπω.

κανε και τις εξετασουλες σου και ολα καλα θα πανε.και απλα να ελεγχειε την ωορηξια για να προσπαθειτε σωστεε μερες.

την ηλικια δεν την ειπα με την εννοια οτι μην σε αγχωνει.το λεω καθαρα για ιατρικους λογους.μια κοπελα 23 και μια 35 - ακομη κ για τους γιατρους ειναι ξεκαθαρα διαφορετικες περιπτωσεις.το λεω με την εννοια οτι εχεις την ηλικια συμμαχο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
Εγώ είμαι ξενυχτισμένη και κουτουλάω.. έτυχε να πάμε για ενα ποτό χωρίς να έχει προγραμματιστεί 
μετά τη δουλειά και σήμερα είμαι κομμάτια!! Ακόμα τα αυτάκια μου δεν ακούνε καλά.. περάσαμε ωραία πάντως :) 
Η αλήθεια είναι πως  τα ποσοστά είναι μικρά για εγκυμοσύνη και βέβαια το 20% δεν συμπεριλαμβάνει και το οτι θα κυλήσει ομαλά.. 
Εγώ ένα μήνα χρησιμοποίησα τα τεστάκια ωορρηξίας και δεν το ξανά κάνω γιατί όταν γίνεται στοχευμένα και δεν σου κάθεται κι όλας αρχίζεις  και αγχώνεσαι περισσότερο.. οπότε το πάω χαλαρά και όταν είναι να έρθει θα έρθει κορίτσια.. βαθιά μέσα μου ξέρω οτι θα έρθει (είμαι αισιόδοξη τι να κάνω :P ) και θέλω να γίνει όμορφα..
Τους προηγούμενους μήνες κόντεψα να χάσω τον εαυτό μου λόγω υπερβολικού άγχους κι έτσι είπα να coolάρω διότι "δεν μου πάνε τα άσπρα"!!! ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν οι σκέψεις είναι σκόρπιες συγχωρήστε με!! Ήπια 3 ποτά και επειδή δεν πίνω γενικά , σήμερα νοιώθω ακόμα μεθυσμένη.. χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Αν οι σκέψεις είναι σκόρπιες συγχωρήστε με!! Ήπια 3 ποτά και επειδή δεν πίνω γενικά , σήμερα νοιώθω ακόμα μεθυσμένη.. χιχιχι

χαχαχαχα τα ετσουξες !!!!!!!!! κοιτα θα συμφωνησω μαζι σου και εγω για αυτο δε εκανα ποτε τεστακια για ακριβως αυτον τον λογο !!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D Καλημέρα. Όπως νιώθεις θα κάνεις αν σουβευφρραν άγχος άστο και όπως είπες θα έρθει και να είσαι αισιόδοξη.. μερικές μας ταλεπορι λιγάκι αλλά σίγουρα θα κάνει θεαματική είσοδο.. σου εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νέα... Όπως και σε όλα τα κορίτσια το εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!! 

αν θελετε λογο καλοκαιριου μπορω να σας πω να κανετε και ωραια σμουθι με φρουτα της εποχης με βρωμη μεσα γιαουρτι παγο κανελα βγαινει σαν παγωτο και σε κραταει παρα πολυ!!!! και πολυ δροσιστικο!!!!!!! εγω εχθες πηγα και χτυπησα και μια προπονησαρα και το ευχαριστηθηκα και στο γηπεδο ηταν τοσο ωραια καλοκαιρι!!!!

Καλημερα!!! ?

Εγω εγω θελω να μου πεις αν μπορεις!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια όμορφα!! 

@Irene_D κοριτσι οτι σε αγχώνει να το αποφεύγεις η καθεμια μας λειτουργεί διαφορετικά. Εγω ας πουμε αντιθέτως σκεφτομουν οτι χωρις τα τεστακια θα αργήσει περισσότερο αρα θα εχω μεγαλύτερη περίοδο άγχους μεχρι να τα καταφέρουμε κ ενω είχαμε πει να το παμε χαλαρά τελικά πεσαμε με τα μούτρα στα τεστακια και εγω για να αποφύγω την ασπρη μπλουζιτσα το εκανα ? . Στην περίπτωση μου με έσωσε διοτι ειχα ωορρηξία εντελώς αλλες μερες απ'αυτές που νόμιζα οποτε ακομα θα προσπαθούσαμε.... Αλλα αυτο. Δεν υπάρχει κανόνας. 

 @Γορδη Καλημέρα κοπέλα μου δεν καταλαβαίνω γιατι σε εχει αγχωσει ο γιατρός σου με το να ακούσετε καρδιά. Πραγματικά στο ξανα λεω εμεις ακουσαμε 13η βδομάδα. Επίσης το αν χτυπαει λογικα φαίνεται σαν εικονα στον υπέρηχο, δεν χρειάζεσαι ηχο. Καλα αποτελέσματα οπως κ να χει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

χαχαχαχα τα ετσουξες !!!!!!!!! κοιτα θα συμφωνησω μαζι σου και εγω για αυτο δε εκανα ποτε τεστακια για ακριβως αυτον τον λογο !!!!!!!!!! 

Είμαι οικονομική στο ποτό..χαχαχα ναι ναι , για τα δεδομένα μου ήπια πολύ!
Τα τεστάκια μου φάνηκαν καλή ιδέα στην αρχή, όμως όταν δεν έχει αποτέλεσμα σκέφτεσαι αρνητικά.. σε εμένα τουλάχιστον έτσι λειτούργησαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γιατί λες αφού πέτυχα τηνερα γιατί δεν έκατσε πάλι! Διάβασα βρε κορίτσια κ σε ένα σιτε ότι γενικά αν υπάρχει πρόβλημα στ σπέρμα δύσκολα αντιμετωπίζετε κ με έπιασε πάλι! Τ να πω όλα θα γίνουν γίνονται πολύ χειρότερα πράγματα γύρω μας! Κ πρέπει να είμαστε καλά με αυτά π έχουμε άλλα δυστυχώς δεν μπορούμε να το περνάμε κ στ έτσι εγώ τουλαχιστον κάθε φορά μ στοιχίζει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! μου αν καθίσεις να διαβάσει τι γράφουν στα σάιτ πάει θα τρελαθείς αυτό το καθώς το έκανα εγώ και πάντα μου έβγαζε διαφορά κόντεψα να τρελαθώ από το άγχος μου οπότε το σταμάτησα αν νιώθω ανασφαλής πάω στο γιατρό και τον ρωτάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 20% (ή 15 ή 25, οσο ειναι τελος παντων) αφορα τη σωστη μερα.αρα μην σας στεναχωρει που κ να εχετε επαφη τη σωστη μερα δεν καθεται. θα κατσει καποιο αλλο μηνα. για να επιτευχθει συλληψη πρεπει να εχεις επαφη τη σωστη μερα,το ωαριο κ το σπερματοζωαριο να εχουν καλο υλικο,να συντονιστει ολος ο οργανισμος,να ειναι καλο το ενδομητριο κ να πετυχει η εμφυτευση.η επαφη τη σωστη μερα ειναι ενα απο αυτα.γιαυτο κ το ποσοστο ειναι μικρο.γιαυτο κ οι βιοχημικες ειναι πολλες.γιαυτο κ δεν ειναι καλο να κανουμε νωρις τεστακια.

το ζητουμενο ειναι να γνωριζουμε αν υπαρχει καποιο παθολογικο προβλημα.μετα ειναι θεμα χρονου!

 @Μπλε ποια ειναι η γορδη που την εκανες ταγκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Εγώ είμαι ξενυχτισμένη και κουτουλάω.. έτυχε να πάμε για ενα ποτό χωρίς να έχει προγραμματιστεί 
μετά τη δουλειά και σήμερα είμαι κομμάτια!! Ακόμα τα αυτάκια μου δεν ακούνε καλά.. περάσαμε ωραία πάντως :) 
Η αλήθεια είναι πως  τα ποσοστά είναι μικρά για εγκυμοσύνη και βέβαια το 20% δεν συμπεριλαμβάνει και το οτι θα κυλήσει ομαλά.. 
Εγώ ένα μήνα χρησιμοποίησα τα τεστάκια ωορρηξίας και δεν το ξανά κάνω γιατί όταν γίνεται στοχευμένα και δεν σου κάθεται κι όλας αρχίζεις  και αγχώνεσαι περισσότερο.. οπότε το πάω χαλαρά και όταν είναι να έρθει θα έρθει κορίτσια.. βαθιά μέσα μου ξέρω οτι θα έρθει (είμαι αισιόδοξη τι να κάνω :P ) και θέλω να γίνει όμορφα..
Τους προηγούμενους μήνες κόντεψα να χάσω τον εαυτό μου λόγω υπερβολικού άγχους κι έτσι είπα να coolάρω διότι "δεν μου πάνε τα άσπρα"!!! ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ..

 

πολυ χαιρομαι που εισαι ετσι αισιοδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...